Románia – Ukrajna 1:6 (vége) | Magyarország – Lengyelország 2:1 (1:0 szétlövés után)
Románia
1:6 (0:2, 1:1, 0:3)
Ukrajna
péntek 08.11.2013, 15:00 • Káposztásmegyeri Jégpalota, Budapest • Négy Nemzet Torna

A mérkőzést egyértelműen a jobb csapat nyerte. Az Ukrán csapat kerete sokkal erősebb és ez meglátszott a jégen is. A mérkőzés végére a román csapat elfáradt.

A legjobb játékosok:
    Románia: Bíró Mátyás
    Ukrajna: Vadym Seliverstov.

18:00-kor kezdődik a Magyarország-Lengyelország mérkőzés, tartsanak velünk azon a mérkőzésén is.

Ukrán emberelőny!
    Dmytro Nimenko letarolásáért kapott két percet Mastaleriu Zsolt. Az ukrán játékost ápolni is kellett.

55:35
    A mérkőzés végére a román csapat elfáradt, így ebben a harmadban már 3 gólt is kaptak.

53:50
    Ukrajna gólt szerzett!!
    37 másodperccel a kiállítás lejárta előtt OLEKSANDR MATERUKHIN szerzett a kapu torkából egy újabb gólt.
    Gólpassz: Yuiry Navarenko és Sergii Varlamov.

A góllal Románia kiegészült!

53:18
    Razin lövését rúgja ki Ruczuj.

52:27
    Fodor Csanád megy ki két percre gáncsolásért.

44:11
    SERGII VARLAMOV szerzett gólt, miután Materukhin passza után üresen állt a kapu előtt.

43:40
    Bíró Gerő lövését védte Seliverstov.

41:02
    Ukrajna gólt szerzett!
    Materukhin lövése még kipattant, de VOLODYMYR ALEKSYUK lövése már a kapuban kötött ki.
    Gólpassz: Sergii Varlamov.

40:01

A csapatok már a jégen.

A második harmad elején Ukrajna emberelőnyben gólt szerzett, de a vége előtt nem sokkal Románia szépített, így egy szoros harmadik harmad jöhet.

40:00

39:32
    Távoli lövés, amit Seliverstov fogott.

38:44
    Ruczuj fogta Varlamov lövését.

37:18
    A gól meghozta Románia lövő kedvét. Seliverstov csak nagyon nehezen tudta összeszedni a korongot, ebből könnyen gól lehetett volna.

36:27
    Románia gólt szerzett!!!
    Fodor Csanád lopott egy korongot amit Seliverstov még kiütött, de ROBERTO GLIGA lövésénél már ő is tehetetlen volt.
    Gólpassz: Fodor Csanád.

35:58
    Les az ukrán csapatnál.

35:15
    Belukhin lőtt a kapu torkából kétszer, de Ruczuj mindkétszer jó helyen volt.

34:50
    Távoli ukrán lövés, de nem talált kaput.

32:54
    Ruczuj rúg ki egy korongot.

31:26
    Verekedés a jégen, menynek végén nincs kiállítás. Zakarov és Fodor Csanád estek egymásnak.

31:00
    Mezőny játék folyik a jégen, egyik kapu sincs veszélyben.

28:59
    Hatalmas ütközés a palánknál, de nincs kiállítás.

27:30
    Kivtcehnko ütője alatt megy el a korong.

27:08
    Egy újabb ukrán lehetőség, de kapu mellé ment.

24:55
    A mérkőzés képe nem változott, még mindig az ukránok vannak hatalmas mezőny fölényben.

24:02
    Románia kiegészült!

23:40
    Ez az emberelőny úgy tűnik kihasználatlan marad.

22:02
    Harmadszorra is emberelőnybe kerül az ukrán csapat, Péter Levente kapott kér percet akasztásért.

20:28
    Megint kihasználja az emberelőnyt az ukrán válogatott. A kék vonalról szerzett gólt ROMAN BLAGOY.

A góllal a román csapat kiegészült!

20:01
    Románia hozta le a korongot.

20:01

A csapatok már a jégen, lassan kezdődik a második harmad.

Az ukrán csapat az egész harmadban mezőnyfölényben játszott és ezt két góllal bizonyította is. Az első emberelőnyben született. A második harmad elején 1 perc és 36 másodpercig lesz emberelőnyben még az ukrán csapat.

20:00

19:35
    Újabb ukrán emberelőny lesz!
    Bíró Ottó kapott két percet gáncsolásért. Páros lábbal kaszálta el ellenfelét.

