Budapešť – Nové Zámky 2:3 (vége) | Ferencváros Bp. ESMTK – DVTK Jegesmedvék 3:2 (1:0 szétlövés után)
UTE Újpest Budapešť
2:3 (0:0, 2:1, 0:2)
HC MIKRON Nové Zámky
kedd 26.11.2013, 18:00 • Újpesti Jégcsarnok, Budapest • MOL Liga

Remek mérkőzésen vannak túl a csapatok! 4 büntetőt volt a mérkőzésen, ezeknek jogosságát vitatni lehet, de felesleges! A bírók mindet befújták. Az Újpest egész mérkőzésen remekül játszott, de rengeteg lövés érkezett Pleszkán kapujára amiből nagyon sokat védett bravúrral a kapus, de eggyel többet kapott mint Jan Chovan, így egy nagyon nehéz mérkőzést nyert meg az Érsekújvár.

Az Érsekújvár gólt szerzett!
    CALADI ERIK fordult kapura és lőtt gólt.
    Gólpassz: Albin Podstavek és Pavel Kowalczyk.

58:30
    Pichler korongja a kapufárol és Chovan kapusról jött ki.

58:30
    Büntető az Újpestnek!
    Weissmann Erik akasztotta Pichler Ádámot.

58:00
    2 perc van hátra.

53:03
    Virág Csaba lőtt kapásból a kapu elől, de Chovan védett.

51:40
    Weissmann ütött vissza egy korongot FROLIK MARTINNAK, aki a kapu üres sarkába lőtt.
    Gólpassz: Weissmann Erik és Peter Polcik.

51:06
    Sweeney korongja pattant fel, de Chovan rajta volt a korongon, ő is jól véd ma.

50:22
    Gágyor lövését üti ki Chovan.

48:47
    Caladi ugrott ki egy koronggal, de Pleszkán fogta ezt is.

48:29
    Gágyor lőtt a kék vonalról, de Chovan a helyén volt és fogta a korongot.

47:50
    Dubec lövésére ért vissza Pleszkán.

47:31
    Turbucz lőtt a harmad közepéről, de Chovan fogta.

46:16
    Egy túl hosszú újpesti indítás, így tilos felszabadítás lett.

45:30
    Beszorul harmadába az Újpest.

44:59
    Caladi üt oda a korongon tenyerelő Pleszkánnak, de nincs kiállítás.

Érsekújvári emberelőny!
    Zalavár Bence kap két percet, mert bottal akasztotta Weissmann Eriket.

41:54

41:45
    Remekül védekezik az Újpest!

40:56
    Kowalczyk lövése pattan meg, Pleszkán már elment a lövés sarkára, de a korong kapufára ment.

40:01

Még 1:54-ig emberelőnyben lesz az Érsekújvár.

Érkeznek a csapatok a harmadik harmadra.

Remek harmadon vannak túl a csapatok! Az Újpest folytatja remek játékát és kapusuk Pleszkán József valami elképesztő formában véd. Két góllal vezetett az Újpest, majd a harmad végjátékában már mattolni tudták a hazai védelmet az érsekújváriak.

40:00

39:54
    Sommer Tamás megy ki gáncsolásért.

39:25
    Pleszkán vetődik ki Podstavek elé, így a csatár nem tudott lőni.

39:04
    Sweeney büntetőjét fogja Chovan!

39:04
    Zajac Martin buktatja gólhelyzetben Sweeneyt.

38:36

37:41
    Korytko Patrik büntetőjét is fogja Pleszkán!

37:41
    Büntető az Érsekújvárnak!

Korytko Patrikot akasztotta Sommer Tamás.

36:34
    Gólra érett a nagy mezőnyfőlény. PETER POLCIK kapott a kapu előtt egy remek korongot és ezt már Pleszkán sem védhette.

Gólpassz: Frolik Martin és Weissmann Erik.

36:14
    Zajac lövése akad el Pleszkán vállában.

35:54
    Az Érsekújvár kiegészült!

