Románia – Ukrajna 1:6 (vége) | Magyarország – Lengyelország 2:1 (1:0 szétlövés után)
szétlövés vége (1:0)
Magyarország
2:1 (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Lengyelország
péntek 08.11.2013, 18:30 • Káposztásmegyeri Jégpalota, Budapest • Négy Nemzet Torna

A mai két meccs után holnap ismét jelentkezünk, innen, a Jégpalotából! Mára köszönjük megtisztelő figyelmüket, tartsanak továbbra is az onlajnok.com-al! (21:11:17)

Varga Arnold lett a magyar csapat legjobbja, a lengyeleké – természetesen – a kapus Przemyslaw Odrobny!

Nagy csatában, végül a szétlövésben győzött a magyar válogatott Lengyelország ellen, hivatalosan 2-1-re!

MIHÁLY ÁRPÁD bevágta, ezzel eldőlt!

Dronia is kihagyta!

Stryzowski korongját is védte Hetényi, továbbra sincs gól.

Ladányi is kihagyta, illetve Odrobny védett!

Zapala kísérletét is hárította Hetényi Zoltán!

Sofron nem tudta elhúzni a korongot a kapus mellett, ez is kimaradt!

Laszkiewicz korongját Hetényi kivédte!

Kezdetként Bartalis a kapuvasat találta el!

Szétlövés kezdete.

Egyelőre a jégkészítő rolbáknak kell dolgozniuk, de hamarosan eldöntik a csapatok, hogy ki kap kettő, illetve három pontot!
    Maradjanak velünk!

Nem született gól a hosszabbításban, jönetnek a büntetőlövések!

65:00
    A hosszabbítás befejeződött.

64:46
    Még Mihály is veszélyeztetett, de ebből sem lett gól!

64:14
    Dronia bombáját hárította Hetényi!

64:11
    Kiegészült a magyar válogatott!

63:38
    Borzecki korongja akadt el egy magyar korcsolyában!

62:11
    Emberhátrányba kerültek a mieink, Gőz Balázs kapott 2 percet magas bottal való játékért!

61:50
    Eddig többnyire mezőnyjáték folyik a ráadásban!

60:30
    4 a 4 elleni természetesen a játék!

60:02
    5 perc alatt kellene dűlőre vinni a dolgot a csapatoknak, vagy jönnek a rávezetések!

60:01
    A hosszabbítás elkezdődött.

Döntetlennel ért véget tehát a rendes játékidő, nagy csatában és nagy szívvel sikerült a végén kihasználni az emberelőnyt és a Svédországban játszó Bartalis István egyenlített!
    Jöhet a hosszabbítás, vagyis a hirtelen halál!

60:00
    Befejeződött a 3. harmad.

59:51
    Még egy les a rendes játékidő végére!

58:35
    Magyarország gólt szerzett!!
    Gólszerző BARTALIS. Assziszt: Vas J.. 6 a 4 ellen sikerült egyenlítenünk, egy kapu előtti kavarodásból BARTALIS ISTVÁN lőtt gólt, Vas János átadásából! 1-1.

58:27
    Sille Tamás megbízott edző időt kért – nyilván jön majd a kapuslehozatal, ráadásul emberelőnyben!

58:19
    Magosi szúrt bele Vas János korongjába, de ez fölé szállt!

58:00
    Belül az utolsó kettő percen!

57:37
    Emberelőnnyben is tilosra tudták ütni a mieink, ez eddig egy ilyen meccs...

57:13
    Szirányi távoli bombáját majd Bartalis csúsztatott korongját is védte a lengyel kapus.

56:35
    Lengyel kiállítás, kapott egy esélyt a magyar válogatott! Dutka büntetése ráadásul 2 plusz 2 perc! Magas bottal való játékért!

56:11
    Bedobás jöhet a lenygel harmadban!

54:39
    Metcalfe lopott korongot a lengyel kapu mögött, de végül Mihály korongját védte a lengyel kapus!

53:44
    Sikorcin lépett ki egyedül, de ezt a lövést is védte a parádéző Odrobny!

53:23
    malasinski lövését fogta Hetényi!

52:47
    Most nagyon támad a magyar csapat, de Bartalis nem tudta a kapu irányába terelni a korongot!

51:43
    Megint Mihály Árpád volt veszélyes, de közeli korongját védte a lengyel kapus!

