FK Anzsi Mahacskala – Tromsö 1:0 (vége) | Shakhter Karagandy – AZ Alkmaar 1:1 (vége) | KRC Genk – Rapid 1:1 (vége)
Dynamo Kijev – Thun 3:0 (vége) | Liberec – Sevilla 1:1 (vége) | SC Freiburg – Estoril 1:1 (vége)
Olympique Lyon – Rijeka 1:0 (vége) | Real Betis – Vitória Guimares SC 1:0 (vége) | Trabzonspor – Legia 2:0 (vége)
Apollon Limassol – S. S. Lazio 0:0 (vége) | Sheriff – Tottenham Hotspur 0:2 (vége) | PAOK – Maccabi Haifa 3:2 (vége)
Swansea City – Kubany 1:1 (vége) | Valencia – FC St. Gallen 1879 5:1 (vége) | Odessa – Ludogorets 0:1 (vége)
Din. Zagreb – PSV Eindhoven 0:0 (vége) | Elfsborg – Esbjerg FB 1:2 (vége) | Salzburg – Standard Liège 2:1 (vége)
Wigan Athletic – FC Rubin Kazany 1:1 (vége) | Zulte Waregem – Maribor 1:3 (vége) | FC Paços de Ferreira – FC Dnipro Dnipropetrovsk 0:2 (vége)
ACF Fiorentina – CS Pandurii 3:0 (vége) | Girondins Bordeaux – APOEL 2:1 (vége) | Eintracht Frankfurt – Maccabi Tel Aviv F.C. 2:0 (vége)
Zulte Waregem
1:3 (1:2)
NK Maribor
csütörtök 24.10.2013, 21:05 • Regenboogstadion, Waregem • Európa liga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 21:05 - kor kezdődik.

Köszöntöm az olvasókat !
    Az Európa Liga D csoportjából az 1 pontos Zulte, és a még pont nélküli Maribor mérkőzését fogom közvetíteni.
    A hazaiak az eddigi két meccsen játszottak egy 0:0-át a Wigan-nel valamint egy sima 4:0-ás vereséget szenvedtek a Rubin Kazan ellen,tehát gólt még nem lőttek a belgák.
    A vendég Maribor csapata csúnya verésekbe szaladt bele,hazai pályán 5:2-re kaptak ki a Rubintől,idegenben 3:1-re a Wigantől.
    A belgák a bajnokságban az előkelő harmadik helyet foglalják el,4 ponttal lemaradva a Standard és 2vel a Brügge mögött.
    A Maribor vezeti a szlovén bajnokságot 2 pont előnnyel a Luka Koper előtt,de a szlovén bajnokság színvonala még a belga alatt van,így én a Zulte sikerére tippelnék

Zulte Waregem: Bossut – De Fauw(c) Colpaert D'Haene Duplus – Kums Malanda – Conté Hazard Naessens – Habibou
    Cserei: Bruzzese,Formose,Godeau,N'Diaye,Tarfi,Sylla,Cacérès

NK Maribor: Handanovič – Milec Rajčevič Arghus Viler – Mezga Filipovič Mertelj Črnic – Tavares(c) Mendy
    Cserei: Pridigar,Mevlja,Morevac,Vukliševič,Cvijanovič,Derviševič,Fajić

Játékvezetők: Stephan Studer – Jean-Yves Wicht,Sladan Josipović.

6
    Tavares lövését kell bravúrral védenie Bossut-nak,egyelőre a szlovénok játszanak veszélyesebben

7
    A kezdeti szlovén fölény után most a belgák passzolgatnak

12
    A Waregem gólt szerzett!
    Előnyben a Zulte.
    Rajčevič buktatta Habibout,a szabadrúgás mögé pedig Thorgan Hazard állt aki középre lőtte a labdát,az ott érkező kapitány DAVY DE FAUW pedig Handanovič kapujába juttatta a labdát, 1:0

14
    Nem áll le a Zulte,most Hazard került helyzetbe, Handanovič-nak kellett bravúrral hárítania

16
    Naessen és Viler találkozott,szabadrúgás a hazaiaknak

17
    Újabb fault,most Duplus és Črnic találkozott,a hazai védő csak szabálytalanul tudta megállítani a vendég támadást

18
    SZöglethez jut a Zulte,szorongatnak a hazaiak ismét csak

18
    Hazard tekerte középre ismét,a Zulte pontrúgás specialistája,helyzet viszont ebből sem lett,Naessens pedig lesen ragadt

20
    Filipovič rúgta fel a hazaiak gólszerzőjét,szabadrúgás a Zulte javára

21
    A Maribor gólt szerzett!
    Itt a válasz,egyenlít a Maribor.
    A gólszerző a 21 esztendős Matic Črnic,aki Colpaert hibáját használta ki,nagyon csúnyán eladta a hazai védő,Bossutnak pedig nem volt esélye a hárításra

