Debrecen – Dunaújvárosi KKA 28:27 (vége)
DVSC - TVP AQUATICUM
28:27 (15:13)
Dunaújvárosi KKA
péntek 13.09.2013, 18:00 • Hódos Imre Rendezvénycsarnok • Női kézilabda NB1

Egy simának tűnő találkozón elképesztőt harcolva visszaküzdötte magát a Dunaújváros a meccsbe, de a legfontosabb pillanatban megremegett a kezük. Kiváló, küzdős, hajtós és nem utolsó sorban hihetetlenül izgalmas mérkőzést láthattunk. A debreceniek első féidei fordításuknak és a második félidő elején mutatott remek játék miatt zsebelte be ezt a győzelmet. A hazaiaknál Barnát remek szervezőjátéka és fontos találatai, Sopronyit góljai, Valovicsot pedig remek védőmunkája miatt emelném ki, a vendégeknél Vincze és Bulath nyújtott kiemelkedőt. Köszönjük mai figyelmüket, remélem, élvezték a meccset. Maradjanak azonban velünk, hiszen számos futballmérkőzéssel kedveskedik Önöknek az onlajnok.com! (19:49:09)

Örömünnep a nézőtéren is: felállva, vastapssal, az örömtől teli torokból üvöltve üdvözlik kedvenceiket a DVSC-szurkolók.

Szegény Hosszu nagyon csalódott, csapattársai vígasztalják a kihagyott helyzet után, eltörött nála a mécses. A Loki játékosai egy emberként ugrottak Lajtosra, kicsi a rakást játszva. Hatalmas az öröm debreceni oldalon!

60
    Mérkőzés vége. (28:27)

60
    Micsoda izgalmak! Hosszu került teljesen tiszta ziccerbe a jobb szélen, de Lajtos kivédte! (28:27) (28:27)

60
    15 másodperc van vissza. (28:27) (28:27)

60
    Gera lövését védte Lajtos, de szabaddobás. T Fruzsina megkülönböztető mezben bejött, nincs kapus az újvárosi kapuban! (28:27) (28:27)

60
    Barna eladta! (28:27) (28:27)

59
    Mindenki szurkoljon! – hallhatjuk a Loki-tábortól. (28:27) (28:27)

59
    Időkérés vége. (28:27) (28:27)

59
    1:04 van vissza. (28:27) (28:27)

59
    A debreceniek úgy tűnik, most holtponton vannak. Senki nem vállalta el a lövést, pedig jó helyzetben volt többen is. Varga József időt is kér. (28:27) (28:27)

59
    Jön az Újváros! Sánta kiváló átlövése után már csak 1 van közte! (28:27) (28:27)

59
    Sopronyi átlőtt, fölé! (28:26) (28:26)

58
    Bulath újfent belőtte! (28:26) (28:26)

58
    Barna eladta, majd a kontra végén Rádl harcolt ki hetest. (28:25) (28:25)

57
    3:24 van vissza és még van esélye a vendégeknek is a pontszerzésre. (28:25) (28:25)

57
    Víg védte Varsányi lövését, majd a túloldalon Vincze talált be! (28:25) (28:25)

56
    Technikai hiba, jöhet a Loki. (28:24) (28:24)

56
    Valovicsnak ez volt a harmadik kisbüntetése, pirosat kap. (28:24) (28:24)

56
    Valovics kapott két percet, Bulath arcát találta el. A debreceni közönség szerint a vendégek átlövője csak színészkdett. (28:24) (28:24)

55
    Mintaszerű akció végén Varsányi talált be a szélről! (28:24) (28:24)

55
    Időkérés vége, jön a Loki. (27:24) (27:24)

55
    Nem adja fel az Újváros, eléggé felpörgették most a tempót! (27:24) (27:24)

54
    Hazai időkérés. (27:24) (27:24)

54
    Nem rendeződött még a Loki védelme, Bulath lőtt gólt kilencről! (27:24) (27:24)

54
    Ábrahám beállóból pontos! (27:23) (27:23)

