Valladolid – CA Osasuna 0:1 (vége)
Real Valladolid
0:1 (0:0)
CA Osasuna
péntek 22.11.2013, 21:00 • Estadio Municipal José Zorrilla, Valladolid • Primera División

A meccset a Valladolid kezdte jobban, de az első félidő közepétől már a vendégek játszottak veszélyesebben.

A második játékrészben itt is, ott is voltak nagyobb helyzetek, de gólt csak az Osasuna tudott szerezni, így a győzelme megérdemelt. (22:53:33)

90
    3 perc a hosszabbítás

89
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Fernandez (CA Osasuna), reklamálásért

89
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Goncalves (Real Valladolid), veszélyes játékért

89
    Csere az Osasunánál: lemegy De las Cuevas, bejön Loé.

87
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Armenteros (CA Osasuna), időhúzásért

85
    Változtatnak a vendégek: lemegy Cejudo, bejön Manuel.

84
    Az Osasuna gólt szerzett!
    Armenteros ível be a bal oldalról, OIER SANJURJA az ötösön ugrik fel, és a kapust megelőzve fejel a kapu jobb oldalába! 0:1

84
    Ebert beadása lepattan az egyszemélyes sorfalról

83
    Csere a Valladolidnál: lemegy Javi Guerra, bejön Goncalves.

83
    Punal szabálytalan a bal szélen Osorióval

82
    Pena beadása megpattan, Loties vágja ki az ötös sarkáról

81
    Ebert szabadrúgást ível a kapu elé 30 méterről, nagyobb zavart nem okoz, kihozzák a védők a labdát

80
    Ebert lövi be élesen a szögletet, megcsúsztatják, de az ötösön álló Punal hátáról szögletre pattan a labda!

79
    Pena baloldali beadását szögletre mentik a védők

77
    Középen indul egy jó labdával De las Cuevas, 14 méterről a kapufát találja el, de a játékvezető – tévesen – lest jelez

76
    Előreívelés a Valladolidtól, mint annyiszor, most is Fernandez a végállomás

75
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Punal (CA Osasuna)., Penát buktatja a felezővonal közelében

75
    Negyed óra van hátra, vajon szerez-e gólt valamelyik csapat? Nem sok esély van rá.

74
    Valiente visszatér a pályára

73
    Most egy Osasuna-játékos marad lenn egy összecsapás után, Arribas az, letámogatják

70
    Ebert csúnyán letalpalja az Osasuna 16-osánál Bertrant, de megússza a második sárgát...

69
    Fernandez jön zavarba egy hazaadásnál, üggyel-bajjal tud csak tisztázni a Javi Guerra elől

68
    Csere a vendég csapatban: Roberto Torres helyére jön Oier.

67
    Armenteroshoz kerül a szöglet a balösszekötő helyén, de blokkolják a lövését

66
    Pena szereli Bertrant az alapvonalnál szögletre

65
    Ebert szöglete mintha egy védő kezén pattanna meg, de kivágja Arribas, nincs sípszó

65
    Javi Guerra kap nagyszerű labdát a kapuval szemben, Bertran szorításában lő kapura, Fernandez bravúrral hárít szögletre!

64
    Damia könyökli le Ebertet, szabadrúgás a Valladolidnak

63
    De las Cuevasnak tesznek be lövésre egy labdát, alig kerüli el a 25 méteres jobblábas lövése a jobb alsó sarkot

62
    Javi Guerra indul egy labdára a balösszekötő helyén, hiába, hosszú, kirúgás jön

61
    Ebert megy végig a jobb szélen, az alapvonalról lövi középre a labdát, elmegy a kapu előtt keresztben

59
    Alvaro Rubio dől rá egy kifejelt labdára a kaputól 25 méterre, de jócskán mellé megy a kapáslövése

58
    Veliente ível fel Javi Guerra felé, pontatlan a labda

57
    A másik csere a Valladolidnál: lemegy Larsson, bejön Osorio.

56
    Cserék jönnek a Valladolidnál: Bergdich helyén Rama folytatja.

55
    Tíz perc telt el a második félidőben, nem változott a játék képe, egy árnyalattal az Osasuna játszik veszélyesebben.

54
    Larsson indul egy labdára a jobb szélen, Arribas nyomja el, és hozza el a labdát, nincs szabadrúgás

53
    Valiente ível a saját térfeléről Javi Guerra elé a jobbösszekötő helyére, lesen ismét a támadó

46

Jól indult a meccs, elsősorban a Valladolid jóvoltából, voltak komoly helyzeteik, de kezdeti rohamaik alábbhagytak a félidő közepére, és az Osasuna két ziccert is kihagyott ezután. A döntetlen így igazságosnak mondható.

45+1
    Ismét kapu elé ívelt labda a Valladolidtól, Larsson elől tisztáznak a védők, visszateszi Ebert, Fernandez fogja könnyedén az ötösön.

45
    1 perc a hosszabbítás

44
    Nagyszerű beadást kap jobbról Damia, aki12 méterről, ballal, kapásból lő, Diego Marino nagy bravúrral véd!

40
    Öt perc van hátra, a kezdeti rohamok után visszaesett a tempó, a Valladolid is kevésbé veszélyes már, és az Osasuna is kihagyott már egy ziccert.

