FK Anzsi Mahacskala – Tromsö 1:0 (vége) | Shakhter Karagandy – AZ Alkmaar 1:1 (vége) | KRC Genk – Rapid 1:1 (vége)
Dynamo Kijev – Thun 3:0 (vége) | Liberec – Sevilla 1:1 (vége) | SC Freiburg – Estoril 1:1 (vége)
Olympique Lyon – Rijeka 1:0 (vége) | Real Betis – Vitória Guimares SC 1:0 (vége) | Trabzonspor – Legia 2:0 (vége)
Apollon Limassol – S. S. Lazio 0:0 (vége) | Sheriff – Tottenham Hotspur 0:2 (vége) | PAOK – Maccabi Haifa 3:2 (vége)
Swansea City – Kubany 1:1 (vége) | Valencia – FC St. Gallen 1879 5:1 (vége) | Odessa – Ludogorets 0:1 (vége)
Din. Zagreb – PSV Eindhoven 0:0 (vége) | Elfsborg – Esbjerg FB 1:2 (vége) | Salzburg – Standard Liège 2:1 (vége)
Wigan Athletic – FC Rubin Kazany 1:1 (vége) | Zulte Waregem – Maribor 1:3 (vége) | FC Paços de Ferreira – FC Dnipro Dnipropetrovsk 0:2 (vége)
ACF Fiorentina – CS Pandurii 3:0 (vége) | Girondins Bordeaux – APOEL 2:1 (vége) | Eintracht Frankfurt – Maccabi Tel Aviv F.C. 2:0 (vége)
Apollon Limassol
0:0 (0:0)
S. S. Lazio
csütörtök 24.10.2013, 19:00 • Tsirion Athlítiko Kentro, Limassol • Európa liga

Köszönjük, hogy követték élő közvetítésünket, ez volt már a az Apollon Limasszol – SS Lazio mérkőzés. Maradjanak velünk, hiszen számos EL-meccs vár még Önökre! (22:08:30)

4. Legia Varsó 0 pont

A második félidő úgy folytatódott, ahogy az első befejeződött. A Lazio nyomás alá helyezte ellenfelét, azonban ez csak körülbelül a hatvanadik percig tartott, amikor egyszerűen elfogyott a tudomány. Onnantól kezdve kiegyenlítetté vált a játék és az Apollon kihúzta a meccs végéig null-nullával. A meccs egészét tekintve a Lazio győzelme megérdemeltebb lett volna a döntetlennél, de ezzel mit sem érnek. Ezután a meccs után a Laziónak 5, az Apollonnak 4 pontja van.

90+3
    Csere a Apollon Limassolnál: lemegy Meriem, bejön Grigorie.

90+3
    Ledesma kap sárgát, Meriemet húzta vissza.

90+2
    Rendületlenül jön a Lazio. Akarják ezt a győzelmet!

90+2
    Csere a Apollon Limassolnál: lemegy Papoulis, bejön Haber.

90+1
    Onazi fűzte át magát egy lövőcsellel védőjén, majd ballábas, életerős lövését könnyen fogta Bruno Vale, hiszen középre ment.

90+1
    Három perc a ráadás.

90
    Létszámfölényben jöhetett a büntetőterület környékéről a Lazio, de Hernanes elcselezte magát és szerelték!

89
    Anderson szinte az ötös sarkánál kezelhette le a labdát, az átvétellel becsapta Stylianout, de egy visszaérő társa tisztázott.

88
    Csere a Apollon Limassolnál: lemegy Sangoy, bejön Konstantinou.

88
    Sangoy csapta be Novarettit egy gyors ellentámadás végén, majd jobbal lőtt körülbelül 20 méterről, nem sokkal ment a labda a jobb alsó sarok mellé!

87
    A jobb oldalon elfutó Cavandát együttes erővel szerelte Vasiliou és Papoulis.

87
    Csere a S. S. Lazio-nél/nál: lemegy Álvaro González, bejön Onazi.

86
    Anderson senkitől sem zavartatva léphetett be a tizenhatoson belülre, majd miután ráment egy védő, Hernanes felé passzolt, aki viszont csúnyán mellé lőtt 12 méterről, pedig teljesen üresen volt!

85
    Sangoy ívelte be a labdát a túloldalon érkező Papoulis felé, de elszállt a feje fölött.

84
    Vassiliou tört előre a bal oldalon, madj beadási kísérletét sáncolta Cavanda, szöglet jöhet.

83
    3-2-ben indult volna meg a Lazio González labdaszerzése a után, a játékvezető a sípjába fújt. Meriemmel szemben szabálytalan volt Álvaro González.

