Dunaújváros – Tatabánya 1:1 (vége) | Ajka – Békéscsaba 2:0 (vége) | Kozármisleny – 1:3 (vége)
Szigetszentmiklós – Nyíregyháza 1:0 (vége) | BFC Siófok – Cegléd 1:0 (vége) | Gyirmót – Balmazújváros 4:1 (vége)
BFC Siófok
1:0 (0:0)
Ceglédi VSE
szombat 16.11.2013, 14:00 • Révész Géza utcai stadion, Siófok • Merkantil Bank Liga

Az első félidőben küzdelmes futballt láthattunk, inkább a hazaiak veszélyeztettek. A második játékrészben Bogáti Péter beállításával feljavult a siófokiak játéka. Az időjárási körülmények, viszont megnehezítették a játékosok dolgát. Összességében megérdemelt haza győzelem született.

A kilátogató drukkereknek biztonságos utat kívánunk hazafelé, ebben a tejfehér ködben, különösen a ceglédieket elkísérő vendégszurkolóknak! (15:48:53)

90+2
    Pintér Csaba játékvezető lefújta a mérkőzést.

90+1
    Már a hosszabbításban járunk, ám a köd miatt sajnos nem látni mennyi lesz a ráadás!!!

90
    Takács Marcell folytatja Juhász Dániel helyén.

89
    Ceglédi szabad a kezdőkörből, minden vendég játékos előre húzódott, végül kirúgás következik.

87
    Bogáti szánta el magát 25-ről lövésre, ám próbálkozása fél méterre a jobb kapufa mellé szállt, azonban illik megjegyezni, hogy Kovács Attila rajta volt.

86
    Nagy Dániel cselezte be magát a 16-on belülre, ám a középső védőkön már nem tudta átfűzni magát.

85
    Folyamatosan támad a Siófok. Nyomás alatt tartva a ceglédi kaput.

83
    Frissítenek a hazaiak csatár poszton, Pál András helyett Horváth Bence a pályán.

82
    Mi maradt ki! Nagy Dániel szögletét az előre húzódó Tímár lövi 5 méterről a jobb kapufára!!!

81
    Siófoki szöglet következik.

78
    Az utóbbi percekben átvette a játék irányítását a Cegléd.

77
    Rebryk Denis helyett Koós Gábor a pályán a vendégeknél.

76
    Ceglédi kirúgás következik.

75
    Medgyesi futott lesre.

74
    Már a mezőnyben a labda, Novák lövése nem jutott el a kapuig.

73
    Siófoki szabad 35 méterre a vendégek kapujától a labda mögé Novák áll oda.

72
    Valószínűleg Kovács későn észlelhette a köd miatt a löketet!

71
    VEZET A SIÓFOK!!! BOGÁTI PÉTER 35 méterről tüzelt, a labda a jobb alsó sarokban kötött ki!

68
    Nagy Dániel futott lesre.

67
    Novák és Bogáti áll a labda mögé. Végül Bogáti lő a sorfalba.

66
    Siófoki szabadrúgás 22 méterről.

66
    Bogáti Péter lő 25 méterről a kapu fölé.

65
    Medgyesi László sárgul be.

64
    Medgyesi szabadrúgás levágódik a haza sorfalról.

63
    Vendég szabadrúgás a 16-os sarkáról. Nagyon rosszak a látási körülmények.

62
    Futó 18 méteres lövése száll 3 méterrel mellé.

61
    Kovács húzza le Bogáti szögletét.

60
    Hazai szöglet következik.

58
    Hatalmas Cegléd helyzet! Medgyesi szögletét Rebryk csúsztatta centikkel a bal felső sarok fölé!

57
    Tajti ment kifutva Rebryk elől!

56
    Cserélnek a hazaiak is Gárdos András helyére Nagy Dániel érkezik.

55
    Cserélnek a vendégek Viniczai Viktor helyén Markó Ádám folytatja.

54
    Papp szilárd végül kötéssel a fején folytatni tudja.

52
    Papp Szilárd ápolásra szorul a pálya szélén, ömlik a fejéből a vér.

51
    A látási viszonyok szörnyűek a pályán, a mérkőzés irama is alábbhagyott. Mezőnyjáték folyik.

49
    Ceglédi szabadrúgás a kezdőkörből.

47
    Futó 25 méterről lő a jobb alsó sarok mellé.

46
    Ceglédi szabadrúgással kezdődik a félidő, Medgyesi szabadrúgását kifejelték a hazai védők.

46
    Félidőben cserélnek a hazaiak. Bogáti Péter Fülöp Noel helyén.

46

A félidőben a siófoki Bogáti Péter melegített intenzívebben, valószínűleg siófoki csere lesz.

Küzdelmes játék zajlik a pályán. Főként a Siófok dominál a mérkőzésen, ám egyenlőre jól zár a ceglédi védelem. A helyzetekkel azonban csínján bánnak a csapatok.

