Hajdúböszörményi TE – Veresegyház VSK 2:2 (vége) | Cigánd – Létavértes SC 1:1 (vége) | Egri Fc – Fortress Felsőtárkány SC 1:4 (vége)
Videoton FC II. – Gyula 0:0 (vége) | Budaörs – Győri ETO FC II. 3:1 (vége) | Veszprém FC – Nagyatádi FC 3:0 (vége)
Hajdúböszörményi TE
2:2 (2:0)
Veresegyház VSK
szombat 23.11.2013, 13:00 • Vásár téri stadion, Hajdúböszörmény • NBIII - Nyugati csoport

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 13:00 - kor kezdődik.

Köszöntöm a kedves nézőket!

Ezen a hétvégén visszacsöppenhetünk a klubfutball változatos világába, a legnagyobb bajnokságok csapatai (és szinte mindenki) a válogatottak miatti szünet után újra megmérettethetik magukat.
    Az NB III-mat nem zavartatta még ez a kis szünet sem, itt nem volt megállás, az elmúlt héten is voltak fordulók.
    A mai nap két rossz formában lévő csapat mérkőzését láthatjuk. A Hajdúböszörmény a tabella 9. helyén áll, s az elmúlt 5 mérkőzéséből egyet sem tudott megnyerni.
    A Veresegyház ezt is überelni tudta, ugyanis a bajnokság sereghajtójaként még egy győzelmet sem sikerült összekaparni. Kérdés, a mai nap megszakad-e valamelyik negatív mérleg, avagy tovább folytatják vesszőfutásukat a csapatok?
    Érdekes meccsnek nézünk elébe, kövessék élő közvetítésünket!

A mérkőzés perceken belül kezdődik, maradjanak velünk!

1

1
    A mérkőzést a Veresegyház kezdte.

2
    A HTE tiszta fehér, míg a vendégek fekete felszerelésben kezdték a találkozót.

3
    Gömze Antal próbált volna befele cselezni, de Nagy Dániel remekül csúszott be, s rúgta rá a HTE-csatárára a labdát, így kirúgással jöhet a Veresegyház.

4
    Kontrázhatott a vendég gárda, 3 a 3 ellen mehettek, ám Sztriskó passza Deáknak lassúra sikeredett, Holecz tudott így menteni.

5
    Andorkó beadási kísérletét blokkolta le Kiss, bedobással jöhet a HTE.

Két héttel ezelőtt a DVSC-DEAc-ot fogadta a Böszörmény, ahol legalább 600-an kilátogattak a mérkőzésre(köztük a debreceni ultrák). Nos, a mai meccsről ez a magas nézőszám egyáltalán nem mondható el, jó, hogyha van 70 néző.

8
    Perendic felívelését fejelték ki a Veresegyház védői.

9
    Hokk Ádám indította a jobb szélen Szabót, aki elől becsúszva tudott menteni Nagy Dániel. Szöglet.

10
    A szöglet után Szabó beadására Holecz érkezett, s fejelt volna a hosszú sarokba, ám Kövesfalvi hatalmas bravúrral kifogta labdáját!

11
    Bogdanovicot indították volna, ám a felé szánt passz hosszú volt, így nem érte el azt a HTE játékosa/edzője.

13
    Andorkó megindulása után Kozma tudott ezúttal menteni, ismételten szöglet következhet.

14
    A szögletet ismét Holecz fejét találta meg, akinek a fejesébe ezúttal beleért még egy vendég védő, ismét szöglet, de most a másik oldalon.

15
    Szabó szöglete hosszú volt, s a Hortó-Bogdanovic páros már nem tudott helyzetet kialakítani belőle, fellélegezhet a Veresegyház.

A mérkőzés előtt pár hazai drukker egyértelműen fejezte ki, a mai nap győzni kell, nem lehet más a cél, mint a 3 pont begyűjtése.

17
    Egy veresegyházi akció végén Olay gurít mellé 14 méterről.

18
    Szabó szögletét Kövesfalvi húzta le.

21
    A Hajdúböszörmény gólt szerzett!

GÓÓÓL!

Megszerezte a vezetést a HTE!
    Bogdanovic iramodott meg a bal szélen, majd középre adására a második hullámban érkező ARNÓCZKI TAMÁS érkezett, akinek a lövését még védte Kövesfalvi, de a kipattanó labdát az egyik arra érkező vendég védő a hálóba paskolta.

22
    Rendkívül szerencsétlen öngól volt, én most Arnóczkinak adtam a gólt, de a félidőben próbálok utánajárni az öngól szerzőjének.

23
    Továbbra is támad a Böszörmény, szögletrúgással következhetnek.

24
    A szöglet előtt Lovas Márton szorul ápolásra.

25
    Lovast a pálya szélén ápolják.
    Közben Szabó szögletét Bogdanovic fejelte föl, ami veszélytelen a kapura, így Kövesfalvi jöhet kirúgással.

