27:26 (13:10)
RK Celje
szombat 23.11.2013, 18:45 • Veszprém Aréna • EHF Bajnokok Ligája

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:45 - kor kezdődik.

Vasárnap remek mérkőzést vívott egymással ez a két csapat Celjében, most szinte visszavágószerűen újra találkoznak egymással. Természetesen ezúttal az MKB-MVM Veszprém csapata a házigazda. Fazekas Nándorék továbbra is 100%-os teljesítménnyel, 3 pont előnnyel vezetik csoportjukat.
    Az összecsapáson nem léphet pályára a mieink egyik ásza, Nagy László, aki legalább két hetet kell, hogy kihagyjon kisebb térdsérülése miatt. Még így is a veszprémi csapat tekinthető favoritnak, de láthattuk, hogy a Celje csapata egyáltalán nem képvisel gyenge játékerőt, jól meg kell majd izzadnia a magyar csapatnak, ha győzni akar.
    Tartsanak velünk szombaton 18:45-től!
    ----

Az első félidőt a Celje kezdi.

1

1
    ZVIZEJ a bal szélről a hosszú alsóba lőtt. (0:1) (0:1)

2
    ILIC balátlövőből hatalmas gólt lő. (1:1) (1:1)

2
    Zvizej elhibázza a ziccert beállóból. (1:1) (1:1)

2
    A magyar kapuban Fazekas Nándor kezdett. (1:1) (1:1)

3
    Eladott labda, majd Lékai belemenése. (1:1) (1:1)

3
    Hát mögötti átadást követően SULIC beállóban lefordult és bebombázta, szép gól! (2:1) (2:1)

4
    Lékai átlövését Fazekas a kapu fölé tornászta. (2:1) (2:1)

4
    Ilic lövését védte a kapus, ám a kipattanót SULIC bevágta. (3:1) (3:1)

5
    Terzic labdát szerzett, majd Lékai visszaszerezte tőle.
    Zvizej lövését Fazekas hárítja a gyors támadás végén. Marad a vendégeknél. (3:1) (3:1)

5
    Fazekas véd, de hetes, Zelenovic ellen szabálytalankodtunk. (3:1) (3:1)

6
    MARGUC második szándékból bepattintja Nándi mellett a hetest. (3:2) (3:2)

6
    Sulic sárgája hátulról lökésért. (3:2) (3:2)

7
    Eladott labda a bal szélen, jön a Veszprém. (3:2) (3:2)

7
    Sulic ellen szabálytalankodott Zelenovic, sárga kártya érte. (3:2) (3:2)

8
    GULYÁS Péter szenzációs átlövésgóllal a jobb oldalról talál be. (4:2) (4:2)

8
    Fazekas védte Zelenovic nagy lövését bravúrral. (4:2) (4:2)

8
    Gyors támadás végén beugrás után IVÁNCSIK Tamás lőtt gólt jobb szélről. (5:2) (5:2)

9
    Terzic mezrántásért sárga lap. (5:2) (5:2)

9
    Ilic blokkolja Zelenovic lövését, marad a vendégeknél. (5:2) (5:2)

10
    Fazekas újabb védése. Ilic fölé bombázott gyors támadás végén, újra a vendégek jönnek. (5:2) (5:2)

10
    UGALDE átejtette a kapust, labdaszerzés után gyorsindítás és lerohanás. (6:2) (6:2)

11
    Remekül védekezik a magyar csapat és a támadások is hatékonyak eddig. Most újabb eladott labda a vendégeknél. (6:2) (6:2)

12
    Hosszú hazai támadás végén labdavesztés, de a celjei hosszú indítás kicsúszik Marguc kezéből. Támad az MKB. (6:2) (6:2)

