DVTK Jegesmedvék – Nové Zámky 6:5 (hosszabbítás vége) | Dab.Docler – Ferencváros Bp. ESMTK 5:7 (vége) | Corona Brasov Wolves – Budapešť 9:2 (vége)
Dab.Docler
5:7 (2:2, 2:3,1:2)
Ferencváros Bp. ESMTK
vasárnap 13.10.2013, 18:00 • Dunaújvárosi Jégcsarnok • MOL Liga

A Ferencváros teljesen megérdemelt győzelmet aratott a nagyon rossz szellemben jégkorongozó Dunaújváros felett.
    A végén Dab.Docler – Ferencváros 5-7. Még két perc sem telt el a harmadik játékrészből, amikor Azari egyenlő létszám mellett egyenlített, s bár ezután is rengeteg helyzetet dolgozott ki a DAB, mégis a zöld-fehérek lőttek gólt – előbb a negyvennegyedik percben Horváth, majd tíz perccel később Pál is eredményes volt. A végén még Kalnins helyett is mezőnyjátékos játszott, ám sem közelebb férkőzni, sem egyenlíteni nem sikerült. Történelmi sikert aratott a Ferencváros, akik remek helyzetkihasználással verték a ziccerek és üres kapuk sorát kihagyó hazaiakat. (20:40:36)

53:17
    A Ferencváros gólt szerzett! Gólszerző: PÁL ZOLTÁN! Gólpassz: VASZJUNYIN ARTYOM, ÖLANDER JERE!
    Vaszjunyin passzolta szélre a korongot, az érkező Pálnak, aki középmagasan Kalnins mellett lőtt a kapuba

50:02
    Jabornik cselezi végig magát a támadóharmadban, lövése nemsokkal megy kapu mellé

49:31
    Ladányi passzol keresztbe Jabornikhoz, aki a kékvonalról lő kapura, lövését Meravy tolja a korongfogó hálóba

48:05
    Dancsfalvi lövése csorog a kapu mellé

47:01
    Vendégek teljes létszámban.

Lepsényi Zsolt

Gólok és gólpasszok: 9. Kiss Á. (Gröschl, Azari), 10. Galanisz (Virág, Hegyi), 36. Jabornik (Á.), 40. Peterdi (Jabornik, Ladányi), 42. Azari (Á., Papp) – 17. Fodor (Vaszjunyin, Lindqvist), 17. Ojanen (Sijka, Horváth), 24. Berta (Potila), 32. Horváth (Sijka, Dancsfalvi), 33. Vaszjunyin (Pál, Fodor), 44. Horváth (Ojanen), 54. Pál (Fodor, Ölander)

Dab.Docler: Kalnins (Kiss T.) – Huba, Jabornik, Ladányi, Peterdi, Gröschl – Lindgren, Hüffner, Somogyi, Galanisz, Szappanos – Tőkési, Sabados, Papp V., Kiss Á., Azari – Hegyi, Virág,
    Ferencváros Bp. ESMTK: Meravy (Budai) – Géczi, Ölander, Dancsfalvi, Berta, Potila – Mestyán, Lindqvist, Pál, Fodor, Vaszjunyin – Lencsés, Wéber, Horváth, Ojanen, Sijka – Nagy,

Játékvezetők: Halassy, Mayer, Ozsváth, Abonyi