Békéscsaba – Újpest FC 1:1 (vége) | Debreceni VSC – Balmazújváros 2:0 (vége) | Tatabánya – Sopron 1:2 (vége)
– Diósgyőri VTK 1:0 (vége) | Nyíregyháza – Mezőkövesd Zsóry FC 3:1 (vége) | KTE-Phoenix Mecano – Szolnok 4:2 (vége)
Lombard Pápa FC – Gyirmót 2:1 (vége) | ZTE – BFC Siófok 0:1 (vége) | Pécsi MFC – Kaposvári Rákóczi FC 2:0 (vége)
1:0 (0:0)
Diósgyőri VTK
szerda 09.10.2013, 16:00 • Illovszky Rudolf-Stadion, Budapest • Magyar Ligakupa

Győzelmével átvette az "A" csoport vezetését a Vasas. A mérkőzés képe alapján megérdemelt a hazai pályán tartott három pont, jóval több és veszélyesebb helyzetet dolgoztak ki az angyalföldiek. A második félidő elején megszerzett vezetés után a Diósgyőr ritmust váltott, több veszélyes támadást is vezetett, de nem sikerült feltörniük a hazai védelmet.
    Köszönöm megtisztelő figyelmüket! (17:54:33)

90+2
    A Diósgyőr 23 méterről rúghattak szabadrúgást, Tisza lövése elakadt a sorfalban.

90+1
    Görgényi megkapta második sárga lapját is miután lerántotta a kiugró Borost.

90
    Két perc lesz a ráadás.

89
    Remili futott nagyot a bal oldalon, nem érte el a labdát.

88
    A DVTK ívelhetett be szabadrúgást balról. A belőtt labda a védőkről Tiszához került, akinek 6 méterről megeresztett lövését Németh védte.

87
    Görgényi húzta vissza Tiszát, villant is a sárga lap.

86
    A hazaik sarokrúgása után a Diósgyőr hozza a labdát.

85
    Remili tartotta meg ügyesen a labdát sarokban, szögletet harcolt ki.

84
    Mélységi indítás a hazaiaktól, les miatt szabaddal jöhet a DVTK.

83
    Batioja szabálytalankodik a hazaiak tizenhatosa előtt, szabadrúgás kifelé.

82
    Ezekben a percekben a Diósgyőr uralja a játékot, azonban a hazai reteszt egyelőre nem sikerül feltörniük.

81
    Batioja futott nagyot a labdáért a jobb oldalon, nem érte el. Kirúgással jöhet a Vasas.

80
    A Diósgyőr szöglete a hosszúra érkezett, a visszaküldött labda viszont már rossz, elhagyta a játékteret.

79
    Remili kapott egy remek kiugratást, a partjelző beintette e lest.

78
    Boda jött be Engel helyett.

77
    A vendégek szöglete után megindult a Vasas. Remili balról rúgta be a DVTK tizenhatosára a labdát, Ádám lapos lövését Rajic magabiztosan védte.

76
    Tisza indította a bal oldalon Baloghot, beadás után nagy mentés a hazaiaktól Boros elől.

75
    A DVTK sarokrúgása nem jelentett veszélyt, építkezhet a Vasas.

74
    A beívelt szabadrúgás után vendég szöglet következhet.

73
    Görgényi szabálytalansága után bal oldalról rúghat szabadrúgást a Diósgyőr.

72
    Sok az adok-kapok, nagy a kapkodás a pályán.

71
    Remili beívelt sarokrúgását Rajic húzta le a levegőben.

70
    Remili tört be a vendégek tizenhatosára, lövése a blokkról szögletre ment ki.

69
    Jobbról középre belőtt labdára mozdult ki a kapujából Rajic, Horia elől szedte fel a játékszert.

68
    Kisebb szabálytalanság után a középpályáról végezhetett el szabadrúgást a Vasas.

67
    Ádám jött be Boka helyett.

