Cracovia Kraków – HSC Csíkszereda 2:0 (vége) | Dab.Docler – HK Playboy Slavija 3:0 (vége)
Dab.Docler
3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
HK Playboy Slavija Ljubljana
szombat 19.10.2013, 19:15 • Dunaújvárosi Jégcsarnok • Kontinentális Kupa

A végén Slavija Ljubljana – Dab.Docler 0-3. Az utolsó harmadban sokáig egy gólos maradt a különbség a két csapat között, ám előbb Jabornik lövésébe ért bele mesterien a levegőben Kiss Ákos, ami így védhetetlenül pattant a kapuba, majd üreskapura Ladányi lövette meg második gólját Gröschllel. A döntés, hogy ki utazik Dániába tehát holnapra maradt: a DAB-Krakkó meccs győztese utazhat novemberben a Kontinentális Kupa harmadik fordulójába! (21:46:56)

60:00

59:32
    A Dunaújváros gólt szerzett! Gólszerző: GRÖSCHL TAMÁS! Gólpassz: Ladányi Balázs!
    Ladányi ment el a balszélen, majd középrepasszolt Gröschlnek akinek már csak az üres kapuba kellett továbbítania a korongot

52:43
    A Dunaújváros gólt szerzett! Gólszerző: KISS ÁKOS! Gólpasz: Henrich Jabornik!
    Jabornik passzolt Kiss Ákoshoz aki óriási gólt ragasztott a kapu bal oldalába

52:20
    Jabornik cselezi be magát a kapu elé, lövése kapu mellé megy

50:40
    Scap lő csúnyán kapu mellé

50:00
    Hurtaj kap remek kiugratást Jaborniktól, de a csatár az utolsó pillanatban elüt a korong fölött

49:07
    Humar ment el a balszélen, majd középre cselezte magát, végül Sevela hárította a próbálkozást

Hamarosan folytatódik a mérkőzés a harmadik harmaddal

A második harmad elején megszerezte első gólját a DAB csapata Gröschl révén. Lindgren lőtt kapura a kékvonalról, amibe Gröschl a kapu elöbb beleért, ami így PUS kapust becsapva jutott a kapuba. A harmad hátralevő részében is nagy mezőnyfölényben játszott a hazai csapat

36:07
    Ladányi lőtt kapura balszélről, a korong a kapuba jutott, átszakítva a hálót. Mindenki gólt reklamál a bíró hajthatatlan

24:20
    A Dunaújváros gólt szerzett! Gólszerző: GRÖSCHL TAMÁS! Gólpassz: Victor Lindgren!
    Lindgren lőtt kapura a kékvonalról, lövésébe Gröschl ért bele, ami Pus kapus mellett utat talált a kapuba

20:01

Nagy fölényben játszik a hazai csapat, de gólt nemsikerült még lőniük. A Slavija csapatának elvétve vannak megmozdulásai, akkor is vagy a védők vannak jó helyen, vagy Sevela kapus véd

20:00

19:20
    Ladányi passzol a középen álló Peterdinek, aki nemsokkal a jobb felső sarok mellett lövi el a korongot

09:06
    Hurtaj cselezget a harmadban, majd tisztára játsza magát, végül a kékvonalról lő, a korong nemsokkal kerüli el a kaput

08:10
    Zagorc fonákkal emel kapura, a korong nemsokkal megy el a kapu mellett

07:20

06:55

06:30
    Huba lövi be a harmadba, ami furcsán pattan a plexiről a kapu elé, majdnem megviccelve Pus kapust

05:59

05:20
    Snoj kap 2 perces büntetés akadályozásért

04:02
    Scap lövése vágódik le Ladányi korcsolyájáról

03:59
    Hüffner kap 2perces kiállítást gáncsolásért, és Gröschl kap 2 percet testreütésért

00:01

Érkeznek a csapatok! A hazai gárda fehér mezben, míg a vendég Ljubjana csapata fekete szerelésben lép jégre.

Vége a bemelegítésnek

Dab.Docler: Sevela (Kiss T.) – Huba,Jabornik, Ladányi, Peterdi, Gröschl – Lindgren, Hüffner, Galanisz, Azari, Somogyi – Nagy, Erdélyi, Pavuk, Papp,Szappanos – Virág, Tőkési, Hegyi, Kiss Ákos, Hurtaj

HK Playboy Slavija Ljubljana: Pus (Antonic) – Scap, Kar, Zaborc, Humar, Simunovic – Sodrznik, Jancar, Peterca Rok, Gorse, Snoj – Campa, Krivec, Dovic, Javornik, Pene – Pogacar, Prusnik, Peterca Nejc, Haler, Juric

Játékvezetők: SEVRUK Andriy, Vas Mátyás, Pálkövi Botond.

A házigazdák azzal a Slavija Ljubjanával játszanak a második napon, akik a nyitónapon 2-0-ás vereséget szenvedtek a Kraków csapatától.
    A hazaiak meglehetősen gyengén játszottak az első napon a HSC Csíkszereda csapata ellen, ahol végülis csak büntetőlövésekkel sikerült győzniük. Mindenképp össze kell szedni magát a hazai csapatnak, ha tovább szeretne jutni ebből a csoportból, mivel az előzetes erőfelmérések szerint a legnehezebb mérkőzése még hátra van a csapatnak vasárnap a Kraków gárdája ellen, de a Ljubjanát sem szabad félválról vennie. A szlovén csapatban csupa hazai játékos szerepel, egy kettős állampolgárságú játékos található náluk.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:15 - kor kezdődik.

Lepsényi Zsolt

Gólok és gólpasszok: 25. Gröschl (Lindgren, Peterdi), 53. Kiss Á. (Jabornik), 60. Gröschl (Ladányi)

Játékvezetők: SEVRUK Andriy, Vas Mátyás, Pálkövi Botond