Budapest Honvéd FC – Debreceni VSC 1:3 (vége) | Szombathelyi Haladás – Pécsi MFC 1:3 (vége) | Kaposvári Rákóczi FC – MTK Budapest FC 2:2 (vége)
Újpest FC – Lombard Pápa FC 4:2 (vége) | Mezőkövesd Zsóry FC – Győr 3:0 (vége)
Mezőkövesd Zsóry FC
3:0 (1:0)
ETO FC Győr
szombat 23.11.2013, 20:00 • Városi stadion, Mezőkövesd • OTP Bank Liga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:00 - kor kezdődik.

A szombati esti OTP Bank Liga összecsapáson a címvédő látogat a benn maradásért küzdő matyóságiakhoz. Míg a hazaiak szörnyű formában várják a találkozót, addig a Győr legutóbb szeptember végén kapott ki idegenben a Kecskeméttől. A Kövesdnek a válogatott meccsek miatt talán volt ideje rendet tenni a fejekben, de így is nehéz meccs vár rájuk. Ugyan a Liga Kupában a múlt héten meg tudták verni a Debrecent a loki otthonában, de az egy másik sorozat...

A mérkőzés főszereplői:

Mezőkövesd Zsóry FC: Horváth – Hegedűs Cs., Szalai, Vaskó, Fótyik – Hegedűs D., Kiss M., Bognár, Melczer – George, Balajti.

Győri ETO FC: Stevanovic – Svec, Lipták, Kamber, Dinjar – Trajkovic, Pátkai, Kronaveter, Varga, Andric – Strestik.

1
    A találkozót a Győr kezdi.

1
    Kronaveteré a találkozó első lövése, a tizenhatos jobb oldali vonaláról lőtt, Horváth könnyedén ütötte ki, majd Pátkai próbált kapásból ismételni, de az oldalvonalon hagyta el a pályát a löket.

5
    Kronaveter passzolt volna Trajkovicnak a tizenhatoson belülre, de valamilyen oknál fogva elengedte.

6
    Hegedűs D. lőtt kapura jó harminc méterről, de Stevanovic résen volt és kipattanás nélkül fogta a középre érkező próbálkozást.

8
    Andric cselezgetett a kövesdi 16-on belül az egyik védőt el is fektette, de Hegedűs D. végül blokkolni tudta a balról leadott lövést.

9
    Bátran próbálkozik Kronaveter most jobbról 25 méterről lőtt kapu mellé.

11
    Kronaveter ugratta ki a leshatárról Trajkovicot, aki azonban belelőtte Horváthba. Kipattanóra viszont ment a támadó, de már csak az oldalhálóba tudta pofozni.

12
    Strestik tört be a jobb oldalról, majd lőtt, de jócskán a kapu fölé.

16
    Kiss emelt be egy labdát a 11-es pontra Balajtinak aki egyből elesett. Nincs büntető!

16
    Balajti újra főszerepben, a jobb oldalról indult befele, majd 18 méterről lőtt ballal, de kapu mellé.

17
    Jobban kezdte az első tíz percet Győri ETO, de az elmúlt percekben nagyon veszélyesen játszik a hazai csapat.

19
    Eddig Balajti a mérkőzés legjobbja. Jól passzol és jól is helyezkedik.

22
    Kronaveter lőtt volna kapura, de beleértek, így pont Andrichoz pördült, de Horváth leszedte előle.

23
    Dinjar lőtt középről, de Hegedűs D. blokkolta.

24
    Strestik ugratta volna ki Trajkovicot, de Horváth újra pazarul jött ki.

26
    Bognár adott be a bal oldalról a tizenhatos sarkáról Kiss M. fejelni is tudott, de a jobb kapufa védett!

27
    George ugratta ki szépen a 16-oson belülre Balajtit, de feleslegesen tolt rajta egyet, így szöglet lett belőle.

28
    Csak a harmadik szöglet után tudtak a győriek felszabadítani.

29
    A Mezőkövesd gólt szerzett!

A fölény góllá érett, George vette át pazarul és vert meg vele egy védőt, majd passzolta le MELCZERNEK aki a bal oldalon indult el vele befele, majd lőtt a bal alsóba a tizenhatosról.

31
    Varga jól mozog a vendégeknél, bár a beadásai nem sikerülnek eddig jól.

36
    A gól óta kiegyenlítettebb a játék.

38
    Hegedűs Cs. iramodott meg a jobb oldalon, majd emelt középre, de Bognárnak magas lett, így nem tudta irányítani a fejesét.

39
    Kronaveter lőtt kapura a tizenhatos elől, de magasan fölé ment.

41
    Próbálja az ETO megtalálni a lyukakat és kiugratni egymást, de eddig egyet leszámítva ezt eddig nem sok siker koronázta.

42
    Újra Kronaveter lőtt kapura 30 méterről, de ez is fölé ment.

43
    George-t ugratta ki Fótyik a bal szélen, aki megvárta Kiss M.-t, ő viszont túl cselezte a tizenhatoson belül, így szöglet következett.

44
    A bal oldali szögletet Vaskó fejelte fel, majd Szalai Stevanovic kezébe.

Nincs hosszabbítás az első félidőben. Megérdemelten vezetnek a hazaiak, ugyanis tetszetősen, szépen játszanak. A védelmük is szépen zár vissza, jól helyezkednek. Remélem várják a hasonlóan jó folytatást velem együtt.