34:56
    Stefanka lopott egy korongot, de lövését megint Pleszkán védi.

33:54
    Újpesti emberelőny!
    Korytko Patrik kap két percet magas bottal való játékért.

33:06

33:04
    Sweeney távoli lövését fogja Chovan.

32:18
    Pleszkán tenyerel rá egy korongra, így egy kis levegőt kapnak a játékosok a nagy rohanásban.

31:37
    Az Újpest gólt szerzett!
    DAVID COLEMAN ugrott ki egy koronggal és egyedül vitte végig, majd Chovan mellett lőtt a kapuba.

A gól emberhátrányban született!

31:06
    Zalavári Bence megy ki két percre magas bottal való játékért.

30:20
    Pavesic lövése a kapufát súrolta kívülről.

30:18
    Calad lövését is Pleszkán fogja lepkéssel.

30:10
    Megint Pleszkán fogott egy erős lövést és még ki se jött róla.

29:52

29:48
    Polc ziccerét üti ki Pleszkán. Hihetetlen formában véd Pleszkán József.

29:23
    Zajac lövése is Pleszkánban akad el.

28:53
    Kowalczyk lövése akad el Pleszkánban.

28:19
    Megint Pleszkán volt a végállomás egy lövésnél. Remekül véd a hazai kapus.

28:12
    A páros kiállításnak vége.

27:52
    Zalavári Bence megy ki két percre testre ütésért.

27:25
    Caladi lövését blokkolják.

26:45
    Megint Pleszkán fogott egy hatalmasat, nagyon támad a vendég csapat.

26:12
    Chovan vetődött ki kapujából, de az érkező támadó, már nem tudta elkerülni az ütközést a kapus fejével. Ezek után egy kis kakaskodás, melynek végén páros kiállítás lett.
    Král Martin és Kovács Viktor ment ki két percre, így 4 a 4 ellen megy a játék.

26:00
    Polcik lőtt vissza egy korongot, de Pleszkán védett.

25:21
    Kiegészült az Érsekújvár!

23:57
    Weissmann volt nagyon dühös magára, hogy kihagyott egy nagy ziccert és a plexire ütött, de nem kap érte büntetést.

23:21
    Michal Siska megy ki két percre akadályozásért.

22:30
    PICHLER ÁDÁM vitt be egy korongot a támadó harmadba. Védője azt hitte, hogy leadja a korongot, de ő bevitte a kapu elé és háta mögött eltéve az üres sarokba ütötte a korongot.
    Gólpassz: Reiter Richárd és Zalavári Bence.

21:58
    Weissmann lőtt keresztbe el a kapu előtt egy korongot.

20:48
    Siska lövését rúgja ki Pleszkán.

20:01

Érkeznek a csapatok a második játékrészre.

Eddig remekül játszik a hazai csapat és nem engedik levegőhöz az érsekújvári játékosokat és Pleszkán kapus is jól véd eddig, még egy büntetőt is megfogott. Nagy kérdés, hogy ezt bírja e az Újpest lábbal 60 percen keresztül.

20:00

19:48
    Pavesic ütője tört ketté lövés közben.

19:16
    Weissmann elől ütik el a korongot a védők.

18:36
    Weissmann lőtt megint, de most Ványi tudott még blokkolni.

17:15
    Coleman előtt volt az üres kapu, de a védők még kitudták ütni a csatár elől.

16:45
    Caladi lövését rúgja ki az utolsó pillanatban Pleszkán.

15:55
    Sommer lövését tolta ki Chovan.

15:05
    Weissmann Erik nem tudott átjárni Pleszkán eszén, így ezt a párharcot a kapus nyerte.

15:05
    Hodos csapott oda gólhelyzetben Weissmannak.

14:05
    Pavesic tekert kapu fölé.

13:26
    Sweeney tette be Virágnak a kapu elé a korongot, de a csapatkapitány lövése Chovanban halt el.

11:56
    Polcik kapu előtti lövésébe blokkoltak bele.

10:53
    Sommer lőtt távolról, nem okozott ez gondot Chovannak.