51:29
    Mihály szerzett majdnem korongot zavarórepülésével!

50:42
    Újabb kisebb dulakodás, most a lengyelek kapuja előtt – a korong Odrobny lepkés kesztyűjében halt el!

50:18
    Kiegészültek a csapatok!

49:59
    Sikorcin egészen közelről lőhetett kapura, de Odrobny ismét védett!

49:41
    Hetényi védett egy szépet!

49:10
    Nagyon kemény, sőt talán már durva is most a meccs!

48:18
    Lopuski és Gőz a két kiállított dulakodásért, most 4 a 4 elleni a játék!

48:18
    Borzecki korongja kerülte el a magyar kaput, majd újabb dulakodás!

47:32
    Újabb lengyel keménykedés, ezúttal a palánknál, de ezt is megúszták 2 perces kisbüntetés nélkül.

47:08
    Bartalis lökték el, de nincs érte büntetés!

46:24
    Most tényleg inkább a játék küzdő jellege dominál – Stryzowski került a jégre és ápolni kell Őt!

45:45
    2-2 perc a kiállítás, de maradhat az 5 az 5 elleni játék.

45:45
    Baginski és Kovács Csaba verekedett össze a játéktér közepe tájékán – páros kiállítás lesz!

44:46
    Hetényi védett egyet.

44:30
    Ráadásul most ismét mi ütöttük ki a korongot – védekeznünk kell!

44:01
    Sofron lépett ki szépen, de megint szerelni tudták a lengyelek.

43:30
    Egyelőre tovbbra sem jelentenek igazi vszélyt a lengyel kapura a magyar támadások4

42:13
    Hetényi védett kétszer, gyors egymásutánban.

42:04
    Buli, most a magyar harmadban.

41:42
    Sikorcin bombája is elkerülte odrobny kapuját.

40:50
    Felálltak a mieink – mintha fórban lennénk...

40:19
    Ladányi korongja után Bartalis elől tisztáztak a lengyel védők!

40:01

Indul a harmadik harmad, reméljük végre magyar gólokkal!

Egyelőre nem találja a ritmust a magyar válogatott ezen a mérkőzésen, bár az emberhátrányokat sikerült kivédekezni, egy öt az öt elleni szituációból a lengyelek betaláltak, így egyelőre náluk az előny!
    Várjuk a jobb folytatást, tartsanak velünk az újabb szünet után is!

40:00

39:40
    Metcalfe bírkózott a lengyel védőkkel – nem is tudott a kapu közelébe kerülni!

39:00
    Egy perc a második harmadból.

38:19
    Ladányi nagy bombája zúgott el a lengyel kapu mellett!

37:20
    Dziubinski elől kellett mentenie a magyar védelemnek!

36:30
    Sofron passza hosszú volt Ladányinak, így Odrobny rá tudott tenyerelni a korongra!

35:52
    Malasinski passzából Kolusz majdnem betalált, de Hetényi ezúttal a mamutjával szépen hárított!

35:14
    Gőz szólójából sem lett igazi veszélyhelyzet a lengyel kapu előtt.

34:00
    Fel tud -e ocsúdni a magyar csapat a lengyel gól okozta esetleges sokkból?

32:42
    Gólszerző DRONIA. Váratlanul szerzett vezetést a lengyel csapat, PAWEL DRONIA lőtte be a korongot Hetényi kapujába, Malasinski és Dutka passza után! 0-1.

32:14
    Zapala korongja ment el a magyar kapu mellett.

31:25
    Áll a játék – az egyik bíró a lengyel kispaddal tanácskozik.

31:21
    Most a magyar harmadban a bedobás.

30:32
    Varga Aarnold – aki Szélig Viktor legendás ötös mezét örökölte meg – szerelt nagyon keményen, de szabályosan!

30:04
    Most a lengyelek ütik ki a korongot, így az visszakerül a harmadukba!

29:33
    Kiegészültek a lengyelek is!

28:47
    Sikorcin közeli korongját védte Odrobny!

27:49
    Kiegészült a magyar csapat és most a mieink lesznek fórban!

27:33
    Lengyel kiállítás, botütésért Dronia.

27:22
    Kolusz korongja egy magyar korcsolyában akadt el.

27:00
    Laszkiewicz lövése után a korong a hátsó védőhálóban kötött ki.

