Szolnok - TEVA-Vasas

11:8

(3:1, 3:2, 1:1, 4:4)

szombat 16.11.2013, 16:30 • Szolnoki Városi Uszoda • Theodora Férfi Magyar Kupa

Remek mérkőzést láthattunk, főleg a hazaiak sokkal jobb lövési hatékonyságának köszönhetően simán 3 góllal győzték le a TEVA-Vasast. Katonás a második negyed után már nem játszott végleges kiállítása miatt, ez nagy vérveszteség volt a vendégeknek, míg a Szolnok tudta pótolni a kipontozódott Vámost.
    Holnap a Szeged és a Szolnok vívja a Magyar Kupa döntőjét, tartsanak akkor is velünk! Köszönjük a figyelmet!
    ---- (17:42:35)

8
    Vége a mérkőzésnek. 11:8 arányban győzött a hazai csapat, a Szolnok a Vasas ellen.

8
    A vendégek adogattak hátul majd félpályáról lövés, Barabás védi.

8
    Ötmétereshez jutott a Vasas visszahúzás miatt.
    CSAPÓ Miklós a bal felsőbe zúdítja a büntetőt.

8
    Vasas labdalopás.

8
    Kovács István időkérése 20 mp-cel a mérkőzés vége előtt. A Szolnok már biztosan döntőben.

8
    Brguljan középre tartó lövését Decker szépen hárította fej fölött.

8
    Kettős emberelőny, Vörös és Tóth is kiállítva.

Utolsó perc.

7
    Földi László kér időt. A Vasas még zárkózni szeretne az utolsó másfél percben.

7
    Brguljan szerez labdát, jönnek az angyalföldiek.

7
    Decker hatalmasat véd, Fazekas ziccerben állt egy az egyben a kapussal szemben. Támadnak a hazaiak, a meccs eldőlt 1:20 hátra még.

6
    Kapufára dobták a vendégek, úszhat a Szolnok, de kontra, újra jöhet a Vasas.

6
    Kiállítás a Szolnoknál. Alekszics úszhat ki 20 mp-re.

6
    HOSNYÁNSZKI a kapus feje fölött a léc alá bombázott előnyben középről. Ez a második gólja.

6
    Hőna Dávid harmadik hibája, kipontozódik.

5
    STEINMETZ Ádám távoli átlövésgólja emberfórban.

5
    Alekszics újabb személyhiba, emberelőnyben a fővárosiak.

Ebben a negyedben a Szolnok védekezik jóval kijjebb.

5
    Elrontott Vasas kísérlet után megúszott MITROVIC és vélhetően eldöntötte a találkozót pattintott góljával.

4
    HOSNYÁNSZKY átlövésgólja kapásból a jobb oldalra. 9:6 a Szolnoknak.

4
    Takács kiállítva.

3
    STEINMETZ az emberelőnyt azonnal kihasználva centerből behúzta a bejátszott labdát, ez is gyönyörű gól. Zárkózik a Vasas.

3
    ALEKSZICS átlövésgólja középről pattintva a jobb oldalra. Szép gól, újra három a hazai előny.

5,5 perc van még hátra, semmi sem dőlt még el, a mérkőzés képe alapján a Vasas most már egyenlő ellenfél, bármi történhet.

3
    CSAPÓ bal kézzel nagy gólt szerzett a rövid sarokba balról pattintva.

2
    Pásztor vízre pattintott lövése fölé szállt, fordul a Vasas.

2
    Mitrovic hatalmas felső kapufát dob, de a hazaiaknál maradt.

2
    Rossz bejátszás, elsodorták a labdát a Vasas centere, Steinmetz Ádám elől.

1
    Mitrovic ellen kontra a másik oldalon. Jöhet a Vasas.

1
    Kontrafault centerben, támad a Szolnok.

1
    Elkezdődött a negyedik negyed. A ráúszásnál a Vasas szerzi meg könnyedén a labdát.

Mindkét csapat 1-1 büntetőt lőhetett eddig, a kiállítások aránya 8:7 a Szolnok "javára". Hamarosan elkezdődik a záró negyed (ha nem lesz hosszabbítás).

