Nové Zámky – Corona Brasov Wolves 5:0 (vége) | Budapešť – Dab.Docler 1:7 (vége) | DVTK Jegesmedvék – HSC Csíkszereda 1:2 (vége)
UTE Újpest Budapešť
1:7 (0:1, 0:1, 1:5)
Dab.Docler
hétfő 18.11.2013, 18:00 • Újpesti Jégcsarnok, Budapest • MOL Liga

Az Újpest a végére teljesen összeomlott és folyamatosan kapta a gólokat, pedig 1:3 után még lett volna esélye a csapatnak, de a gól után a Dunaújváros bedarálta ellenfelét.

Az Újpest kettős emberelőnybe került!
    Henrich Jabornik kapta a két percet palánkra lökésért. 57 másodpercig van kettős emberelőny.

55:10
    Újpesti emberelőny!
    Kiss Tamás kapta a két percet a kapu szándékos ellökéséért.

53:55
    A Dunaújváros gólt szerzett!
    Teljesen összeomlott az Újpest, saját harmadából nem tud kijönni és kapja a gólokat, most LADÁNYI BALÁZS volt eredményes.
    Gólpassz: Peter Huba és Peterdi Imre.

52:54
    9 másodperccel az emberelőny vége előtt lőtt gólt hosszú passzjáték után NAGY RICHÁRD.
    Gólpassz: Kiss Ákos és Henrich Jabornik.

A góllal az Újpest kiegészült!

51:25
    A Dunaújváros kiegészült!

51:04
    Farkas Lőrinc megy ki két percre feltartásért.

49:25
    Peter Huba megy ki két percre bottal akasztás miatt.

48:52
    Teljesen összeomlott az Újpest és még saját harmadából se tudta kilőni a korongot, így jött is a soron következő DAB gól GRÖSCHL TAMÁS ütőjéről.
    Gólpassz: Azari Zsolt és Nagy Richárd.

47:36
    Időt kért az Újpest!

46:12

45:39
    Egy eladott korong az újpesti harmadban amire lecsap Ladányi Balázs és a kapu elé passzolt PETERDI IMRÉNEK aki nem hibázott onnan.
    Gólpassz: Ladányi Balázs.

A gól emberhátrányban született.

44:12
    Somogyi Balázs megy ki két percre bottal akasztásért.

43:24
    Az Újpest gólt szerzett!
    Bent a harmadban passzolgatott az Újpest és a végén MIKAEL HAMANN lőtt a kapuba.
    Gólpassz: David Coelman és Turbucz Martin.

41:44
    Ennek meg is lett az eredménye, egy gyorsan bevitt korongot SOMOGYI BALÁZS lőtt a kapuba.
    Gólpassz: Henrich Jabornik és Lubomir Hurtaj.

41:26
    Az utolsó játékrészt a vendég Dunaújvárosiak kezdik aktívabban.

40:01

Érkeznek vissza a csapatok a jégre.

Ebben a harmadban jobban játszott a hazai Újpest, de a gólt nem ők hanem a Dunaújváros szerezte. Az Újpest öreg hibája jön elő, hogy rengeteg helyzetet puskáznak el, nem egy volt köztük hatalmas ziccer is, de vagy mellé lőnek vagy pedig Kiss Tamás véd bravúrosan.

40:00

39:05
    Peterdi ugrott ki egy koronggal, egyedül vezette Pleszkánra, de a felső kapu vasat találta telibe.

38:24
    Farkas közeli lövése akad el Kiss Tamásban.

38:07
    Egy gyors kontra ami Kiss Tamásban hal el.

34:57
    LADÁNYI BALÁZS korcsolyázott be a harmad közepére, majd lőtt a kapu hosszú sarkába.
    Gólpassz: Lubomir Hurtaj.

34:03
    Nagy Richárd korongja pattan fel egy ütőn, de onnan Pleszkán lepkésébe került.

33:27
    Hamann lövését fogta szépen a kapu vasnál Kiss Tamás.

33:00
    Hatalmas Újpest helyzet maradt ki megint!
    Farkas elé kerül a korong, de elcsúszik, pedig előtte gyakorlatilag az üres kapu volt.

32:29
    Kiegészült az Újpest!

32:21
    Ladányi lövését rúgja ki Pleszkán.

30:29
    Dunaújvárosi emberelőny!
    Szirányi Dániel megy ki két percre nyírásért.

29:30
    Ladányi lőtt a kék vonalról, amit biztosan fogott Pleszkán, majd Peterdi már nem tudott lefékezni és ütközött a kapussal, de nincs kiállítás, mert nem volt szándékos.

28:14
    Pichler lövés is kijön Kiss Tamásról, de ez is vendég ütőre került.

27:48
    Hamann lőtt fordulásból kapu mellé.

27:00
    Az Újpest saját kapujához szorítja ellenfelét.

26:00
    Hódos lövése jön ki Kiss Tamásról, de nem volt újpesti érkező játékos.

25:46
    Reiter lőtt kapu fölé.

25:22
    Papp Viktor állt a kapu előtt, de előle kiütötték a korongot.

24:55
    Hamann emelt kapura, de Kiss Tamás a helyén volt.

23:56
    Sweeney visszalőtt korongja megy el Virág Csaba előtt.

22:35

22:07
    Papp Viktor és Szappanos ugrott volna ki, de Szappanos előbb beért a harmadba, mint a korong.