25:49
    Most nem valami eseménydús a meccs, viszont Kovács Csabának ki kell ülnie 2 percre akadályozásért, újabb magyar emberhátrány!

25:31
    Les miatt buli a semleges harmadban.

25:09
    Vas Jánost szerelték szólója után a lengyel kapu mögött.

24:02
    Ladányi lövését védte Odrobny!

23:18
    Most kiütöttük tilosra a korongot, hogy szusszanjunk egyet!

22:36
    Dziubinskilövéést védte a mamutjával Hetényi.

22:00
    Kiegészültek a mieink!

21:48
    Lopuski korongját hárította a természetesen a kapujában maradó Hetényi!

21:30
    Feláll a lengyel válogatott.

20:01
    Csapatbüntetéssel kezd a magyar együttes, mert későn érkeztünk meg a folytatásra! Hivatalosan Hetényinek írták be a kiállítást, emberelőnyben a lengyelek!

20:01

Már ismét jégen a csapatok, hamarosan folytatódik a mérkőzés, reméljük magyar góllal, gólokkal!

Gólt és kiállítást sem hozott az első harmad, egyelőre nagy iram, de viszonylag kevés gólhelyzet jellemzi a meccset!
    Várjuk a folytatást, maradjanak velünk a szünet után is!

20:00

19:30
    Felálltunk öt az öt ellen. Gröschlék sora is nagyon jó eddig!

19:00
    Utolsó perc az első játékrészben.

18:17
    Sikorcint szerelték nehezen szólója után!

18:09
    Megint a mieink ütnek tilosat.

17:33
    Stryzowski veszélyeztetetett, de Hetényi a helyén volt.

16:42
    Sofron korongját Ladányi szorításból is kapura tette, de Odrobny védett!

15:59
    pasiut közeli korongját védte Hetényi.

14:29
    Gyönyörű magyar támadás; Sikorcin tálalt Kovács elé, aki viszont elütött a korong fölött!

14:13
    Vas János kerülte meg nagyon szépen a kaput, de nem tudta belőni a korongot.

13:42
    Metcalfe passzából Vas János veszélyeztetett, de a lengyel kapus megint védett!

12:40
    Gröschl lőtt kapura egy szólót követően – az időközben már gyógyult Odrobny védett!

12:09
    Borzecki palánkos lövését védte Hetényi Zoltán!

12:03
    Ápolni kell Odrobnyt, a lengyelek kapusát!

12:03
    Most a mieink ütik ki a korongot szabálytalan módon!

11:09
    Zapala szólója után Kolusz korongját hárította Hetényi.

10:28
    Megint lengyel tilos felszab.

9:48
    Varga és Bartalis "akciózott" de helyzet ebből nem lett.

9:04
    Nemes remek lövését védte a lengyel cerberus!

8:22
    Laszkiewicz lövését védte vállal Hetényi!

7:51
    Vas János bombája vágódott le egy lengyel hátvédről.

7:18
    Most a lengyelek ütik túl a játékszert.

7:02
    Bartalis egy szép szóló végén nem jutott lövéshez.

6:18
    Megint magyar tilos felszabadítás!

6:00
    Kovács bombáját, majd Magosi odaszúrását hárította Odrobny.

5:24
    Kovács Csaba lépett ki, de felszedték az ütöjét.

5:08
    Most tilosra ütötték a mieink a korongot.

3:31
    Malasinski korongja akadt el egy magyar ütőben.

3:01
    Végre támadnak a mieink, Somogyi visszatett korongját Nemes most nem tudta kapura küldeni!

2:20
    Egyelőre nem nagyon jön ki harmadából a magyar válogatott.

1:29
    Hetényi nyúlt ki szépen bárdjával!

0:31
    Kolusz lövését védte a válogatottba most visszatérő Hetényi Zoltán!

00:01
    A lengyeleké az első buli!

00:01

Már korcsolyáznak a jégre csapatok, szokásos piros mezében a magyar-, fehérben a lengyel válogatott!

Magyarország: Hetényi Z. (Sevela) – Hegyi Á., Szirányi, Sofron, Bartalis, Ladányi – Hüffner, Pozsgai, Metcalfe, Vas J., Mihály – Kiss D., Gőz, Kovács Cs., Sikorcin, Magosi – Varga A., Orbán A., Somogyi, Gröschl, Nemes B. Megbízott szövetségi kapitány: Sille Tamás

Lengyelország: Odrobny (Witkowski) – Dronia, Dutka, Zapala, Malasinski, Kolusz – Pociecha, Borzecki, Laszkiewicz, Pasiut, Lopuski – Wajda, Kotlorz, Baginski, Stryzowski, Dziubinski – Wanacki, Bryk, Witecki, Bepierszcz, Galant. Szövetségi kapitány: Igor Zaharkin.

