Férfi Junior Válogatott – ETO-SZESE 19:25 (vége)
Férfi Junior Válogatott
19:25 (8:14)
ETO-SZESE
kedd 12.11.2013, 18:00 • Balatonboglár, Urányi János Sport és Szabadidő Központ • Férfi kézilabda NB1

A kiegyenlített második felvonásban a házigazdák továbbra is sok hibával játszottak, ezáltal sok lehetőséget puskáztak el, melyeket a Rába-partiak rendre góllal büntettek. A látottak alapján megérdemelt győri győzelem született, a hazai szurkolók pedig a lelátón nyugodtan konstatálták: "Lesz ez még jobb is!".

Köszönjük, hogy figyeltek ránk! (19:33:40)

60
    Véget ért a találkozó. (19:25)

60
    A találkozó utolsó gólját GYENE NORBERT szerezte. (19:25) (19:25)

60
    Fél minutummal a vége előtt GÁL KRISTÓF lőtte a győriek huszonötödik találatát. (18:25) (18:25)

59
    Szeitl Lászlót vitte el a hév, így Ő is kétperces büntetésben részesült. (18:24) (18:24)

59
    Tóth Emil is kiáll két percre. (18:24) (18:24)

59
    SZEITL LÁSZLÓ szerezte a házigazdák újabb gólját. (18:24) (18:24)

59
    Másfél perc a végéig. (17:24) (17:24)

58
    Vasvári Ádám bizonyult túlzottan keménynek a falban, így kétperces kiállításban részesült. (17:24) (17:24)

58
    Két perc a találkozó végéig, támadásban a győriek. (17:24) (17:24)

57
    A hétméterest követően hazai akció végén GYENE NORBERT volt eredményes. (17:24) (17:24)

57
    A megítélt büntetőt HALÁSZ LEVENTE értékesítette. (16:24) (16:24)

56
    Szabó András próbálkozott, azonban lövése lejött a sáncról, majd az ismétlésnél történt szabálytalanság miatt hétméteressel jöhetnek a vendégek. (16:23) (16:23)

56
    Az ellenakcióból SZABÓ ANDRÁS volt eredményes. (16:23) (16:23)

55
    Egy villámgyors kontra végén Kovacsics játszott GYENE NORBERT elé, aki a jobb oldalról megszerezte a tizenhatodik hazai gólt. (16:22) (16:22)

54
    Folytatódik a mérkőzés, melyből hat és fél perc van még hátra. (15:22) (15:22)

54
    Magi Serra időt kér. (15:22) (15:22)

54
    Vizes tette le a szélre a játékszert KOVACSICS PÉTERNEK, aki nem is hibázott, így már csak hét van közte. (15:22) (15:22)

53
    Filipe Mota került a földre Törteli Koppány szorításában, így a bogláriak fiatalja kiáll két percre. (14:22) (14:22)

52
    Kovacsics játszotta be a labdát GYENE NORBERTNEK, aki gyönyörű mozdulattal a kapu bal oldalába továbbította Gerháth mellett. (14:22) (14:22)

52
    GEBHARDT ÁDÁM góljával ismét kilenc van közte. (13:22) (13:22)

51
    Az előző szituációt követő gyors lerohanás végén KOVACSICS PÉTER szerezte a Férfi Junior Válogatott tizenharmadik találatát. (13:21) (13:21)

50
    Alig több, mint tíz perccel a vége előtt Gubó lövését ezúttal is hárította Miklós Gergő. (12:21) (12:21)

50
    Újabb vendégakció során Németh Gábor került a földre, ítélet nincs, csak pályatörlés. (12:21) (12:21)

