HSC Csíkszereda – Dab.Docler 3:2 (hosszabbítás vége) | Nové Zámky – DVTK Jegesmedvék 5:2 (vége) | Corona Brasov Wolves – Ferencváros Bp. ESMTK 3:2 (hosszabbítás vége)
HC MIKRON Nové Zámky
5:2 (2:1, 2:0, 1:1)
DVTK Jegesmedvék Miškovec
vasárnap 03.11.2013, 18:00MOL Liga

Jobb volt ma a HC Nové Zámky csapata és megszerezte idénybeli első győzelmét a Miskolci Jegesmedvék ellen. Végig kézben tartották a találkozót és sorozatban harmadik mérkőzésüket nyerik rendes játékidőben. A miskolciak egymásutánban harmadik vereségüket könyvelhetik el.

Szoros lett az élmezőny a mai játéknap után.
    1. Corona Brasov 39 pont
    2. HC Nové Zámky 38.
    3. Dab Docler 36.

Szép volt a nézőszám is, a mai találkozóra 1489 hoki szurkoló látogatott ki.

Kapura lövések: 46:26.

A játékvezetők csak két kisbüntetést osztottak ki mindkét oldalon. (20:11:28)

60:00

59:13
    Az Érsekújvár gólt szerzett!
    Eldőlt a találkozó, az üres miskolci kapuba URAM MAREK talál be. Gólpassz: Frolík Martin, Pavesic Pavol.

58:38
    Gyenes le korcsolyázik, hat mezőnyjátékossal próbálkozik a Miskolc gólt szerezni.

57:35
    Segített az időkérés a hazai csapaton, Dubec lövését védi Gyenes.

56:24
    Időkérés HC Nové Zámky.

56:20
    A gól után folytatódik a miskolciak aktivitása, nyomás alatt a hazai kapu.

54:32
    A Miskolc gólt szerzett!
    Knox kapott ideális passzt, egyedül korcsolázott a kapura, de kimaradt a ziccer, és a lepattanót FAITH JURAJ a fekvő Chovan fölött küldte a hálóba. Gólpasszok: Knox Jordan Benett, De Bruyn Curtis Andrew.

53:49
    Kissé vissza esett az iram a meccs vége felé, sok a pontatlan megoldás.

52:55
    Chovan tenyerel rá egy bedobott korongra, buli következik.

51:45
    A vendégek ismét támadásban, de csak a kék vonalig jutnak el, a hazaiak kontrákra rendezkedtek be.

50:50
    Pontatlan miskolci támadás, indulnak a hazaiak akik kézben tartják a meccset.

49:55
    Ruzicka durrant a kapu mellé a körök közül, szép jelenet volt.

48:50
    A miskolciak ismét támadással próbálkoznak, sikerült egy kisebb nyomást gyakorolni a hazai kapura, de helyzetig nem tudnak eljutni.

47:40
    Dubec szép szólóját lövéssel fejezi be, majdnem meglepte Gyenest.

46:50
    A hazaiak kezdik átvenni az irányítást, sok pontatlan miskolci indítás.

45:35
    Újabb miskolci támadás, de megállítják az akciót a hazaiak már a kék vonal előtt.

44:37
    Dubec lövését a palánktól védi szépen Gyenes, a lepkésben a korong.

43:30
    A miskolciak most nyomást gyakorolnak a hazai kapura aktívan kezdik a záró harmadot.

42:05
    Faith nagy helyzetben a kapuvasat találja el.

41:35
    Jól védi most a kék vonalat a miskolci gárda, nem tudnak beköltözni eddig a második harmad elején a hazaiak a Jegesmedvék harmadába.

40:30
    Uram szépen helyezett lövését üti ki Gyenes.

40:01

Mezőnyfölényben játszott a hazai csapat a középső játékrészben, több helyzetet dolgoztak ki mind a miskolciak, és ezekből kettőt be is lőttek. Meglátjuk vissza tudnak-e majd a Jegesmedvék jönni a meccsbe és szorossá tenni a végjátékot.

40:00

39:40
    Még egy Kowalczyk indítás a harmad végére.

