Ferencváros Bp. ESMTK – Nové Zámky 5:2 (vége) | DVTK Jegesmedvék – Budapešť 5:2 (vége)
Ferencváros Bp. ESMTK
5:2 (0:0, 1:2, 4:0)
HC MIKRON Nové Zámky
vasárnap 24.11.2013, 18:00 • Pesterzsébeti Jégcsarnok, Budapest • MOL Liga

Egészen parádés utolsó harmadot produkált a Fradi! Az egész csapat remekelt a záró 20 percben és az FTC-ESMTK a bajnokságban először győzte le a listavezető Érsekújvárt!
    Berta Ákos gyakorlatilag válogatott formában hokizott a mai estén!
    Köszönjük kedves olvasóink megtisztelő figyelmét! (20:10:05)

60:00

59:57
    Budai védése a meccs záróakkordja!

58:29
    "Felvonulás" az érsekújvári kapu előtt, végül Krajcovic alatt a korong!

58:00
    2 perc van hátra, eldőlt a meccs!

57:42
    Kiegészültek a vendégek!

57:15
    Már gyakorlatilag gálázik a Fradi fórban.

55:42
    Dubecet is kiállították 2 percre testre ütésért!

55:37
    Kiegészült a Fradi és a szlovák csapat kapusa is visszaállt!

54:51
    Budai védett egyet, de közben az érsekújváriak levitték már most a kapusukat, hogy 6 a 4 ellen támadhassanak!

54:18
    A Ferencváros gólt szerzett!
    Gólszerző BERTA. Mégis van emberhátrányos Fradi találat! BERTA ÁKOS ugrott ki és második gólját lőtte a bal sarokba! 5-2

54:01
    Sijka megugrott hátrányban, de nem tudott Vaszjunyinhoz passzolni!

53:37
    Testre ütésért Géczi Gergely megy ki 2 percre, közben a vendégcsapat mestere, Ladislav Lubina időt kért!

52:50
    Gólszerző BERTA. BERTA ÁKOS a Fradi egyik legjobbja ütött be egy kapusról lecsorgó korongot, Dancsfalvi Norbert lövése után! 4-2

52:00
    8 perc még a végéig, nagy a csata egy góllal vezet a Fradi!

51:08
    Most a Fradi ütötte ki tilosra a korongot.

50:24
    Dancsfalvi lőtt kapura közelről egy remek szóló végén – Krajcovic védett!

49:05
    Középről jöhet most a korongbedobás.

48:38
    Megint Caladi adott munkát a túloldalon Budainak.

48:24
    Krajcovic kapta el Ölander löketét!

47:39
    Gólszerző FEIL. Assziszt: Vaszjunyin. Újra vezet a Fradi! Artyom Vaszjunyin passza után FEIL ARNOLD lövése valahogyan átjutott Krajcovicon és a kapuban kötött ki! 3-2

47:22
    Dubec korongját védte Budai.

47:00
    Újabb érsekújvári les!

45:56
    Les miatt most bedobás a semleges harmadban!

45:00
    Teljesen kiegyenlített és éles ez a csata eddig!

44:16
    Gólszerző POTILA. Egyenlített a Fradi, MIKAEL POTILA vágta be Antti Ojanen passzából a korongot a vendégkapuba! 2-2

43:52
    Caladi bombaerős lövését védte bravúrral Budai!

43:19
    Frolik nem tudta kiugratni Uramot.

42:55
    Visszakerül a korong megint a vendégek harmadába.

42:38
    Tőkési távoli, erős lövését védte Krajcovic.

42:20
    Feil palánkos lövése után tenyerelt rá a korogra Krajcovic.

41:20
    Frolik korongját hárította Budai.

40:57
    Egymás után két buli most a Fradi harmadában.

40:33
    Krajcovic védte Dancsfalvi korogját!

40:01
    A Fradi vezetheti az első támadást a záró játékrészben!

40:01

Jönnek a csapatok a befejező harmadra, amely érdekesnek és izgalmasnak ígérkezik!
    Maradjanak velünk!

Egy remek harmadot láthattak a nézők! Sokat támadott a Fradi, de csak egyszer tudtak betalálni Krajcovic kapujába a ferencvárosiak! A vendégcsapat két remek ellenakciója is gólt eredményezett! Budai Krisztián bizony mindkét találatnál bizonytalan volt egy kicsit!Egyelőre tehát a vendégeknél az előny, de hogy ez megváltozik -e az majd csak a záró játékrészben derül ki!
    Tartsanak velünk akkor is!