54
    Egy-egy pontatlanság ziccerben: Barna lőtt mellé, majd Gera találta el a kapufát. (26:23) (26:23)

53
    Megint Vincze, ezúttal egy labdaszerzés után, lerohanásból! (26:23) (26:23)

53
    A szélső, Vincze kiváló átlövést eresztett meg, gól! (26:22) (26:22)

52
    Sopronyi átlövésből a bal alsóba! (26:21) (26:21)

51
    Valovics volt szabálytalan Gerával szemben, két perc. (25:21) (25:21)

51
    Gera talált be a vonal elől! (25:21) (25:21)

51
    Sopronyi betörésből! (25:20) (25:20)

51
    Gera volt kissé ügyetlen, Kudor szerezte meg előle a pattogó labdát. Feállt fal ellen jöeht a Debrecen. (24:20) (24:20)

50
    Varsányira forgattak ki egy emberelőnyt a hazaiak, aki a jobbszélről a jobb alsóba lőtt! (24:20) (24:20)

50
    Törlésre van szükség. (23:20) (23:20)

50
    Sánta kapott két perces kisbüntetést, miután Ábrahámot lerántotta. (23:20) (23:20)

49
    Te jó ég... Bulath valami irtózatos bombát eresztett meg, ami a hálóban kötött ki! (23:20) (23:20)

49
    Lajtos védett ismét, majd az indításból Bohus-Karnik próbálkozását védte Víg! (23:19) (23:19)

48
    Bulath adott remek labdát Gerának, aki ziccerből lőtt, Lajtos óriásit védett! (23:19) (23:19)

48
    Sopronyi most akcióból talált be, ez már a nyolcadik gólja! (23:19) (23:19)

47
    Egy tetszetős emberelőnyös figura végén Hosszu volt eredményes a szélről! (22:19) (22:19)

46
    Ferling civilben a lelátóról látja el tanácsokkal társait. (22:18) (22:18)

46
    Bohus-Karnik csapott oda Sántának, két perc. (22:18) (22:18)

46
    Valovics remekül védekezett Bulathtal szemben. (22:18) (22:18)

46
    Időkérés vége. (22:18) (22:18)

46
    Az iram kicsit visszább esett, de még mindig jó a mérkőzés! (22:18) (22:18)

46
    Vendég időkérés. (22:18) (22:18)

45
    Sopronyi nem tud hibázni! (22:18) (22:18)

45
    Ábrahám megint tarthatatlan, büntető. (21:18) (21:18)

45
    Az újvárosi akció végén Rádl az oldalhálóba lőtt. (21:18) (21:18)

44
    Víg védte Barna átlövését, majd Sopronyi védekezett kiválóan T. Fruzsinával szemben. (21:18) (21:18)

43
    Hosszu csinált egy technikai hibát, jöhet a Loki! (21:18) (21:18)

43
    Ábrahám kapott egy forintos labdát a beállóban, amit gólra is váltott! (21:18) (21:18)

42
    Bulath ismét pontos! Lajtos lába alatt lőtte a kapuba. (20:18) (20:18)

42
    Hetes a másik oldalon is. Vincze harcolta ki. (20:17) (20:17)

41
    Ismét Csapó próbálta hatástalanítani Sopronyi hetesét, de nem járt sikerrel! (20:17) (20:17)

41
    Ábrahám harcolt ki büntetőt. (19:17) (19:17)

40
    Nagyon rákezdtek a Loki-ultrák! (19:17) (19:17)

40
    Vadász került ziccerbe, Lajtos mellett a kapuba lőtt! (19:17) (19:17)

40
    Szerencsére nincs baj, már mindketten talpon vannak. (19:16) (19:16)

40
    Barna ütközött Sántával, mindketten lennmaradtak. (19:16) (19:16)

40
    Karnik lőtt fölé messziről. (19:16) (19:16)

39
    Bulath átlövése a Valovics kezén lelassult, Lajtos így könnyen védett. (19:16) (19:16)

39
    Ismét Barna eredményes, ezúttal átlövésből! A gól után a félidő kezdetétől védő Pisák helyett jön vissza Víg. (19:16) (19:16)