37:40
    Hegyi kemény lövését védi a kéktől Chovan.

36:45
    Felállt a miskolci csapat, kezdődik az előny, körbe passzolgatnak egyelőre.

36:20
    Sucharda a buli után kivágja a korongot.

35:59
    Kiállítás a hazai csapatból, 2 perc Kowalczyk bottal akasztásért.

35:29
    Lesre korcsolyáztak a miskolciak.

35:05
    Hosszú játékrész megszakítás nélkül.

33:45
    Weissmann került ismét majdnem helyzetbe, de lecsúszott a korong a botjáról.

32:50
    A pálya közepén a palánknál folyik a harc a korongért.

32:10
    Nagy fölényben játszik a hazai csapat.

31:27
    POLCÍK PETER a körök közül Gyenes lepkése fölött talál szépen a hálóba. Gólpassz: Hrudík Jakub

31:09
    Uram lesre vitte a korongot.

30:57
    Beköltöztek most a miskolciak a hazai harmadba, csak tilos árán szabadít fel az Érsekújvár.

30:15
    Boyle lövését üti ki Chovan.

29:26
    CALÁDI ERIK nagyon szép egyéni akciót mutatott be, és takarásból a felső sarokba lőtte a hazai csapat harmadik gólját. Gólpassz: Siska Michal, Weissmann Erik.

27:30
    Hárman az egy ellen indultak meg a hazaiak, Vojtkó szépen szúrta ki a korongot Uram botjáról.

26:40
    Szép hazai támadás végén Zajac a körök közül gyengén találja el a korongot. Több volt ebben a helyzetben.

25:32
    Most nem valami érdekes a játék, hazai tilos és Chovan előtt a buli.

25:20
    Most a vendégek indítanak hosszan. Tilos felszabadítás, buli Gyenes előtt.

24:20
    Polcík rossz indítása után a miskolciak jöhetnek támadással.

23:58
    Uramnak hosszú volt a korong, tilos felszabadítás.

23:45
    Sok pontatlanság mindkét csapatnál a középső harmadban.

22:55
    Zajac lövése után, Gyenes egy rövid ideig nem tudta hol van a pakk.

22:24
    Weissmann szép lövését a kékről védi a lepkéssel Gyenes.

22:00
    A hazai kapu mögött folyik a harc a korongért.

20:59
    Nem sokkal később Frolík lövését védi a mamutjaival Gyenes.

20:35
    Kowalczyk óriási bombája találja fejen Gyenest.

20:20
    A harmad a miskolciak tilos felszabadításával kezdődik.

20:01

Gyorsan megszerezték a miskolciak a vezetést, majd két gyors góllal egyenlített a hazai csapat. Izgalmas jó iramú mérkőzést játszanak a csapatok. Hamarosan folytatjuk a középső harmaddal.

20:00

19:40

19:05

18:30
    Sucharda ismét felszabadít, jól védekeznek a hazaiak.

18:15
    A hazai Pavesic fekszik a jégen egy kemény belemenés után.

17:51
    Kowalczyk kivágja a korongot, és felszabadítja a hazai kaput.

17:38
    A hazai Podstavek megy le 2 percre gáncsolásért.

17:12
    Polcík passzol a kapu elé, de a miskolci hátvédek résen voltak.

16:30
    Láda ugratja ki Tóthot, de végül tilos lett belőle.

16:05
    Sucharda bedobja a vendégek harmadába a korongot, de nem tudnak élni vele a hazaiak.

15:30
    Siska pontatlan indítása Ruzickának hosszú volt.

15:10
    Král indít az érsekújvári kapu mögül támadást.

13:25
    Popovics szabadít fel szépen egy hazai nyomás után.

12:04
    Gyenesnek kiesett a korong pont KORYTKO PATRIK elé, aki közelről nem hibázott. Gólpasszok: Dubec Marek, Stefanka Ondrej.

11:34
    Chovan kapuja mögül elindulva PAVESIC PAVOL nagyon szép szólóját fejezi be egy szép fonák lövéssel Gyenes lábvédője fölött. Gólpassz: Podstavek Albín.