40:00

39:00
    Utolsó perc a második harmadban, egygólos érsekújvári vezetésnél!

38:17
    Megint Krajcovicnak kellett védenie!

38:09
    Kiütik tilosra a korongot a vendégek, tehetik hiszen vezetnek egy többet veszélyeztető Fradi ellen.

37:32
    Mestyán indítása nem volt jó senkinek sem.

35:36
    Az Érsekújvár gólt szerzett!
    Gólszerző O.STEFANKA. Assziszt: Uram és Frolik. Vezet a vendégcsapat! ONDREJ STEFANKA vágta be Marek Uram átadását! 1-2

35:21
    Lindquist lövése akadt el egy vendégkorcsolyában.

34:01
    Borbás lövését védte a mamutjával Krajcovic.

33:42
    Most a vendégek harmadában zajlik a játék, támad a Fradi!

33:23
    Ojanen korongja zúgott el a kapuvas mellett.

32:02
    Podstavek kapott egy fegyelmezetlenségért 10 perc büntetést, de ez nem jár a vendégek számára emberhátránnyal.

31:55
    Pál elől mentett kikorcsolyázva az érsekújvári kapus.

31:20
    Horváth tűzelt közelről, de ez a helyzet kimaradt.

30:57
    Ruzicka korongja pattant fel Budairól.

29:11
    Vaszjunyin közeli kísérletét hatástalanította Krajcovic!

27:51
    Gólszerző SISKA. MICHAL SISKA egyenlített egy távoli lövéssel, Erik Weissmann adta Neki a korongot! 1.1

27:26
    Most fölényben van a Fradi, kiütik tilosra a korongot a vendégek!

27:06
    Krajcovic védte Dancsfalvi bombáját!

26:38
    Kiegészült a Fradi!

25:44
    Jól védekezik hátrányban a Fradi, sőt Ojanen lövését kellett védenie Krajcovicnak.

24:38
    Emberelőnyben az Érsekújvár, Tőkési testre ütésért kapott 2 percet!

23:52
    Gólszerző DANCSFALVI. Vezet a Fradi! DANCSFALVI NORBERT kapott egy remek korongot Borbás Gergelytől és jobbról kilőtte a hosszú sarkot! 1-0

23:37
    Frolik lövése ment mellé.

23:11
    Dancsfalvi lövése után a hátsó védőhálóban landolt a korong.

22:54
    Les miatt szabadult fel az érsekújvári kapu.

22:22
    Krajcovic védte Vaszjunyin lövését.

21:58
    Caladi elől mentett a Fradi védelme.

21:50
    Weissmann nagy helyzete maradt ki, majd a kapu is elmozdult a helyéről.

20:28
    Berta kapu felé lőtt korongját fülelte le Baron.

20:01

Nem hozott gólt az első harmad, nagy az iram, de ezúttal a csapatok jobban ügyelnek a védekezésre!
    Maradjanak velünk a szünet után is!

20:00

19:58
    Még egy érsekújvári tilos a végére.

19:24
    Krajcovicnak a kapujából kikorcsolyázva kellett mentenie.

19:00
    Egy perc az első harmadból.

18:59
    Budai védett egy szépet.

18:17
    Kiegészültek a vendégek, a Fradi lövésig sem jutott ebben az előnyben.

17:10
    Egyelőre nem nagyon tud támadni fórban a Fradi!

16:17
    Újabb érsekújvári kiállítás, Kowalczyk kapott 2 percet gáncsolásért.

14:25
    Pál egy elévetődő emberbe lőtte a korongot.

13:11
    Kiállítás az érsekújváriaknál! Podstavek kapott 2 percet, a korong szándékos palánkon túlra ütéséért!

12:50
    Kiss Gábor helyzete is kimaradt.

12:38
    Horváth lövése ment kapu fölé.

11:08
    Dancsfalvi lövése akadt el egy vendégkorcsolyában.

10:01
    Caladi elől szabadított fel a Fradi védelme.

9:17
    Bedobás a Fradi harmadában.

8:17
    Horváth veszélyeztette a vendégek kapuját.

7:37
    Siska korongját egy kissé nehezen mentette Budai.

5:35
    Pavesic bombáját védte szépen Budai.

5:10
    Pál maradt le a kapu torkában Ojanen korongjáról.

4:20
    Wweissmann került a jégre, de ez nem volt szabálytalan.

2:45
    Uhnák közeli korongját védte Budai.

