Nagyatádi FC – Diósdi TC 0:0 (vége) | Létavértes SC – Hajdúböszörményi TE 2:1 (vége) | Ebes KKSE – Cigánd 1:2 (vége)
Létavértes SC
2:1 (0:0)
Hajdúböszörményi TE
szombat 02.11.2013, 13:30 • Debreceni utca, Létavértes • NBIII - Nyugati csoport

Vége a mai találkozónak, a Létavértes 2-1-re múlta felül a Hajdúböszörményt. A kissé unalmasra sikeredett első játékrész után a második félidő már gólgazdagabbra sikeredett. Kertész Tamás gólja megtörte a jeget,s később Holecz szerencsétlen felszabadítása nyomán kétgólosra duzzadt a Léta előnye. Ezután a vendégeknek semmi sem jött össze, még egy tizenegyest is kihagytak, s csupán a mérkőzés vége előtt pár perccel tudtak szépíteni. Ez nem volt elég a pontszerzéshez a HTE részéről,s magabiztos hazai győzelmével továbbra is vezeti a Létavértes az NB III Keleti csoportját.
    Köszönöm szépen a figyelmet, kövessék nyomon további közvetítéseinket is! (15:27:23)

Nem hosszabbít sokat a játékvezető, le is fújj a találkozót!

Küzd, hajt a HTE, az egyenlítésért, a hazaiak pedig próbálják lassítani a játékot.

88
    A hazaiak kapusa, Szécsi Gergő kap sárga lapot időhúzás miatt.

87
    Milovacnak ez volt a 7. gólja az idei szezonban.

86
    A Hajdúböszörmény gólt szerzett!

GÓÓL!
    MILOVAC MARKO juttatta a hálóba a labdát pár méterről egy kavarodás után, ezzel szépítve az állást. Percek vannak hátra a mérkőzésből, kérdés, sikerül-e egyenlíteni?

85
    Bogdanovic a jobb alsóra helyezett, azonban Szécsi bravúrosan védte ki a tizenegyest!!

84
    Bogdanovic áll a labda mögött, ő lesz az ítélet-végrehajtó.

84
    Orosz a szabálytalanságáért sárga lapot kapott.

83
    Orosz buktatta Gömzét, TIZENEGYES A HTE-NEK!

81
    Bogdanovic kerülhetett volna helyzetbe, de későn kapta a passzt Gömzétől, így már lesen állította meg őt a spori.

Közel 10 perc van hátra a mérkőzésből.

78
    Vinicius remekül lövi el a labdát, ami veszélyesen tart a jobb alsó felé, ám Vasas állta a sarat, magabiztosan védett.

78
    Vasas igazgatja a sorfalat, Vinicius áll a labda mögött.

77
    Kertész ordít fel fájdalmasan, buktatták őt a kaputól 22 méterre, szabadrúgás.

Negyedóra van hátra a találkozóból,s nagyon eldőlni látszik a 3 pont sorsa. Kertész remek helyzetfelismerésének, illetve egy szerencsétlen öngólnak köszönhetően 2 gól az előnye a listavezető Létavértesnek, mely így egészen biztosan megtartja első helyét.

75
    Burics András a bal felső fölé vágja méterekkel a szabadrúgást.

74
    Veszélyes helyről végezhet el szabadrúgást a hazai gárda, Burics készülődik.

73
    így is van, Hussein helyére érkezett Berdó Péter.

72
    Szögletrúgáshoz készülődik a Létavértes, közben valószínűleg kihasználják utolsó cseréjüket.

71
    Ismét cserél a HTE, Perendic helyére Ungi Lajos érkezett, ezzel is a támadójátékot erőltetve.

70
    Milovac kap hatalmas labdát, egy az egy ellen mehetett Szécsire, ám utolérte őt egy hazai védő,s Milovac már csak Szécsibe tudta lőni a labdát.

68
    Egy peches góllal növelte kétgólosra az előnyét a Léta, a bajnokságban eddig ezzel együtt 3-szor segítették e módon a Létavértes csapatát az ellenfelek.

67
    A Létavértes gólt szerzett!

GÓÓL!
    Vinicius indult el keresztbe, majd egy bepasszolt labdát Kertész vett át, azonban érkezett a hazaiak védője, HOLECZ PÉTER, aki fel próbált volna szabadítani, de a labda a saját kapujában kötött ki...

65
    Milovac esik el a 16-oson belül,de a játékvezető továbbot int.

64
    Csere mindkét oldalt: a hazaiaknak Sós Bence helyére Bereczki Dániel érkezett, míg a vendégeknél Buka Bence helyére Gömze Antal lépett pályára.