8
    Ez a negyed döntetlennel zárult, de így is megmaradt a félidőben meglevő 3-gólos szolnoki fór.

8
    Mitrovic lövését ismét fogta Barabás, de most már a vendégeké a kipattanó.

8
    Mitrovic lövését fogta Barabás, a felső léc fölé tolta. Sarokdobás.

7
    Gyenge Vasas-lövés, középre tartott, fogta Decker.

7
    Pásztor rossz bejátszását megszerzik a vendégek.

6
    Kovács István kért időt.

6
    Gocics lövése mellé-fölé szállt. Marad a 3-gólos fővárosi hátrány.

6
    Pásztor durrantja a jobb kapufa mellé középről.

5
    Török jobb kezes lövése jobb oldalról, hárít Barabás.

5
    Kapufát lőtt a Vasas, a Szolnok hozza fel a labdát már.

5
    Kontrafault, támadhat a Vasas.

4
    Csapó először kapufára, majd a blokkba dobta, fordulhat a Szolnok. Ez az emberelőny is kimaradt.

4
    Vámos kiállítva, ezzel ki is pontozódott, érzékeny veszteség a szolnokiaknak.

4
    Pásztor lövése a blokkról fölé pattan, jöhetnek a vendégek.

3
    Decker fogja Fazekas lapos lövését.

3
    Jansik kerül a kiállítás sorsára.

3
    VÁMOS a felső lécet érintve lőtt a rövidbe a jobb oldalról, a labda éppen átjutott a gólvonalon.

3
    Vasas kiállítás centerből.

2
    Alekszics a túloldalon a kapufára dobta a labdát, de marad a Szolnoknál.

2
    Brguljan a bal kapufa élére dobta, kimaradt a felzárkózási lehetőség.

1
    Alekszics pont a kapus ölébe lőtt távolról.

1
    Angyalt küldik ki 20 másodpercre.

1
    BRGULJAN vágta be a kapus hóna alatt a büntetőt a bal alsó sarokba.

1
    Öt méterest kap a Vasas, a kapu előterében lehúzták a víz alá Angyalt.

1
    Ismét a Vasas hozta el a labdát a harmadik negyed elején a ráúszásnál.

A félidőben megérdemelten vezet a hazai szolnoki csapat. Az átlövéseik erősebbek, a bejátszásaik veszélyesek, a Vasasnak fel kell javulnia, ha döntőbe szeretne kerülni.
    Vámos bal kezes lövései élményszámba mennek, a túloldalon Brguljan egyértelműen a legveszélyesebb.
    Hamarosan kezdődik a mérkőzés harmadik negyede.

Az állás a második negyed után 6:3 arányban vezet a Szolnok a Vasas ellen.

8
    Vámos átlövése a bal és a jobb kapufán is csattant, de végül kifelé pörgött és le is járt a második negyed.

8
    Angyal lövését Decker védte és pont a beúszó Török elé pattant, úgyhogy jöhetnek a hazaiak.

8
    Törököt állítják ki.

8
    Időkérés a vendégeknél. Földi László bátrabb játékot kér a csapatától.

8
    Ötméteres lőhet a Szolnok. Alekszics a felső kapufára lövi. A kipattanó a vendégeké.

Messzire kitámad a Vasas az időkérés óta védekezésben.

7
    CSAPÓ Miklós használja ki az emberelőnyt, a bal alsó sarokba zúdította a labdát. Szépít a Vasas.

7
    Gocicsot állítják ki.

7
    PÁSZTOR bal szélről a léc alá bombázott, ő is feliratkozik a gólszerzők közé.

6
    Kovács István nem hagyja bent az idejét, időkérés a Szolnoknál. Az új szabályok szerint minden negyedben lehetőség van időkérésre.

6
    Angyal lövését blokkolták, megszerzik a hazaiak.

6
    Török lövését bal kézzel lenyúlva fogta Barabás.

5
    Lejárt a Vasas támadóideje, jöhet az ellentámadás.

5
    VÁMOS harmadszor eredményes, újra a jobb szélről a jobb alsó sarokba vágta a labdát bal kézzel.

5
    Újra jöhet a Szolnok, most a Vasas ellen fújtak kontrát centerben.