38
    Bulath Makainak belövi! (18:16) (18:16)

38
    Karnik volt szabálytalan Rádllal szemben, hetes. (18:15) (18:15)

37
    Barna csapott le a vendégek eladott labdájára, végigszaladt a pályán és gólt szerzett! (18:15) (18:15)

37
    Bulath lőtte Lajtos lába alatt a kapuba! (17:15) (17:15)

36
    Vincze akadt meg Ábrahám és Slakta közt, büntető. (17:14) (17:14)

36
    Barna ugrott magasra, s lőtt gólt! (17:14) (17:14)

35
    Hosszu lőtt nullszögből, Lajtosnak nem okozott gondot a védés. (16:14) (16:14)

35
    Kiegészült a Loki, fenn a bírók keze. Karnik lő, kapufa! (16:14) (16:14)

34
    Ferling keménysége hiányzik a vendégek védelméből. (16:14) (16:14)

33
    Kudor verte meg nagyon csúnyán a védőjét, majd a kapufára lőtt. (16:14) (16:14)

33
    Gera próbálkozott kétszer is, Lajtos hatalmas bravúrokat mutatott be! (16:14) (16:14)

33
    Valovics rántotta le Gerát, kiáll két percre. (16:14) (16:14)

32
    Karnik lőtt át nyolcról, a bal alsóba! (16:14) (16:14)

32
    Bulath bepattintja! (15:14) (15:14)

31
    Ismét Rádl akcióban, ezúttal egy hetest harcolt ki. (15:13) (15:13)

31
    Rádl esett el, szabaddobás. (15:13) (15:13)

31
    Elkezdődött a második félidő. (15:13)

Kint vannak a csapatok. A Kohász kezdi majd a második félidőt.

Jó iramú, élvezetes első félidőn vagyunk túl, aminek végén a debreceniek kettővel jobban állnak. Jobban kezdte a meccset a Kohász, a nyitott védekezésük remekül működött, labdákat is szereztek. A félidő második felében a debreceni védekezés is felkeményedett és támadásban is több alkalommal találták meg a réseket a vendég falban, illetve a szélről is eredményesek voltak. Ferling kiválása érzékeny veszteség lehet az Újvárosnak főleg úgy, hogy a jelek szerint a Loki megtalálta önmagát. Ha győzni akarnak a vendégek, fel kell kötniük az alsóneműt, az biztos! Maradjanak velünk, egy perc és folytatódik a mérkőzés!

30
    Befejeződött az 1. félidő. (15:13)

30
    Sopronyi Pisáknak is belőtte! (15:13) (15:13)

30
    Időntúli lesz. (14:13) (14:13)

30
    Büntető a másik oldalon is, Kudort rántották vissza. (14:13) (14:13)

30
    Bulath most nem hibázott, nagy erővel lőtt a bal felsőbe! (14:13) (14:13)

30
    Gera harcolt ki hetest. (14:12) (14:12)

29
    Szilágyinak nagyon sül a keze! A bal szélről volt ismét eredményes! (14:12) (14:12)

29
    Vincze verte meg Slaktát a szélen, majd a kapuba pattintott! (13:12) (13:12)

28
    Barna átlövését fogta hatalmas védés árán Víg! (13:11) (13:11)

28
    Sánta védekezett keményen Barnával szemben. (13:11) (13:11)

27
    Bulath átlövését fogta Lajtos! (13:11) (13:11)

27
    Időkérés vége. (13:11) (13:11)

27
    Vendég időkérés. (13:11) (13:11)

27
    A lerohanás végén Szilágyi fejezte be az akciót a szélről! (13:11) (13:11)

27
    Az Újváros kiegészült, de eladta alabdát! (12:11) (12:11)

27
    Karnik kap két perces büntetést, Sántával volt túl durva. (12:11) (12:11)

26
    Már csak szimpla hátrányban vannak, Bulath visszatért. Fenn a bírók keze. (12:11) (12:11)

26
    Egy-egy pontatlan lövés mindkét oldalon, támad a Kohász. (12:11) (12:11)

25
    Sopronyi ezt is belőtte, Víg a másik irányba mozdult! (12:11) (12:11)

25
    Hetes is jár az eset után. (11:11) (11:11)

25
    Ferling mostmár tényleg megkapta a pirosat! A lendületben lévő Barnát rántotta vissza nagyon csúnyán! (11:11) (11:11)

24
    Sopronyi ezt sem hibázza el! (11:11) (11:11)

24
    Vincze és Ferling zárt össze Karnik előtt a hatoson belül, büntető. (10:11) (10:11)

23
    Bulath kapott két percet szövegelésért. (10:11) (10:11)

23
    Kudor ziccerét védte Víg! (10:11) (10:11)

23
    Hosszu kapott labdát a jobb szélen, majd a hosszú sarokba helyezett! (10:11) (10:11)

22
    Hasonló akcióból született a 9. és a 10. Loki-gól, mindkétszer Barna adta a gólpasszt. (10:10) (10:10)

22
    Most Karnik került helyzetbe, aki a szélről bepattintotta! (10:10) (10:10)

21
    Vincze volt pontatlan a szélről. (9:10) (9:10)

21
    Remekül széthúzták a védelmet, majd Kudor lőtt a jobb felsőbe! (9:10) (9:10)

20
    Nem lett gól az újvárosi akcióból, jöhet a Loki! (8:10) (8:10)

20
    Időkérés vége. (8:10) (8:10)

Vendég időkérés. (8:10) (8:10)

