Nové Zámky – Corona Brasov Wolves 5:0 (vége) | Budapešť – Dab.Docler 1:7 (vége) | DVTK Jegesmedvék – HSC Csíkszereda 1:2 (vége)
DVTK Jegesmedvék Miškovec
1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
HSC Csíkszereda
hétfő 18.11.2013, 18:30 • Miskolci Jégcsarnok • MOL Liga

Vége a találkozónak, a tabella és a játék képe alapján is meglepetés született a Csíkszereda 2-1-es győzelmével. A miskolciak a botrányos helyzetkihasználásukat okolhatják, valamint a második gólban kicsit hibás Gyenes kapust, bár tény, átlagos pontossággal két kapott góllal is sima győzelmet kellett volna aratniuk. A vendégek ünnepelnek, szurkolóik szintén, de a hazaiak is tapsolnak, jó meccset láthattak.

Záróakkordként hazai és vendég szurkolók közösen éneklik a székely himnuszt a vendég játékosokkal. Ezekkel a megható pillanatokkal búcsúzom, köszönöm a figyelmet! (20:40:00)

60:00

59:22
    A verekedésben szintén némi részt vállaló és sokat szövegelő Tyler Metcalfe kiáll magas bottal való játékért, a többiek maradnak.

59:20
    Hajós, majd Popovics hagyja ki a soron következő ziccereket, majd utóbbi egy verekedésbe is belekeveredik Marek Curilla ellenében. Kiállítások lesznek.

58:45
    Hajós lövése is Ruczuj kezében hal el, hiába megy Popovics zavarni. Alig több mint egy perc hátra, időt kér Bob Dever. Valamit nagyon gyorsan ki kell találnia.

58:00
    Láda lövését védi a csíki kapus ezúttal, valami egészen durva takarásból, lábbal.

57:45
    Knox lőtt ezúttal balról, Ruczujról az oldalhálóba pattan a pakk, páran gólt kiáltanak, de az nincs.

57:30
    Fliszár passzol szépen Faithhoz, aki balról, éles szögből Ruczujt találja el.

56:20
    Góga lő messziről, kisebb nehézségek árán Gyenes kezében köt ki a korong.

55:10
    Metcalfe takarásból, balról lő, Ruczuj lábbal tornázza ki.

54:30
    Knox csel, majd passz, Faith löket kapásból, Ruczuj védés.

54:22
    Időt kérnek a vendégek, most kőkemény öt perc áll előttük valószínűleg.

54:21
    Metcalfe robog el a bal szélen, bombáját Ruczuj védi bravúrral.

53:40
    Miskolczi, Fliszár és Ritó parádés összjátéka végén utóbbi véti el a már üres kaput.

52:55
    Hegyi lő, Góga blokkol, Bíró Tamás újra jégen.

52:40
    Bíró Ottó teszteli Gyenest.

52:00
    Megint Boyle tüzel, Szőcs blokkol középen.

51:30
    Miskolci adogatás végén Boyle lő hajszállal mellé.

50:52
    Bíró Tamás ül le végül két percre.

50:52
    Hatan a jégen a csíkiak közül, tanácskozás a padnál.

50:40
    Knox lő középre, de senki nem érkezik.

50:00
    Hegyi próbálkozik távolról, majd Miskolczi közelről, utóbbi végül Góga Attilával akad össze, de nem alakul ki nagy verekedés, csak egy kisebb csoportos kakaskodás.

49:45
    Szőcs középről messziről lő sokkal fölé.

46:40
    Ritó messziről, a bal szélről lő Ruczuj kezébe.

45:51
    A Miskolc gólt szerzett!
    Megtört a jég, szépít a Miskolc! Tyler Metcalfe-nak sikerült balról JURAJ FAITH elé tálalnia, aki belőtte, ezzel reményt adva csapatának a pontszerzésre. 1-2

44:27
    Bors a büntetőpadon két percig gáncsolásért.

43:50
    Szőcs szerezte meg a pakkot Gyenes kapujától nem messze, de jobbról eleresztett lövését védte a kapus.

42:20
    Miskolczi körülbelül ötödször marad alul egy az egyben Ruczujjal szemben. Szinte el van átkozva a hazaiak támadója.

41:00
    Láda lőtt balról, Ruczujnak nem okozott nehézséget.

40:01

Két csíkszeredai gólt láthattunk a második harmadban, mellette pedig nyomasztó miskolci fölényt. A semmiből, távoli lövésekből szerzett gólok megfogták a jegesmedvéket, iszonyúan nehéz dolga lesz Bob Dever csapatának, ha fordítani akar, de ha radikálisan javítanak helyzetkihasználásukon, még lehet keresnivalójuk.