49
    Gubó Alex lőtte el váratlanul a játékszert, melyet Miklós Gergő lábbal a mezőnybe mentett. (12:21) (12:21)

49
    Hernandez lövése a bal kapufa érintésével vágódik mellé. (12:21) (12:21)

48
    Vasvári lövése pattant le Németh Gáborról, így a tízgólos előnyért támadhatnak a Rába-partiak! (12:21) (12:21)

47
    Egy gyors akció végén HUGO HERNANDEZ szerezte az újabb győri gólt. (12:21) (12:21)

47
    Folytatódik a találkozó, amikor eltelt a második félidő fele. (12:20) (12:20)

46
    Nyolcgólos győri vezetésnél Csoknyai István időt kér. (12:20) (12:20)

46
    FILIPE MOTA egy gyors támadás lezárásaként megszerezte együttese huszadik gólját. (12:20) (12:20)

46
    Törteli Koppány kapja az utolsó balatonboglári sárga lapot. (12:19) (12:19)

45
    Ligetvári-belemenés, indulhatnak a győriek. (12:19) (12:19)

45
    Tizenöt és fél perc a végéig, hétgólos előnyben a vendégek. (12:19) (12:19)

45
    GYENE NORBERT a szélről szerezte az akadémisták újabb találatát. (12:19) (12:19)

44
    Az ellentámadásból FILIPE MOTA megszerezte önmaga második, csapata tizenkilencedik gólját. (11:19) (11:19)

44
    TÖRTELI KOPPÁNY szerezte a Férfi Junior Válogatott tizenegyedik találatát. (11:18) (11:18)

43
    Vasvári Ádámé az újabb hazai sárga lap. (10:18) (10:18)

43
    RIVNYÁK VIKTOR fordult le, majd a bal alsó sarokba küldte a labdát. (10:18) (10:18)

41
    A Férfi Junior Válogatott a második felvonásban is rengeteg hibával játszik, egy újabb pontatlan passz után támadhatnak a vendégek. (10:17) (10:17)

40
    Halász szerez labdát, majd a gyors lerohanás végén TERENYI ZOLTÁN kilövi Miklós Gergő ketrecének bal alsó sarkát. (10:17) (10:17)

39
    Az ellenakcióból PRICZEL BENCE talál be a vendégek kapujába. (10:16) (10:16)

39
    FILIPE MOTA értékesíti a győriek első hétméteresét. (9:16) (9:16)

38
    PRICZEL BENCE szerzi a Férfi Junior Válogatott kilencedik gólját. (9:15) (9:15)

37
    Újabb Gerháth-bravúr! A győriek rutinos játékosa ezúttal Zakics kísérletét védte! (8:15) (8:15)

37
    NÉMETH GÁBOR szerzi a második felvonás első gólját, 06:23-nál! (8:15) (8:15)

37
    Az előző lövésnél Filipe Mota a földre került, ápolni kell a győriek játékosát. (8:14) (8:14)

36
    Gerháth Zoltán védi Szeitl lövését, majd a másik oldalon Mota kísérletét menti a csereként pályára lépő Miklós Gergő. (8:14) (8:14)

35
    Simon Bence túlzottan kemény volt a falban, így Ő is kiáll két percre. 10 másodpercen keresztül hármas emberhátrányban az ETO-SZESE Győr alakulata! (8:14) (8:14)

35
    A második félidőből eltelt már öt perc, de ebben a felvonásban ezidáig még nem láttunk gólt! (8:14) (8:14)

35
    Szabálytalan lábhasználatért Szabó András is kiáll két percre, így közel egy minutumon keresztül kettős emberhátrányban a győriek! (8:14) (8:14)

34
    A megítélt hétméteres Gerháth Zoltán fejéről (!) vágódik a kapu fölé. (8:14) (8:14)

34
    Rivnyák Viktor vitte a földre Priczel Bencét, a győriek játékosa ismét kiáll két percre. (8:14) (8:14)

33
    Labdát veszítenek a győriek, újfent támadásban a balatonbogláriak. (8:14) (8:14)

32
    Ligetvári Patrik lövését magabiztosan védi Gerháth Zoltán. (8:14) (8:14)

32
    Hiba itt is – hiba ott is, ismét támadhat a Férfi Junior Válogatott. (8:14) (8:14)

32
    A hazaiak támadása közben Törteli Koppány maradt lent, aki ápolásra szorul, így áll az óra. (8:14) (8:14)

31
    Kiegészültek a vendégek, akik időközben eladták a labdát, jöhetnek a fehér mezesek! (8:14) (8:14)

31
    Elkezdődött a második harminc perc. (8:14)

Nehezen lendültek játékba a csapatok, majd a közepes iramú első játékrészben a győriek igyekeztek minden balatonboglári hibát góllal büntetni, így a vendégek javarészt ennek köszönhetően a szünetben hatgólos előnyben vannak.