4
    Brguljan lövését Decker tolta a léc fölé. Sarokdobás.

4
    Mitrovic volt a 2-méteres vonalon belül. Kontra.

4
    Labdaszerzés a Vasasnál, Hangay kapta le.

3
    Kiállítás után gyors, szemfüles gól, VÖRÖS Viktor lőtte közelről a hálóba.

3
    BRGULJAN a léc alá bombázott kihasználva az előnyt.

3
    Labdaszerzés rossz bejátszás után. Majd kiállítás a hazaiaknál, Gocics.

Eladta a labdát a Vasas. Támadnak a fehér sapkás hazaiak.

2
    A hazaiak végigjáratták a labdát, de a vendégkapus fogta a középtávoli lövést.

Kiállítás a vendégektől.

2
    Barabás gyönyörűen védte Hangay lövését. De sarokdobás.

1
    Mitrovic elcsípte az átadást.

1
    A ráúszásnál a Vasas szerzett labdát, jöhet a vendégtámadás.

8
    Leperegtek az utolsó másodpercek. Vége az első negyednek, 3:1 arányban vezet a Szolnok a meccs negyedénél.

8
    Kis Gábor ellen kontrát ítéltek a bírok,

8
    Kovács István kért időt. A negyed utolsó percében szolnoki támadással fog folytatódni a mérkőzés.

8
    Brguljan tette kapura, de a hazai kapus közelről reflexmozdulattal fogta.

8
    Emberelőnyben a Vasas, Vámost küldték ki.

7
    Földi László kér időt a Vasasnál.

7
    Megismétlődött az előző Szolnok-támadás. Bejátszás, de fővárosi labdaszerzés.

7
    Decker újra véd, Hőna távoli lövését fogta ki az alsóból.

6
    Labdaszerzés a centerhez való bejátszáskor, a Vasas támadhat.

6
    Kontrafault, újra jöhet a Szolnok.

6
    Alekszics durrantott fölé távolról.

6
    Centerhez való bejátszást Török lekapta. Jöhetnek a hazaiak.

5
    Decker védi Brguljan lövését. Sarokdobás.

5
    VÁMOS jobb oldalról a kapus hóna alatt bepattintja a rövidbe, szép gól. Újra kettő a szolnoki előny!

5
    BRGULJAN csodálatos átlövése középről távolról. Szépítenek a fővárosiak.

Két góllal vezet a Szolnok.

5
    MITROVICS tisztán középről kapásból jobb kézzel bevágja.

4
    Takács kiállítva, emberelőny a Szolnoknál.

4
    Hosnyánszki lefülelte a bejátszást, jönnek a hazaiak.

4
    Újabb labdaeladás, jöhet a Vasas.

4
    Emberelőnyben a Vasas, de Angyal átlövését védi Decker.

3
    Decker védi az átlövést, de marad a Vasasnál.

2
    VÁMOS átlövése bal kézzel a bal alsóba.

2
    A Vasas megszerezte a labdát. Ellentámadás. A bejátszást megszerzi a szolnoki kapus.

1
    Ráúszás, megszerzi a Szolnok a labdát.

A Szeged sima győzelemmel jutott a MK holnapi döntőjébe, ezen a mérkőzésen dől el szűk két óra múlva, hogy a Szolnok, vagy a Vasas játszhatja a szegedi csapat ellen a döntőt.

Először ad otthont Szolnok a férfi magyar kupa négyes döntőjének. A mai napon a két elődöntőt láthatjuk. A Szeged-Kaposvár összecsapás egyértelműnek tűnik, ám a Szolnok és a Vasas mérkőzésének kimenetele megjósolhatatlan. Válogatott és volt válogatott játékosokkal felálló csapatok,
    Az OB 1-ben jelenleg a Szolnok a harmadik, a Vasas pedig az ötödik helyen tanyázik, de egy kupa elődöntőjében az erőviszonyok mindig felborulhatnak, mivel egyetlen mérkőzésen dől el, hogy valaki a döntőbe jut-e, vagy meg kell elégednie a bronzéremmel.
    Tartsanak velünk 16:30-tól és kiderül, hogy a hazai szolnoki csapat, avagy a fővárosi Vasas jut a holnapi Magyar Kupa fináléba!