2:18
    Eddigt alán a szokottnál óvatosabbak a csapatok.

1:25
    Azért csak befutott az érsekújvári "kemény mag" dobokkal felfegyverkezve!

00:01

Zöld mezben játszik majd az FTC-ESMTK, fehérben a HC Mikron Nové Zámky!

A szokásosnál is családiasabb hangulat van egyelőre itt a pesterzsébeti jégcsarnokban, talán a labdarúgó bajnoki mérkőzések tartották otthon ezúttal a szurkolókat, vagy más okból jöttek ki a szokottnál is kevesebben – nem tudni!
    Mindenesetre a játékosok már bemelegítettek, a jég kész és az összeállítások is megvannak!
    Kövessék a fejleményeket velünk akár a jó meleg szobából, akár máshonnan!
    Aazonnal kezdődik a meccs, melynek a legnagyobb kérdése; ebben a szezonban első ízben legyőzi -e a Fradi az érsekújváriakat!
    Hamarosan minden kérdésre fény derül!

Ferencváros-ESMTK: Budai (Meravy) – Géczi, Ölander, Horváth D., Kiss G., Berta – Mestyán, Tőkési, Fodor Cs., Pál Z., Potila – Lencsés, Lindquist, Ojanen, Vaszjunyin, Sijka – Győri, Wéber, Dancsfalvi, Feil, Borbás. Vezetőedző: Dobos Tamás

HC Nové Zámky: Krajcovic (Chovan) – Kowalczyk, Siska, Ruzicka, Dubec, Uhnák – Baron, Král, O.Stefanka, Uram, Frolik – Zajac, Pavesic, Podstavek, Weissmann, Caladi – Kubica, Hardi, Korytko. Vezetőedző: Ladislav Lubina.

Játékvezetők: Kincses G., Sós Z. (Dehaen, Berger).

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 – kor kezdődik.
    Ahogy egy héttel ezelőtt, úgy most is az érsekújváriakat látja vendégül a Fradi az erzsébeti jégcsarnokban!
    Pillanatnyilag mindkét együttes rájátszást érő pozicióban van a MOL ligában! Ladislav Lubina együttese vezeti a tabellát, Dobos tamás csapata pedig a negyedik helyen áll, de a vesztett pontok tekintetében a hatodik pozícióban lévő Csíkszereda egyelőre még jobb helyzetben van!
    Persze ez egyelőre még nem jelent olyan sokat, az alapszakasz felénél járunk, igaz az azért már biztos, hogy a több mint 30 pontos hátránnyal utolsó Újpest nem fog négybe kerülni, viszont az ötödik és a hatodik hely elkerüléséért még hatalmas csata várható a továbbiak során!
    Az FTC-ESMTK-nak egyelőre egy "fehér folt" van még a bajnokság térképén, éppen a mostani ellenfél, az Érsekújvár skalpja hiányzik még a Fradi gyűjteményéból! Egy hete már közel álltak hozzá a zöld fehérek, akkor – nagy csatában – a szétlövésben tudott nyerni a Mikron Nové Zámky!
    Valami hasonló, igazi nagy csata várható most vasárnap este is!
    A mérkőzés mozzanatairól, élőben, a helyszínről, teljes részletességgel csak itt, nálunk értesülhetnek kedves olvasóink!
    Jó meccset, jó szórakozást kívánunk!

Juhász Attila

Gólok és gólpasszok: 24. Dancsfalvi (Borbás), 45. Potila (Ojanen), 48. Feil (Vaszjunyin), 53. Berta (Dancsfalvi, Borbás), 55. Berta (Lindquist) – 28. Siska (Weissmann), 36. O.Stefanka (Uram, Frolik)

Ferencváros Bp. ESMTK: Budai (Meravy) – Géczi, Ölander, Horváth D., Kiss G., Berta – Mestyán, Tőkési, Fodor Cs., Pál Z., Potila – Lencsés, Lindquist, Ojanen, Vaszjunyin, Sijka – Győri, Wéber, Dancsfalvi, Feil, Borbás. Vezetőedző: Dobos Tamás
    HC MIKRON Nové Zámky: Krajcovic (Chovan) – Kowalczyk, Siska, Ruzicka, Dubec, Uhnák – Baron, Král, O.Stefanka, Uram, Frolik – Zajac, Pavesic, Podstavek, Weissmann, Caladi – Kubica, Hardi, Korytko. Vezetőedző: Ladislav Lubina.

Játékvezetők: Kincses G., Sós Z. (Dehaen, Berger)