Corona Brasov Wolves – HSC Csíkszereda 4:1 (vége) | Dab.Docler – Budapešť 7:2 (vége) | DVTK Jegesmedvék – Nové Zámky 4:3 (vége)
Corona Brasov Wolves
4:1 (0:1, 1:0, 3:0)
HSC Csíkszereda
péntek 25.10.2013, 16:30 • Olympic Arena Brassó • MOL Liga

Ez volt a Corona Brassó Wolves – HSC Csíkszereda mérkőzés. Reméljük, jól szórakoztak. Maradjanak velünk, hiszen számos mérkőzés (labdarúgás és jégkorong) vár még Önökre. További jó böngészést kívánunk az onlajnok.com-on! (19:36:18)

A harmadik harmad már teljes mértékben a hazai csapaté volt. A korai gól után a Csíkszereda kitámadott, de nem nagyon ment nekik az előrejátéjáték, ellenben a Brassóval, akik veszélyes kontrákat vezettek és nem egyszer ziccerbe kerültek és további két gólt szereztek. A meccs vége indultoktól sem volt mentes, de minden csírázó harcot megállítottak a közbelépő játékvezetők. A mérkőzés egészét tekintve teljesen megérdemelt a Brassó győzelme, különösen a második és harmadik harmadban nyújtott teljesítményüknek köszönhetően. Ezzel a győzelemmel a Brassó egészen a második helyre ugrott fel és azonos pontszámmal (31) állnak a listavezető DAB Doclerrel, a Csíkszereda maradt a hatodik 23 ponttal.

60:00

59:50
    Molnár Zsombor jött még előre az utolsó támadással, de lövését hatástalanította Polc!

58:59
    A Brassó gólt szerzett!
    Az üres kaput kihasználva egy előrevágott korongot MARTIN SALUGA gyűjtött be a gólvonalhoz közel, majd mindenféle nehézség nélkül a kapuba passzolt, 4-1! Gólpassz: -

58:30
    Üres a kapu a vendégeknél, egyel több mezőnyjátékossal támadnak!

57:57
    Antal Zsombor finoman szólva sem ért egyet ezzel az ítélettel, ennek hangot is adott, végleges kiállítást kapott érte.

57:57
    Antal áll ki két percre magas bottal való játékért.

57:36
    Tilos felszabadítás a hazaiaktól.

57:00
    Mostmár csoda kéne a csíkszeredai egyenlítéshez.

55:21
    Most kialakult egy: Bíró tört a kapu felé egy védő szorításában, de éles szögből leadott lövése Polcé.

55:00
    Öt perc van a végéig és úgy tűnik, a meccs vége unalomba fullad. Egy-egy kemény ütközést és bodicsekek még láthatunk, de helyzetet nem sokat jegyezhetünk fel.

54:41
    Vendégek teljes létszámban.

53:39
    Hazaiak teljes létszámban.

52:41
    Oda az emberelőny: Farkas is kiáll durva játékért.

51:49
    A hazai játékosok és szurkolók fel vannak háborodva az ítélet láttán, szerintük az előző két esetet is kiállítással kellett volna büntetni a másik oldalon.

51:39
    Wehrs áll ki két percre, testreütésért. Novakkal szemben volt szabálytalan.

50:39

49:50
    A kiállítás azonban elmaradt, pedig talán jöhetett volna palánkralökésért.

49:50
    Jánost kente fel kíméletlenü a palánkra Bíró a Brassó kapuja mögött, le kell hozni a hazaiak védőjét. Reméljük, nem komoly a sérülés!

49:23
    Bonar került tiszta ziccerbe középen, a körök között, de Kozuch ezt is védte!

48:00
    Mintha kissé elfáradt volna a Szereda, nem tudnak most szinte semmiféle ellenálást tanúsítani.

46:10
    Újfent brassói ziccer! Nagy István vétette e a pakkot utolsó emberként, a kontratámadás végén Antal mehetett egy az egyben a kapussal, de a döntő pillanatban elesett! Ennek ellenére kapura tudta kotorni a korongot, de Kozuch védett!

45:00
    Antal jöhetett ismét egy brassói támadással, de balról leadott lövése Kozuchról kipattant.

44:42
    Vendég időkérés.

44:14
    Igazi tüzijáték alakult ki a Csíkszereda kapuja előtt, végül a korong JUHAMATTI HIETAMAKI elé került, aki a bal oldali kör távolabbi végéről lőtt közvetlenül a léc alá, 3-1! Gólpassz: -

43:42
    Bár a vendégeknek volna inkább szüksége arra, hogy támadjanak, ismét védekezésre kényszerülnek. Kozuchnak kellett megfognia a korongot ismét.

41:53
    Molnár Zsolt száguldott teljesen tisztán Kozuch kapuja felé, de lövése nem lett gól, a védett a hálóőr!

40:52
    És máris itt a gól! Petres passzolt ANTAL ZSOMBORhoz, aki egy átvétel után azonnal lövésre szánta el magát a jobb oldali kör közepéről, a korong a rövid felsőben kötött ki, 2-1! Gólpassz: Petres Magor Tivadar.