20
    Szilágyi kap labdát a rendezetlen védelemmel szemben, majd remek csuklómozdulattal kettőre hozza fel csapatát! (8:10) (8:10)

19
    Ferling lövését védte Lajtos! (7:10) (7:10)

19
    T Dusmáta maradt a földön, a játékvezetők felszólították, hogy ne színészkedjen. (7:10) (7:10)

18
    Sopronyi a jobb alsóba lőtte! (7:10) (7:10)

18
    Kudor bevetődve a hatoson belülre gólt lőtt, de nem adta meg a bíró, hetes! (6:10) (6:10)

17
    Bulath átlövés, kapufa! (6:10) (6:10)

17
    Vinczét rövid ápolás után lehozta Mátéfi Eszter vezetőedző. (6:10) (6:10)

17
    Valovics kap rossz labdát, majd az indítás után Karnik viszi a fölre Vinczét, sárga. (6:10) (6:10)

16
    Debreceni eladott labda, ismét Berta indult jól, gól! (6:10) (6:10)

16
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Siska (DVSC - TVP). (6:10)

15
    Sánta lőtt gólt, erőszakos volt! (6:9) (6:9)

15
    Valovics ugrott be két védő között, majd a kapuba lőtt! (6:8) (6:8)

14
    Időkérés vége, jöhetnek a debreceniek. (5:8) (5:8)

14
    Varga József nem tűnik elégedettnek, kemény hangnemben magyarázta az utasításokat a lányainak. (5:8) (5:8)

14
    Hazai időkérés. (5:8) (5:8)

14
    Újabb lerohanás, Berta ismét a befejező ember! (5:8) (5:8)

14
    A lerohanás végén Berta a balszélről lőtt a rövidbe! (5:7) (5:7)

13
    Jól védekezik a vendégegyüttes, Vincze zavaróban szerzett labdát. (5:6) (5:6)

12
    Ferling nem hibázta el! (5:6) (5:6)

12
    Hosszu lőtt mellé a szélről, de hetes belülvédekezésért. (5:5) (5:5)

11
    Most Sopronyi végezte el, belőtte a hetesre beálló Csapónak! (5:5) (5:5)

11
    Valovics harcolt ki hetest. (4:5) (4:5)

10
    Ábrahám beállóból! Ez jó fegyver lehet az újvárosi nyitott védelem ellen. (4:5) (4:5)

9
    Ferling tört be jól, s szerzett gólt! (3:5) (3:5)

8
    Humoros jelenet: A játékvezető felmutatta Ferlingnek a piros lapot, de nem szerette volna, sárgát adott helyette. (3:4) (3:4)

8
    Most Kudor szerzett labdát, majd Szilágyihoz került labda, aki belőtte! (3:4) (3:4)

8
    Újabb eladott labda, pontatlan eddig a Loki, jól védekezik a Kohász! (2:4) (2:4)

7
    Debreceni eladott labda, Rádl fejeztte be a lerohanást góllal! (2:4) (2:4)

6
    Bulath állt oda, Lajtos kivédte! (2:3) (2:3)

6
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Slakta (DVSC - TVP). (2:3)

6
    Vendég hetes. (2:3) (2:3)

6
    Kudor állt oda, a kapufáról befelé pattant! (2:3) (2:3)

6
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Rádl (Dunaújvárosi KKA). (1:3)

6
    Debreceni hetes jön. (1:3) (1:3)

5
    Hiába védett kétszer is remekül Lajtos, Vincze lövése végül becsorgott. (1:3) (1:3)

4
    Szilágyi lőtt szélről, mellé. (1:2) (1:2)

4
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Bulath (Dunaújvárosi KKA). (1:2)