82
    González maradt lesen a jobb oldalon, szabadrúgás kifelé. Kitűnő alkalom ez a hazaiaknak ölni az időt.

81
    Csere a S. S. Lazionál: lemegy Baldé, bejön Anderson.

80
    Hernanes lőtt – már-már szokás szerint – egy lövőcsel után, de a Gullónon lelassuló lövés nem okozott neki gondot.

78
    Az elmúlt 15 percben kiegyenlítődött a játék. Hol van már az a hatalmas Lazio-fölény, ami jellemezte a meccset az első félidőben és a második félidő elején?

77
    Meriem próbálkozott bal lábbal egy nagy gólt szerezni 28 méterről, de nagyon rosszul célzott... Két-három kapu sem lett volna elég ahhoz, hogy ez bemenjen.

76
    Egy hazai kontrát követően Papoulis adott laposan Roberto felé, de Novaretti becsúszó lába megakadályozta a csatárt abban, hogy lekezelje a labdát.

75
    Baldé cselezgetett a hazai tizenhatos előterében, Hamdani azonban kitűnően szerelt!

75
    Hernanes ívelte be ezt a sarokrúgást, Bruno Vale magabiztosan ölelte magához a labdát.

74
    Ledesma távoli próbálkozása szögletre vágódott egy védőről.

73
    Csillapodni látszanak a kedélyek. Nem alakulnak ki helyzetek az elmúlt percekben.

72
    Úgy tűnik, jó az iksz a ciprusiaknak, már az időt húzzák.

71
    Merkis pontatlan hazaadása borzolta a hazai szurkolók kedélyeit, de Bruno Vale mindenkit nyugalomra intett, begyűjtötte a labdát.

70
    Csere a S. S. Lazionál: lemegy Floccari, bejön Perea.

69
    Ederson cselezgetett a tizenhatoson belül, de szerelték.

69
    Ederson ívelt középre balról Floccari felé, de egy védő gyorsabb volt nála.

68
    Hátul adogatnak most a Lazio játékosai, keresik a réseket az Apollon védelmén.

68
    Sangoy próbálkozott messziről ballal, de nagyon fölé ment.

67
    Baldé próbálkozott a tizenhatos bal sarkától kicsit beljebbről, de lövése célt tévesztett.

65
    Nem eseménytelen a mérkőzés, de mégis akadhat hiányérzete a nézőnek. Továbbra sincs gól a meccsen.

64
    Baldé kanyarította középre, Bruno Vale elindult a labdára, de megtorpant, így Novaretti fejelhetett, fölé.

64
    A beadni készülő Baldé elől pöccintette el a labdát Stylianou, szöglet jöhet.

63
    Sangoy cselezgetett a tizenhatoson belül, majd Cavanda elvette tőle a labdát.

62
    Ederson hámozta át magát két hátvéden, majd 17 méterről kapura lőtt, de Bruno Vale leért a labdára és megfogta!

61
    Karipidis pakolt oda Edersonnak a félpályánál, de nem kap sárgát érte.

60
    Ederson viharzott el a bal oldalon, de rossz indítát kapott társától.

59
    Végre, az Apollonnak is vannak helyzetei! Elég egyoldalú volt eddig a mérkőzés, de ez a két helyzet talán felpezsdíti a hazaiakat.

58
    Stylinanou tört előre, majd lőtt, de eltörte a labdát. A csapattársai nem tűnnek hálásnak, létszámfölényben elönzőzte ezt most a hazaiak jobbhátvédje.

57
    Egy lecsorgó labdát Papoulis kezelt le és lőtt kapura 18 méterről ballal, centikkel szállt a játékszer a kapu fölé!

57
    Szerencsére csak eddig a pillanatig, visszatért a pályára a védő.

56
    Vasiliou lépett rosszul Novarettivel való küzdelme során, az alapvonal mellett kell ápolni.

55
    Ezután a szabadrúgást Ledesma ívelte be, Bruno Vale a mezőnybe öklözte a labdát.

54
    A bal oldalon meginduló Baldét rúgta fel Stylianou, sárga.

53
    Ledesma jöhetett szabadrúgással, majd a középen megcsúsztatott labdát könnyen fogta Bruno Vale.

52
    Hernanes dobta ki a labdát a jobb oldalon érkező Álvaro Gonzáleznek, aki futtából nem sokkal lőtt a jobb alsó sarok mellé!

51
    A sarokrúgást is Meriem ívelte be – mindenkinek hosszan.

50
    Meriem ívelte be, Floccari tudott az ötösön belülről szögletre tisztázni.

50
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Álvaro González (S. S. Lazio).

49
    Stylianou csapta be a jobb oldaon Radut, aki ezt követően szabálytalanul megakasztotta őt, szabadrúgás.

48
    Ederson került lövőhelyzetbe 22-23 méterről, középről, de sáncolták próbálkozását.

47
    Tudja folytatni a játékot Marcos Gullón, a Lazio jöhet támadással.

47
    González és Gullón ütközött egy fejesért folyó párharc során, utóbbi lenn maradt.

46
    Az Apollon kezdte a játékrészt, de máris eladták a labdát.

46

Kint vannak a csapatok, pillanatokon belül kezdődik a második félidő.