12
    SULIC beforgatta védőjét és balra sodródva talpról hatalmas gólt szerez. (7:2) (7:2)

13
    Vendég időkérés. Matic mester próbálja megállítani a lendületbe jött veszprémieket. (7:2) (7:2)

13
    Fazekas óriásit védett Zvizej ziccerét fogta ki lábbal a bal szélről. (7:2) (7:2)

14
    Marguc kapott sárgát. (7:2) (7:2)

14
    ILIC húzott lövéssel eredményes a kapus feje fölött hetesből. (8:2) (8:2)

15
    Fazekas fogta ki Marguc lövését a jobb szélről, Nehéz szögből kellett próbálkoznia a szlovén támadónak. (8:2) (8:2)

15
    Arcra ütésért kapott két perces kiállítást a Celje, Ranevski a vétkes. (8:2) (8:2)

Ruesga belemenése. (8:2) (8:2)

16
    Skube lövését bravúrral védte Fazekas lábbal. Már 10 perce gólképtelenek a vendégek. (8:2) (8:2)

16
    Rossz bejátszás után leindítanak a szlovénok, MARGUC a jobb szélről szép gólt szerez. (8:3) (8:3)

17
    Újabb belemenés, majd Marguc újabb ziccere, de most Fazekas kifogott rajta! (8:3) (8:3)

17
    Chema harcolt ki betörés után hétméterest. (8:3) (8:3)

18
    ILIC trükkösen bevágta a bal felsőbe első szándékból. (9:3) (9:3)

18
    Hosszú támadást vezet a Celje. (9:3) (9:3)

19
    ZELENOVIC balkezes szép átlövésgólját nem védhette Nándi. (9:4) (9:4)

19
    RUESGA gyönyörű lövőcsel után betört és a hosszúba bombázott jobbról. (10:4) (10:4)

20
    Skok érkezik a szlovén kapuba Lesjak helyett. (10:4) (10:4)

20
    Labdaszerzés után ketten is lerohanták a Celjét és RUESGA bombázta be ziccerből. (11:4) (11:4)

20
    Vendég időkérés. Vladan Matic újabb időkérése, ugyanis már hétre hízott a veszprémi előny. (11:4) (11:4)

21
    Lábbal remekül védekezik a Veszprém. (11:4) (11:4)

21
    Schuch marad a földön egy ütközés után, a térdét fájlalja. (11:4) (11:4)

21
    Fazekas eddig 12 lövésből 8-at hárított, szenzációs mutató! (11:4) (11:4)

21
    ZELENOVIC nagyon szép átlövése jobbról, rontja Nándi mutatóját. (11:5) (11:5)

22
    Támad a Veszprém, közben a kispadnál jegelik Schuch térdét. (11:5) (11:5)

22
    Beállóban Sulic ellen ítélnek, támad a Celje. (11:5) (11:5)

22
    Iváncsik Tamás kap két percet szándékos lábért, nagyon tiltakozik az ítélet ellen. A lassítás egyértelműen mutatja, hogy Tamás KÉZZEL ért a labdába, hibás bírói ítélet. (11:5) (11:5)

22
    Fazekas Nándor újabb ziccert hárít, a kipattanó az MKB-hoz kerül. (11:5) (11:5)

23
    Ugalde megkülönböztető mezben a pályán Nándi helyett támadásban. (11:5) (11:5)

23
    Jamali mellé bombázott balról. (11:5) (11:5)

23
    SKUBE talpról közbelőtt középről, Fazekas lába alatt becsúszik a labda. (11:6) (11:6)

24
    Zabic kap két percet, Sulicra feküdt rá a beállóposzton. (11:6) (11:6)

24
    JAMALI óriási átlövésgólt ragasztott a bal felső sarokba! (12:6) (12:6)

25
    Lépéshiba a vendégeknél. (12:6) (12:6)

25
    Páros kiállítás. Ranevski lépett be ziccerben Iváncsik Tamás elé, ám Iváncsik ezt annyira zokon vette, hogy nekiment ellenfelének, mindkettőjüket kizavarták két percre. (12:6) (12:6)