40:00

39:30
    Metcalfe tálalt jobbról Faith elé, aki nem találta el a korongot hatalmas helyzetben, így marad a kétgólos vendégelőny.

38:20
    Miskolczi sokadszor közvetlen közelről, Ruczuj már rémálmaiban is kísérteni fogja a hazaiak támadóját.

37:10
    A HSC gólt szerzett!
    Újabb csíki gól! Megint egy fantasztikusan eltalált lövés, ezúttal BECZE TIHAMÉR ágyúzott jobbról, szinte ártalmatlannak tűnő helyzetből, ám Gyenes keze mellett a hosszú felsőbe talált utat a pakk. 0-2!

36:46
    Újabb hazai tűzijáték, Ritó és Boyle is helyzetben, de még mindig Ruczuj a nyertes.

36:00
    Már ki is egészülnek a vendégek, nincs egyenlítés.

35:10
    Hegyi nagyon messziről lő, a felső sarok elől Ruczuj üti ki, majd Popovics kerül ziccerbe, de ő sem eredményes.

34:00
    Nagy István pihen két percet bottal lökésért.

33:45
    Dubek száguld keresztbe a kapu előtt, majd lő közelről, megint Ruczuj.

33:00
    Bíró Tamás fordult közelről kapura és lőtt Gyenesbe. Megélénkültek a székelyek a váratlan góltól.

31:00
    Knox lő balról, Ruczuj megint résen.

29:50
    A semmiből szerez vezetést a vendég együttes! VACLAV NOVÁK indult meg a bal szélen Marek Curilla passzával, majd nagy erővel és nagyon pontosan kilőtte a hosszú felsőt, gyönyörű gól! 0-1.

29:15
    Vendégek teljes létszámban. Megússza az előnyt a vendég csapat, Knox hagyja ki az utolsó előnyös helyzetet. Időközben Faith is visszatérhet, büntetése leteltével.

28:29
    Még 45 másodperc miskolci előny, hatalmas nyomás a csíki kapu előtt.

28:20
    Popovics lövését védi ezúttal Ruczuj Gellért.

27:30
    Popovics, majd Dubek durrantott közelről, a védőhálóban köt ki a korong.

27:14
    Jozef Hruby ül le két percre a játék késleltetéséért.

26:45
    Szilágyi Levente is feliratkozott a ziccert hibázó miskolciak sorába, miután a hosszún érkezve Ruczujba lőtte Rafaj passzát.

25:50
    Papp lőtt messziről, Gyenesnek nem okozott gondot.

24:40
    Dubek fordult meg szépen, majd Hajós elé tálalt, aki Ruczujt találta telibe.

24:00
    Újabb nagy helyzet, Knox villan a kapu előtt, de Ruczuj ismét a helyén.

23:30
    Ritó lőtt Ruczuj kezébe, majd kakaskodott egy kicsit az odaérő védővel.

22:41
    Bíró Ottó lőtt jobbról Gyenes kesztyűjébe.

22:12
    Megint Góga marad lent egy kemény ütközés után, majd lecsúszkál a kispadra, nincs büntetés.

21:30
    Novák próbált lőni, de Hegyi követte és elhalászta előle a pakkot mielőtt kapura fordulhatott volna.

20:20
    Knox véti el Metcalfe passzát lövőhelyzetben.

Már a Csíkszereda is a jégen, akárcsak a játékvezetői négyes, folytatódhat tehát a meccs!

A jegesmedvék már előjöttek az öltözőből, ellenfeleik még bent vannak.

Vége az első játékrésznek, már-már nyomasztó hazai fölényt figyelhettünk végig – leszámítva talán Hegyi két büntetőpadon töltött percét. A folytatásban tehát Bob Dever csapatának "csak" a helyzetkihasználáson kell javítania, Gál Sándor együttesének viszont – a kapus kivételével – minden poszton fejlődnie kell, ha ki akarják bírni ezt a nyomást a hátralévő két harmadban.

20:00

19:20
    Miskolczi már a harmadik ajtó-ablak ziccerét hagyja ki, Ruczuj formában van.

18:07
    Juraj Faith szed össze a harmad végére egy tíz perces fegyelmit.

18:00
    Knox engedte el Metcalfe löketét, Ruczujban megint elakadt a pakk.

17:40
    A Metcalfe, Faith páros veszélyeztetett, utóbbi bombázott nagy erővel Ruczujba.

17:00
    Miskolczi indult meg gyönyörűen középről, egy az egyben azonban ismételten alulmaradt Ruczujjal szemben.

16:40
    Curilla nyomult be Gyenes kapuja elé, de lövése nem okozott gondot a kapusnak.