Az első félidő első tíz perce meddő, további része viszont komoly Lazio fölényt hozott. Egyre-másra dolgozták ki az olaszok a lehetőségeket, a ciprusiak csak elvétve tudták veszélyeztetni Marchetti kapuját. Az Apollon számára mindenképpen hízelgő ez a null-nullás állás, de az is sokatmondó, hogy a rengeteg Lazio-helyzet ellenére Bruno Valénak nem kellett komoly bravúrt bemutatnia. Ha nyerni akarnak a vendégek, sokkal pontosabban kell célozniuk. Ne menjenek messzire, hiszen hamarosan jövünk viszsa a második félidővel!

De nincs hosszabbítás, vége a játékrésznek.

45
    Bruno Vale készül kirúgáshoz. Mire elvégzi, a hosszabbítás is elkezdődik.

44
    Ezt most Hernanes végezte el, az ötösről kifejelt labdát Cana lőtte rá 14 méterről, de sok védő volt előtte és sikeresen utját állták a kapu felé tartó labdának.

43
    Sangoy végzett el szabadrúgást a Lazio térfelén, de ezután egy ellentámadással veszélyeztetett a vendég csapat, aminek végén Floccari éles szögből leadott próbálkozását Bruno Vale ütötte szögletre.

42
    Hernanes löbbölte a labdát középről a büntetőterületen belülre, de nem volt jó Baldénak, Bruno Vale ölelte magához a labdát.

41
    Ederson reklamál de Sousa játékvezetőnél szöletért, de balszerencséjére az ő fejét érintette utoljára a labda.

40
    Most kissé kijjebb jött a ciprusi együttes, de vajon meddig?

38
    Újfent Baldé jöhetett az ezután következő szöglettel, de Cana 10 méterről védője szotításában fölé fejelt.

37
    Ismét Álvaro González jött előre a jobb oldalon, centerézését Floccari tűzte rá, de sáncolta egy védő.

36
    ... De csak Hernanesig, aki egy lövőcsellel elküldte Gullónt és Merkist, majd 16 méterről tüzelt alig a bal alsó sarok mellé!

36
    Bruno Vale elvétette Álvaro González beadását, de védője kisegítette és elrúgta a labdát a veszélyzónából.

36
    Meriem küldte a labdát az elölérkező Roberto felé, de a védők fejjel tisztáztak.

34
    Baldé ívelte középre, de hosszú lett mindenkinek a labda.

33
    Ezúttal Floccari szánta magát övésre távolról, Karipidis fejéről pattant az alapvonalon túlra.

32
    Az elmúlt perceket figyelve azt gondolnhatja a szurkoló: mikor szerzi már meg a vezetést a Lazio? Nagyon nyom a vendég gárda.

31
    Ledesma próbálkozott ismét a tizenhatoson kívülről, de próbálkozása Bruno Vale kezei közé ment.

30
    Cana fejelt el akrobatikus mozdulattal egy Roberto felé szálló labdát.

29
    Bár már akadt egy pár helyzet, eddig még nem volt komoly védenivalója a két kapusnak.

28
    Baldé ívelte ezt is középre jobbról, majd Radu stukkolt a labdába, pontosan Ederson elé, aki az ötösről, tiszta ziccerben fölé fejelt!

27
    Újabb szöglet, ami veszélytelen, majd Cavanda beadása is sarokrúgásra vágódott.

27
    A kis szöglet után Hernanes próbálkozott a tizenhatos sarkától, megpattanó lövése egy kicsit mellé szállt!

26
    Ledesma lőtte középre, de a hátrahúzódó Roberto szögletre tisztázott fejjel.

26
    Floccari kavargatott a bal oldalon, majd Stylianou akadályozta szabálytalanul, szabadrúgás.

25
    Meriem próbálta meglepni szabadrúgásból Marchettit, aki beadásra számított, de a kapura tartó labdára visszalépett a kapus és megfogta azt.

24
    Baldé kapta meg a játékszert a bal oldalon, majd egy csellel befelé tört, de 20 méteres lövése fölé szállt!

23
    Elhaló hazai kontra – ismét egy pontatlan passz, ezúttal Sangoytól.

22
    Ledesma próbált szabadrúgást kiharcolni a hazai térfél közepén, de a játékvezető nem ette meg a műesését.

21
    Stylianou startolt mélységből a bal oldalon, de Meriem szöktetése nem találta meg őt.

20
    Sangoyról ment a labda az alapvonalon túlra, nem tudta beadni azt Cavanda őrizetében.

19
    Roberto indította volna a jobb oldalon elviharzó Papoulist, de Radu lefülelte az átadást.

17
    Hamdani fordult meg az ellenfél térfelének közepén becsapva ezzel egy védőjét, de az átadása már nem volt jó, a Marchetti kaparintotta meg.