40:20
    Ne feledjük, a hazaiak Góga kiállítása miatt még emberelőnyben vannak!

40:01

A csapatok már a jégen vannak, hamarosan kezdődik a harmadik harmad.

A második harmadban úgy tűnik, képes volt változtatni a Brassó, a Farkasok nyomás alá helyezték a Csíkszeredát és már az első öt percben egynelíthettek volna, azonban Kozuch magabiztosan védett mindent. A játékrész közepén kiegyenlített küzdelmet láthattunk, mégis ekkor érkezett az egyenlítő gól Hietamaki révén. Ezután a Brassó a kiállítások dacára nem tudta átvenni a vezetést, így döntetlen az állás a harmadik harmad előtt, ami hamarosan kezdődik. Maradjanak velünk!

40:00

39:54
    Wehrs lőtt ismét még a támadó harmadból, jobbról, Kozuch ezt is elkapta.

39:40
    Vége a kettős emberelőnynek, Flinta visszajöhet. Sima emberelőnyben támad tovább a Brassó.

39:01
    Góga is két percet kap, gáncsolásért.

38:41
    Wehrs lőtt középről, a távolról, Kozuch úgy kapta el a korongot, ahogy a legyet szokás, szép védés.

37:40
    Flinta áll ki két percre gáncsolásért.

37:40
    Márton tüzelt a körök közül, a kapus védett, kipattanóra Dumitru érkezett, de Kozuch ezt is kivédte.

36:12
    Kezdenek kicsit elszabadulni az indulatok, rövid időn belül a második verekedést szakították félbe a játékvezetők.

36:11

35:41
    Bonar kotorta rá a korongot a jobb kapufa mellől, de Kozuch túl közel volt már hozzá, így nem tudta a kapuba juttatni azt

34:11
    Itt az első brassói emberelőny: Molnár Zoltán kap két perces kisbüntetést akadályozásért.

32:59
    Molnár Zsolt révén jött a Brassó ellentámadásával emberfölényben a jobb oldalon, majd átpöccintette a korongot JUHAMATTI HIETAMAKInak, aki kapásból rátűzte azt, a pakk a jobb felső arokban kötött ki, 1-1! Gólpassz: Molnár Zsolt, Virág Csanád

32:04
    Újabb könnyed védés Polctól, ezúttal Péter lövése után, majd unottan dobta ki kesztyűjéből a labdát a bedobóponthoz..

31:19
    Kontratámadással érkezhetett Molnár Zoltán, még a semleges zónából lőtt, Polc magához ölelte a kapura tartó korongot.

29:29
    Gliga lőtte kapura a korongot közelről, Kozuch válláról a kapu mögé pattant a korong!

27:55

27:49
    Még Hrubny próbálkozott utoljára a vendégek kiegészülése előtt egy lövéssel a körök közül, de Polc védett.

27:30
    Ebből az emberelőnyből sem tudnak igazán előnyt kovácsolni a vendégek, egy kivágott korong után kénytelenek újrarendeződni.

25:55
    Pysarenkoé a hazai csapat harmadik kiállítása könyökhasználatért

25:01
    Eddig fölényben van a Brassó ebben a harmadban. Most Molnár Zsolt lőtt a jobb oldalról, de Kozuch készült erre és hatástalanította a próbálkozást.

24:00
    Hildebrand lőtt a jobb oldali kör bedobópontjáról, a Polc állította meg a korongot a mamutjával, majd meg is fogta azt.

23:30
    Tilos felszabadítás a vendégeknek.

22:58
    Antal érkezett a koronggal a jobb oldalon a támadó harmadban, majd átfordította a másik oldalra Péternek, aki hatalmas helyzetben volt, de Kozuch átért a másik oldalra a lövésére!

22:39
    Papp tüzelt a kék vonalról, de nem okozott problémát ezzel Polcnak.

21:51
    Virág és Zsók indult meg kettő az egyben a védővel szemben, de utóbbi balról érkező centerezését nem tudta elérni Virág a kapu előterében!

20:35
    Novak lőtt a körök bedobópontjának magasságából, de egy védőben elakadt a korong.

20:01

Az első harmadban a játékrész egészét tekintve kiegyenlített játék volt, hol egyik, hol másik csapat szorította be kapuja elé a másikat. Bár a két emberelőnyét a Csíkszereda nem tudta góllal befejezni, mégis vezetnek, hiszen Becze egyenlő létszámnál bevette a hazaiak kapuját. A második harmadban változtatniuk kell a hazaiaknak és gólt kell szerezni, hogy egyenlíthessenek. Most a szünet percei tartanak, de hamarosan kezdődik a következő játékrész. Maradjanak velünk!

20:00

19:27
    Hruby lőtt távolról, jobbról, a védők takarásában, de Polc könnyedén védett.

19:00
    Egy perc van hátra az első harmad végéig.

18:24

17:30
    Moldován lopta magát a kapu elé, a bal kapufa mellett tűnt fel és a kapura pöccintette a korongot, de Polc résen volt.

17:00
    Itt a lehetőség a vendégeknek előnyük növelésére!