10:32
    Megint sikerült kivágni a pakkot a vendégeknek, nem jól játszik ahazai csapat az emberelőnyben.

10:00
    Ritó vágja ki a korongot egész Chovan kapusig.

09:29
    Láda kap a vendégektől két percet testreütésért.

08:50
    Sucharda pontatlan indítása, cserélnek a csapatok menet közben.

08:25
    Knox passzol Hegyinek aki keményen a kapusba lövi a ziccert.

07:45
    Kiegészült a Miskolc.

07:15
    Zajac lövése pattan a védőhálóra, buli Gyenes jobboldalán.

06:53
    Weissmann kemény lövését a körök közül, védi Gyenes.

06:20
    Beköltöztek a hazaiak a miskolciak harmadába rögtön az előny elején.

05:34
    Kiállítás a vendégektől, 2 perc Hegyi testreütésért.

05:16
    Weissmann kerülhetett volna ígéretes helyzetbe, de hosszú volt Podstavek passza.

04:50
    Zajac szerez korongot a saját harmadában és indít támadást.

04:18
    Korytko szép passza Stefanka elé aki a kapuvasat találja el.

03:41
    Egy miskolci játékostól pattant ki a korong, buli Gyenes kapuja előtt.

03:05
    A másik oldalon a Hazai Podstavek került ziccerbe, de Gyenes bravúrja segített.

02:35
    Boyle kemény lövése a kék vonaltól, épphogy a kapuvas felett ment el a korong.

00:35
    Óriási hiba a hazai védelemben ketten az egy ellen, METCALFE TYLER -nek már csak az üresbe kellett helyezni a pakkot. Gólpasz: Faith Juraj, De Bruyn Curtis Andrew.

00:01

Háromszor találkozott az idei szezonban a két csapat, de csak most rendeznek először Nové Zámky-Miskolc meccset az érsekújvári jégcsarnokban. Az előző három miskolci szoros összecsapásokon az érsekújváriak húzták eddig a rövidebbet. Kétszer hosszabbításban, és egyszer rendes játékidőben nyertek a Macik.

Az érsekújváriak jelenleg jó formában vannak, két legutóbbi meccsüket kiváló játékkal hozták. Brassóban 5-1-re, majd Mindenszentek napján otthon az újpestiek ellen simán 8-1-re nyertek. A miskolciak romániai túrájukról két vereséggel érkeztek haza. Brassóban 4-2-re kaptak ki, majd egy nappal később Csíkszeredán hosszabbításban 3-2-re.

Jelenleg a tabellán az Érsekújvár eggyel a 34 pontos Miskolc előtt a harmadik helyet foglalja el 35 ponttal. Nagyon sűrű a mezőny a tabella elején és a mai meccsek ismét megkeverhetik a helyezéseket. Remélhetőleg izgalmas jó mérkőzésre van kilátás ma este Dél-Szlovákián, ezért tartsanak velünk és kövessék elő szöveges közvetítésünket az érsekújvári jégcsarnokból.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 12. Pavesic (Podstavek), 13. Korytko (Dubec, Stefanka O.), 30. Caládi (Siska, Weissmann), 32. Polcík (Hrudík), 60. Uram (Frolík, Pavesic) – 1. Metcalfe (Faith, De Bruyn), 55. Faith (Knox, De Bruyn)

HC MIKRON Nové Zámky: Chovan (Krajčovič) – Kowalczyk, Siska, Frolík, Uram(C), Polcík – Sucharda, Hrudík, Korýtko, Dubec(A), Stefanka O. – Zajac, Pavesic, Podstavek, Weissmann(A), Caládi – Král, Púchovský, Ruzicka, Uhnák.
    DVTK Jegesmedvék Miškovec: Gyenes (Duschek) – Boyle, De Bruyn, Knox, Metcalfe(C), Faith – Láda, Vojtkó, Hajós, Dubek(A), Tóth – Orosz, Hegyi(A), Popovics, Ritó, Miskolczi – Budai, Roczanov, Fliszár, Szilágyi.

Játékvezetők: Babic, Caprnka – Németh, Pálkövi

Nézőszám: 1489.