Kaposvári VK - Racionet Honvéd 7:10 (vége) | PVSK-Füszért - OSC-Újbuda 7:9 (vége)
Kaposvári VK - Racionet Honvéd

7:10

(3:1; 1:3; 0:1; 3:5)

szombat 21.09.2013, 16:00 • Kaposvár, Virágfürdő • E.ON Férfi OB I

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 16:00 - kor kezdődik.

Az OB I. második fordulójában a Racionet Honvéd együttesét látja vendégül a Kaposvári VK. A találkozót a Magyar Kupa negyeddöntőjének visszavágójának is lehet tekinteni, hiszen előző héten e sorozatban mérte össze tudását a két egylet. Akkor a fővárosi 9-9-es döntetlen után a somogyi megyeszékhelyen sima, 6-2-es hazai győzelem született. Vad Lajos csapata minden bizonnyal szeretne visszavágni az MK kudarcért, de a megerősödött Kaposvárra úgy néz ki, számolni kell ebben a bajnokságban.

Kaposváron épp a bemutatás zajlik. Az idő kezd egyre romlani, remélhetőleg a mérkőzés végéig nem fog esni az eső.

A kezdőcsapatok:
    KVK: Szécsi – Kovács O., Berta, Dőry, Surányi, Juhász-Szelei, Benic. Csere: Győrbíró, Szilvasán, Prikidánovics, Kincses, Kutasi, Gros, Lajkó. Vezetőedző: Fekete Szilveszter.
    Honvéd: Gergely – Kovács P., Szőke, Boros, Kiss G., Koji, Steinmetz B. Csere: Demeter, Mátyás, Illés, Fülöp, Simon, Tóth B., György. Csapatvezető: Novák Ferenc.
    A Honvéd vezetőedzője Vad Lajos eltiltását tölti, így a nézők között foglal helyet.

1
    A Honvéd csapata nyerte a ráúszást

2
    Nagy kérdés, hogy Szécsi vajon ugyanabban a formában véd-e mint előző héten. Mindenesetre most magabiztosan védi Boros próbálkozását.

3
    Dőry Farkas szerzi a találkozó első gólját. 1-0

4
    Büntetőhöz jut a hazai csapat, miután Juhász-Szelei ellen szabálytalankodtak.

5
    Berta ötösét szépen védi Gergely.

5
    Szécsi átmentette előző heti formáját, már a harmadik védését mutatja be.

5
    Steinmetz a felső lécre emel.

6
    Berta József távoli lövése talál utat a jobb alsóba. 2-0

6
    Úgy néz ki Szécsi ezúttal is befalazta a kaput. Mátyás lövését fogta ezúttal.

6
    A kaposváriak sokat vártak, így lejárt a támadóidő. Fordulhat a Honvéd.

7
    Ismét Szécsi. Koji lövését védi, majd a a félpályáig és indít.

7
    Remek támadást vezettek a hazaiak, mely végén Benic szerzett centergólt. 3-0

8
    Időt kér Novák Ferenc.

8
    Emberelőnyből folytathatja a játékot a Honvéd, nyilván a figurát mondta el a vendégek csapatvezetője.

8
    Úgy látszik hasznos volt az időkérés. Fülöp Bence szerezte meg az első vendéggólt. 3-1

8
    Előbb a felső léc csattant, majd Surányi löketét tolta ki a bal alsóból Gergely. S ez volt a negyed utolsó jelenete.

Kezd jobbra fordulni az időjárás, s a nézők is egyre nagyobb számban képviseltetik magukat.

10
    Stenmetz Barnabás találja arcon Szécsit, persze úgy is írhatnám, hogy utóbbi véd nagyot.

11
    Prikidánovics Nándort szórják ki a bírók.

11
    A fórt Koji a jobboldali kapufa segítségével váltja gólra. 4-2

12
    Kiss Gergely! A háromszoros olimpiai bajnok lő hatalmas gólt, jó 9 méterről a jobb felsőbe. 4-3

13
    Juhász-Szelei lövése akad el a kézerdőben.

13
    Fülöp Bence egalizál. 4-4

13
    A vendégek 4-1-ről hozták fel magukat döntetlenre.

14
    Tóth Bendegúz ejtését húzza le Szécsi.

14
    Tóth Bendegúz állt ki, de Gros nem tudja kihasználni a fórt.

15
    Kovács Olivért állítják ki, s rögvest időt kér Novák Ferenc. Az előbb sikerült gólra váltani a csapatvezető tanait a vendég pólósoknak.