16:24
    Pysarenko áll ki két percre bottal lökésért.

15:09
    A HSC gólt szerzett!
    Papp Szabolcs tört a kapu felé a jobb oldalon, majd lövésre szánta el magát, de elvétette a korongot, így lett jó azonban BECZE TIHAMÉRnak, aki állítgatás nélkül a kapuba ütötte azt, 0-1! Gólpassz: Papp Szabolcs, Nagy István

13:52
    A sikeresen kivédekezett emberhátrány után feléledtek a Farkasok és próbálják bevenni a hargitaiak kapuját.

12:28
    Antal csapta be a védőjét a jobb oldali körben, majd a kapu felé korcsolyázott, de lövését begyűjtötte Kozuch!

11:34

11:00
    Les a vendégcsapatnak.

10:16
    Hrubny szánta magát lövésre a jobb oldali körből, Polc védte és ki sem engedte.

09:34
    Hildebrand indult a kapu felé ziccerben, de megakasztotta Péter, itt az első kisbüntetés a hazaiaknak bottal akasztásért.

09:18
    Hietamaki kínálta meg távolról, jobbról Kozuchot, a kapus kiütötte a korongot.

08:15
    A kezdeti hazai rohamok után úgy tűnik, átvette a játék irányítását a Csíkszereda, de a brassói kontrák is hordoznak veszélyt magukban.

07:31
    Egy megnyert brassói buli után Pysarenko tüzelt a kék vonalról, de tú sok védő állt előtte és blokkolni tudtak a vendégek.

06:28
    Az ellentámadást követően Péter tüzelt éles szögből a túloldalon, Kozuchnak nem okozott problémát a pakk begyűjtése.

06:10
    Hrubny tört kapura balról, majd János szorításában elesett, de nincs kiállítás.

04:26
    Ezt követően Hrubny kotorta kapura a labdát közvetlen közelről, de nem tudott túljárni a hazai kapus eszén!

03:59
    Az első szeredai lövés Novaké, a palánk mellől, könnyen védett Polc.

03:00
    Gliga centerezett balról az érkező Dumitru felé, aki egy védő szorításában lőtt, ez sem talált célt.

01:59
    Most Péter próbálkozott ugyanonnan, mint társa az előbb, de lövése nem talált kaput!

00:31
    Támadásban a Brassó! Bodnár lőtt a körök közül, de Kozuch kivédte és a lepkés kesztyűjébe fogta a korongot!

00:01

Corona Brasov Wolves: Polc (Fülöp) – Wehrs, Hietamaki, Saluga, Bonar, Gliga – Mastaleriu, Pysarenko, Antal, Péter R., Petres – János, Molnár, Zsók, Virág – Oprea, Márton, Dumitru, Bálint, Péter

HSC Csíkszereda: Kozuch (Ruczuj) – Hruby, Góga, Mihály, Novák, Curilla – Bors, Flinta, Moldován, Szőcs, Molnár Zs. – Papp, Nagy, Adorján, Molnár Z., Farkas, Becze – Salló, Kósa, Péter, Bíró T, Bíró O.

Játékvezetők: Cosmin Toparceanu, Gergely Lehet – Mihai Butucel, Máthé István.

A csapatok már a jégen vannak, hamarosan kezdünk!

Kedves Olvasóink! Három MOL Liga mérkőzéssel várjuk Önöket péntek késő délután. Fél 6-kor (magyar idő szerint fél 5-kor) a Barcaságba látogatunk, ahol a helyi Corona Brassó Wolves fogadja a HSC Csíkszereda együttesét. A két csapat találkozójának különös jelentősége van. Egyrészt, mindkét csapat komoly harcban van még az első négy hely valamelyikének, ezzel rájátszást érő pozíció megkaparintásáért, másrészt a román bajnoki pontokért is folyik a harc. A hazaiak 16 meccs után 28 ponttal a negyedik helyen, a vendégek 14 meccs után 23 ponttal a hatodik helyen tanyáznak jelenleg. Kövessék velünk a meccs minden egyes mozzanatát itt, az onlajnok.com-on!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:30 - kor kezdődik.

Salacz Bence

Gólok és gólpasszok: 33. Hietamaki (Molnár Zsolt, Virág), 41. Antal (Petres), 45. Hietamaki, 59. Saluga – 16. Becze (Papp, Nagy)

Corona Brasov Wolves: Polc (Fülöp) – Wehrs, Hietamaki, Saluga, Bonar, Gliga – Mastaleriu, Pysarenko, Antal, Péter R., Petres – János, Molnár Zsolt, Zsók, Virág – Oprea, Márton, Dumitru, Bálint, Péter
    HSC Csíkszereda: Kozuch (Ruczuj) – Hruby, Góga, Mihály, Novák, Curilla – Bors, Flinta, Moldován, Szőcs, Molnár Zsombor – Papp, Nagy, Adorján, Molnár Zoltán, Farkas, Becze – Salló, Kósa, Péter, Bíró T, Bíró O.

Játékvezetők: Cosmin Toparceanu, Gergely Lehel – Mihai Butucel, Máthé István