26
    Holecz Péter vágta előre a labdát a meginduló Hokknak, ám az ívelés hosszú, nem éri el Hokk.

28
    Bogdanoviccsal szemben szabálytalankodtak, szabadrúgással jöhet a HTE a jobb szélről.

29
    Szabó Márton beadását hatástalanítani tudták a vendégek.

Fél óra telt el a meccsből, s eddig érvényesülni látszik a papírforma: a HTE dominálja a játékot, míg a Veresegyház csak a kontráival tud némi veszélyt jelenteni.

32
    Szögletet végezhet el a Veresegyház, Nagy Richárd a labda mögött.

33
    Nagy kis szögletet végzett el, lepasszolta Deáknak, akinek a beadását Gömze fejelte ki.

34

Egy gyönyörű egyéni akció végén SZABÓ MÁRTON lőtt 12 méterről a jobb alsóba, ezzel kétgólosra növelve csapata előnyét!

36
    Veszélyes helyzet a túloldalt is: Nagy Richárd középre kanyarítása után Nagy Dániel irányította fejjel kapura a labdát, fejese centikkel ment mellé!

37
    Nagy Richárd kapott egy passzt a jobb szélen, majd középre adásába nem ért bele Veresegyház-játékos, így kirúgással jöhet a HTE hálóőre, Tömöri András.

39
    Hatalmas helyzet a vendég-oldalon: egy kontrát követően Sztriskó adott keresztpasszt a remek helyzetben álló Nagy Richárdnak, aki 13 méterről, senkitől sem zavartatva lőtt a jobb alsó mellé.

40
    Öt perc van hátra az első félidő rendes játékidejéből.

41
    Még egy kimaradt vendég helyzet: egy középre lőtt labdát Olay nem tudta kapura tűzni, amit így Holecz kaparintott meg, ám a HTE-védője ápolgatta a játékszert, erre próbált volna meg lecsapni Máté Zoltán, aki becsúszva még bele tudott érni a labdába, s a kapu felé irányította azt, ám Tömöri a helyén volt, védett.

43
    A HTE-játékosai hátul passzolgatják a labdát.

44
    Egy perc lesz a hosszabbítás, ennyit jelzett Sipos László játékvezető.

45
    Bogdanovic szorul oldalvonalon túlra, ápolják.

45+1
    Nem hosszabbít tovább a játékvezető, lefújja az első játékrészt.

A Hajdúböszörmény egyértelműen uralta a játékrész több mint felét, ezt jelzik kétgólosra duzzadó előnyük, ámde a félidő vége fele hagyták feljönni magukra a Veresegyházt, s hogyha a vendégek pontosabbak a kapu előtt, akár egyenlíthettek is volna. Ez nem történt meg, így a félidőben 2 góllal vezet a Hajdúböszörményi Torna Egylet.

Velünk egy időben további 5 NB III-mas, illetve 4 NB II-es találkozót közvetítünk, tekintsék meg ezeket is!

46

46
    A Böszörmény kezdte a második félidőt.

Bogdanovic az első félidő végén elszenvedett kisebb fejsérülése után egy kisebb turbánban folytatja a játékot.

48
    Első cseréjét hajtja végre a hazai gárda, végül Igor Bogdanovic nem folytatja a játékot, helyére Nagy Zsolt érkezett.

50
    Nagy Zsolt indította a jobb szélt felfutó Perendicet, aki elől becsúszva tudott menteni Olay.

51
    Lovas Márton járt már az ötösön belül, bár kissé kisodródva, mikor a bal szélről átemelve a kapus fölött középre adta, ám labdájára nem érkezett hazai játékos, így ez az akció is gól nélkül maradt.

52
    Máté Zoltán passza Sztriskó felé hosszúra sikeredett, így nem tudott megiramodni a vendégek támadója.

54
    Cserélnek a vendégek is, Nagy Richárd helyére Polyák Attila érkezett.

55
    Rendkívül sportszerű mérkőzést láthatunk, eddig még sárga lapos figyelmeztetést sem kapott egyik fél, a szabálytalanságok is elenyésző számúak.

57
    Szabó adta ki a jobb oldalra Nagy Zsoltnak a labdát, ám már fenn a partjelző zászlaja a magasban, ez bizony les.

58
    Nagy Zsolt kerülhetett volna ismét helyzetbe, miután előre vágták a HTE-védői a labdát, amit főszereplőnk kaparintott meg, s az első védő még nem igazán jelentett akadályt, viszont a második csel már hosszúra sikeredett, így ebből sem sikerült helyzetet kialakítani.

60
    Nagy Zsolt futott fel a bal szélen, majd az alapvonalhoz érve beadott, labdáját közvetlen közelről Perendic vágta fölé.