26
    Ilic hetesét védte Skok. (12:6) (12:6)

26
    MARGUC nehéz szögből a jobb szélről Nándi lábai között talált a hálóba. (12:7) (12:7)

26
    Iváncsik Gergő belemenése. (12:7) (12:7)

27
    Schuch szerencsére újra a pályán. Az előbbi helyzetben pedig Marguc belül védekezett az ismétlés alapján. (12:7) (12:7)

27
    SKUBE passzot imitált, de helyette nagyon szép átlövésgólt szerzett jobbra sodródva. (12:8) (12:8)

28
    Sliskovic vetődve szerzett meg egy rossz passzot, ezzel megmentette a szlovénoknak a támadás jogát. (12:8) (12:8)

28
    A mínusz háromért támad a Celje. (12:8) (12:8)

28
    ZELENOVIC jobb oldali átlövése passzívnál, Fazekas beleért, de nem tudta kivédeni, becsúszott a hosszúba. (12:9) (12:9)

29
    Hazai időkérés. Most Ortega mester próbál változtatni, a hét gólos veszprémi fór, háromra olvadt. (12:9) (12:9)

29
    Sulic lerántásáért Skube kap két percet, átnyúló kiállítás lesz, emberelőnyben a hazaiak. (12:9) (12:9)

29
    Jamali belemenése a bal oldalon. (12:9) (12:9)

30
    RAZGOR lőtte ki a hosszút a bal szélről. Kettőre zárkózik hátrányban a vendégcsapat. (12:10) (12:10)

30
    IVÁNCSIK Gergő első gólja, a bal szélről eredményes. (13:10) (13:10)

30
    Befejeződött az 1. félidő. (13:10)

11-4-nél könnyűnek tűnt veszprémi részről az összecsapás, ám a vendég celjeiek nem adták fel és már két gólra is felzárkóztak. Szerencsére Iváncsik találata háromra növelte a hazaiak előnyét. A Nagy Lászlót nélkülöző Veszprém az első 20 percben brillírozott, de a rövidzárlatot kiválóan használta ki a Celje a felzárkózásra. Az iram jó, a színvonal is remek, a mérkőzés pedig még nyílt.
    Remélhetőleg a második félidőben sikerül a hazaiaknak bebiztosítani a győzelmet, néhány perc és folytatódik a mérkőzés!

Fazekas 47%-kal védett az első félidőben. A második félidőt a Veszprém kezdi.