9:07
    Ruzicka lőtt kapu fölé.

8:06
    Weissmann érkezett a kapu előtt, de túl közel volt már Pleszkánhoz, így nem tudott lőni.

7:16
    Král távoli lövését blokkolják.

6:46
    Most megugrottak a vendégek, de Stefanka lövésére visszaért Pleszkán.

6:05
    Hamann lőtt az alapvonalról, de Chovan jól zárta a sarkot.

5:23
    Eddig az újpestiek nagyon agresszívan támadjak a korongot vezető vendég játékost, így nem tud az Érsekújvár nagyobb helyzetet kialakítani.

4:33
    Németh adott túl mély korongot a kapu előtt érkező Pichlernek.

3:15
    Sweeney érkezett a kapu előtt egy védővel és elcsúszva Chovan kapust találták el, akinek nem esett jól az ütközés, de tudja folytatni.

2:34
    Gágyor tette vissza a korongot a kapu előtt érkező Reiternek, de védőkkel a nyakán kapu fölé emelt.

1:57
    Turbucz cikázott a támadó harmadban, de egy védő szabályosan le üközte, így elvesztette a korongot a fiatal támadó.

0:32
    Kowalczyk bombázott kapu mellé.

00:01

Most már ők is érkeznek, így már ténylegesen kezdetét veheti a mérkőzés egy kis késéssel.

A csapatok kezdő játékosai a jégen, eddig a bírókat nem lehet látni a játék téren.

A vendégek kapujában Jan Chovan áll, még az Újpest kapu őrzője Pleszkán József lesz.

A csapatok már a pályán, 4 perc a kezdésig.

A csapatok már a melegítést befejezték és a rollba is lement már a pályáról, tehát minden kész a mérkőzés kezdésre. Nagyjából 10 perc és bedobják a kezdőkörbe a korongot.

Újpesti TE: Pleszkán (Hajek) – Zalavári, Hodos, Reiter, Pichler, Gágyor – Horváth, Garbacz, Sweeney, Dömötör, Virág (C) – Ványi, Sommer, Hamann, Coleman, Turbucz – Bereczki, Kovács, Németh, Szirányi.

HC Nové Zámky: Chovan (Krajcovic) – Baron, Kowalczyk, Podstavek, Stefanka, Caladi (C) – Siska, Pavesic, Korytko, Dubec, Uhnák – Zajac, Král, Frolik, Weissmann, Polcik – Balla, Hardi, Ruzicka.

Játékvezetők: Mayer Gábor, Jan Caprnka – Bedő Péter, Soltész Áron.

A MOL Liga aktuális fordulójában az utolsó Újpest fogadja az első Érsekújvárt. Az Újpestnek erre a bajnokságra a rájátszás céljai elszálltak, így annyi céljuk lehet, hogy a megszerzett pontok számát növeljék, de ez nehéz lesz a szlovák csapat ellen, mert ők viszont szélsebesen haladnak a rájátszás felé.
    Tartsanak velünk a mérkőzésen!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Pap Csaba

Gólok és gólpasszok: 23. Pichler (Reiter, Zalavári), 32. Coleman – 37. Polcik (Frolik, Weissmann), 52. Frolik (Weissmann, Polcik), 59. Caladi (Podstavek, Kowalczyk)

UTE Újpest Budapešť: Pleszkán (Hajek) – Zalavári, Hodos, Reiter, Pichler, Gágyor – Horváth, Garbacz, Sweeney, Dömötör, Virág (C) – Ványi, Sommer, Hamann, Coleman, Turbucz – Bereczki, Kovács, Németh, Szirányi.
    HC MIKRON Nové Zámky: Chovan (Krajcovic) – Baron, Kowalczyk, Podstavek, Stefanka, Caladi (C) – Siska, Pavesic, Korytko, Dubec, Uhnák – Zajac, Král, Frolik, Weissmann, Polcik – Balla, Hardi, Ruzicka.

Játékvezetők: Mayer Gábor, Jan Capranka – Bedő Péter, Soltész Áron