61
    Ismét csatárt hoz le a HTE, Gömze Antal helyére Ungi Lajos lépett pályára.

62
    Kissé hátrébb rendezkedik a Böszörmény, a kétgólos előny tudatában ez érthető.

64
    Másodjára cserél a Veresegyház, Lalusz Lászlót Danielisz László váltotta.

65
    Arnóczki labdavesztése után támadhat a Veresegyház.

66
    Olay balszélről érkező beadását öleli magához Tömöri András.

67
    Nagy Zsoltot állította meg ismét lesen a játékvezető, Ungi becsúszással előrevágott passzát követően.

68
    Tömöri végezhet el egy kirúgást, kissé lecsökkent a játék irama, legalábbis az első félidőben tapasztaltakhoz képest mindenképpen.

69
    Helyzet a Veresegyháznál: Deák indította a tizenhatoson belül megiramodó Sztriskót, aki azonban egy HTE-védőbe vágta a játékszert.

70
    Kontrázhatott volna a Böszörmény, de Ungi Lajos későn passzolt a bal oldalt felfutó Nagynak, így a partjelző beintette a lest.

72
    A mérkőzés végéhez közeledve egyre pontatlanabbá válik a játék, fáradnak a játékosok, s sokkal kevesebb támadást kezdeményeznek.

73
    Utolsó cseréjét használja ki a Hajdúböszörmény, Perendic helyére Fodor János érkezett.

75
    Negyedóra van hátra a mérkőzésből, s nem tévedek nagyot, ha azt mondom, az érdemi dolgok itt már eldőltek.

77
    A Veresegyház gólt szerzett!

GÓÓL!
    Egy szögletet követően még Tömöri bele tudott paskolni a labdába, ám a hosszú oldalon álló Olay középre játszotta, s POLYÁK ATTILA közvetlen közelről vágta a hálóba a játékszert!

78
    Érdekes 10 percnek nézhetünk elébe, hisz a veresegyháziaknak felcsillant a remény, elérhető távolságba került az 1 pont megszerzése.

79
    A Veresegyház is kihasználja utolsó cserelehetőségét, Máté Zoltánt Siskó Manó váltotta.

80
    Szögletrúgással jöhetnek a vendégek, akik vért ittak az utolsó 10 percre, küzdésük legalábbis ezt jelzi.

81
    Sztriskó középre kanyarintása után egy kisebb zűr alakult ki a Böszörmény ötösén belül, aminek a végén egy Veresegyház-játékos fejelt közvetlen közelről, ám Tömöri fölé tolta a labdát.

83
    Deák Bálint végezte el ezúttal a szögletet, s a beadásra Tömöri érkezett, ám nem találta el a labdát, de abban a pillanatban egy HTE-védő vágta el minél messzebbre a játékszert.

84
    Kontrázhatott a Böszörmény, mikor Nagy Zsolt indította Ungit, aki egy az egyben vezethette (volna) a labdát, ám hátulról, utolsó emberként felvágta őt Danielisz László, ez egyértelműen piros lap! A játékvezető nem is habozott, kiállította a játékost!

86
    TIZENEGYES!!!ELKÉPESZTŐ!!!
    Egy hatalmas kavarodást követően Sztriskó esik el, a játékvezető büntetőt ítél a Veresegyháznak!!

87
    Foró áll a labda mögött, tudja, ha berúgja, egyenlítenek.

89

GÓÓÓL!
    HIHETETEN!!!
    A megítélt büntetőt FORÓ ARNOLD vágta a kapu bal oldalába, ezzel egalizálva!

90
    A játékvezető két perc hosszabbítást jelez.

90+1
    Kozma Dániel próbálkozott volna még egy beadással, de leblokkolta labdáját Holecz.

90+2
    A játékvezető nem hosszabbít tovább, lefújja ezt a drámai végződésű találkozót!

Kedves nézőim, hihetetlen találkozón vagyunk túl!!
    Az első félidőben megmutatta erejét a Hajdúböszörmény, kétgólos előnyre is szert téve, habár a félidő végén több vendég akció is kimaradt. A második félidőben a HTE már kissé védekező felállással játszott a megnyugtató előny tudatában. A második játékrész felénél járva már a mérkőzés végét várta minden szurkoló, mondván, nagyon leült a meccs irama. S láss csodát világ, ezen imák meghallgató fülekre talált, habár nem pont úgy, ahogy a hazai drukkerek elképzelték: a csereként beálló Polyák Attila góljával szépíteni tudott a Veresegyház, ekkor viszont negyedóra volt hátra a találkozóból. A böszörményiek szívósan védekeztek, s eközben kontrákkal veszélyeztették az ellen kapuját. Így történt ez a 84. percben is, amikor Danielisz akasztotta meg a biztos gólhelyzetben lévő Ungit, ezzel mentve meg csapatát egy biztosnak tűnő góltól, s ezzel kiállítva magát. Az ekkor pályáról lezavart Danielisz nem tudta, hogy később hős vált belőle: a 89. percben Sztriskót buktatták a tizenhatoson belül, a tizenegyes ítélet-végrehajtója, Foró pedig magabiztosan vágta a kapu bal oldalába a labdát, ezzel döntetlenre lehozva ezt a drámai végkimenetelű mérkőzést!!
    Köszönöm szépen a figyelmet, kövessék figyelemmel további közvetítéseinket is! (15:00:39)