31
    Elkezdődött a második félidő. (13:10)

31
    Még emberelőny, de eladta a labdát a Veszprém. (13:10) (13:10)

31
    Fazekas újabb bravúrja egy betörést követően. (13:10) (13:10)

32
    Gulyás lövését védte Skok, de összeszedte a Veszprém. (13:10) (13:10)

32
    CHEMA lőtt középről hálószaggató gólt. (14:10) (14:10)

33
    SKUBE szép csel után Terzic mellett betört és kilőtte a hosszút balról. (14:11) (14:11)

33
    GULYÁS passzívnál hatalmas balkezes átlövésgólt szerez a rövid alsóba. (15:11) (15:11)

34
    ZELENOVIC beugrásból elpörgette Nándi mellett. (15:12) (15:12)

34
    Sulic hetest harcol ki beállóban. (15:12) (15:12)

34
    IVÁNCSIK Tamás test mellé lőtte a hetest a jobb oldalra. (16:12) (16:12)

35
    SKUBE nagyon szép átlövésgólt lő talpról középről. (16:13) (16:13)

36
    Skok fogja Iváncsik T. jobb szélről eleresztett rövidbe tartó lövését. (16:13) (16:13)

36
    Zelenovic lövését Fazekas fogja, ki sem pattan róla. (16:13) (16:13)

37
    UGALDE felkanyarodott a bal szélről, és átejtette Skokot. (17:13) (17:13)

37
    ZELENOVIC bebirkózta magát és betalált Fazekas lába mellett. (17:14) (17:14)

38
    A kipattanó labdát SULIC a kapu közepébe vágta. (18:14) (18:14)

39
    Lékai betörése után hetes. (18:14) (18:14)

39
    MARGUC egy lövőcsel után a bal felsőbe vágta. (18:15) (18:15)

40
    GULYÁS kisodródva nagyon szép gólt lőtt a hosszú felsőbe jobbról. (19:15) (19:15)

40
    Lékai zúgó kapufáját követően marad a Celjénél. (19:15) (19:15)

41
    LÉKAI balról gyors csuklómozdulattal talpról pompás gólt lő. (19:16) (19:16)

41
    Alilovic a magyar kapuban. (19:16) (19:16)

42
    Chema lába lent volt, nem érvényes a gól, de büntető a magyaroknak. (19:16) (19:16)

42
    IVÁNCSIK T. a kapus mellett pattintva-pörgetve talál be. (20:16) (20:16)

43
    POTEKO szerez szép gólt, Matic mester közben sárga lapot kapott, mert hevesen kiállítást reklamált. (20:17) (20:17)

43
    Ilic lövését Skok kirúgja. (20:17) (20:17)

44
    POTEKO látványos svédcsavarral talál be jobbra sodródva. Csak kettő a veszprémi előny. (20:18) (20:18)

44
    UGALDE a bal szélről eredményes, oldva a feszültséget. (21:18) (21:18)

45
    Gólszüret. SKUBE megint betör bal kettőben és Alilovic mellett a rövid alsóba lő. (21:19) (21:19)

45
    Gyors labdavesztés után MARGUC lerohanásgólt szerez. Egyre zárkózik a Celje! (21:20) (21:20)

45
    Hazai időkérés. Nem meglepő, hogy Ortega időt is kért. (21:20) (21:20)

46
    Gyors, pattogós védekezésre váltott a Celje, ez nem ízlik az MKB-nak. Most viszont Sulic hétméterest érően fordult be. (21:20) (21:20)

46
    IVÁNCSIK Tamás büntetőjét majdnem kifogta Lesjak, de szerencsére a labda pont átvánszorgott a vonalon! (22:20) (22:20)

47
    Zelenovic lövését Alilovic üti ki oldalra, támad a hazai csapat. (22:20) (22:20)

48
    LÉKAI gyors támadást követően a bal szélről eredményes. A Celje a gyors gólokkal zárkózott fel ennyire. (22:21) (22:21)

48
    Sulic átlövése a jobb kapufáról kipattan, a Celje szerzi meg. (22:21) (22:21)

49
    Skube kapufája, Marguc szerzi meg. (22:21) (22:21)

49
    Labdaszerzés, nagyon kell a gól a Veszprémnek. (22:21) (22:21)

49
    Labdaszerzés után ziccer, de Alilovic kivédte Marguc közeli próbálkozását. Fontos védés. (22:21) (22:21)

50
    Nagyon megszenved ezen a meccsen a Veszprém, az első 15 perc után nem így nézett ki. A meccs 10 perccel a vége előtt teljesen nyílt. (22:21) (22:21)

50
    Újabb rossz bejátszás, most MARGUC viszont nem hibázta el a lerohanást, középről eredményes. EGÁL!! (22:22) (22:22)

51
    Gulyás kapufája, a kipattanó után jöhetnek a vendégek. (22:22) (22:22)

52
    RAZGOR jó szögből lőhetett a bal szélről, már egy góllal a szlovénok vezetnek. (22:23) (22:23)

52
    Chema szép betörését követően hetest kap az MKB. (22:23) (22:23)

52
    IVÁNCSIK T. beverte a hetest a jobb alsóba. (23:23) (23:23)

52
    Egy celjei kiállítás is történt közben jobb kettőben, Zelenovic. (23:23) (23:23)

53
    SKUBE megint szép gólt szerez balátlövőből. (23:24) (23:24)

53
    Ziccerben Sulic lövő kezét hátulról visszafeszítette Poteko, így azonnali piros lapot kapott. (23:24) (23:24)

Kettős előnyben az MKB 47 másodpercig. (23:24) (23:24)