15:50
    Továbbra is jelentős miskolci fölény, a sokadik tilos felszabadítással mentik meg ismét kapujukat a vendégek.

14:30
    De Bruyn száguldott végig a jégen, majd éles szögből leadott lövése elszállt keresztben.

13:45
    Miskolczi hagyja ki az újabb nagy helyzetet, egy levágódó lövés után egy az egyben maradt alul Ruczujjal szemben.

13:10
    Vendégek teljes létszámban.

12:40
    Láda tüzel jobbról, a kapuvasat találja el.

12:08
    Szép adogatás után begyötrik a korongot a miskolciak, de a játékvezető érvényteleníti.

11:07
    Jozef Hruby talál magának utat a büntetőpadra két percig, bottal akasztásért.

10:40
    Láda lő messziről, a blokkról lecsorgó korongot pedig Hajós lövi meg közelről, de Ruczuj résen van a röviden.

9:50
    Fliszár, majd Metcalfe próbálkozik messziről, egyikük sem jár azonban túl Ruczuj eszén.

9:10
    Góga már újra a pályán, erőteljes távoli lövése elkerüli a kaput, miközben Hegyi visszatér a büntetőpadról.

8:34
    Góga esik el Metcalfe mellett látványosan, majd marad lent a jégen, de nincs büntetés.

8:01
    Hruby ágyúzott messziről, Gyenes védett, kis kakaskodás, majd folytatódik a játék. Előnyben jóval aktívabb a székely csapat, kiegyenlítődött a korábbi miskolci fölény.

7:12
    Az első kiállítás a hazai oldalról történik, Hegyi Ádám megy le két percre gáncsolásért.

6:00
    Újabb ziccer, Rafaj erőszakolja be a korongot a kapu előtt teljesen egyedül álldogáló Roczanov elé, akit kicsit meglepve talál a helyzet és kapásból mellé lő.

4:55
    Vojtkó lőtt tisztán, de messziről, megint Ruczujban akadt el a pakk.

4:20
    Knox kerül óriási helyzetbe egy szép csel után, csellel próbálkozik egy az egyben, de Ruczuj odaér és nagy bravúrral hárít. Nagyon nagy helyzet maradt ki.

3:50
    Metcalfe távoli lövésébe ér bele Ruczuj ujjheggyel.

3:00
    Boyle lő balról messziről, kicsivel mellé.

2:20
    Kis kavarodás után Roczanov lőtt közelről Rafaj passza után, Ruczuj takarásban is szépen védett.

1:25
    Curilla szlalomozott be a miskolci kapu elé meglepően könnyen, de későn lőtt és rosszul is célzott.

0:45
    Metcalfe bombáz, övé az első lövés, Ruczuj fogja a pakkot.

00:01

Másodperceken belül kezdődik a találkozó, köszöntöm olvasóinkat a Miskolci Jégcsarnokból!

Miskolc JJSE: Gyenes (Duschek) – Boyle, De Bruyn, Knox, Metcalfe, Faith – Láda, Hegyi, Hajós, Popovics, Dubek – Durco, Vojtkó, Ritó, Miskolczi, Fliszár – Budai, Orosz, Rafaj, Roczanov, Szilágyi

HSC Csíkszereda: Ruczuj (Onodi) – Hruby, Góga, Novak, Mihály, Péter – Papp, Nagy, Moldován, Bíró T., Szőcs – Bors, Flinta, Molnár, Curilla, Becze – Gecse, Salló, Bíró O., Farkas, Hildebrand

Játékvezetők: Halassy, Caprnka – Juhász, Sipos.

Ma este folytatódnak Miskolcon a MOL Liga küzdelmei. A Jegesmedvék a Csíkszereda csapatát fogadják.

A hazaiak a negyedik, a vendégek a hatodik helyen állnak a tabellán és mindketten győzelemmel hangoltak a mérkőzésre: a borsodiak meglepetésre 3-0-ra verték a címvédő Dunaújvárost idegenben, a csíkiak pedig Újpesten hozták a kötelezőt és nyertek 5-3 arányban.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:30 - kor kezdődik.

Dénes Szarka

Gólok és gólpasszok: 46. Faith (Metcalfe, Knox) – 30. Novák (Curilla, Moldován), 38. Becze

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Gyenes (Duschek) – Boyle, De Bruyn, Knox, Metcalfe, Faith – Láda, Hegyi, Hajós, Popovics, Dubek – Durco, Vojtkó, Ritó, Miskolczi, Fliszár – Budai, Orosz, Rafaj, Roczanov, Szilágyi

Játékvezetők: Halassy, Caprnka – Juhász, Sipos