HSC Csíkszereda – Budapešť 3:2 (vége) | Ferencváros Bp. ESMTK – Nové Zámky 4:5 (vége) | DVTK Jegesmedvék – Dab.Docler 2:5 (vége)
Ferencváros Bp. ESMTK
4:5 (2:0, 0:3, 2:2)
HC MIKRON Nové Zámky
péntek 11.10.2013, 18:00 • Pesterzsébeti Jégcsarnok, Budapest • MOL Liga

Egy nagyon érdekes, fordulatos és sok kiállítással valamint vitatott bírói ítéletekkel tarkított meccset nyert meg a HC Nové Zámky, a hősiesen küzdő FTC-ESMTK ellen! Bár a hazaiak most bánkódhatnak, semmi okuk nincs rá, remekül helytálltak a MOL liga jelenlegi másodikja – vesztett pontok tekintetében listavezetője – ellen! Köszönjük megtisztelő figyelmüket, tartsanak továbbra is velünk! (20:27:42)

60:00

59:58
    Megy a tanakodás, a közönség tüntet!

59:58
    Pavel Krajcovic a vendégek kapujában! 5 a 3 ellen a Fradi a végére!

59:58
    Chovan védett még egy hatalmasat, és öt perces büntetést is kapott a kapus!

59:51
    Lindqvistet is kiállították, oda az előny és Budai is visszajött!

59:24
    Budai is lejött, 6 a 4 ellen támadhat a Fradi!

59:11
    Még egy esélye van a Fradinak, Kowalczyk ül ki 2 percre, gáncsért4

58:26
    Az Érsekújvár gólt szerzett!
    Gólszerző: SISKA MICHAL SISKA eldöntötte? Frolik passzából legalábbis megszerezte a vendégcsapat ötödik gólját! 4-5.

58:00
    Kettő perc van hátra a rendes játékidőből!

57:40
    Weissmann szóló utáni lövését védte Budai!

57:14
    Vajon lesz -e döntés, most mindenesetre a vendégharmadban a bedobás!

56:11
    Dubec korongjába Uhnák tette bele az ütőjét, de a korong végül elkerülte a Fradi kapuját!

55:58
    Miroslav Stefanka korongját védte nagy bravúrral Budai!

54:43
    Kihasználták az emberelőnyt a vendégek Marek Uram passzát MARTIN FROLIK "beverte"! Kezdődik minden előlről; 4-4!

54:09
    "Elintéztek " maguknak egy fórt az érsekújváriak, a jelek szerint túl sok Fradi hokis volt a jégen! Csapatbüntetés, melyet a viszonylag keveset játszó Wéber Zsolt ül le!

53:30
    Frolik nagy bombája ment kapu fölé!

51:39
    A Ferencváros gólt szerzett!
    Gólszerző LINDQVIST. Megint vezet a Fradi! ANDREAS LINDQVIST használta ki az embereelőnyt, Potila passzát vágta be! 4-3 az FTC-ESMTK javára!

51:21
    Megpróbálja dűlőre vinni a meccset a Fradi!

50:58
    Megint emberelőnyben játszhat az FTC-ESMTK , Kowalczyk ül ki 2 percre bottal akasztásért!

50:51
    Sijka nagy bombáját hárította Chovan!

49:57
    Pál passza volt pontatlan és ezzel igazi helyzet nélkül telt le a fór!

47:57
    Emberelőnyben a Fradi, Ondrej Stefanka a kiállított játékos, gáncsolásért!

46:34
    Gólszerző PÁL. Assziszt: Potila. Egyenlített a Fradi és ezt már megadták a bírók, pedig a korong DANCSFALVI NORBERT korcsolyájáról pattant be Chovan kapujába! Egyébiránt egy szép akciót láthattak a nézők, Potila adta a gólpasszt! 3-3.

45:46
    Frolik szóló utáni lövését hárította mamutjával Budai!

45:18
    Vaszjunyin kevergetett, de igazi helyzet nem lett a dologból.

44:11
    Chovan tudott menteni Potila elől!

43:40
    Most "jegelik" a pakkot a vendégek!

42:39
    Egy szép Fradi-kontra végén Hegyi Dominik csúsztatását védte Chovan.

41:47
    Vaszjunyin veszélyeztetett, de korongja elkerülte az érsekújvári kaput.

40:50
    Caladi lőtt egy szóló után kapura, de Budai védett!

40:01

Hamarosan folytatódik a játék, tartsanak továbbra is velünk!

A szünetben beszéltem Almássy Kornéllal, az FTC-ESMTK elnökével, aki egyértelműen a játékvezetőket hibáztatja az eredmény ilyetén alakulásáért! Tény, hogy a Fradi meg nem adott gólját joggal vitatják a hazaiak!