31
    A gólokon kívül eddig helyzet sem sok volt,de ha a meccs eddigi egészét nézzük,fej-fej mellett a csapatok

31
    Habibou támadta szablytalanul a szöglet után Handanovič-ot,szabadrúgás kifelé

32
    Handanovič-nak kellett nyújtóznia Hazard lövésénél

34
    Két perce még Handanovič-nak kellett védenie,most viszont Mezga szögletét követően a védők kifejelték a labdát,a tizenhatoson kívülről ALEŠ MERTELJ pedig egy hatalmas gólt lőtt Bossut kapujába

38
    Újabb Maribor szöglet

39
    Mezga szögletét követően kishíján itt a harmadik,Mendy tévesztette el centikkel a hazai kaput

40
    Jöhet egy Zulte támadás,nem túl elégedettek a hazai szurkolók,ha valakit,akkor a 0 pontos Maribort illene hazai pályán legyőzni

41
    Hazard lövésébe lépnek bele a vendégek,szöglet. Eddig nagyon aktív a Chelsea-től kölcsönkapott játékos

43
    Malanda szabálytalankodott Mendy-vel szemben jöhetnek a szlovénok.

Mertelj próbálkozott távolról,nem túl szerencsésen

Itt a vége az első félidőnek,hiába vezettek a hazaiak,kevesebb mint negyed óra alatt fordított a Maribor,mglepetés van kialakulóban

A szünetben ismét megmutatják a gólokat,csodálatos volt Merteljé...

A Zulte már a pályán,a Mariborra még várni kell

46

46
    Elkezdődött a második félidő,a Maribor kezdte a játékrészt

46
    Kettős csere a szünetben,Duplus helyén Sylla,míg érkezett Cacérès is meglepetésre Hazard helyére

49
    Itt az újabb meglepetés. A második félidőben eddig csak a szlovénok támadtak,itt is az eredménye. Tavares játszott össze DEJAN MEZGA-val aki megkapta a labdát és 14 méterre a kaputól,egyből bevágta,laposan

51
    Cacérès-t állítja meg lesen a svájci bíró

51
    Habibou-é az első sárgalap,sípszó utáni labdaelrúgásért

52
    Sylla zavarta meg a hátul passzolgató vendégeket akik ki is rúgták taccsra a labdát

53
    Naessens és Conte játszot volna össze,Arghus helyezkedett jól

54
    Mezga küldte el egy szép lövőcsellel a védőket majd a tizenhatoson belülre érve beadta középre,ott érkezett üresen Mendy,aki szemben a kapuval,kb 10 méterről belelőtte Bossut-ba a labdát

54
    Milec rángatta meg Habibout,ez is lap

55
    Mezga,Mendy és Črnic volt a labda útja,szép játék lett vonla,de utóbbi elpasszolta magát

57
    10 emberre fogyatkoznak a vendégek. 3 perce kapott sárgát Milec,majd most ismét nagyon durván felrúgta Habibout,jogos a sárga,és a piros

62
    De Fauw próbálkozott távolról,a kellemetlen lövést Handanovič hárította,nagyon szép lövés volt

63
    Sylla beadása egy védőről Habibou elé pattant aki lőtt,viszont egy védő blokkolta a kísérletet

79
    Mendy dönthette volna el a meccset,de közvetlen közelről Bossut-ba lövi a labdát

81
    Nagyon nyom a Zulte,Rajčevič faltolta le Habibout

81
    Szabadrúgás a tizenhatos jobb széléről

82
    Kums gurította le a szabadrúgást,érkezet De Fauw,ő sem sokat tévedett,de továbra sincs meg a második gól

83
    Habibou csavarta be veszélyesen a labdát a kapu elé,érkezett is Malanda,de a játékvezető lesen állította meg a belga támadást

84
    Rajčevič rúgta fel Malandát,ez is sárgalap

85
    Kums tekerte középre a labdát,Handanovič öklözte el

85
    Kontrázhatott a Maribor,Mendy futott versenyt Bossut-val,de a kapus hamarabb ért oda

86
    A vendégek egyik legjobbja,Mezg helyén Ranko Moravac

87
    Colpaert rúgta fel Mendyt,hosszú másodpercek,percek telnek el,mire elvégzik a vendégek a szabadrúgást

88
    De Fauw lőtt ismét távolról,most nem kellett megdolgoznia Handanovič-nak sem a pénzéért

90
    A kaitány,Tavares helyén Derviševič a folytatásban 21-essel

91
    3 percet mutat fel Johannes Vogel

91
    Kums adotte gy nagy labdát Cacérès-nek aki eléggé kisodródott szögből,egy védővel a nyakán,a kapufát találta el

93
    Habibout tekert szépen,de erő nem volt a lövésében,Handanovič könnyedén fogta

93
    Malanda sem tud betalálni

Itt a vége és hát nagy meglepetésre az eddig pont nélküli és nagy verésekbe bele szaladó Maribor Belgiumban 3:1-re tud nyerni a Zulte ellen. A játék alapján talán az X volt inkább benne a játékan,de a focit gólokra játszák (22:56:13)