46

46
    A Győr kezdte ezt a játékrészt.

46
    Kettős csere a vendégeknél. Az egyik Rudolf, aki Kronaveter helyett jön be.

46
    A másik Trajkovics helyén Kalmár.

49
    Ügyetlen védekezés után végül Strestik lőhetett kapura a tizenhatosról középről, de fölé ment a próbálkozása.

50
    Egy Fótyik által kifejelt labda után Kalmár lőtt kapásból 16 méterről középről, ami a felső lécen csattant. Igyekszik ellenfelét beszorítani a Győr.

52
    Melczer adott be a bal oldali szögletzászlótól, a rövidnél Kiss M. próbálta kapura tenni, de Stevanovic meg tudta fogni.

55
    Nagyon nyom a Győr, össze kell magát szedni a hazai középpályának, sok teret adnak a vendégeknek.

57
    Martinez az ETO utolsó cseréje, Andric hagyja el a pályát.

59
    Dinjár löketébe lépett bele Szalai. Fontos blokk volt.

60
    Varga szögletét Kamber pöcizte kapura, Horváth elsőre nem, de másodikra összeszedte a gólvonalon.

61
    Vaskó kezét érte a labda, így szabadrúgás a tizenhatos előteréből és sárga lap a jutalma.

62
    Dinjar azonban telibe lövi a sorfalat.

64
    Most George harcol ki a 16-os jobb sarkánál egy szabadrúgást. Kamber buktatta és kap egy sárgát is.

65
    Melczer is a sorfalat találja el.

65
    Vargát a 16-os bal sarkánál buktatták, újabb veszélyes pontrúgás.

66
    A sértett végezte el, Hegedűs D. vágta ki szögletre.

67
    Varga első szöglete nem, de a második aránylag veszélyes volt, Pátkai fejelt kapu fölé.

68
    Kalmár a bal oldalról emelte be, középen Svec volt teljesen üresen, de csak az oldalhálót tudta eltalálni.

70
    Érik a gól, de vajon a maradék húsz percben ki fog tudni egyenlíteni a Rába-menti csapat?

71
    A Köves első váltása Harsányi, aki George cseréje.

73
    Kalmár passzol a 16-on belülre Rudolfnak, aki lefordulva a védőjéről lőtt kapura, de Horváth hárítani tudott.

74
    Bognár kicsit bal oldalról 28 méterről lőtt kapura, Stevanovicnak sikerült kiszednie a jobb felsőből. Szögelt következhet.

74
    A sarokrúgás nem veszélyes.

74
    Harsányi vezethetett egy kontrát, majd úgy döntött, hogy szólót is végül 20 méterről lőtt ballal, de csak a kapu fölé.

75
    A középpályát erősíti a hazai szakvezető, Melczer helyett Farkas folytatja.

78
    Bognár ugratta ki Balajtit, de Lipták egy bravúros szereléssel megmentette a csapatát a gól veszélytől.

80
    Tíz percre van a három ponttól a vendéglátó gárda, vagy a másik szemszögből nézve, tíz perce van a Győrnek egyenlíteni.

81

Eldőlhet a találkozó!
    Hegedős Cs. jobb szélről adta be, BALAJTI teljesen üresen fejelhetett középütt, Stevanovic ugyan követte a labdát, de annyira pontos volt a bólintás, hogy ezt lehetetlen volt védeni. A jobb kapufa segítette beljebb a labdát.

83
    Balajtit hozza le a Kövesd vezetőedzője, hogy meg lehessen tapsolni és helyére is egy középpályás érkezik, név szerint Pilibaitis.

85
    Vargát próbálják szöktetni a győriek, hogy ki tudja használni a gyorsaságát, de vagy a hazai védők vagy Horváth kapus ezt mindig megakadályozzák.

87
    Varga ellen szabálytalankodott Hegedűs Cs., sárga lap a jutalma.

88
    Strestik lőtt kapura, de mint ahogy eddigi távoli próbálkozások se sikerültek jobban, ez is kapu fölé ment.

89
    Bognár újabb szenzációs labdájából alakult ki helyzet, most Pilibaitist találta meg, de ő az ötösről Stevanovicot lőtte ki.

90
    Strestik egy szép mozdulat sor után lőtt ismét kapu fölé.

90+1
    Két perc lesz a ráadás.

90+1

Utolsó percekben több hibát is elkövető vendég védők újabb gólt hoztak össze a Kövesdnek, Pilibaitis ugratta ki HARSÁNYIT, akin nem volt védő, majd be is fejezte, Stevanovic mellett lőtte el.

90+2
    Még a mérkőzés végén megpróbált szépíteni a Győr, de Martinez jobb oldali beadását mellé fejelte Rudolf.

A találkozót megérdemelten nyerte a Mezőkövesd, bár meglepő aránnyal. A második félidőt végig irányító Győr nem volt képes kapuba találni helyzeteiből, így pedig nehéz egyenlíteni, nem még nyerni. Az újonc tehát hét nyeretlen találkozó után pont a bajnokot tudta megverni, méghozzá szép játékkal. (21:57:22)