ZF-Eger - NGM FIRENZE Pallan 8:16 (vége)
ZF-Eger - NGM FIRENZE Pallan

8:16

(4:4, 2:3, 0:5, 2:4)

péntek 29.11.2013, 20:00 • Eger, Bitcskey Aladár uszoda • Vízilabda BL

A mérkőzésen két teljesen eltérő félidőt láthatott az egri publikum és két különböző ZF-Egert. Megérdemelten nyert a Firenze. A mai nap mutatott teljesítmény kevés lehet a továbbjutáshoz. A holnapi nap az Imailovo ellen ugornak vízbe a magyarok. (21:10:26)

8
    Pócsié az utolsó lövés. Lavi védte.

8
    Colaiocco lőtt mellé bal oldalról.

8
    Pócsi centerből kisebb várakozás után emelte át Lavit.

7
    Akkor lőnek gólt amikor akarnak. Motta középről eredményes,

7
    Vályi F.-t állítják ki.

7
    A vendég szakvezető kéri ki utolsó idejét.

7
    Czigány löketét Ferrini blokkolta.

7
    Bartolini lőtte bele a blokkba. Mind két csapat a mérkőzés végét várja.

6
    Czigány távolról lőtt még mielőtt lejár az óra, de Lavi könnyedén fogta.

6
    Lejárt az olasz támadóidő.

5
    Hosszút támadhat a ZF, előbb Clayton, majd Czigány is lőhetett, de végül kontra miatt veszik el a magyaroktól.

5
    Bartolini kapta meg a második személyi hibáját.

4
    Lapi ejtéssel próbálkozott nagyon távolról, a felső lécen pattant.

4
    Clayton valósággal odaajándékozza Ferrininek a labdát.

4
    12 perc alatt mindössze egy gólt szerzett az Eger.

4
    Időt kér a hazai mester.

4
    Motta újra óriási gólt lőtt, középről lőtte ki a bal felsőt. Gangl nem véd ma jól.

3
    Czigány lőtt kapufát. Ma nincs szerencsénk.

3
    Most jó volt a hazai védekezés.

2
    Repetto-t küldik ki végleg, de Zajácz elkapkodta Craig blokkolni tudott.

2
    Gangl-t újra átejtették. Motta jóformán csak ezzel próbálkozik. A bal szélről érkezett a lövés.

2
    Pócsit szerelték hárman is.

1
    Gyönyörű gól Repetto kapásból lőtte be középről távolról Lapi passzát!

1
    Antal belövi! Ezzel megvan a félidőben az első gólunk. A kapu jobb oldalában bombázott.

2
    Settonce-t kiállítják, majd Olimpi ellen büntetőt ítélnek.

1
    Olimpi úszik most Czigánnyal, de ezt is mi hoztuk el. Ebben 4-0 nekünk..

Teljes csőd! A Firenzének minden összejön, nekünk semmi. A támadójáték eddig se működött jól, de most a védelem is összeomlott. Azonban a tisztes helytállás még összejöhet...

8
    Lapi és Olimpi veszi el Antaltól a labdát.

8
    Középről lő óriási gólt Settonce távolról. Nagy verést kapnak a lányok, ha így folytatják.

8
    A magyar akció se sikeresebb, mellé megy a próbálkozás.

7
    Gangl védett egy olasz lövést.

7
    Repettot állították ki, de Pócsi a kapust lőtte ki. Szörnyű ez a negyed a hazaiaknak.

6
    Settonce bal oldalról lőtte ki a bal oldali kapufa találkozását.

6
    Antal lövése középről a bal kapufán csattan.

6
    Claytont állították ki még az időkérés előtt, Repetto ki is használta, ezzel már öt a különbség.

5
    Firenzei időkérés.

5
    Repetto kiállításával emberelőnyben vagyunk, de a lövés mellé megy.

5
    Kettős kiállítás, Somhegyit végleg kiküldik, míg az olaszoktól Settonce-t állítják ki.

5
    Repetto hozta el a labdát, de az indítása Colaiocco-nek hosszúra sikeredett.

4
    Giachi adta be Colaiocco-nek, aki lőtt is, Gangl védett, de becsorgott róla.

4
    Repetto lövését védte ugyan Gangl, de visszaúszásnál szabálytalankodást látott a játékvezető, így marad a labda a vendégeknél.

