Valladolid – Málaga CF 2:2 (vége)
Real Valladolid
2:2 (0:1)
Malaga CF
péntek 27.09.2013, 21:00 • Estadio Municipal José Zorrilla, Valladolid • Primera División

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 21:00 - kor kezdődik.

Folytatódik a La Liga, immár a 7. fordulónál járunk. A forduló nyitómérkőzésén a Real Valladolid csapata a Málaga CF gárdáját látja vendégül. A két együttes közül a Valladolid kezdte rosszabbul a bajnokságot, két döntetlenje mellett mindössze egy győzelmet tudott eddig felmutatni, így nem csoda hogy a vendéglátók csak a 16. helyen szerénykednek. A Málaga két győzelemmel, két döntetlennel és két vereséggel áll, ez jelenleg a 8. helyhez elég. Papíron a vendégek képviselnek nagyobb játékerőt, azonban a hazai pálya a Valladolid mellett szól, így szoros, kiélezett mérkőzésre van kilátás. Győzzön a jobbik csapat!

Jó szurkolást, jó szórakozást kívánok!

Real Valladolid: Marino – Rukavina, Rueda, Valiente, Pena – Ebert, Sastre, Osorio, Baraja , Rama – Guerra
    Cserei: Jaime Jiménez – Barmettler, Bergdich, G. García, Rossi, Omar, Manucho

Málaga CF: Caballero – Gámez, Sergio Sánchez, Angeleri, Antunes – Morales, Camacho, Portillo, Tissone, Eliseu – Santa Cruz
    Cserei: Kameni – Chen, Anderson, Duda, Darder, El Hamdaoui, Pawlowski

Játékvezetők: Juan Martínez – Jacobo Martínez, David Canales.

1

1
    A hazaiak kezdték a mérkőzést.

2
    Az első támadásból veszélyes helyzet alakult ki, a hazaiak középre játszását végül a védők szögletre mentették.

3
    Ebert szöglete nem a legjobb, de a hosszún még megszerzik a hazaiak. Jobb oldali beadás után középen Osorio rúgta fölé a labdát. Ez elég nagy helyzet volt.

4
    Les miatt szabaddal jöhetnek kifelé a vendégek.

5
    A Valladolid hozta a labdát, majd a vendégek térfelén eladják.

6
    Kisebb szabálytalanság után a hazaiak végezhetnek el szabadrúgást a saját térfelükről.

7
    A hazaiak passzolgatnak már több mint egy perce, a Malaga zártan védekezik.

8
    Beszorul a Malaga, a hazaiak agresszíven kezdték a mérkőzést.

9
    Rama – Ebert összjátékot követően kerültek helyzetbe a hazaiak. Ebert a tizenhatos vonaláról ugratta ki Ramat, aki kicsit hosszan szöktette magát, így Caballero fel tudta szedni a labdát.

10
    Morales lövése elkerülte a kaput.

11
    Kényelmesen passzolgatnak a vendégek a saját térfelükön. Nehezen jutnak előre.

13
    Labdaszerzés után 1-2 húzásból alakított ki lövőhelyzetet a Valladolid. Balról lőtték be laposan a labdát, a hosszún Rukavina érkezett, aki 18-ról azonnal kapura tette. Caballero a helyén volt, magabiztosan fogta.

14
    Bal oldali hazai beadás után Guerra a büntetőpontról lőtte kapura, mellé ment a lövés.

15
    Hazai fölény az első tizenöt percben, a Malaga kontrákkal próbálkozik.

16
    Mezőnyjáték a pályán, most egyik csapat se jut el az ellenfél kapujáig.

18
    Az újabb hazai szögletet középről a védők kifejelték, de maradt a Valladolidnál a labda.

19
    Les miatt kifelé jöhet a Malaga.

20
    A Valladolid építette a támadását, majd elpasszolják magukat.

21
    Egyelőre a Malaga nem igazán képes kibontakozni, a hazaiak akarata érvényesül.

22
    Jobb oldali hazai beívelést kifejelték a védők, ebből indult meg gyorsan a Malaga.

23
    A Malaga gólt szerzett!
    SANTA CRUZ góljával megszerzik a vezetést a vendégek. Tissone játszotta be a hazai védők mögé a labdát, a leshatáron Santa Cruz kilépett, majd ziccerben szembe a hazai kapuval már nem hibázott.