63
    Tóth Tamásnak vérzik az orra, ezért pár perc erejéig emberhátrányban a HTE.

60
    Arnóczki keresztlabdája Bogdanovic felé hosszúra sikeredett, kirúgással jöhet a Létavértes.

59
    Arnóczki vágta fel Viniciust, sárga lap a jutalma.

57
    Milovac futott el a bal szélen, lapos középre centerezését Bogdanovic lőtte el kapásból, ám Szécsi Gergő óriási bravúrt bemutatva hárítani tudott fektében!!!

56
    A meccs első cseréjét a hazaiak hajtják végre: Angyal Norbert helyére Király Vitalij érkezett.

55
    Bogdanovic indította volna Milovacot, ám már jelez a partjelző, les.

54
    A meccs első sárga lapját Angyal Norbert kapja.

53
    Ez volt Kertésznek a 10. gólja a bajnokságba, vezeti is az NB III góllövőlistáját.

52

GÓÓL!
    Megszerezte a vezetést a hazai gárda!
    KERTÉSZ TAMÁS kapott egy labdát a jobbösszekötő pozíciójában, majd pár másodperc múlva 3 védő gyűrűjében lőtt a hosszú sarokba, Vasas már nem tudott védeni!

50
    Hussein ívelte Vinicius felé a labdát, ám Lovas védekezett remekül, megszerezve a labdát.

49
    Hokk akasztotta meg Oroszt, szabadrúgás.

48
    Vinicius beívelése pontatlanra sikeredett, oda a helyzet.

47
    Lehetőség adódhat a másik oldalon is, Perendic ért kézzel a labdába, szabadrúgás a kaputól 35 méterre, a jobb oldalról.

46
    Rögtön egy hatalmas helyzet a vendégek előtt, ám Bogdanovic lőtt kiszorított pozícióból az oldalhálóba 14 méterről.

46
    A második félidőt a létavértesiek kezdték.

46

Félidő, egyenlőre gól nélkül állnak a csapatok. Az első negyedórát jól kezdte a Létavértes, több veszélyes támadást is indított, ám később már felszabadult a Böszörmény a hazaiak nyomása alól, s a széleken próbáltak helyzeteket kialakítani. Meglátjuk, mire megy a listavezető a jelenlegi 6. helyezettel, maradjanak velünk a 2. félidőre is!

A játékvezető nem hosszabbít többet, lefújja az első félidőt!

45
    Sós kapott egy labdát a szélen, majd beadását Kertész Tamás juttatta hálóba!
    Viszont már fenn is a partjelző zászlaja, les.

44
    Lovas adta ki a bal szélre Perendicnek, akinek a beadása a hosszú oldalra érkezett, ám a játékvezető a sípjába fúj, szabálytalankodhattak az egyik hazai játékossal.

42
    Szögletet végezhet el a Létavértes, Vinicius beadását a már felépült Milovac fejelte ki.

41
    Burics, a hazaiak csapatkapitánya ívelte fel a labdát a meginduló Kertésznek,azonban Buka megelőzte őt, s kifejelte a labdát a veszélyes zónából.

40
    Öt perc van hátra az első félidő rendes játékidejéből.

39
    Kisebb kavarodás után Kertész Tamás próbálta volna kapu felé piszkálni a labdát, ám nem sikerült azt jól eltalálnia, így máris Hokk végezhet el kirúgást.

37
    Sós Bencét ugratták volna ki a jobb oldalon, de a partjelző lesállást jelez.

36
    Milovac lesántikált a pályáról, folytatódhat a mérkőzés.

34
    Most Milovac szorul ápolásra, ismételten áll a játék.

34
    A szabadrúgást kifejelik a vendég védők.

33
    Folytatódhat a játék, közben a bal szélről végezhet el pontrúgást a Léta.

32
    Sós Bence marad a földön, áll a játék.

Eltelt fél óra a mérkőzésből, s kissé eseménytelen 30 percen vagyunk túl. A Létavértes remekül kezdte a mérkőzést, több akciót is kialakított, ám az idő haladtával kiegyenlítettebbé vált a találkozó.

29
    Milovacot ugratta ki Arnózcki, ám már fenn a partjelző zászlaja, les.

28
    Arnóczki tüzelhetett 21 méterről, ám lecsúszott a lábáról a lövés, így méterekkel ment kapu mellé labdája.

27
    Érdekesség, hogy a Létavértes csupán góljai harmadát az első félidőben szerezte a bajnokságban, a Böszörmény viszont rendezetten elosztotta ezt, ugyanis az idei szezonban lőtt 22 góljukból 11 az első játékrészben, míg 11 a másodikban született.

