Békéscsaba – Újpest FC 1:1 (vége) | Debreceni VSC – Balmazújváros 2:0 (vége) | Tatabánya – Sopron 1:2 (vége)
– Diósgyőri VTK 1:0 (vége) | Nyíregyháza – Mezőkövesd Zsóry FC 3:1 (vége) | KTE-Phoenix Mecano – Szolnok 4:2 (vége)
Lombard Pápa FC – Gyirmót 2:1 (vége) | ZTE – BFC Siófok 0:1 (vége) | Pécsi MFC – Kaposvári Rákóczi FC 2:0 (vége)
Lombard Pápa FC
2:1 (1:0)
Gyirmót FC Győr
szerda 09.10.2013, 16:00 • Perutz Stadion, Pápa • Magyar Ligakupa

Jól kezdődött a mérkőzés, szép támadásokkal mindkét részről, de a Pápa tudta megszerezni a vezetést. Ezután kicsit leült a játék, maradt az egygólos pápai vezetés a szünetig.

A második félidő csak a következő hazai találat után élénkült meg, a Gyirmót szépíteni tudott, de az egyenlítés már nem sikerült, a hosszabbításban még egy nagy helyzetet kihagytak a hazaiak.

90+2
    Eszlátyi viszi a gyirmóti kapura a labdát, Holczer jól mozdul ki a kapujából, és bravúrral hárít.

90
    2 perc a hosszabbítás, vajon ki tud egyenlíteni a Gyirmót? Szombathelyen megtették két gólos hátrányból...

88
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Lengyel (Gyirmót FC Győr).

86
    A Gyirmót gólt szerzett!
    Madarász indítja Tóthot, aki balról ad középre, a védőit megelőző, üresen érkező LAKI BALÁZS közelről lő az üres kapuba! 2:1

83
    A Pápa gólt szerzett!
    A gyirmóti kapu elé ívelt labdát röviden fejelnek ki a védők, ESZLÁTYI ISTVÁN 12 méterről kapásból lő a kapu jobb oldalába! 2:0

82
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Magasföldi (Gyirmót FC Győr).

82
    Illés 23 méteres szabadrúgásába Lengyel ér bele sarokkal, de így sem veszélyes a lövés.

80
    A második félidő kevésbé izgalmas mint az első volt, inkább mezőnyjáték zajlik, kevés kapuralövéssel.

77
    A harmadik csere a Gyirmótnál: lemegy Kelemen, bejön Cseri.

75
    Arsic vezeti a gyirmóti kapura a labdát, Lengyel szereli becsúszva bravúrosan

74
    Az utolsó csere a Lombard Pápánál: lemegy Tajthy, bejön Maksimovic.

69
    Arsic szerez labdát a gyirmóti térfélen, 18 méteres lövése fölé száll, Holczer rajta volt a labdán.

66
    Újabb csere a Gyirmótnál: Sós helyett Farkas a pályán.

61
    Az első csere a Gyirmótnál: lemegy Lázár, bejön Magasföldi.

57
    Madarász végezhet el szabadrúgást 18 méterre a pápai kaputól, centikkel lő fölé

52
    Eszlátyi ad be középre Sekournak, aki jól veszi át, Lengyel szereli nagy helyzetben szögletre

50
    Baldauf beadása után Eszlátyi lábáról Lázár varázsolja le a labdát

47
    Németh beadás után Eszlátyi lőhet kapásból, Kardos blokkolja

46

46
    Kettős csere a Lombardnál a szünetben: Griffiths helyett Tóth G, Quintero helyett Baldauf folytatja a második félidőben.

Jó iramban kezdődött a találkozó, mindkét csapat támadó szellemben futballozott, az első negyedóra után a Gyirmótnak voltak helyzetei, de gólt mégis a már mezőnyfölényben játszó hazaiak szereztek.

Kicsit alábbhagyott az iram az első félóra után, kevésbé forogtak veszélyben a kapuk, majd a félidő legvégén itt is, ott is volt egy-egy komolyabb kihasználatlanul hagyott lehetőség.