66
    Feljebb tolta játékát a DVTK, a bekapott gól óta aktívabban játszanak.

65
    A Diósgyőr védői körülményeskedtek hátul, kis híján helyzetet teremtve ezzel a Vasasnak.

64
    Kiugratási kísérlet a vendégektől, de les miatt már kifelé jöhet szabaddal a Vasas.

62
    Boka lépett ki, de a kapujából kifutó Rajic leszedte a lábáról a labdát. Nagy helyzetet maradt ki.

61
    Remili váltotta a gólszerző Hohmannt.

60
    Boros bal oldali beadását mentették szögletre a védők.

59
    Nemes jött be Husic helyett.

58
    A DVTK sarokrúgása nem jelentett veszély, ebből megindult a Vasas, majd les miatt szabadrúgás kifelé.

57
    Balogh bal oldali beadása nem sokkal ment el Batioja feje fölött.

56
    Hazai labdaszerzés után jobb oldalról jött a beadás, Rajic magabiztosan lépett ki a labdára.

55
    Nagyházi bal oldali beadását Boka 9 méterről lőtte kapura, Rajic bravúrral hárított.

53
    Boros jött be Csirszki helyett.

52
    Vági mentette szögletre a hazaiak támadását.

51
    Jól játszik továbbra is a Vasas, a Diósgyőr a felezővonalat se tudja átlépni.

49
    Horia végezte el a hazaiak szabadrúgást. 22 méterről elrúgta a sorfal mellett, Rajic magabiztosan védte.

48
    A Vasas gólt szerzett!
    HOHMANN BASTIAN góljával megszerezte a vezetést a Vasas. A vendég Diósgyőr eladta a labdát a saját tizenhatosán belül, Hohmann lecsapott rá és 12 méterről balról laposan kilőtte a bal sarkot.

47
    Rajic rúgja mezőnybe a labdát, bedobás után a Vasas vezet támadást.

46
    Szabó helyett Thiago jött be a második félidőre.

46
    A hazaiak kezdték a második félidőt.

46

Eseménydús, helyzetekkel tarkított első félidőt láthattunk. A Vasas birtokolta többet a labdát, támadásukban ott volt az állandó veszély, de vagy Rajic a kapuban, vagy a kapufa megakadályozta a hazai gólt. Ugyanakkor a DVTK-nak is megvoltak a kisebb-nagyobb helyzetei, a gólszerzés nekik sem sikerült. A kapusok eddig parádéznak a kapuban. Maradjanak velünk továbbra is!

45
    Hosszabbításra nem igazán van oka Berger játékvezetőnek.

44
    A félidő végén a pálya közepén harcolnak a csapatok.

42
    Apró szabálytalanság után a Diósgyőr végezhetett el szabadrúgást a középpályáról.

42
    Takács 23 méterről próbálkozott, lövése nem sokkal ment mellé.

40
    Jó öt perc maradt a játékrészből. A vendégek most meg tudják tartani a labdát a hazaiak térfelén.

39
    Beszorul a félidő végére a Diósgyőr, nagyon nyom a Vasas.

38
    Az újabb Vasas szögletből kis híján megszerezte a vezetést a hazai együttes. Középen Schulz fejelt kapura, labdáját Rajic bravúrral tolta a felső lécre.

36
    A hazaiak íveltek be balról egy szabadrúgást a DVTK tizenhatosára, középen kezezést láttak a Vasas szurkolói, büntetést reklamáltak. Talán nem minden alap nélkül.....

35
    Küzdelmes játék a pályán, Vasas fölénnyel.

34
    Balogh lépett meg a jobb oldalon, pontosan adta be a labdát, középen Batioja hét méterről ellőtt labdáját Németh bravúrral hárította.

32
    A hazaiak aktívabbak, a labdát is többet birtokolják, a vendégek kontrákra építenek.

30
    A DVTK előreívelt szabadrúgását könnyedén tisztázza a Vasas védelem.

29
    Hazai szögletet kivágták, ebből indult meg Csirszki a bal oldalon, majd taktikai szabálytalanság ellene.

28
    A vendégek támadása a hazai tizenhatos előtt elhalt, a Vasas hozhatja a labdát.

27
    Csirszki addig körülményeskedett, míg elveszítette a labdát a vendégek tizenhatosa előtt. Csirszki szerezte meg a labdát, aki jobbról, éles szögből megpróbálta a rövidet. Rajic szögletre tolta a lövést.

26
    A középpályán harcolnak a felek, egyik csapat se tud most a védelmek mögé kerülni.

25
    Hohmann lépett meg a jobb oldalon, beadását Rajic vetődve szépen magához vette.

24
    A vendégek szöglete nem jelentett semmilyen veszélyt az angyalföldiek kapujára.

23
    Batioja szépen húzta meg a bal oldalon, centerezése nem a legjobban sikerült, de még a hosszún bent tartották a vendégek a labdát.

22
    A Vasas ívelhetett be egy szabadrúgást a DVTK tizenhatosára, a védők kivágták a labdát.

21
    Kicsit megnyugodtak a csapatok, az iram is megkopott valamelyest a kezdeti percekhez képest.

20
    Gál kapott sárga lapot miután hátulról felrúgta Vágit.

19
    Hohmann kapott remek kiugratást, egyedül vihette kapura, Rajic jött ki a kapujából és épphogy el tudta rúgni a labdát.