24
    Hiába a Valladolid játszott eddig jobban és aktívabban, mégis a vendégek szereztek vezetést. Ilyen a futball.

25
    Hosszú hazai indításnál kíséri ki ügyesen a labdát a Malaga védője.

26
    Pena robogott végig a labdával a középpályán, majd beívelést követően Osorio fejelt a kapu mellé.

27
    Szabadrúgáshoz jutott a Malaga. Nem jelentett veszélyt a hazai kapura.

28
    A hazaiak támadnak, de nehéz lesz feltörni ezt a fegyelmezett és zárt védelmet.

29
    Jobbról, az alapvonalról próbálták a hazaiak középre tenni, a labda Angeleri kezét érintette, a játékvezető nem fújta be a büntetőt. valószínűleg vétlen kezezésnek minősítette az esetet.

30
    A hazaiak újabb szögletét kivágták a vendégek.

31
    Egyre nagyobb mezőnyfölényben játszik a Valladolid, de komoly gólhelyzetig nem jutnak el.

32
    Osorio harcol ki szögletet.

33
    Hazai szögletet kivágták a vendégek, de a felszabadítás után maradt a labda a Valladolidnál.

34
    Középre játszás után Caballero jön a kapujából és összeszedi a labdát.

35
    A Malaga rúghatott szögletet, helyzet nem lett a pontrúgásból, de sokáig meg tudták tartani a labdát a hazaiak térfelén.

36
    Portillo addig-addig lopta a távolságot, míg 18-ról megpróbálta. Fölé ment a lövés.

37
    Ezekben a percekben enyhült a hazai fölény, a Malaga is feljebb tolta játékát.

38
    Santa Cruz veszítette el a labdát a középpályán, ebből indultak meg gyorsan a hazaiak. Végül nem tudták lövéssel befejezni a támadást.

40
    A félidő végére kiegyenlített lett a küzdelem, felváltva vezetik a támadásokat a csapatok.

41
    Sastre kapott sárga lapot belépőért.

42
    Camacho rúgta a vendégek szabadrúgását. 24 méterről lőtte kapura, a sorfalról nem sok híján bepattant a labda.

43
    A vendégek szöglete nem jelentett veszélyt, a Valladolid építkezhet támadással.

44
    Megváltozott a mérkőzés képe a félidő végére. A Malaga birtokolja a labdát, a Valladolid a saját térfelére szorul vissza.

45
    Egy perc lesz a hosszabbítás.

45+1
    A félidő utolsó támadását a vendégek vezették, jobb oldalról rúgták középre a labdát, Morales lövése elakadt a blokkban.

A mérkőzést a hazaiak kezdték jobban és aktívabban. Többet birtokolták a labdát, támadásban is jóval gyakrabban jutottak el az ellenfél kapujáig, mint az ellenfél. A Malaga jórészt csak kontrákból próbált meg veszélyeztetni, majd egy támadás végén Santa Cruz a vezetést is megszerezte a. A félidő hajrája egyértelműen a vendégeké volt, az utolsó 8-10 percben a Valladolid a védekezéssel volt elfoglalva.

47
    Morales ívelte be a Malaga szögletét, a kivágott labdát távolról Eliseu próbálta meg kapura tenni. Nagyon mellé ment.

48
    Sastre maradt lent a gyepen, a pályán ápolják. Áll a játék.

49
    Hazai támadással folytatódik a mérkőzés.

50
    Rossi jött be a megsérült Sastre helyett.

51
    Nagy helyzet maradt ki. Balról ívelték be a labdát a hazaiak, az ötösön Osorio fejelhetett, alig ment mellé.

52
    Támad a Valladolid, még nagyon sok van hátra, még bármi lehet a mérkőzésen.

53
    A Malaga beszorul saját térfelére. A hazaiak középre bejátszott labdáját kifejelték a védők, végül a labdát Omar rúgta nagyon fölé 16 méterről.

54
    Nagyon nyom a Valledolid, védekezik a Malaga.

55
    A Valladolid gólt szerzett!
    JAVI GUERRA fejesével kiegyenlítenek a hazaiak. Ebert ívelte be a Valladolid szögletét, középen 6 méterről Guerra magabiztosan fejelt a kapu jobb sarkába.

56
    Osorio húzta meg a jobb oldalon, majd laposan játszotta középre, Guerra lövése nem sokkal ment mellé.

57
    Santa Cruz megrúghatta volna mai második gólját is. Jobb oldali beadást az ötös sarkáról rúgta mellé. Igaz a nyakán ott lihegett a hazaiak védője.