45
    Sekour közeli lövését bravúrral védi Holczer.

44
    Tóth jobboldali beadásáról marad le Laki kevéssel középen.

42
    Baloldali szöglet a pápaiaktól, a kapu torkában álló Nagyról kerül mellé a labda!

40
    Az utóbbi percekben kicsit ellaposodott a játék, jobbára a pálya közepén gyötrik egymást a csapatok.

33
    Tajthy vezeti rá a védőkre a labdát középen, 20 méteres lövését Lengyel blokkolja önfeláldozóan.

30
    Az első fél órában mindkét csapat vezetett szép támadásokat, a különbség annyi, hogy a Pápa némi mezőnyfölényt kiharcolt, és a legnagyobb helyzetét értékesítette is, ezzel vezetnek.

27
    Laki indul jobbról szép cselekkel középre, a védők nem tudják szerelni, Markek fogja a bal alsóra tartó lövését.

24
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Arsic (Lombard Pápa FC).

23
    Illés ível be jobboldali szögletet, Tóth Norbert középről alig csúsztat a kapu fölé!

20
    Arsic indította a bal szélen Eszlátyit, aki középre, az érkező GEORGES HENRI GRIFFITHS becsúszva juttatta a kapu jobb alsó sarkába a labdát! 1:0

18
    Illés jó csel után lő 18 méterről, középről, centikkel a bal kapufa mellé.

17
    Fejes távoli lövése megy mellé.

15
    Élénk iramú a mérkőzés, mindkét csapat bátran vállalkozik támadásvezetésekre, de gól még nem esett.

12
    A Pápa jöhet szabadrúgással a gyirmóti kaputól 22 méterre, Arsic a sorfalba lő, a lepattanót Tajthy rosszul találja el

9
    Fejes a jobb szélről ad középre, kicsit magas a labda a középen, jó helyzetben érkező Kelemennek.

7
    Tóth kap jó labdát középen, rávezeti a kapusra, de Markek becsúszva szerelni tudja a 11-es pontnál.

6
    Quintero adna be jobbról a 16-os vonaláról, Fejes lép közbe jó ütemben.

4
    Sekour lő 20 méterre a gyirmóti kaputól, Holczer magabiztosan véd.

1

Tudósítás következik helyszíni közvetítés alapján.

A Ligakupa G csoportjában mindkét csapat négy ponttal áll, a Gyirmót jobb gólkülönbségével vezeti a tabellát mai ellenfele, és a tegnap három ponttal gazdagodó Haladás előtt.

A Pápa az NBI-ben rapszodikusan szerepel, a hétvégén súlyos vereséget szenvedett az ETO ellen, négy perc alatt három gólt kapva, de elmondható, hogy a papíron jobb csapatok ellen nem sokra jutottak eddig.

A Gyirmót jól kezdett az NBII-ben, de az elmúlt két fordulóban vereséget szenvedett. A Dunaújváros otthonában ez belefér, de a Békéscsaba elleni hazai vereség már árulkodhat egy rossz formáról.

Márpedig a jó erőkből álló Pápa ellen a legjobb formájukra lenne szükség ha ponttal, pontokkal szeretnének hazatérni.

2009-ig az NBII-ben gólgazdag mérkőzéseket játszottak egymással, reméljük ezzel a hagyománnyal nem szakítanak, és akkor nem fogunk unatkozni.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik.

Gólok: 20. Griffiths, 83. Eszlátyi – 86. Laki

Lapok:   24. Arsic (PAP) – 82. Magasföldi (GYFC), 88. Lengyel (GYFC)

Lombard Pápa FC: Markek – Eszlátyi, Nagy, Arsic, Supic, Dóczi, Német M., Quintero (46' Baldauf), Griffiths (46' Tóth G.), Tajthy (74' Maksimovic), Sekour

Cserék: Horváth G., Tóth G., Mecinovic, Rodenbücher, Maksimovic, Szabó O., Baldauf

Gyirmót FC Győr: Holczer – Fejes, Kardos, Madarász, Tóth, Laki, Illés, Lengyel, Sós (66' Farkas), Kelemen (77' Cseri), Lázár (61' Magasföldi)

Cserék: Deli – Magasföldi, Farkas, Oross, Graszl, Cseri, Farkas

Játékvezetők: Kiss Norbert – Kepe Arnold, Kulman Tamás