Budapest Honvéd FC – Debreceni VSC 1:3 (vége) | Szombathelyi Haladás – Pécsi MFC 1:3 (vége) | Kaposvári Rákóczi FC – MTK Budapest FC 2:2 (vége)
Újpest FC – Lombard Pápa FC 4:2 (vége) | Mezőkövesd Zsóry FC – Győr 3:0 (vége)
Mezőkövesd Zsóry FC
3:0 (1:0)
ETO FC Győr
szombat 23.11.2013, 20:00 • Városi stadion, Mezőkövesd • OTP Bank Liga

A találkozót megérdemelten nyerte a Mezőkövesd, bár meglepő aránnyal. A második félidőt végig irányító Győr nem volt képes kapuba találni helyzeteiből, így pedig nehéz egyenlíteni, nem még nyerni. Az újonc tehát hét nyeretlen találkozó után pont a bajnokot tudta megverni, méghozzá szép játékkal. (21:57:22)

90+2
    Még a mérkőzés végén megpróbált szépíteni a Győr, de Martinez jobb oldali beadását mellé fejelte Rudolf.

90+1
    A Mezőkövesd gólt szerzett!

Utolsó percekben több hibát is elkövető vendég védők újabb gólt hoztak össze a Kövesdnek, Pilibaitis ugratta ki HARSÁNYIT, akin nem volt védő, majd be is fejezte, Stevanovic mellett lőtte el.

90+1
    Két perc lesz a ráadás.

90
    Strestik egy szép mozdulat sor után lőtt ismét kapu fölé.

89
    Bognár újabb szenzációs labdájából alakult ki helyzet, most Pilibaitist találta meg, de ő az ötösről Stevanovicot lőtte ki.

88
    Strestik lőtt kapura, de mint ahogy eddigi távoli próbálkozások se sikerültek jobban, ez is kapu fölé ment.

87
    Varga ellen szabálytalankodott Hegedűs Cs., sárga lap a jutalma.

85
    Vargát próbálják szöktetni a győriek, hogy ki tudja használni a gyorsaságát, de vagy a hazai védők vagy Horváth kapus ezt mindig megakadályozzák.

83
    Balajtit hozza le a Kövesd vezetőedzője, hogy meg lehessen tapsolni és helyére is egy középpályás érkezik, név szerint Pilibaitis.

81

Eldőlhet a találkozó!
    Hegedős Cs. jobb szélről adta be, BALAJTI teljesen üresen fejelhetett középütt, Stevanovic ugyan követte a labdát, de annyira pontos volt a bólintás, hogy ezt lehetetlen volt védeni. A jobb kapufa segítette beljebb a labdát.

80
    Tíz percre van a három ponttól a vendéglátó gárda, vagy a másik szemszögből nézve, tíz perce van a Győrnek egyenlíteni.

78
    Bognár ugratta ki Balajtit, de Lipták egy bravúros szereléssel megmentette a csapatát a gól veszélytől.