59
    Megélénkült a találkozó, mind a két csapat a győzelemre hajt.

60
    Rueda kapott egyet a lábára, picit állt a játék. Majd hazai támadással folytatódik.

61
    Rossi lövését blokkolják a vendégek.

63
    Hazaiak járatták a labdát, majd Rossi 23-ról szembe a kapuval megpróbálta. Lövése nem sokkal ment fölé

64
    HUMBERTO OSORIO fejesével megfordítja a mérkőzést a Valladolid. Ismét Ebert ívelte be jobbról a hazaiak szögletét, az ötösről Osorio védhetetlenül fejelt a Malaga kapujába.

65
    Meghozta a gyümölcsét a Valladolid második félidőben mutatott játéka.

66
    A vendégek építkeznek, azonban elég tanácstalannak tűnnek.

68
    Baraja kap sárga lapot, felrúgta ellenfelét.

69
    Apró szabálytalanság után a hazaiak jöhettek szabadrúgással a középpályáról.

70
    Középre beívelt labdát Osorio fejelte fölé.

71
    Eliseu ellen szabálytalankodtak, lent is maradt a gyepen.

72
    Eliseu helyére El Hamdaoui állt be.

73
    A Malaga középre ívelt szabadrúgása nem jelentett veszélyt, a hazaiak jöhetnek támadással.

73
    Pawlowski ment be Morales helyett.

74
    Gilberto Garcia áll be Omar helyett.

75
    A Malaga birtokolja a labdát, keresi a rést a hazaiak védelmén.

76
    BARTLOMIEJ PAWLOWSKI góljával kiegyenlítenek a vendégek. Gamez játszotta be jobbról a labdát, Pawlowski lefordulással becsapta védőjét, majd 10 méterről ballal a bal sarokba vágta a labdát.

77
    A vezetés birtokában túlságosan megnyugodtak a hazaiak, a Malaga pedig veszélyes támadásokat vezet.

79
    El Hamdaoui lövését blokkolják a hazaiak.

80
    Ebert egymásután kétszer rúghatott szögletet, most egyik sarokrúgás se volt veszélyes.

81
    Jó lövés! Santa Cruz fejezte be egy lövéssel a Malaga támadását, a hazaik kapusa a helyén volt. A kipattanót már az égbe lőtték a vendégek.

82
    A Valladolid hazai pályán védekezésre kényszerül, a Malaga jóval aktívabb a mérkőzés hajrájában.

84
    Portillo helyére Duda állt be.

85
    Ebert szögleténél izgulhattak a vendégek, mind a két gólt sarokrúgást követően kapták.

86
    A hazaiak teljesen beszorulnak a saját térfelükre, de a Malaga se jut komoly helyzetekig.

87
    Rossi lövése mellé ment.

88
    A Malaga rúghatott szögletet, nem jelentett veszélyt.

89
    Santa Cruz egy fejessel nem sok híján megszerezte mai második gólját is. Jobbról ívelték be a labdát, Santa Cruz az ötösről bólintott mellé.

90
    Ebert rúgta a hazaiak szabadrúgását, a labda a tizenhatoson belül ide-oda pattogott, végül szöglethez jutott a Valladolid.

90
    Három perc lesz a ráadás.

91
    Guerra kapott sárga lapot belépőért.

92
    A Malaga járatja a labdát, veszélyes területre nem igazán tudja bejátszani.

Fordulatos, de igazságos döntetlennel zárult a mérkőzés. A szünetben még a Malaga vezetett 0:1-re, majd a második félidő elejét nagyon megnyomta a Valladolid, két szögletrúgásból pedig az eredményt is sikerült megfordítaniuk. Ezt követően a Malaga sebességet váltott, átvette a játék irányítását, a csereként beálló Pawlowski révén pedig az egyenlítés is sikerült. A mérkőzés hajrájában a vendég Malaga volt aktívabb, de újabb gól már nem született.
    Köszönöm hogy velünk tartottak! (22:55:38)

Gólok: 55. Guerra, 64. Osorio – 23. Cruz, 76. Pawlowski

Lapok:   41. Sastre (RVA), 68. Baraja (RVA), 91. Guerra (RVA)

Real Valladolid: Marino – Rukavina, Rueda, Valiente, Pena – Ebert, Sastre (50. Rossi), Osorio, Baraja , Rama (46. Omar, (74. Garcia)) – Guerra
    Cserék: Jaime Jiménez – Barmettler, Bergdich, G. García, Rossi, Omar, Manucho

Malaga CF: Caballero – Gámez, Sergio Sánchez, Angeleri, Antunes – Morales (73. Pawlowski), Camacho, Portillo (84. Duda), Tissone, Eliseu (72. El Hamdaoui) – Santa Cruz
    Cserék: Kameni – Chen, Anderson, Duda, Darder, El Hamdaoui, Pawlowski

Játékvezetők: Juan Martínez – Jacobo Martínez, David Canales