39
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Ebert (Real Valladolid) a felezővonal és az oldalvonal találkozásánál ökleli fel De las Cuevast

38
    Ebert indítaná Larssont a jobb szélen, pontatlan a labdája

37
    Ebert lövi be a szabadot, kipattan a védőkről

36
    Arribas löki fel Larssont a jobb szélen, szabadrúgás jön a 11-es ponttal egy magasságból

35
    Ebert lő 25 méterről középről, Fernandez védi a kapu közepére tartó labdát

34
    Bergdich rúgja fel csúnyán Lolót a kezdőkör közelében, elmarad a sárga...

30
    A szöglet után Bergdich-hez kerül a labda, lágyan ível a kapu elé, Fernandez kiengedi

29
    Garcia ível a kapu elé, Arribas csúsztatja szögletre a labdát az ötösről Javi Guerra elé

29
    Cejudót állítják meg lesen a jobb szélen

28
    Nagy labdával indul a balösszekötő helyén Cejudo, 14 méterről ballal lő, Diego Marino véd bravúrral!

27
    Lluis Sastre indítja a balösszekötő helyén Bergdichet, pontatlan, elhozzák a védők

26
    Cejudo marad lenn egy összecsapás után, de nem kell ápolni, folytatja a játékot

25
    De las Cuevas szabálytalan a felezővonalnál, szabadrúgással jön a Valladolid

24
    Ebert ível előre az induló Bergdich felé a balösszekötő helyére, ez is Fernandez zsákmánya

23
    Alvaro Rubio ível távolról a 16-os vonalára, Fernandez ugrik érte és lehúzza Javi Guerra elől

22
    Roberto Torres egy jobboldali beadást kapásból, 17 méterről lő a bal sarok mellé kevéssel!

21
    Ebert adja be a jobboldali szögletet, veszélytelen, ismételhet is, kapásból teszi vissza a labdát, kihozzák a védők

21
    Ebert ível a kapu elé, kifejelik szögletre a védők

20
    Lolo könyökli le Larssont a tréfelének közepén, szabadrúgás van, sárga nincs

19
    Larsson teszi mellel Lluis Sastre elé a labdát a jobb szélen, pontatlanul, bedobás jön

18
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Alvaro Rubio (Real Valladolid), Cejudót buktatja a felezővonalnál

16
    Javi Guerra fordul be két védő között a 16-oson belülre, elesik, de mehet tovább a játék

16
    Az első negyedórában a Valladolid dominált, több helyzetük volt, akár vezethetnének is, nem rossz a mérkőzés.

12
    Egy vendég játékos a földön fekszik, de a Valladolid megy tovább a labdával, Damia tud menteni Alvaro Rubio elől ígéretes helyzetben

10
    Jobbról ívelnek be Javi Guerra felé a hazaiak, Fernandez jól jön ki a kapujából, lehúzza a labdát

9
    Alvaro Rubio indul a bal szélen, szerelik a védők

8
    De Las Cuevashoz kerül a labda, a kaputól 14 méterről lő, de a bal felső mellé teker!

7
    Javi Guerra kap jó labdát, a balösszekötő helyéről, a 16-os sarkáról lő fölé

5
    Ebert szabálytalan Cejudóval a felezővonalnál, szabadrúgással jön az Osasuna

3
    Baloldali beívelésre érkezik De las Cuevas a 16-oson belül, de letalpalja a védőjét, szabadrúgás kifelé

1
    Larsson lő 20 méterről, jó cselek után, a kijövő Fernandez véd bravúrral!

1

A spanyol élvonal 14. fordulójának első mérkőzésén a 15. helyezett Valladolid az utolsó előtti helyen tanyázó Osasunát fogadja.

Mindkét csapatnak rendkívül fontos lehet ez a mérkőzés. hiszen annyira sűrű a mezőny alsó fele, hogy ott egy győzelemmel két-három helyet könnyen lehet előrelépni.

Ha az Osasuna nyer, akkor megelőzheti a két ponttal többet gyűjtött vendéglátóját, és meg három, szintén 12 pontot gyűjtött csapatot, és szerencsés esetben a hazaiak is három helyet javíthatnak.

Ehhez azonban a Valladolidnak önmagát is le kell győznie, ebben a szezonban egyszer tudtak nyerni odahaza, szerény 1:0-lal küldték haza a Getafét, de ez még augusztusban történt.

Az Osasuna is csak egyszer nyert idegenben, a Malagát gyűrték le hat fordulóval ezelőtt, így egyáltalán nem volna meglepetés, ha megosztoznának a pontokon.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 21:00 - kor kezdődik.

Gólok: 84. Oier

Lapok:   18. Alvaro Rubio (RVA), 39. Ebert (RVA), 89. Goncalves (RVA), 90+1. Rama (RVA) – 31. Roberto Torres (OSS), 75. Punal (OSS), 87. Armenteros (OSS), 89. Fernandez (OSS)

Real Valladolid: Diego Marino – Garcia, Jesus Rueda, Valiente, Pena – Lluis Sastre, Alvaro Rubio – Ebert, Larsson (58' Osorio), Bergdich (57' Rama) – Javi Guerra (83' Goncalves)

Cserék: Jaime, Rukavina, Osorio, Baraja, Omar Ramos, Rama, Goncalves

CA Osasuna: Fernandez – Damia, Loties, Arribas, Bertran – Lolo, Punal – Cejudo (86' Manuel), Armenteros, De las Cuevas (89' Loé) – Roberto Torres (68' Oier)

Cserék: Asier Riesgo, Flano, Oier, Nunez, Manuel, Loé, José Garcia

Játékvezetők: Fernandez ( Gorostegui) – Calvo, Alvarez