Tartsanak velünk, hamarosan folytatjuk a második felvonással.!

30
    Befejeződött az első félidő. (8:14)

30
    Gál Kristóf labdája lepattan a védőkről, az ismétlésre azonban már nincs idő. (8:14) (8:14)

30
    Fenn a bírók keze, lőniük kell a vendégeknek! (8:14) (8:14)

30
    Ötven másodperc a félidő végéig, támadnak a győriek. (8:14) (8:14)

29
    Az előbbi gólszerző, Rivnyák Viktor szabálytalan a falban, így két perces kiállítás a "jutalma". (8:14) (8:14)

28
    RIVNYÁK VIKTOR nem is hibázza el a győriek lehetőségét. (8:14) (8:14)

28
    Újabb hazai hiba, újabb vendég labdaszerzés, a hatgólos különbségért támadhat az ETO-SZESE együttese. (8:13) (8:13)

28
    TERENYI ZOLTÁN szerezte a vendégek tizenharmadik találatát. (8:13) (8:13)

27
    Az ellentámadásból Vasvári Ádám nagy erejű lövése a felső lécet találta telibe! (8:12) (8:12)

26
    Szeitl szabálytalankodik Hernandezzel szemben, a gyors lerohanás végén azonban Gál Kristóf Borbély Patrikba lőtte a labdát. (8:12) (8:12)

25
    SIMON BENCE használta ki erőfölényét és lőtte ki a kapu jobb oldalát Borbély mellett. (8:12) (8:12)

25
    Az ellenakcióból VASVÁRI ÁDÁM volt eredményes. (8:11) (8:11)

24
    Önmaga második, csapata tizenegyedik gólját szerezte a bal szélről érkezve GÁL KRISTÓF. (7:11) (7:11)

24
    Hat és fél perccel a vége előtt ismét támadhatnak a látogatók. (7:10) (7:10)

23
    SZABÓ BENCE lövi a zöld-fehérek tizedik gólját. (7:10) (7:10)

22
    Folytatódik a találkozó, támadhatnak a Rába-partiak. (7:9) (7:9)

22
    Magi Serra időt kér. (7:9) (7:9)

22
    Filipe Mota lövését fogta Borbély, majd a gyors lerohanásból VASVÁRI ÁDÁM kettőre hozta a házigazdákat. (7:9) (7:9)

22
    GYENE NORBERT ezúttal egy lerohanás végén talált be a vendégek kapujába. (6:9) (6:9)

22
    Az ellentámadásból GYENE NORBERT volt eredményes. (5:9) (5:9)

21
    GÁL KRISTÓF találatával visszaáll az ötgólos különbség. (4:9) (4:9)

21
    Rövid idő alatt ismét két elrontott támadása volt a hazaiaknak: előbb Ligetvári, majd Vizes találta telibe Gerháth Zoltánt. (4:8) (4:8)

20
    Gubó Alex ezúttal is Ligetvárit vitte a földre, így kiáll két percre. (4:8) (4:8)

19
    LIGETVÁRI PATRIK góljával négy gólra zárkózik a Férfi Junior Válogatott. (4:8) (4:8)

19
    Gubó Alex vitte a földre Ligetvári Patrikot – sárga lap. (3:8) (3:8)

18
    Gubó lövése lepattant a sáncról. (3:8) (3:8)

17
    Ligetvári Patrik megy fel lőni egy gyors támadás végén, azonban Gerháth eszén ezúttal sem tudott túljárni. (3:8) (3:8)

17
    Hugo Garza Hernandez túlzottan kemény volt a falban, s mivel már volt egy sárga lapja, kiáll két percre. (3:8) (3:8)