21:34
    Ványi húzta kapu mellé a korongot.

20:57
    Áll a játék, mert elmozdult a vendég kapu.

20:35
    Peter Huba kapott két percet térdhasználatért.

20:30
    Az Újpest neki rontott ellenfelének és ettől a vendégek egy kicsit meg is zavarodtak, csak tilosra tudják ütni a korongot.

20:11
    Zalavári lövését fogta magabiztosan Kiss Tamás.

20:01

A mérkőzés előtt köszöntötték az újpestiek volt játékosukat Ladányi Balázst abból az alakalomból, hogy a november 8-11 között rendezett MME Négy Nemzet Tornán ünnepelte 225 válogatottságát.

Vége az első játékrésznek, ahol több helyzete volt a Dunaújvárosnak, de voltak nagy helyzetei az Újpestnek is és a vendégek előnye egyelőre egy gól, tehát még nyílt a mérkőzés.

20:00

19:21
    Erdélyi lövését fogta Pleszkán.

18:33
    Turbucz cselezte be magát a kapu elé, de Kiss kivetődve fogta a korongot, miután a fiatal csatár hosszan tolta meg a játékszert.

16:42
    Pichler lövését fogta Kiss Tamás.

14:37
    Hegyi távoli lövése akadt el Pleszkán mamutjában, a kapus először nem tudta hol a korong, de szerencséjére az megakadt a lábánál.

13:58
    Somogyi adott be középre, de Pleszkán rátenyerelt a korongra.

11:50

11:50
    Sweeney lőtt kapu vasra majd Szirányi ismételhetett üres kapura, de lövésébe még belekapnak. Hatalmas helyzet volt!

10:55
    Azari lövését fogja Pleszkán.

9:50
    Papp Viktor büntetés két perc palánkra lökésért.

8:03
    Azari lőtt ahelyett, hogy az üresen érkező Nagy elé passzolt volna, a lövését Pleszkán könnyedén fogta.

6:02
    Egészen eddig tartotta jól magát a hazai Újpest, mert a dunaújvárosi csapat feltudott állni és PAVUK ATTILA távoli lökete utat talált a hálóba.
    Gólpassz: Hruby Gellért és Hüffner Adrián.

5:45
    Nagy kavarodás a hazai kapu előtt, de Pleszkán és a védők jól állják a sarat.

4:35
    Maklári akart a kapu elé passzolni, de a passzba bele blokkolt Huba.

4:10
    Egy eladott korong után Gröschl lőtt kapura, de fogta Pleszkán.

2:29
    Jabornik lövését rúgja ki Pleszkán.

1:54
    Hamann nevéhez fűződik az első lövés, de mellé lőtt a csatár.

00:01

A Dab is megérkezett már a jégre és náluk pedig Kiss Tamás kezd a kapuban.

Az Újpest már a jégen és az látszik, hogy náluk Pleszkán József fog védeni, az újpesti keretben még egy érdekesség, hogy a negyedik sorban az EBYSL csapatban játszó játékosok kerültek be.

Újpesti TE: Pleszkán (Hajek) – Zalavári, Maklári, Reiter, Pichler, Farkas – Horváth, Hódos, Sweeney, Dömötör, VIrág Cs. (C) – Ványi, Garbacz, Szirányi, Hamann, Coleman – Frajka, Radosavljevic, Turbucz.

Dab.Docler: Kiss T. (Kalnins) – Huba, Jabornik, Ladányi, Gröschl (C), Peterdi – Hruby, Hüffner, Somogyi, Hurtaj, Azari – Erdélyi, Nagy, Pavuk, Papp, Szappanos – Hegyi, Virág T., Kiss Á.

Játékvezetők: Sós Zoltán, Nagy Attila – Bedő Péter, Vas Mátyás.

Négy nap alatt harmadik hazai mérkőzését játssza az Újpest, de eddig a Brassó és a Csíkszereda is elvitte a három pontot és most erre készül a címvédő Dab. Docler is.
    Tegnap mindkét csapat szoros meccset játszott, a Dab. 3-2-re verte a Brassót, még az Újpest 5-3-ra kapott ki a Csíkszeredától.
    Ebben a szezonban eddig az összes meccsükön a Dab. Docler nyert és most ennek a mérkőzésnek is ők az esélyesei, de az Újpestet nem szabad leírni, mert képes nagyon jó játékra a lila-fehér csapat.
    Tartsanak velünk a mérkőzésen!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Pap Csaba

Gólok és gólpasszok: 44. Hamann (Coleman, Turbucz) – 7. Pavuk (Hruby, Hüffner), 35. Ladányi (Hurtaj), 42. Somogyi (Jabornik, Hurtaj), 46. Peterdi (Ladányi), 49. Gröschl (Azari, Nagy R.), 53. Nagy R. (Kiss Á., Jabornik), 54. Ladányi (Hubab, Peterdi)

UTE Újpest Budapešť: Pleszkán (Hajek) – Zalavári, Maklári, Reiter, Pichler, Farkas – Horváth, Hódos, Sweeney, Dömötör, VIrág Cs. (C) – Ványi, Garbacz, Szirányi, Hamann, Coleman – Frajka, Radosavljevic, Turbucz.

Játékvezetők: Sós Zoltán, Nagy Attila – Bedő Péter, Vas Mátyás