4
    Siska úgy tűnik megsérült, Valovics támad helyette. (1:2) (1:2)

3
    Bulath pattintott átlövésből, Lajtos lába közé! (1:2) (1:2)

3
    Siska lőtt mellé átlövésből. (1:1) (1:1)

2
    Az újvárosiaknál T Dusmáta heyett T Fruzsina játszik. (1:1) (1:1)

2
    Hosszu szerzett vissza egy kipattanó labdát, majd Rádl talált be az akció végén. (1:1) (1:1)

1
    Sopronyi játszotta meg a beállóba keveredő Kudort, aki a bal felsőbe lőtt! (1:0) (1:0)

1
    Sopronyit fogta meg keményen Ferling. (0:0) (0:0)

1

A kezdők:

DVSC: Lajtos – Slakta, Sopronyi, Kudor, Ábrahám, Siska, Szilágyi
    Dunaújváros: Víg – Hosszu Bulath, Rádl, T. Dusmáta Ferling, Vincze

Egy maréknyi Loki-tábor is összegyűlt, akik a hazai csapat bemutatásakor hangos biztatásba kezdtek. A vendégek fanatikusai úgy tűnik, nem képviseltetik magukat ezúttal.

A csapatok bemutatása következik.

A felnőtt meccs előtt természetesen az ifik és a juniorok is lejátszották a maguk meccsét.

Ifi: DVSC – Dunaújváros 23-20 (11-9)
    Junior: DVSC – Dunaújváros 29-29 (21-17)

10 perc van még a kezdésig.

17:42 A csapatok intenzíven melegítenek, a szurkolók egyelőre nincsenek sokan, párszázan lehetnek.

A kereteket figyelve pikáns párosításokra is lehetünk figyelmesek. Bulath Anita az újvárosiak átlövője korábban két évet lehúzott az akkor még BL-menő debrecenieknél, hazai oldalon pedig Slakta Petra dunaújvárosi nevelés, illetve Sopronyi Anett is volt egy rövid ideig a Kohásznál. Előbbi egyébként elég jól termelt az elmúlt két fordulóban, 16 gólt szerzett, ezzel házi gólkirálynő és negyedik a bajnokság mesterlövészeinek rangsorán. A debrecenieknek egyik kulcsfontosságú feladat lehet az átlövő semlegesítése. A házi gólkirálynői cím Debrecenben két forduló után megoszlik. 10-10 gólt szerzett Kudor Kitti és Sopronyi Anett is.

A két csapat eddigi mérkőzései:

DVSC – Békéscsaba 27-24
    BSE-MTK – DVSC 24-26

Veszprém – Dunaújváros 19-30
    Dunaújváros – Vác 26-22

Újabb mérkőzéssel folytatódik az NB1-es küzdelemsorozat harmadik fordulója. Pénteken 18 órától két száz százalékos csapat feszül egymásnak Debrecenben, a hazai pályán lévő DVSC-TVP és a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia. A jelenlegi jó eredmények ellenére botorság volna azonban azt gondolni, hogy a két csapat a bajnoki címért küzdene. A hazaiak célja a középházba kerülés, a vendégek pedig a tavalyi 8. helynél előrébb szeretnének végezni. Az eredményes kezdés után mindkét csapat már megtett két lépést ezen az úton és az egymás elleni mérkőzésük is vízválasztó lehet ebből a szempontból. Két hasonló erejű csapat a kiváló hangulatú Hódos Imre Rendezvénycsarnokban a fanatikus debreceni és a csapatukat minden helyre elkísérő dunaújvárosi szurkolók előtt... Minden adott egy jó és izgalmas mérkőzéshez! Kövessék velünk a mérkőzést az onlajnok.com-on!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Salacz Bence

DVSC - TVP AQUATICUM: Lajtos Nóra, Makai Veronika – Bohus-Karnik Mercédesz, Szilágyi Ágnes, Varsányi Nóra, Karalyos Orsolya, Simsik Cynthia, Sopronyi Anett, Slakta Petra, Ábrahám Szilvia, Barna Éva, Siska Pálma, Mikula Dóra, Karnik Szabina, Valovics Nóra, Kudor Kitti
    Vezetőedző: Varga József

Dunaújvárosi KKA: Pisák Renáta, Víg Vivien, Csapó Kyra Vivien – Ferling Bernadett, Gera Szimonetta, Vadász Ildikó, Berta Nikolett, Takács Dusmáta, Sánta Dóra, Takács Fruzsina, Ács Anna, Bulath Anita, Kemény Dóra, Hosszu Boglárka, Rádl Tímea, Vincze Melinda
    Vezetőedző: Mátéfi Eszter

Játékvezetők: Dobrovits Csaba, dr. Tájok Péter