16
    Mindkét oldalon sok lett a pontatlanság az utóbbi percekben. (3:8) (3:8)

16
    Folytatódik a találkozó, ezzel együtt pedig Tóth Emil is folytatni tudja a játékot. (3:8) (3:8)

15
    Tóth Emil ütközik a falban, ápolni kell a vendégek játékosát, így áll a játék. (3:8) (3:8)

15
    A Férfi Junior Válogatott két támadást is elkapkodott, előbb Gerháth védett, majd pedig egy átlövés kerülte el messze a kaput. (3:8) (3:8)

14
    Rivnyák Viktoré a mérkőzés harmadik sárga lapja, miután Vizes Patrikkal szemben szabálytalankodott. (3:8) (3:8)

14
    Mintaszerűen végigjátszott győri akció végén HUGO HERNANDEZ lövi a zöld-fehérek nyolcadik gólját. (3:8) (3:8)

13
    Emberelőnyben a vendégek, ugyanis Szeitl László volt túlzottan kemény Tóth Emillel szemben, így két perces kiállításban részesült. (3:7) (3:7)

11
    GIDAI MÁTÉ kapott remek labdát a jobb szélen, majd gyönyörű mozdulattal kilőtte a jobb alsó sarkot. (3:7) (3:7)

11
    Csoknyai István időt kér – az eddig látottak alapján abszolút indokolt. (2:7) (2:7)

11
    Labdát veszít a Férfi Junior Válogatott, a lerohanást pedig GEBHARDT ÁDÁM biztos kézzel értékesíti. (2:7) (2:7)

10
    Az ellentámadás során GEBHARDT ÁDÁM a szélről jegyzi a vendégek hatodik találatát. (2:6) (2:6)

9
    Kovacsics Péter kapott labdát a bal szélen, majd nagy erejű lövése a kapufáról kifelé pattant! (2:5) (2:5)

8
    Az imént még ápolásra szoruló HALÁSZ LEVENTE hatalmas gólt ragasztott a bal felső sarokba. (2:5) (2:5)

8
    Folytatódik a mérkőzés, támadhatnak a zöld-fehérek! (2:4) (2:4)

8
    Halász Levente marad lent egy párharc során, áll a játék, ugyanis a győriek játékosa ápolásra szorul. (2:4) (2:4)

8
    Második gólját lőtte a találkozón NÉMETH GÁBOR. (2:4) (2:4)

6
    Egy formás támadás végén LIGETVÁRI PATRIK megy fel a falra, és ragaszt gyönyörű gólt a kapu bal oldalába. (2:3) (2:3)

6
    GEBHARDT ÁDÁM talál be a szélről, így már kettővel mennek a vendégek. (1:3) (1:3)

5
    Szeitl Lászlóé a mérkőzés második sárga kártyája, miután túl kemény volt a falban. (1:2) (1:2)

5
    NÉMETH GÁBOR találatával ismét vezetnek a Rába-partiak. (1:2) (1:2)

4
    Az előző támadásnál Szeitl szerzett labdát, majd TÖRTELI KOPPÁNY egyenlített. (1:1) (1:1)

3
    Rosta Miklós tört be, azonban Borbély lábbal mentett. (0:1) (0:1)

2
    Hugo Garza Hernandez kapja a találkozó első sárga lapját. (0:1) (0:1)

1
    HALÁSZ LEVENTE gólja nyitja a találkozót. (0:1) (0:1)

1
    Kalmár László tör be, azonban Gerháth védi a lövést. (0:0) (0:0)

1
    A házigazda balatonbogláriak kezdték a mérkőzést.

A Férfi Junior Válogatott kezdőcsapata: Borbély – Gidai, Fekete B., Priczel, Törteli, Ligetvári, Kovacsics P.

Az ETO-SZESE Győr kezdőcsapata: Gerháth – Gebhardt, Németh G., H. Hernandez, Rivnyák, Mota, Halász L. (0:0)

Mosonyi József közreműködésével zajlik az együttesek bemutatása, miközben a lelátókon most már nagyjából 300 fő foglal helyet.