18
    Hosszú előreívelt labda előre, Boka elől fejjel tisztáztak a védők.

17
    Csirszki ellen szabálytalankodtak, szabaddal jöhet a Vasas.

16
    Csirszki próbálta bejátszani a hazai védők mögé a labdát, résen voltak a Vasas játékosai.

15
    Boka meggyógyult, hazai támadással folytatódik a mérkőzés.

14
    Boka kapott egyet, ápolni kell. Áll a játék.

13
    A kezdeti lendület picit alábbhagyott, mezőnyjáték folyik a pályán.

12
    Nagyházi kapott mélységből egy remek labdát, a DVTK tizenhatosán belül szerelték, majd csúnyán szabálytalankodott, szerencséjére megúszta sárga nélkül. Szabadrúgás kifelé.

10
    A hazaiak birtokolják többet a labdát, minden támadásukban ott a veszély.

9
    Hazai előreívelt labda, les miatt szabadrúgás kifelé.

8
    Nagyon belekezdtek a csapatok, nem telt el még 10 perc a mérkőzésből, de már mind a két oldalon komoly helyzetek maradtak ki.

7
    Ezúttal a vendégek ívelhettek be egy sarokrúgást, a rövid felszabadítást Debreceni küldte kapura, a blokkról kis híján bepattant a labda.

6
    Hazai sarokrúgást hat méterről Schulz fejelte kapura, Rajic bravúrral védte.

5
    Diósgyőri helyzetet is láthattunk az ötödik percben. Tisza ugrott ki a leshatáron, ziccerben vihette kapura, Németh fölött átemeléssel próbálkozott, aki viszont ujjheggyel elérte a labdát.

4
    Hohmann ívelte be a hazaiak sarokrúgást, az ötösön Görgényi fejelt életveszélyesen kapura, bólintása a felső kapufáról hagyta el a játékteret.

3
    Boka iramodott meg, majd újabb szögletet rúghatott a Vasas.

3
    Hohmann kicsiben oldja meg a sarokrúgást, még beadás sincs belőle.

2
    Cseke szerzett labdát a középpályán, majd csúnyán elpasszolja. Nem sokáig van a labda a vendégeknél, Hohmann húzza meg a jobb oldalon, védője szögletre mentett.

1
    A Diósgyőr kezdte a mérkőzést.

1

Most vonulnak a csapatok a pályára, rövidesen kezdődhet a találkozó.

Kellemes időben családias a hangulat az Illovszky Stadionban.

Vasas FC: Németh – Görgényi, Izing, Schulc, Engel – Cseke, Gál, Nagyházi, Horia – Boka, Hohmann

Cserék: Hermány – Ádám, Remili, Szedlár, Boda, Jákó

Diósgyőri VTK: Rajic – Hanek, Husic, Debreceni, Vági – Csirszki, Szabó, Batioja, Takács – Tisza, Balogh

Cserék: Gelei – Thiago, Boros, Fézler, Manalek, Nemes

Játékvezetők: Berger – Becséri, Szvetnyik

A szeptember 4-én elkezdődött Ligakupa küzdelmei a harmadik fordulóval folytatódnak. Az "A" csoportban az élvonalbeli MTK és Diósgyőr, az NB II-es Vasassal, illetve Kisvárdával került egy csoportba. A körmérkőzéseket követően az első két helyezett csapat jut a legjobb 16 közé, ahol aztán egyenes kiesésesi formában folytatódnak a csatározások.
    Az "A" csoportot egyenlő pontszámmal vezető Diósgyőr Angyalföldre látogat, hogy az egykor szebb napokat megélt Vasassal mérkőzzön meg. A hazaiaknak nem a legjobban indult a szezonjuk, hiszen a Magyar Kupából már az első fordulóban kiestek, a Ligakupában egy győzelem, illetve egy vereség mellett három ponjuk van, bajnokságban pedig a tabella 10. helyén tanyáznak. Ehhez képest a vendég DVTK egyenesen szárnyal, a Ligakupában két fordulót követően még veretlenek, a bajnokságban pedig a Videoton után jelenleg a másodikok.
    Ilyen előzmények után a vendégek valamivel esélyesebbnek tűnnek, de a Vasas van olyan jó csapat, hogy hazai pályán a maga javára fordítsa a mérkőzést. Mindenképpen szoros, kiegyenlített találkozóra számítunk. A mérkőzéshez mindenkinek jó szórakozást és szurkolást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik.

Gólok: 48. Hohmann

Lapok:   20. Gál (VAS), 87. Görgényi (VAS)   90+1. Görgényi (VAS)

: Németh – Görgényi, Izing, Schulc, Engel (78. Boda) – Cseke, Gál, Nagyházi, Horia – Boka (67. Ádám), Hohmann (61. Remili)

Diósgyőri VTK: Rajic – Hanek, Husic (59. Nemes), Debreceni, Vági – Csirszki (53. Boros), Szabó (46. Thiago), Batioja, Takács – Tisza, Balogh