HSC Csíkszereda – HK Playboy Slavija 2:1 (vége) | Dab.Docler – Cracovia Kraków 5:3 (vége)
Dab.Docler
5:3 (1:2, 3:0, 1:1)
Comarch Cracovia Kraków
vasárnap 20.10.2013, 19:15 • Dunaújvárosi Jégcsarnok • Kontinentális Kupa

A végén Dab.Docler – Cracovia Kraków 5-3. Kiváló játékkal, az utóbbi idők legjobb formáját produkálva győzött a DAB. Az utolsó harmadban még Jabornik biztosította be a Bikák vezetést, találatára már csak egy lengyel gól érkezett válaszként! A lényeg tehát: a Dab.Docler a harmadik fordulóba jutott a Kontinentális Kupában! (21:55:12)

A Cracovia gólt szerzett!! Gólszerző: PETER DVORAK! Gólpassz: Kostourek Milan
    Dvorak kap egy keresztpasszt, amit Sevela mellett a kapuba helyez!

50:01
    A Dunaújváros gólt szerzett! Gólszerző: HENRICH JABORNIK! Gólpassz: Ladányi Balázs!
    Ladányi passzolt a túloldalon üresen érkező Jabornikhoz, akinek már csak az üres kapuba kellett továbbítani a korongot

Érkeznek a csapatok a harmadik harmadra

A második harmad elején gyorsan kiegyenlített a hazai gárda Somogyi révén. Ebben a játékrészben inkább a hazaiak akarata érvényesült. Magasabb sebességre kapcsoltak és a 32. percben Lindgren révén át is vették a vezetést. Majd a 35. percben Huba ugratta ki Somogyit aki már 2-re növelte az előnyt. Az utolsó harmadban mindent egylapra feltéve fog támadni a lengyel gárda. Okos és taktikus játékkal a hazaiak megnyerhetik a már félig zsebükben érzett találkozót

34:38
    A Dunaújváros gólt szerzett! Gólszerző: GALANISZ NIKANDROSZ! Gólpassz: Azari Zsolt
    Azari ugrasztja ki Galaniszt, aki a védők közt kilépve Radziszewski mellett a kapuba emel

31:06
    A Dunaújváros gólt szerzett! Gólszerző: VICTOR LINDGREN! Gólpassz: Galanisz Nikandrosz
    Galanisz passzolt a kékvonalon álló Lindgrenhez, aki órási gólt lőtt a jobb felsőbe

21:04
    A Dunaújváros gólt szerzett! Gólszerző: SOMOGYI BALÁZS! Gólpassz: PETER HUBA, PETER SEVELA
    Somogyi kap egy remek kiugratást Hubától, elfekteti a kapust, majd felette a vas alá emeli a korongot

20:30
    Ladányi nullszögből próbálkozik, Radliszewski jól zárja a szöget

20:02
    A hazai csapat vezetheti az első támadást a harmadban

20:01

Érkeznek a csapatok a második harmadra

A harmad elején nagy iramban kezdtek a csapatok. Viszonylag gyorsan megszerezte a vezetést a lengyel csapat. A 6. percben Slabon passzából Chmielewski volt eredményes. Majd újabb hidegzuhanyként a 13. percben már 0-2 volt az eredmény a lengyel csapat javára. Ekkora kezdett magára találni a hazai csapat, amikor is Kiss Ákos egyéni akcióját követően 1 gólra felzárkózott a hazai csapat. Mindenesetre a DAB csapatának többet kell mutatni a hátralevő időben, ha tovább szeretne jutni

15:56
    Jabornik ad el egy korongot a támadóharmadba, amivel kiugranak a lengyelek, de a végét elrontják

A Dunaújváros gólt szerzett! Gólszerző: KISS ÁKOS
    Kiss Ákos kaparint meg egy lepattanó korongot, majd középre cselezi magát, és Radliszewski lába közt a hálóba lő !

12:48
    A Cracovia gólt szerzett!! Gólszerző: KOWALÓWKA SEBASTIAN! Gólpassz: Kostourek Milan, Klys Jaroslaw!
    Kostourek passzolt középre az üresen álló Kowalówkához, aki Sevela mellett a rövid oldalon a kapuba emelte a korongot

06:39
    2 perces kiállítást kapott Kostourek

05:58
    A Cracovia gólt szerzett!! Gólszerző: CHMIELEWSKI ARON, Gólpassz: Slabon, Kowalówka S.

01:58
    Galanisz passzolt Azarihoz bedobás után, majd visszakapta, de nemtalálta el jól a korongot

00:01

Érkeznek a csapatok. A hazaiak piros, míg a lengyel csapat fehér-piros csíkor mezben lép pályára.

A vendég csapat részéről 200 fanatikus lengyel szurkoló is érkezett!

Hamarosan kezdetét veszi a 3 napos Kontinentális Kupa döntője! Eldől ki jut a következő csoportkörbe. A házigazda Dab Docler, vagy a Comarch Cracovia Krakówia csapata

Dab.Docler: Sevela (Kiss T.) – Huba,Jabornik, Ladányi, Peterdi, Gröschl – Lindgren, Hüffner, Galanisz, Azari, Somogyi – Nagy, Erdélyi, Pavuk, Papp,Szappanos – Virág, Tőkési, Hegyi, Kiss Ákos, Hurtaj

Comarch Cracovia Kraków: Radliszewski (Kulig) – Kowalowka Adrian, Noworyta, Chmielewski, Slabon, Kowalowka Sebastian – Zvatora, Klys, Dvorak, Kozlowski,Kostourek – Galant, Witowski, Laszkiewicz, Rutkowski, Piotrowski – Lehmann, Sznotala, Wisniewski, Cieslicki

Játékvezetők: NIKOLIC MANUEL, Vas Mátyás, Juhász Gábor.

A záró játéknapon még bármelyik csapat továbbjuthat a következő körbe. A házigazda csapat, az első játéknapon hosszabbításba győzte le a HSC gárdáját, majd a második napon 3-0-ra múlta felül a nem túl acélos Slavija gárdáját, így 5 pontja van. Míg a Kraków gárdája két egyforma mérkőzéssel a háta mögött, mindkét mérkőzésüket üres kapus góllal nyerték 2-0-ra, így 6 pontjuk van.
    Kiélezett mérkőzésre van kilátás,érdemes lesz követni a közvetítést.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:15 - kor kezdődik.

Lepsényi Zsolt

Gólok és gólpasszok: 14. Kiss Á., 22. Somogyi, 32. Lindgren (Galanisz), 35. Galanisz (Azari), 51. Jabornik (Ladányi) – 6. Chmielewski (Slabon, Kowalówka S.), 13. Kowalówka S. (Kostourek, Klys), 57. Dvorak (Kostourek)

Játékvezetők: NIKOLIC MANUEL, Vas Mátyás, Juhász Gábor