Játékvezetők: Gluhovszkij, Butucel (Soós D., Vas M.).

Már csak néhány perc és bemutatkozik a 2013-14-es szezonban a magyar jégkorong válogatott, lengyelország ellen, az MME Négy Nemzet torna első játéknapján!
    Tartsanak velünk, azonnal kezdünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:30 – kor kezdődik.

Az áprilisi – végül harmadik helyezést hozó – budapesti divízió I-es vb óta most találkozik először a magyar jégkorong válogatott! Lényegében ezzel a hétvégi tornával kezdődik a nemzeti csapat számára a 2013-14-es hokiszezon, amelynek végén természetesen a világbajnokság szerepel majd a programban, ezúttal a dél-koreai Gojangban.
    Természetesen ahhoz, hogy a lehető legjobban felkészülhessenek a mieink a kemény tétmérkőzésekre, elengedhetetlenek az ilyen tornák, ahol ráadásul kemény ellenfelek is várnak az ezúttal, a tavasszal még a jégen küzdő Sille Tamás irányította válogatottra. Tekintettel arra, hogy Rich Chernomaz szövetségi kapitány szombatig a junior válogatottal meccsel a szlovéniai Jesenicében zajló tornán, ezért a lengyel- és román válogatott ellen Sille áll majd a kispad mögött..
    A magyar együttesből ezen a tornán hiányzik majd néhány alapember, így a finn klubja kérésére ezúttal külhonban maradó Hári János, a Frankfurtban nélkülözhetetlen Vas Márton, valamint az egyaránt sérüléssel bajlódó Tokaji Viktor, Benk András és Galanisz Nikandrosz is. A tengerentúlon szereplő Kóger Dániel és Nagy Gergő pedig ezúttal nem jöhetett haza.
    Természetesen lesznek újoncaink is; Németh Attila, Peter Sevela, Miskolczi Márk, Nagy Richárd, Varga Arnold, Nemes Benjámin és Tyler Metcalfe most lehet először magyar válogatott.
    Pénteken este tehát Lengyelország ellen kezdi meg szereplését a magyar válogatott, azok ellen a lengyelek ellen, akiket hosszú évtizedekig szinte lehetetlenség volt legyőznünk, ám az utóbbi években rendre felülmúljuk Őket, legtöbbször felkészülési tornákon, de 2010-ben a ljubljanai vb-n is, amikor 6-0-ra, valósággal kiütöttük mostani ellenfelünket!
    A lengyelek orosz szövetségi kapitánya, Igor Zaharkin két kapussal, nyolc védővel és tizenkét támadóval érkezett Magyarországra és bár már most is szeretnének jól szerepelni, fő céljuk a tavaszi divízió I/b-s világbajnokság, ahol végre szeretnének visszakerülni a második vonalba, vagyis a divízió I/a-ba!
    A német élvonalból két hátvéd érkezett, a többiek a lengyel bajnokságban szerepelnek. Érdekesség, hogy a Dunaújvárosban Kontinentális Kupa-selejtezőn járt Cravociából senki nem tért vissza Magyarországra.
    A találkozót – ahogy a torna valamennyi mérkőzését – nyomon követhetik kedves olvasóink, élő, online, helyszíni, szöveges közvetítésünk segítségével!
    Jó szórakozást kívánunk!

Juhász Attila

Gólok és gólpasszok: 59. Bartalis (Vas J.), utolsó bünt. Mihály – 33. Dronia (Malasinski, Dutka)

Lengyelország: Odrobny (Witkowski ) – Dronia, Dutka, Zapala, Malasinski, Kolusz – Pociecha, Borzecki, Laszkiewicz, Pasiut, Lopuski – Wajda, Kotlorz, Baginski, Stryzowski, Dziubinski – Wanacki, Bryk, Witecki, Bepierszcz, Galant. Szövetségi kapitány: Igor Zaharkin.

Játékvezetők: Gluhovszkij, Butucel (Soós D., Vas M.)