45
    Nincs ráadás, Pintér Csaba lefújja az első félidőt.

44
    Robson beívelését kivágják.

44
    Ceglédi szabad 35 méterről.

43
    Kovács szedi fel Pál Szabolcs elől a lasztit.

41
    Medgyesi jobban van, folytatódik a meccs.

40
    Medgyesi ápolása miatt áll a játék.

38
    A szöglet után Fülöp esik el a tizenhatoson belül, Pintér Csaba azonban helyesen továbbot int.

38
    Fülöp 20 méteres lövése pattan a védőkről szögletre.

37
    Fülöp cselezi ki magát az oldalvonalon túlra, vendég kirúgás.

35
    Papp Máté bal oldali beadását Pál fejeli tízről pár centiméterekkel a jobb felső sarok fölé!

34
    Bekapcsolták a reflektorokat, ami némi javulást eredményez a köd miatt kialakult látási viszonyokban.

32
    Van időnk megemlíteni, hogy Pintér Csaba játékvezető, a 2013/2014 szezonban harmadszor vezet a Siófoknak.

30
    Gárdos beívelését kifejelik a védők.

29
    Hazai szabad a tizenhatossal egy vonalban a jobb oldalvonal mellől.

28
    Futó lőtt 20ról a bal alsót célba véve. Kovács szépen védett.

27
    A szöglet után ide-oda pattogott a labda, többe is lőhettek volna, de a vendég védők végül tisztáztak!

26
    Hazai szöglet. Meg is jön a szurkolók hangja!

22
    Medgyesi szabadrúgása megpattan, Rebryk próbált sarkazni ám a védők szögletre vágják!

21
    Ceglédi szabad a siófoki tizenhatos sarkáról.

19
    Kezd leszállni a köd a Révész Gábor utcában.

18
    Támad a Siófok egyelőre komolyabb eredmény nélkül.

16
    Hazai felívelés után Gárdos nem tudja beforgatni a védőjét.

15
    Negyed óra után egyelőre egy komolyabb helyzetet tudunk feljegyezni, békésen csordogál a mérkőzés.

14
    Pál cselezi ki magát a szögletzászlónál. Ceglédi kirúgás.

13
    Koncz Zsolt beívelése nem talál embert, hazai kirúgás.

12
    30 méterről szabad a Ceglédnek a jobb oldalvonal mellől.

11
    Már a mezőnyben a laszti.

10

8
    Szöglet után Tímár megelőzte Kovácsot, ám fejese fél méterrel fölé ment!

7
    Siófoki szöglet.

5
    Tímár felívelése nem talál hazai játékost, vendég kirúgás.

4
    Próbál támadni a Siófok de jól zár a ceglédi védelem.

2
    Vass lő 22 méterről fölé.

1
    Pál kapott jó indítást Tímártól, ám rosszul vette át a labdát a tizenhatoson belül.

1
    Siófok kezdte a mérkőzést.

1

Mérkőzés gyász szünettel kezdődött a 77 éves korában elhunyt Horváth László volt Bányász SE dolgozó emlékére.

Már pályán a csapatok, lassan kezdődik a mérkőzés.

A NESS Hungary NB II 14. fordulójában a Siófok csapata a Cegléd együttesét fogadja.

A két csapat tétmérkőzésen eddig még nem találkozott egymással.

A hazaik az utóbbi időben elég rapszodikus teljesítményt mutatnak. Legutóbbi mérkőzésükön a Liga Kupában, Pécs ellen már már felsejlett az a játék, ami alapján reménykedhetnének a szurkolók, hogy valóban az első osztályba tart a csapatuk.

A vendégnek jelenleg a 14. még kieső helyen szerénykednek, egy ponttal lemaradva a még benn maradó helyen álló Sopron mögött.
    Kispadjukon október 28-a óta Kiss László foglal helyet. A Mini Menotti becenévre hallgató 64 éves tréner hazánk egyik legvitatottabb, ám kétség kívül egyik legtapasztaltabb edzője.
    A csapat célja egyértelműen a bennmaradás, valószínűleg ezért történhetett váltás a kispadon.
    A mester korábbi nyilatkozatából idéznék egy részletet:
    "Azért szerződtettek engem, hogy próbáljam megállítani a lejtőn a csapatot, de ezt néhány nap alatt nem lehet."

Az érdeklődők az alábbi linken elolvashatják a teljes interjút:

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 14:00 - kor kezdődik.

Bartha Gergely Sámuel

Gólok: 71. Bogáti

Lapok:   65. Medgyesi (CVSE)

BFC Siófok: Tajti – Kiss Zs., Tímár, Papp Sz., Novák – Gárdos (56' Nagy D.), Vass, Fülöp (félidőben Bogáti), Futó, Papp M. – Pál (83' Horváth)
    Cserék: Fehér, Horváth B. 83', Bogáti félidőben, Mokánszki, Nagy D. 56', Pécseli

Ceglédi VSE: Kovács – Robson, Miklósvári, Farkas, Szala – Kenderes, Juhász (90' Takács), Koncz, Viniczai (55' Markó) – Medgyesi, Rebryk (77' Koós)
    Cserék: Miski, Makrai, Markó 55', Koós 77', Szkunc, Takács 90', Szabó

Játékvezetők: Pintér Csaba (Kiss Norbert) – Huszár Balázs, Király Krisztián