54
    IVÁNCSIK T a hetest még a kapusba lőtte, de a kipattanót az üres kapuba bombázta. (24:24) (24:24)

54
    Skube ellőtte a kapu mellett. (24:24) (24:24)

55
    Ugalde lőtt kapufát szélről. Támad a Celje. (24:24) (24:24)

55
    Labdaszerzés, lerohanás, UGALDE pedig középről ziccerből beverte, újra vezet a Veszprém! (25:24) (25:24)

56
    Alilovic bravúrral védi Skube lövését, ám hetest kapnak a szlovénok. (25:24) (25:24)

56
    Marguc mellédobta a büntetőt, Alilovic is besegített ebben! (25:24) (25:24)

56
    CHEMA bebirkózta magát és a rövidbe lőtt középről. (26:24) (26:24)

56
    Sulic nem engedte elvégezni a középkezdést, sajnos ez is két perc. (26:24) (26:24)

57
    Vendég időkérés. Matic időt kért, csapata támadhat emberelőnyben, de két gólos hátrányban 3 perc 41 mp-cel a vége előtt. (26:24) (26:24)

57
    Labdát szerzett Chema, támad a Veszprém. (26:24) (26:24)

58
    ILIC első gólja ebben a félidőben nagyon jókor jobbról. (27:24) (27:24)

58
    Azonnal SKUBE válaszolt erre. (27:25) (27:25)

59
    ZELENOVIC egy rossz labdaszerzési kísérlet miatt üresen befutott jobb kettőben és újra egyre csökkenti a veszprémi előnyt. De legalább kiegészültünk közben. (27:26) (27:26)

59
    Hazai időkérés 1 perc 40 mp-cel a vége előtt. Ha gólt lövünk, hatalmas lépést tennénk a győzelem felé és most már teljes létszámban vagyunk. (27:26) (27:26)

59
    Sulic kapott szenzációs bejátszást, hetes következik. (27:26) (27:26)

59
    Ilic kihagyta a meccslabdát, Skok kirúgja bal lábbal a hetest. (27:26) (27:26)

60
    Utolsó perc! (27:26) (27:26)

60
    Terzic sajnos lerántja Zelenovicot, két perc! 18 mp hátra. (27:26) (27:26)

60
    Időntúli hétméteres következik, mert a bal szélről beugró Razgor előtt belül átrohant a magyar játékos. (27:26) (27:26)

60
    Razgor fölé pattintja a hetest!!! Ezzel a győzelem a Veszprém csapatáé!! (27:26) (27:26)

60
    Mérkőzés vége. (27:26)

Az utolsó másodpercig kiélezett találkozót láthatott a szép számú nézősereg. A Veszprém szenzációsan kezdett, de a Celje nagyon harapott a meccsen és felzárkózott, még a vezetést is átvette egy időre. Szerencsére újítani tudtak a hazaiak és bár nagyon szenvedve, végül kibrusztolták a győzelmet és az ezzel járó nagyon fontos két pontot.
    Ezzel megmaradt az MKB lépéselőnye a Löwennel szemben, 3 pont jelenleg a különbség. Izgalomban nem volt ma hiány. Érezhető volt Nagy László hiánya.
    Jövő héten a Szentpétervár csapata ellen játszunk, tartsanak akkor is velünk!
    ---- (20:20:55)

Telekom Veszprém: Fazekas, Alilovic – Gulyás, Iváncsik G., Schuch, Iváncsik T., Ruesga, Ilic, Jamali, Ugalde, Chema (Rodriguez), Terzic, Sulic, Pesic, Ligetvári, Gyene
    RK Celje: Lesjak, Skok – Blagotinsek, Marguc, Zuran, Janc, Razgor, Ranevski, Skube, Poteko, Sliskovic, Potocnik, Zelenovic, Zabic, Lékai, Zvizej

Játékvezetők: Shlomo Cohen, Yoram Peretz (izraeliek)