18:50
    1 perc és 10 másodperc van hátra a harmadból.

18:10
    Belőtt korong, de Seliverstov könnyedén fogja.

17:26
    Ütközés a kapu előtt melynek végén a román kapuban három játékos kötött ki, de a korong nem.

16:35
    Távoli belőtt korong, amit megint Ruczuj fogott meg.

15:40
    Felpattanó korong, de Ruczuj fogta.

14:10
    Még egy gólt szereznek az első harmadban az Ukránok, eddig mezőnyfölényben is vannak. A gólt SHAMIL ROMAZANOV szerezte.
    Gólpassz: Yegor Morozov és Igor Kugut.

13:45
    Távoli lövés, de Ruczuj ezt is fogta.

12:16
    A góltól mintha felébredt volna a román csapat, mert azóta többet birtokolják a korongot.

10:09
    Az emberelőny kihasználáshoz 9 másodperc kellett a sárga mezben játszó ukrán csapatnak. A gólt felállás után YEVGENIY BELUKHIN szerezte.
    Gólpassz: Maksim Kvitcehnko és Yuriy Silnitskiy.

A góllal Románia kiegészült.

10:00
    Farkas Tamás kapott két percet fogásért.

10:00
    Ukrajna több, mint egy percig tudta késleltetni a román kiállítást.

8:20
    Román kontra, melynek végén először kell védenie Seliverstovnak.

7:59
    A kapu előtt rúgnak bele egy korongba, de Ruczuj még erre is visszaért és kivetődve fogta a korongot.

6:40
    Les ukrán oldalon.

6:06
    Távoli lövés, de Ruczuj könnyedén rúgja ki.

4:43
    Megint egy visszalőtt korong ukrán oldalon, de ebbe sem tud senki beleérni.

3:52
    Megpattanó korong, de Ruczuj még visszaért.

3:30
    Egy belőtt korong, de egyik ukrán játékos sem tudott a kapu előtt beleérni.

2:32
    A román válogatott eddig csak a védekezéssel volt elfoglalva.

1:42
    Ruczuj fogott meg egy erős lövést.

1:16
    Az ukránok birtokolják a korongot, de eddig nem volt lövés.

0:01
    A román kapuban Ruczuj Gellért kezd, még az ukránoknál Vadym Seliverstov.

0:01
    Az ukrán válogatott hozta el a korongot.

00:01

A csapatok már a jégen a mérkőzés hamarosan elkezdődik.

A csapatok befejezték a bemelegítést és lassan érkeznek a jégre.

A mai napon kezdetét veszi a három napos jégkorong Négy Nemzet Torna. Az első mérkőzésen Románia és Ukrajna fog összecsapni. Ukrajna áprilisban harcolta ki a jövő évi Divízió 1/A-ban való szereplést hazai jégen, így Dél-Koreában találkozni fognak a magyar hokisokkal. Románia pedig maradt idén a Divízió 1/B csoportban és Litvániában fognak küzdeni a feljutásért jövő áprilisban.
    A Divízió 1/B csoportban idén Doneckben Ukrajna 8-1-re verte a román csapatot, ennek a mérkőzésnek is ők az esélyesei, de, mint tudjuk a sportban a papírforma könnyen borulhat.
    Tartsanak velünk az egész torna ideje alatt!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:00 - kor kezdődik.

Pap Csaba

Gólok és gólpasszok: 37. Gliga (Fodor) – 11. Belukhin (Kvitchenko, Silnitskiy), 15. Romazanov (Morozov, Kugut), 21. Blagoy, 42. Alkesyuk (Varlamov), 45. Varlamov, 54. Materukhin (Navarenko, Varlamov)

Románia: Ruczuj (Tőke) – Mastaleriu, Bors, Bíró O., Gliga, Dumitru – Kósa, Gecse, Fodor, Molnár, Farkas – Péter L., Hódos, Bálint, Péter Zs. Imecs (C) – Tamás, Bíró G., Bíró M., Bíró T.
    Ukrajna: Seliverstov (Napnenko) – Silnitskiy, Razin, Kvitchenko, Blagoy, Belukhin – Petrukhno, Navarenko, Varlamov, Materukhin, Toryanyk – Kugut, Aleksyuk, Nimenko, Shalimov, Morozov, Bondaryev – Borisenko, Skrypets, Romazanov.

Játékvezetők: Kincses Gergely, Pochucki – Bedő Péter, Gangel László