3
    Lapi próbálkozott ejtéssel, de Gangl kapu fölé ütötte, sarokdobással jöhet a Firenze.

3
    Czigány bejátszása nem volt pontos Pócsinak.

3
    Időt kér a hazai szakvezető.

3
    Újra elhúztak hárommal a vendégek. Giachi szerzett gólt középről emberelőnyben. Gangl kezei között jutott hálóba a labda.

3
    Somhegyit állítják ki. Második hibája.

2
    Pengő pattintotta bele Laviba a labdát.

2
    Előbb Settonce-ra jött ki jól Gangl, majd Craig ejtését is kiszedte a léc alól a hazai kapus.

1
    Kontra a hazaiak ellen.

1
    Craig centerből fordult le Somhegyiről és növeli csapata előnyét kettőre.

1
    Czigány lőtt távolról kapu mellé. Elkapkodott próbálkozás volt.

1
    Czigány újra elhozza a labdát a ráúszásnál, de most szorosabb volt Repettoval a csata.

Egy gólos előnnyel vonulhat szünetre a Firenze. Jól védekeznek a magyar lányok, de a támadáson van még mit csiszolni. Reméljük a második félidőben ezen is javítani tud a ZF.

8
    A félpályáról lőtt Czigány a félidő utolsó másodpercében, Lavinak nem okozott gondot.

8
    Bartolini lövését védte Gangl. Ha jól emlékszem ez volt az első védése eddig a meccsen.

8
    Újabb kontra középen, Somhegyi ellen az ítélet.

8
    Az emberelőnyt bal szélről Craig értékesíti.

7
    Visszaúszásnál Claytont állították ki.

7
    Colaiocco-t állították ki, Czigány lóbált sokat bal szélről, de fejbe lőtte Lavit.

7
    Settonce adta el a labdát.

6
    Clayton volt kénytelen a támadóidő lejárta miatt lőni, nem is sikerült rosszul, a felső lécet találta el.

6
    Lapi jobb szélről játszotta be Craignek a labdát. Szép játék volt!

5
    Somhegyi középről lőtte meg a harmadik gólját, ami egy óriási bomba volt.

5
    Motta lövését Pengő blokkolta.

5
    Mottát állították ki. Ismét gyorsan akarták befejezni, de Somhegyi lövését centerből most védeni tudta Lavi. Az olasznak a második kiállítása.

4
    Antal szerzett labdát. Szépen blokkolta Colaiocco passzát.

4
    Lapi kiállítását, pillanatok alatt használta ki Somhegyi. Szép volt a bejátszás Zajácztól!

4
    Lapi középről lőtte ki a bal kapufát.

3
    Czigány lőtt kapura, de Lavi kiszedte a bal alsóból, óriási bravúr!

3
    Somhegyi blokkolta a jobb oldali lövését Bartolininek.

2
    Pócsi veszti el a labdát.

2
    Bartolini lövi ki a bal kapufát, onnan pattan be. Szerencséjük is van a firenzeieknek.

2
    Czigány Ellen büntető.

2
    Antal középről eresztett meg egy lövést, de középre érkezett, így Lavi könnyedén védeni tudta.

1
    Zajácz és Czigány szerez labdát együttesen. Czigány eddig szenzációsan játszik.

1
    Pengő ellen ítélnek kontrát a bírák.

1
    A második ráúszást is Czigány viszi el Repetto elől. Sima volt.

Egy eseménydús első negyed után gólban gazdag döntetlennel pihenhetnek az olasz és magyar lányok. 4:4 az állás, de az időkérés után az egriek játéka fényévekkel javult. Várjuk hogyan folytatódik a mérkőzés.

8
    SZép vendég gól, Lapi ejtette át Gangl. Már a második ilyen gólja a magyar kapusnak.

8
    Somhegyi ellen ítélnek kontrát középütt.

8
    Czigány újabb pazar labdaszerzése!

7
    0-3-ról fordítanak a lányok! Czigány lőtte be a büntetőt!

7
    Craig ellen büntető, neki ez a második hibája és már az első negyedben.

7
    Colaiocco lőtt felső kapufát. Jöhet az Eger.

7
    Pengő szerzett labdát, majd Czigány úszott meg a jobb oldalon, Colaiocco ugyan utolérte, de Czigány kilőtte a jobb alsót.

6
    GÓÓÓL! Somhegyi emberelőnyből csökkenti a hazaiak hátrányát egyre. Bal szélről lőtte ki a hosszú sarkot. Lavi ugyan beleért ujjheggyel, de ez kevésnek bizonyult.

6
    Craig kiállítása.

6
    Czigány és Antal kettős szerzett labdát közös erővel.

5
    Pócsi ellen ítéltek kontrát, így Antal hiába lőtt, ráadásul fölé.

5
    Czigány szerzett labdát. Éledezik a hazai védelem?

5
    Bartolini kiállítása után azonnal gólt szerez a bal oldalról Antal!

4
    Időt kér az Eger.

4
    Már három! Lapi ejtett a a bal oldalról a kapu jobb oldalába. Rosszul kezdünk.

4
    Újabb elrontott támadás, Czigány hagyta ki a lövését.

3
    Bartoli a sértett lövi be a kapu jobb oldalába. 0:2!

3
    Pengő ellen harcolt ki büntetőt Bartoli.

3
    Újabb támadószabálytalanság, Clayton ellen fújtak.

3
    Motta támadóidő lejárta miatt távolról lőtt, de csak a kapu fölé sikerült.

3
    Antal lövését a kapu bal sarkánál Craig blokkolta.

2
    Mottát állítják most ki.

2
    Motta góljával megszerzi a vezetést emberelőnyben a NGM. Középről szerezte a gólt.

2
    Somhegyit állították ki.

1
    Kontra középen tolás miatt. Jöhetnek a hazaiak. Mire ezt leírom Pengőtől is elveszik a labdát. Újra az olaszok jöhetnek.

1
    Colaiocco szerzett labdát.

1
    Czigány hozta el Repettoval szemben az első ráúszásnál a labdát.

Kezdők:

ZF: Gangl – Antal, Pócsi, Czigány, Clayton, Somhegyi, Pengő.

Firenze: Lavi – Motta, Colaiocco, Lapi, Bartolini, Repetto, Craig.

Az Európa Liga D csoportjának első mérkőzésén az orosz Izmailovo 10-13-as vereséget szenvedett az Olympiakosszal szemben. A görög csapatban vízbe ugrott Bujka Barbara is, aki hat gólt szerzett és ezzel csapata legjobbja volt.

Ezen a hétvégén zajlanak a vízilabda női Euroliga csoportmérkőzései, aminek tétje, hogy mely csapatok jutnak a negyeddöntőbe. Négy csoportba sorsolták a pólós lányokat, ebből a magyarok az A csoportban az Újpest, a C csoportban pedig a Szentes révén érdekeltek, a D csoportban pedig a ZF-Eger első mérkőzését az olasz NGM Firenze ellen figyelemmel is kísérhetjük. Öt, illetve hat csapat lenne minden egyes csoportban, ám éppen az egrieké egy kvartetté változott, mert időközben a Nancy visszalépni kényszerült.
    Minden csoportból az első két helyezett jut tovább, az Eger hazai környezetben küzdhet meg ezért, míg a többi csoport végeredménye Olaszországban, Hollandiában, illetve Angliában dől el.
    Szombaton és vasárnap folytatják a hevesiek, előbb az orosz Izmailovo, majd másnap a görög Olympiakosz ellen szállnak vízbe. A vasárnapi találkozót is láthatják majd nálunk.
    Pénteken tehát az egriek az egyébként nagyon híres és erős olasz bajnokság pillanatnyilag harmadik helyén álló firenzeiek ellen kezdik meg a nagyon fontos háromnapos küzdelmet.