Nagyot fordult az eredmény a II.harmadban, az Érsekújvár főleg Marek Uram remeklésével és néhány vitatható bírói döntésnek köszönhetően 3-0-ra megnyerte ezt a játékrészt! Vajon tartogat még egy csavart – vagy többet – a találkozó? Megtudhatják ha velünk tartanak a befejező játékrészben is!

40:00

39:41
    Potila korongja egy vendégboton megpattanva ment kapu mellé!

39:00
    Egy percen belül a második harmadban, emberelőnyben a Fradi!

38:18
    Pál Zoltán lövésénél védett egy nagyot Chovan, közben elmozdult a kapu, Ondrej Stefanka volt a tettes, ki is megy ezért 2 percre!

37:30
    Caladi korongját Weissmann közelről fölé lőtte!

36:53
    Érsekújvári tilos felszabadítás!

36:17
    Egy kavarodás után a vendégek kapujába került a korong, de az egyik Fradi támadó korcsolyája bent volt a ketrec előtti kis területen belül, így a gól érvénytelen és az Érsekújvár ki is egészült közben!

35:50
    Lindqvist passza pontatlan volt, oda a helyzet4

34:59
    Most feláll fórban a Fradi!

34:16
    Emberelőnyben a Ferencváros, Miroslav Stefanka bottal lökésért 2 perc!

32:45
    Gólszerző PODSTAVEK. Assziszt: Frolik. Már a vendégek vezetnek, Frolik átadását Podstavek a felső sarokba vágta! 3-2 az Érsekújvár javára!

32:00
    Információink szerint Kiss Gábor térde kifordult, Ő ma már nem léphet jégre! Jobbulást kívánunk Neki!

31:11
    Gólszerző SISKA Assziszt: Uram és Caladi. Kihasználta az emberelőnyt a vendégcsapat, Siska lőtte be Uram és Caladi passzát! 2-2.

29:56
    Csapatbüntetés a Fradinál, túl sok játékos a jégen, Sijka üli le a jelek szerint a 2 percet!

29:13
    Caladi korongjánál jól zárta a szöget a magyar kapus!

28:18
    Frolik közeli emelését szépen védte a lepkéssel Budai!

27:10
    Sijka szólóját tudta hárítani Chovan!

26:00
    Most nagyon támad a HC Nové Zámky, szinte csak a Fradi harmadában zajlik a játék!

24:07
    A HC Nové Zámky gólt szerzett!
    Gólszerző URAM. Assziszt: Frolik és Caladi. Ami nem ment előnyből, az sikerült teljes létszám ellen! Uram szépített, Frolik korongját lőtte be Budai kapujába! 2-1

23:33
    Némi vita a Fradi kispadjánál a bírókkal, de nincs kiállítás!

23:13
    Budai védett még egyet, de közben már kiegészült az FTC-ESMTK csapata!

23:09
    Kowalczyk lövését védte a magyar kapus

21:20
    Ölander "túlságosan" is védte kapusát!

21:13
    Megint munkában a Fradi A-csoportos vb-t is megjárt hálóőre, viszont kiállítás is van a Fradinál, Ölander ült ki 2 percre!

21:00
    Egyelőre csak az érsekújváriaknál van a korong ebben a harmadban.

20:15
    Budai a jelek szerint folytatja remeklését, most Uram korongját hárította!

20:01

Egyelőre még nem tökéletes a jég!

Egy minden várakozást felülmúló FTC-ESMTK-t láttunk az I.harmadban! Budai remekül véd eddig és a csatárok két lehetőséget is kihasználtak! Várjuk a további remek folytatást, tartsanak velünk a szünetet követően is!

20:00

19:41
    Gólszerző HORVÁTH. Assziszt: Berta. Már kettővel megy a Fradi! Horváth Dávid lőtte be szépen Berta Ákos passzát! 2-0.

19:31
    A harmad utolsó percében nagyon sok a játék megszakítás!

19:19
    Megint Budai tenyerelt rá a korongra!

18:54
    Frolik kicselezte magát a jó helyzetből.

18:14
    Caladi jobb alsóba tartó löketét mamutjával védte Budai.

17:28
    Kowalczyk bombáját hatástalanította a mezőny eddigi legjobbja, Budai!

17:12
    Elmozdult a Fradi kapuja, igazítani kell!

16:53
    mestyán remek szóló végén közelről lőtt, Chovan védett!

16:40
    Erik Caladi közeli kísérletét hatástalanította Budai Krisztián!

15:40
    Szorongatott az Érsekújvár, de Ojanem kilépett egy koronggal, jobb sarokra tartó lövését azonba Chovan védte mamutjával!

14:12
    Uhnák és Frolik okozott zavart a Fradi kapuja előtt, de megúszta a hazai együttes ezt a helyzetet!

12:48
    Gyönyörű támadás végén Ojanen közeli korongját védte szépen Chovan.