17
    Remek a hangulat a lelátókon, hangos szurkolássa bíztatják kedvenceiket a hazai ultrák.

16
    Ledesma ívelte középre, de még azelőtt kifejete egy védő a labdát, mielőtt az elérte volna a tizenhatost.

15
    Ederson kapott egyet a jobb oldalon a lábára, szabadrúgás következhet a Lazionak.

14
    Radu érkezett üresen a bal oldalon, futtából ellőtte a labdát messziről, de csúnyán célt tévesztett.

13
    Cavanda vesztettt labdát a saját térfelén, majd az ezt követő támadás végén Meriem passzolt Papoulishoz, aki kisodródott szögből az oldalhálóba lőtt!

12
    Baldé végezte el a pontrúgást, nem okozott gondot a védőknek a tisztázás.

11
    Ismét Baldé próbákozott jó 30-32 méterről, lövése egy védőről szögletre vágódott.

10
    Az első tíz percben az olasz csapatnál volt többet a labda, egyelőre ők irányítják a játékot.

10
    Cavanda löbbölése lett hosszú a jobb oldalra kihúzódó Floccarinak, kirúgás következik.

9
    Ederson iramodott volna meg egy ellentámadással, de már szabálytalanságot követett el, fellökte Meriemet a labdaszerzésnél.

8
    Jönnek az olaszok továbbra is! Floccari próbálkozott 24-25 méterről, nem sokkal ment el a labda a bal alsó sarok mellett!

7
    Baldé tört befelé balról, majd egy csel után lövésre szánta magát, de gyenge lövése mellé gurult.

6
    Először Hernanest sáncolták a ciprusi védők, majd Cavanda beadását is kivágták.

6
    Rögtön a másik oldalon Sangoyt indult meg, majd lőtt csúnyán mellé.

5
    Ismét Baldé akcióban: a bal oldalon átverte védőjét, Stylanout, majd Floccari felé ívelt, de elfejelték a csatár elől a labdát.

4
    Ederson passzolt volna a középen, a tizenhatos előterében abdát kérő Baldénak, de pontatlan lett az átadás.

3
    Sangoy kapott hosszú indítást a bal szélen, nagy nehezen befutotta, de beadása már a kapu mögött landolt.

3
    Sangoyt akasztották meg a félpályánál, szabadrúgás következik a hazaiaknak.

2
    Baldé indult volna meg Stylianou mellett, de már szabálytalan volt a csatár.

1
    Baldé beadását könnyedén kivágták a védők.

1
    Fehérben játszanak a hazaiak, sárga-kék szerelésben a vendégek.

1

A kézfogásokon túl vagyunk, kezdődik a mérkőzés!

Apollon Limassol: Bruno Vale – Stylianou, Merkis (CSK), Karipidis, Vasiliou – Hamdani, Gullón – Sangoy, Meriem, Papoulis – Roberto

Cserék: Hidi – Dananae, Catalá, Charalambous, Grigorie, Konstantinou, Haber

S. S. Lazio: Marchetti – Cavanda, Cana, Novaretti, Radu – Hernanes, Ledesma (CSK) – Álvaro González, Ederson, Baldé – Floccari

Cserék: Cerisha – Ciani, Grecco, Biglia, Felipe Anderson, Onazi, Perea

Játékvezetők: Manuel de Sousa (POR) – Ricardo Santos (POR), Nuno Ferreira (POR).

Perceken belül kezdődik a mérkőzés. Addig vessünk egy pillantást az összeállításokra!

A csoport állása:

1. Lazio 4 pont (4-3)
    2. Trabzonspor 4 pont (5-4)
    3. Apollon 3 pont (2-2)
    4. Legia Varsó 0 pont (0-2)

Kedves Olvasóink! Ha csütörtök, akkor Európa Liga és minden meccs közvetítése az onlajnok.com-on! Teljes fordulót rendeznek az EL-ben a mai nap folyamán. Este 7 órától Ciprus szigetére látogatunk, ahol az Apollon Limasszol fogadja az olasz SS Lazio csapatát a csoportkör harmadik fordulójában. Két forduló után a két csapat mérlege a következő: a Lazio az első 4 ponttal, az Apollon pedig a harmadik három ponttal. A továbbjutás kérdése mindkét fél részére még teljesen nyitott, tehát minden meccsen különös jelentőséggel bír egy-egy pont megszerzése. Küzdelmes mérkőzés lehet a mai! Kövessék nálunk a mérkőzés minden egyes mozzanatát!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik.