Fehérvár AV19 – HDD Olimpija Ljubljana 1:2 (vége)
Fehérvár AV19
1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
HDD Olimpija Ljubljana
kedd 26.11.2013, 19:15 • Ocskay Gábor Jégcsarnok, Székesfehérvár • EBEL

A Ljubljana zsinórban hatodszor is nyerni tud a Volán otthonában, 5 perc alatt megfordítva a mérkőzést. (21:29:29)

60:00

59:51
    Nem sikerül helyzetbe kerülnie a Fehérvárnak, a szlovének kerülnek helyzetbe az üres kapu előtt, Sikorcin önfeláldozóan blokkol.

58:55
    Bálizs elindul lefelé és jön fel a helyére az extra támadó.

58:01
    Folytatódik a mérkőzést, lassan készülődhet Bálizs elindulni a kispad felé.

58:00
    Hazai időkérés.

57:48
    A Ljubljana gólt szerzett!
    Pár perc alatt megfordítják a mérkőzést a vendégek JUDD BLACKWATER révén.

55:40
    Majdnem megszerzi a vezetést a Ljubljana MacAuley hagyja ki az üres kaput.

54:45
    Egyenlít a Ljubljana! ANDREJ HEBAR tisztán lőhetett és a rövid oldalon bement a korong Bálizs mellett.

53:29
    Kiegészül a Fehérvár.

52:57
    Sikerül felszabadítania a Volánnak Kovács Csaba révén.

52:14
    Sikerül felállniuk a szlovéneknek, Bálizs fogja az első próbálkozást.

51:38
    Nem sikerül bevinniük a vendégeknek a Volán harmadába, Dervaric korcsolyázik lesre.

51:29
    Két perces kiállítás. Az ördögök közül Tokaji ül ki két percre.

51:21
    Szirányi bombája a palánkon csattan.

50:23
    Sikorcin indulhatott volna meg lendületből, de a vonalbíró lest fúj.

48:25
    Kiss ereszti meg messziről, Kuhn hárít.

47:54
    Hazaiak teljes létszámban.

47:15
    Egyelőre nem sikerül mit kezdeniük az előnnyel a sárkányoknak, Magosi szabadít fel.

46:39
    Magosi előre bulizik, Kuhn lepkésében a korong, ennek eredményeképpen felszabadítás a szlovén harmadban.

46:37
    Nem sikerül letámadni a Ljubljanának, sőt kiütik tilosra.

46:16
    Vendégek teljes létszámban. Emberelőny a Ljubljanánál.

45:54
    Kiállítás a Fehérvárnál, Szirányi bottal akasztásért.

44:40
    Sarauer passzolt keresztbe a kapu előtt, a túloldalon nem sikerül beleérni.

44:16
    Blackwater a kiállított a Ljubljanából, szándékos korong kilövésért.

44:12
    Ograjensek lövése egy fehérvári blokkról a védőhálóban köt ki.

43:00
    Kiegyenlítettebben indul a második harmad, mindkét oldalon, alakult már ki gólszerzési lehetőség.

41:40
    Kocsis viszi be a támadó harmadba Bálizs passzából, Kuhn fogja a lövést.

41:05
    Saját harmadukban veszítik el a korongot az ördögök, Bálizs védi a szlovén lövést.

40:28
    Benk lövi rá kijön Kuhnról, az ismétlést is védi a kapus

40:01

40:00

39:58
    Sikorcin ereszt meg még egy lövést a harmad végén, a kapus mamuttal véd.

39:30
    Gólt szerzett a Ljubljana Verlic révén, ám a gólt érvénytelenítik a játékvezetők, a kapu ugyanis elmozdult.

38:26
    Ismét a kék-fehérek támadnak, csak tilosra tudják menteni a vendégek.

37:30
    Nagy helyzet marad ki a zöldek előtt, Bálizs kimozdult a ketrecéből és a kapu előtt álló szlovénhoz felé tart a korong, szerencsére elcsúszik az ütője alatt.

36:39
    A Volán gólt szerzett!
    Andrew Sarauer gyönyörű passzából FRANK BANHAM fejezi be az akciót! Vezeti a Fehérvár! Gólpassz: Sarauer, Jackman

36:09
    Egyből feláll a Fehérvár. Jackmanék emberelőnyös sora próbálkozik a gól szerzéssel!

36:07
    Fehérvári emberelőny következik. Czveteket küldik ki gáncsolásért.

35:10
    Kezd éledezni a Ljubljana több helyzetet is kialakítanak.

34:20
    Bálizs ment ismét nagyot, buli a Volán harmadában.

33:30
    Kettő az egyben támadtak a sárkányok, Bálizs átért a hosszú oldalra!

32:20
    Mihály lép ki a szlovének gyűrűjéből kapuig, viszi Kuhnról kijön a korong, Sikorcin ismételhet de ezt már fogja Kuhn.

31:21
    MacAulay lövését védi Bálizs.

29:43
    Szorongat a Fehérvár, Andrej Hebar tilosra tud csak menteni.

28:10
    Kovács indulhatott Bálizs indításából, Kuhn ezt is hárítja.

27:40
    Hatalmas helyzet marad ki ismét a kék-fehérek előtt, túl jut a korong a kapuson de egy védő az utolsó pillanatban tisztáz.

26:56
    Sarauer és Naglich indulhatott meg kettő az egyben. Sarauer ezúttal a lövést választja, Kuhn véd.

26:30
    Verlic kerül helyzetbe, a kapu elé próbálja belőni, de Pozsgai jól védekezik.

24:45
    Továbbra is a Volán diktálja a tempót, sajnos gól továbbra sincs.

23:50
    Ismét feláll egyenlő létszámnál a Volán, Tokaji bombája zárja az akciót. Buli a vendégek ketrecénél.

23:11

22:30
    Ismét kiütik a fehérváriak, az ellenfél nem jut el lövésig.

21:39
    Nem sikerül felállnia a szlovéneknek.

21:11
    Verlic fordul rá a kapura, Bálizs véd.

21:02
    Az első fehérvári kiállítás Kovácsé bottal lökésért.

20:01

20:00

19:59
    A harmad végén Magosiék támadtak le, de helyzet nem alakult ki. Fehérvári nyomás volt végig az első harmadban, Bálizsnak nem sok dolga akadt. A vendégek csak Kuhn kapusuknak köszönhetik, hogy még 0-0 a mérkőzés állása.

18:10
    Naglich lő éles szögből, ez is a ljubljanai hálóőré.

17:30
    Óriási helyzet marad ki a Fehérvár előtt, a korong át jutott már a kapuson, az utolsó pillanatba nyúl vissza a bárdal.

16:33
    Továbbra is szorongat a Fehérvár, megint tilosra tudják csak kiütni a szlovének.

15:41
    Vendégek teljes létszámban.

15:15
    Naglich fordul be a kapu mögül, de Kuhn egyenlőre remek formában van, megint hárít.

15:01
    Szirányi kék vonalas lövése nem jön ki Kuhnról. 23 másodperc van még az előnyből.

14:10
    Az egyik szlovén vissza jött, még több, mint egy perc szimpla előny a volánnál.

13:57
    Sertich lőtt közelről, de Kuhn hárít!

13:41
    Megint kiküldenek egy szlovént, majdnem fél percig kettős emberelőny a volánnál!

12:30
    Rögtön felállnak Kovácsék a támadó harmadban.

12:10
    Ismét szlovén 2 perces büntetés.

11:49
    Naglichék sora áll fel 5 az 5-ben, hatalmas nyomás alatt tartva a sárkányokat.

10:41
    Sikorcin mehetett egy az egyben, nem sikerült az utolsó csel, így nem jut el lövésig.

09:53
    Ismét csak tilosra tudja kiütni a szlovén együttes.

09:12
    A vendég harmadbéli buli után Kovács lő kapura, de csak oldalhálót talál.

08:11
    Ograjensek viszi be a harmadunkban, Vincze ütközésének hála vége az akciónak.

07:27

06:59
    Tokaji került helyzetbe, Mihály átadásából a lövés elkerüli a kaput.

06:02
    Rögtön feláll a volán a szlovének harmadában, Mihály bombája a felső kapuvason csattan.

05:27
    Szlovén kiállítás! Koblar Gregor ül ki két percre akasztásért.

05:27
    Gólt szerzett a Fehérvár, de a gól érvénytelen, mert a gól előtt a kapus fejvédője leesett és a bírók megállították a játékot.

04:10
    Sertich távoli lövését védi Kuhn, buli a vendégek harmadában.

03:40
    Hebar kerül helyzetbe, Bálizsról kijön a korong, de a védelem tisztáz.

03:10
    Letámadnak az ördögök a vendégeknek csak tilosra sikerül kiütniük.

01:30
    Most Sarauerék sora keverget a vendég harmadban, ám helyzetig nem sikerül eljutni.

00:59
    A Ljubljana kezdi jobban a mérkőzés, sikerült beszorítaniuk a fehérváriakat a harmadukba, lövésig is eljutnak.

00:01

A mai napon ismét a ligautolsó a HDD Olimpija Ljubljana látogat a SAPA Fehérvár AV19 otthonába. Kiváló esélyt adva az ördögöknek a további pont szerzésre. Óvatosságra adhat okot, hogy a Ljubljana egyetlen idegenbeli győzelmét a Volán ellen aratta. Kövessék nyomon itt a mérkőzést!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:15 - kor kezdődik.

Gólok és gólpasszok: 37. Banham (Sarauer, Jackman) – 55. Hebar (Verlic, Ross), 58. Blackwater (Ulmer, MacAuley)

Fehérvár AV19: Bálizs (Rajna) – Sertich, Jackman, Naglich, Sarauer, Kocsis – Szirányi, Tokaji, Benk, Yellow Horn, Banham – Pozsgai, Hetényi, Kovács, Erdély, Mihály – Kiss, Tóth, Sikorcin, Vincze – Vezetőedző: Rob Pallin
    HDD Olimpija Ljubljana: Kuhn (Sila) – MacAulay, LaPlante, Ulmer, Blackwater, Morency – Cvetek, Ross, Verlic, Music, Hebar – Erman, Dervaric, Koblar, Pesut, Ograjensek – Grahut, Groznik, Pesjak, Hocevar – Vezetőedző: Ivo Jan

Játékvezetők: Erd, Smetana, Johnston, Németh