11:49
    Korytko korongját fogta Budai.

11:20
    Végül a vendégharmad elől lett buli!

11:19
    Tanácskoznak a bírók mert volt egy kis tülekedés az érsekújvári kapu előtt!

10:37
    Vezet a Fradi! Vaszjunyin vágta be Ojanen remek passzát! 1-0.

10:18
    Kiegészült a hazai együttes!

9:53
    Dubec közeli korongját mentette nagyon szépen a magyar hálóőr!

9:05
    Budai nyúlt ki szépen bárdjával.

8:18
    Az első kiállítás a Fradinál, Ojanen ment ki 2 percre.

8:10
    Sijka már lesre korcsolyázott, így ha be is ment volna a lövése, érvénytelen lett volna.

7:26
    Kiegészült a felvidéki együttes!

6:54
    Berta Ákos kék vonalról leadott remek lövését hatástalanította Chovan!

6:23
    Munkában a vendégkapus, Chovan.

5:26
    Itt az első Fradi emberelőny, Zajac a kiállított durvaságért.

4:51
    Podstavek korongját, tapsot érdemlően védte Budai!

4:10
    Most egy kicsit beszorult a Fradi, pedig nincs is fórban a Nové Zámky.

3:37
    Puchovsky bombáját védte a magyar kapus!

2:39
    Zajac korongja nem jutott el a Fradi kapujáig.

1:48
    Caladi erős lövését védte nagyon szépen Budai Krisztián!

1:21
    A vendégek kiütik tilosra.

0:30
    Kiss Gábor próbálkozott először, de korongja elsuhant a kapu mellett.

00:01

Fehér mezben játszik majd a vendég érsekújvári csapat, zöldben az FTC-Budapest ESMTK! Jó szórakozást a MOL liga mérkőzéshez!

Rettenetesen hideg van a tudósító számára itt az erzsébeti jégcsarnokban, de a meccs majd reméljük mindenkit felmelegít! Az összeállítások már olvashatók, azonnal kezdünk! Tartsanak velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 – kor kezdődik.

Egy, a tavalyi idényhez képest eddig jobb teljesítmény nyújtó és erősebbnek tűnő Ferencváros fogadja a MOL ligában pillanatnyilag a második helyen álló érsekújváriakat. A két zöld fehér (az Érsekújvár színösszeállításában a fekete is benne van) csapat a bajnokságban eddig egyszer találkozott egymással, akkor a Nové Zámky 7-3-ra nyert a Fradi ellen. Most itt a lehetőség a visszavágásra és bizony egy esetleges 3 ponttal az FTC-ESMTK még tömörebbé tehetné, az eddig is igen sűrü mezőnyt. A Fradi legutóbbi két meccsén be is gyűjtötte ama bizonyos 3-3 pontot és ezek közül különösen a szintén rájátszásba igyekvő Brassó elleni 4-1 volt nagyon értékes. Az Érsekújvár olyan jól kezdte az idei pontvadászatot, hogy sokan már az egyik legnagyobb esélyesnek kiáltották ki Őket, azóta azért hullajtottak már el értékes pontokat, de jelenleg a vesztett pontok tekintetében még mindig Ők a mezőny legjobbjai. Hogy Dobos Tamás vezetőedző kitalál -e valamit amivel meglepeheti csapata a Felvidékről érkező vendéget, azt Önök is megtudhatják, ha nyomon követik élő, helyszíni, online, szöveges közvetítésünket!
    Jó meccset, jó szórakozást kívánunk!

Juhász Attila

Gólok és gólpasszok: 11. Vaszjunyin (Ojanen), 20. Horváth (Berta), 47. Dancsfalvi (Potila), 52. Lindqvist (Potila) – 25. Uram (Frolik, Caladi), 32. Siska (Uram, Caladi), 33. Podstavek (Frolik), 55. Frolik (Uram), 59. Siska (Frolik)

Ferencváros Bp. ESMTK: Budai(Szőke) – Géczi, Ölander, Horváth D., Kiss G., Berta – Eriksson, Mestyán, Pál, Dancsfalvi, Potila – Lencsés, Lindquist, Ojanen, Vaszjunyin, Sijka – Lévai, Wéber, Nagy L., Hegyi, Fodor. Vezetőedző: Dobos Tamás
    HC MIKRON Nové Zámky: Chovan(Krajcovic) – Kowalczyk, Siska, Podstavek, Dubec, Weissmann – Sucharda, Hrudik, O.Stefanka, Uram, Caladi – Zajac, Pavesic, M.Stefanka, Frolik, Uhnák – Lehocky, Kraus, Puchovsky, Korytko. Vezetőedző: Ladislav Lubina

Játékvezetők: Gangel László, Haszonits Miklós (Pálkövi Botond, Ozsváth Ádám)