25
    Lovas adta ki a szélre Milovacnak a labdát, akinek a beadására már nem érkezett vendég játékos, a játékszer Szécsi birtokába került.

23
    Lovas passza Perendic felé jó, azonban a fogadó már rosszul vette át a labdát, oda a támadás lehetősége.

22
    Burics András végzett el egy pontrúgást a jobb szélen, szabadrúgása viszont a kapu fölött landolt.

20
    Kontrázhatott a Böszörmény, Bogdanovic indította a bal oldalon felfutó Perendicet, akire visszaért a védője, bár a vendég támadó így is lőni tudott, lapos lövését védte viszont Szécsi Gergő.

19
    Vinicius beívelését tisztázta Bogdanovic.

18
    Szabadrúgáshoz jutott a hazai gárda a HTE kapujától 30 méterre a jobb szélen, Vinicius Galvao a labda mögött.

17
    Jobban játszik a Létavértes, ez szemmel is látható.

16
    Tévedés ne essék, nem csupán Viniciust ismerem a Létavértes csapatából, csak az elmúlt percekben több formás helyzetet is kialakított, az előbb a bal szélen lőtt 22 méterről, próbálkozása a kapu fölött landolt.

15
    Vinicius végzett el szabadrúgást a jobb szélen,magas beadását azonban Vasas húzta le Angyal zavarórepülése ellenére.

14
    Vinicius egyenlőre veszélyesen játszik a jobb szélen, most befelé cselezve lőtt 20 méterről, próbálkozását magabiztosan védte Vasas.

12
    Bogdanovic laposan próbálta volna meg becenterezni a labdát, ám már az első Léta-játékosban, nevezetesen Burics Andrásban elakadt a játékszer, ő próbált volna kontrát indítani hirtelen, de próbálkozása sikertelenül végződött.

11
    Vinicius szabálytalankodott Bogdanoviccal a bal szélen, veszélyes helyről végezhet el szabadrúgást a HTE.

10
    Éles Béla ugratta volna ki Bogdanovicot, de Hajdú István remek közbelépésének köszönhetően meghiúsult a támadás.

9
    Tipikus őszi idő fogadta a helyi szurkolókat Létavértesen, közel 50 szurkoló ki is látogatott a mérkőzésre.

8
    Arnóczki indítása hosszú, a labda Szécsi kezei közt landol.

7
    Egy nagyszerű HTE támadás végén Milovac lőhetett, ám lövése elkerülte a kaput.

5
    Hussein indította a jobb szélen felfutó Viniciust, aki azonban már tudta pontosan beadni.

4
    Egyenlőre a Léta helyez nyomást ellenfelére, a Böszörmény térfelén folyik a játék.

3
    Vinicius végezhetett el szabadrúgást a kaputól 40méterre, beívelését kipasszolták a HTE védők, ám a labda Husseinhez került, aki kíméletlenül lőtt 18 méterről, Vasas bravúrral hárított!

2
    A Létavértes tiszta fehérben lépett pályára.

1
    A meccset a kék felszerelésben pályára lépő HTE kezdte.

1

A mérkőzés perceken belül kezdődik,maradjanak velünk!

A játékosok már a pályán melegítenek.

Köszöntöm a kedves nézőket!

Beköszöntött a november, az áruházakban kezdenek megjelenni a mikuláscsomagok, s lassan el kell kezdeni expedíciónkat a télikabát megkeresésére. Azonban a hőmérséklet rohamos lecsökkenése, (meg ugyebár a futball iránti szenvedélyük) sem gátolhatja meg labdarúgóinkat abban, hogy pályára ne lépjenek.

A mai nap a Létavértes és a Hajdúböszörmény csatáját követhetik nyomon. Kezdjük a vendéglátókkal!

A Létavértes remekül kezdte a szezont, a Zoran Szpisljak vezényelte gárda vezeti a bajnokságot, 11 mérkőzésükből csupán 3-szor kulloghattak le vesztesen a pályáról, 8-szor győztek, illetve még nem remiztek.

Ellenben mai ellenfelükkel, a Hajdúböszörménnyel!
    A Böszörmény az élboly végén ragadva, a 7. helyen állt a mostani forduló előtt, s 11 mérkőzésükből 4-szer nyertek, csupán egyszer kaptak ki, viszont ami érdekes, hogy 6-szor döntetleneztek, ezzel a bajnokságban is viszik a prímet e téren.

Télikabátot elő (de még véletlen sem bundát), szotyit a kézbe, helyezzék magukat kényelembe, s kövessék 13:30-kor kezdődő online közvetítésünket!