Férfi Junior Válogatott: (1) Miklós Gergő, (16) Borbély Ádám – (2) Kovacsics Péter, (4) Horvácki Márió, (5) Gidai Máté, (6) Nagy Bence, (7) Törteli Koppány, (9) Rédai Krisztián, (10) Vizes Patrik, (11) Zakics Bence, (13) Priczel Bence, (14) Fekete Bálint, (15) Gyene Norbert, (17) Vasvári Ádám, (22) Ligetvári Patrik, (23) Szeitl László

Edző: Csoknyai István

ETO-SZESE: (16) Somogyi Ádám, (70) Gerháth Zoltán – (2) Szabó András, (5) Németh Gábor, (8) Gubó Alex, (9) Terenyi Zoltán, (10) Filipe Mota, (14) Kalmár László, (15) Rivnyák Viktor, (18) Hugo Garza Hernandez, (19) Halász Lecente, (24) Gál Kristóf, (25) Gebhardt Ádám, (33) Simon Bence, (45) Rosta Miklós, (99) Tóth Emil

Edző: Magi Serra

Játékvezetők: Dr. Kozák Áron, Wenzel Tamás.

"Nem szabad lebecsülnünk a fiatalokat, hiszen folyamatosan fejlődnek, és ez a fejlődés meg is látszik az eredményeiken. Folytatjuk tovább a megkezdett utunkat, Balatonbogláron csak a győzelem az elfogadható – mondta a klub honlapjának Magi Serra, a Rába-partiak vezetőedzője.

Bő harminc perccel a kezdősípszó előtt már mindkét együttes javában melegít. Ezen a napon a balatonboglári akadémisták tiszta fehérben játszanak majd, míg a győriek tiszte fekete szerelésben szerepelnek.

Köszöntjük Olvasóinkat a balatonboglári Urányi János Sport és Szabadidő Központból! A csapatok már megérkeztek a helyszínre, s az érdeklődők is gyülekeznek a lelátókon, illetve a csarnok környékén. A felnőtt találkozót megelőzően ezúttal nem került sor utánpótlás mérkőzésre, hiszen a felek ifjúsági csapatai múlt kedden csaptak össze, és nagy csatában 39-37-s NEKA-siker született. Ugyanakkor gyorsan tegyük hozzá, hogy a balatonboglári ifisták a mai napon sem maradtak mérkőzés nélkül, hiszen 16:00 órától az MKB-MVM Veszprém KC otthonában vendégszerepelnek.

Két hét után ismét hazai pályán szerepel a jelenleg tizenegyedik helyen álló, eddig kilenc mérkőzést vívó Férfi Junior Válogatott, amely a balatonboglári Urányi János Sport és Szabadidő Központban ezúttal a kilencedik pozícióban lévő, ezidáig tizenegy találkozót letudó ETO-SZESE Győr alakulatát fogadja.

A boglári akadémisták a szezon mögöttünk hagyott részében öt alkalommal szerepeltek hazai környezetben, s egy győzelem (PLER Budapest), illetve egy döntetlen (Orosházi FKSE-Linamar) mellett három vereség (MKB-MVM Veszprém KC, Balatonfüredi KSE, Csurgói KK) teszi teljessé a mutatójukat, 130 lőtt és 146 kapott góllal. Ezzel szemben a Rába-partiak eddig hat alkalommal léptek pályára idegenben, és egy siker (Orosházi FKSE-Linamar) mellett ötször (Balatonfüredi KSE, Csurgói KK, Grundfos Tatabánya KC, Mezőkövesdi KC, B. Braun Gyöngyös) szenvedtek vereséget, 126 lőtt gól mellé 150 találatot kapva.

A statisztikai adatok, illetve az utóbbi időszak eredményei alapján hasonló erősségű együttesek találkoznak az alapszakasz tizedik fordulójában, így előzetesen remek mérkőzésre van kilátás, melyen egy budapesti páros, Dr. Kozák Áron, Wenzel Tamás fújja majd a sípot. A versenybíró teendőket ezúttal Bohár László és Markhard Zsolt látja el, akik egyaránt Marcaliból érkeznek a kora esti találkozóra.

Üdvözöljük online oldalunkon! A mérkőzés 18:00 órakor kezdődik.