15
    Gergely hozza játékba a labdát.

15
    Illés Sándor kísérletét blokkolta Berta.

15
    Dőry is hasonlóan jár a másik kapu előtt.

16
    Koji véti el a kaput.

16
    Kiss Gergő lövése száll fölé.

Vége a negyednek.
    Kaposvári VK-Racionet Honvéd 4-4 (1-3, 3-1)

A vendégek 3-1-ről tudtak feljönni döntetlenre, ráadásul három perc alatt sikerült ez nekik.

Ismét kezd beborulni, remélhetőleg nem lesz eső.

17
    Szőke Balázs ismét elhozza Dőry elöl a labdát.

17
    Feltámadt a szél, ez egy kicsit megnehezíti a pólósok dolgát.

17
    Gros cseni el a labdát, s már úszik is fel a jobb szélen.

18
    Kovács próbálkozását fogja Gergely.

18
    Mindkét olimpiai bajnok kapus remek formában véd a mai napon.

19
    Kiss Gergely találja telibe a felső lécet.

19
    Szécsi húzza le Szőke keresztlabdáját.

19
    Szécsi egészen a félpályáig vezeti fel a labdát.

20
    Kontrafault Boros ellen.

20
    Érdekes jelent. Szécsit állították ki végleg, cserével, miután beszólt a játékvezetőnek. Az nem írna le, hogy mit is mondott. A Ez nagy valószínűséggel megpecsételi majd a Kaposvár sorsát.

20
    Novák Ferenc időt kért, de nem tudták kihasználni a fórt. Az új seprű úgy látszik jól seper, hiszen Lajkó védett.

21
    Fekete Szilveszter is időt kért.

22
    Juhász-Szelei pattintja mellé. Nemsokára vége a negyednek, s még nem láttunk gólt.

22
    Kovács Olivért is kiállítják a játékvezetők.

23
    Újabb felső lécet dobnak a vendégek.

23
    Mátyás Zoltán állt ki, de Benic centikről a kapufára dobja a labdát, majd az ismétlését bravúrosan védi Gergely.

24
    Lajkó sem akar lemaradni kollégáitól. Ő is bemutat egy parádés védést.

24
    Tóth Bendegúz gondoskodott arról, hogy ne legyen gólnélküli a negyed.

Kaposvári VK-Racionet Honvéd 4-5 (3-1, 1-3, 0-1)

A Kaposvár a második negyed fele óta nem tudta bevenni Gergely István kapuját.

25
    Szilvasán Patrik hozta el a labdát az utolsó ráúszásnál.

25
    Az első támadásból egyenlít a Kaposvár. Szilvasán iratkozik fel a gólszerzők közé. 5-5

26
    Boros lövése szál igencsak fölé.

26
    Egyre kapkodóbb válik a játék.

26
    Érdekes jelenet. A Honvéd két pólósa, Kiss Gergely és Steinmetz Barnabás fel sem úszik a támadással, de azt Koji így is góllal fejezi be. 5-6

27
    Dőry próbálkozását fogja a rövidnél Gergely.

27
    Büntetőhöz jut a Honvéd. Kiss Gergely magabiztosan lövi a bal alsóba. Lajkó a másik irányba ment. 5-7

28
    Először a mérkőzés folyamán két góllal vezet a Honvéd. Érdekesség, hogy az előző heti Magyar Kupa meccsen sem tudott ellépni ennyire egyik csapat sem.

28
    Már három van közte. Tóth Bendegúz duplázott. 5-8

29
    Dőry Farkas bombája a felső lécről csapódik le a gólvonalon túlra. Zárkózik a Kaposvár. 6-8

29
    Koji lövését védi be a rövidbe Lajkó. 6-9

29
    Gros pattintja csúnyán fölé.

29
    Kovács Péter svédcsavarja akad el a blokkban.

30
    Berta József próbálkozását tolja fölé Gergely.

31
    Szilvasán kísérlete a jobboldali kapufáról vágódik vissza a mezőnybe.

32
    Novák Ferenc kért időt.

32
    Kiss Gergely gyönyörű centergóljával ismét három van közte. 7-10

32
    Véget ért a mérkőzés. A vendégek Szécsi kiállítása után egyre nagyobb előnyre tettek szert. A találkozó elején még a Kaposvárnak állt a zászló, de a második negyed közepétől fogva igazán volt gólerős a KVK. A Honvéd pedig egyre jobban kezdett magára találni, s megérdemelten nyerte meg a találkozót. (17:05:45)