Tatabánya – Békéscsaba 0:0 (vége) | Nyíregyháza – Ajka 1:0 (vége) | Cegléd – Szigetszentmiklós 1:0 (vége)
Sopron – Kisvárda 3:1 (vége) | ZTE – Kozármisleny 2:1 (vége) | Gyirmót – Szolnok 3:4 (vége)
ZTE FC
2:1 (1:0)
HR-Rent Kozármisleny FC
szombat 30.11.2013, 15:00 • ZTE Aréna, Zalaegerszeg • Merkantil Bank Liga

A fagyott talajon nagyon sok hibával játszottak a csapatok. A 36. percben Bogunovic góljával szereztek vezetést a hazaiak, majd a 61. minutumban Holdampf távoli bombájával meg is duplázták az előnyt. Továbbra se alakult ki túl sok helyzet, de a 92. percben még Fenyvesi szépíteni tudott, azonban az egyenlítésre már nem maradt idő.
    Győzelmével a ZTE a 4. helyre lépett elő, míg a Kozármisleny maradt az utolsó pozícióban. (17:05:23)

90+3
    Hajdú lőtt a sorfalba egy szabadrúgást 17 méterről, kissé balról.

90+2
    A Kozármisleny gólt szerzett!
    Nagy E. visszagurítását Vég lőtte kapura, Jahic még lábbal védett, de FENYVESI OLIVÉR elé került a labda, aki 13 méterről a bal felső sarokba bombázott.

90+1
    Frizoni jobb oldali beadását Helesfay húzta le Pavicevic elől.

90
    3 perc hosszabbítás lesz.

90
    Vituska lőtt 19 méterről, kissé jobbról a kapu mellé.

89
    Egy eladott labda után Grbic lábáról pattan a kapu mellé a játékszer.

88
    Jahic fogta a labdát a bal alsó saroknál.

86
    Vég ívelt a 16-oson belülre, de hosszan, így kirúgással jöhet Jahic.

85
    Vég tört volna be a 16-oson belülre, de Hajdú szerelte.

84
    Vendég szabadrúgás a kezdőkörből.

83
    Hajdú marad lent, játékvezetői labda.

82
    Egy jobb oldali beadást fejelt le Pavicevic, Helesfay megfogta.

81
    Vég passzolta ki a labdát az alapvonalon túlra, kirúgás.

79
    Kovács T. távoli lövése kerülte el a kaput.

77
    Egy keresztbelőtt labdát Vituska továbbított 5 méterről kapura, a hosszú saroknál álló Kovács G. azonban kivágta a labdát a gólvonalról.

77
    Pavicevic első lövése még lepattant a védőről, a 11 méterről leadott ismétlés azonban centikkel a jobb alsó sarok mellett hagyta el a játékteret.

76
    Kihasználja harmadik cseréjét is a ZTE: Holdampf le, Vágó be.

75
    Pap maradt lent, játékvezetői labdával folytatódik a mérkőzés.

73
    Cseréltek a vendégek, Varga ment le és Vituska állt be.

72
    Cziráki lőtt 17 méterről, Jahic vetődve fogta a labdát a bal alsó sarok előtt.

71
    Próbálkoznak a csapatok, de helyzetig nem jutnak.

67
    Vég jobb oldali beadását Simonfalvi rúgja szögletre az utolsó pillanatban.

66
    Hajdú beadása pattan szögetre.

65
    Preklet helyett Frizoni a pályán.

64
    Varga indította Nagy M.-et, de Bogunovic szépen szerelte.

62
    Sluka ívelt előre egy szabadrúgást, amit Pavicevic fejelt középre, de lemaradtak róla a hazai támadók.

61
    A ZTE gólt szerzett!
    HOLDAMPF GERGŐ szánta el lövésre magát 28 méterről, a labda épp Helesfay előtt pattant fel és végül a jobb alsó sarokban kötött ki.

59
    Fellai indítása hosszú Végnek, jöhetnek a hazaiak.

58
    Cseréltek a hazaiak is, Nagy Z. helyett Babati a pályán.

57
    Kiss helyett Cziráki áll be a vendégeknél.

56
    Továbbra is sok hibával játszanak a csapatok a fagyos talajon.

55
    Vég jobb oldali beadását fejeli ki Sluka.

49
    Hajdú kapott sárgát, miután Fenyvesit rúgta fel.

48
    Vég lőtt 18 méterről a kapu mellé.

47
    Vég adott be jobbról, de mélyen, így Jahic magabiztosan fogta.

46
    Holdampf húzta vissza Szabót, sárga.

46

Az első félidőben nem nagyon alakult ki igazi helyzet a csapatok előtt, inkább szabálytalanságok tördelték a játékot. Végül a 36. percben Bogunovic szemfülessége révén szerzett vezetést a ZTE.

45
    Grbic indítása lett hosszú, így Pavicevic elől felszedte Helesfay.

44
    Kovács G. lőtt fordulatból, 16 méterről a kapu mellé.

43
    Szabó lökte el Simonfalvit, amiért sárgát kapott. A játékvezető lappal figyelmeztette egy korábbi szabálytalanságért Fenyvesit is.

42
    Nagy Z. eresztett meg egy életerős bombát 30 méterről, a lövés alig szállt a kapu fölé.

41
    Simonfalvi beadása után Pavicevic gurított középre, de a védők kivágták.

40
    Hajdút tartják fel a bal oldalon, a játékvezető továbbot int.

39
    Sluka ívelt előre egy szabadrúgást, Pavicevic azonban 12 méterről, a kifutó kapust megelőzve a kapu mellé fejelt.

38
    Fenyvesi csúszott oda Prekletnek csúnyán, de a lap elmaradt.

36
    Sluka ívelte be a szabadrúgást, Pavicevic fejelte középre a labdát, Kovács G. és Helesfay összecsúszott, így a túloldalon érkező MILAN BOGUNOVIC elé került a labda, aki 3 méterről a jobb alsóba lőtt.

35
    Szabadrúgás a hazaiaknak, balról, a kaputól 25 méterre.

34
    Fenyvesi lőtt 25 méterről a kapu fölé.

33
    Bedobásokkal halad előre a bal oldalon a ZTE.

32
    Simonfalvi marad lenn a 16-oson belül, de szerencsére nincs szükség ápolásra.

31
    Preklet adott be jobbról, de Pavicevic elcsúszott, így nem tudott kapura fejelni.

30
    Vég ívelte be a pontrúgást, de kifejelik a védők.

29
    Pap esik el a védője mellett, szabadrúgás befelé.

28
    Mindkét csapat sok hibával játszik eddig, igazán veszélyes helyzetek nélkül.

27
    Szabadrúgás jobbról a vendégeknek, de ebből se alakult ki helyzet.

27
    Ez a sarokrúgás is veszélytelen.

26
    Kovács G. mentett szögletre a hazai 16-oson belül.

24
    Vég tört volna be a 16-oson belülre, de Bogunovic a helyén volt és szerelte.

23
    Simonfalvi jobb oldali beadása pattan szögletre.

22
    Varga lőtt 17 méterről a jobb alsó sarok felé, de a lövés gyengére sikerült, így Jahic felszedte a labdát.

21
    Pavicevic és Kiss harcoltak túl hevesen a 16-oson belül, a játékvezető megy oda fegyelmezni.

20
    Hajdú jobb oldali szöglete után ide-oda pattogott a labda, végül a vendégek felszabadítottak.

20
    Sluka beívelését csúsztatta ki egy védő szögletre.

19
    Hajdút rúgták fel a 16-os sarkánál, szabadrúgás befelé.

18
    Egy hazai bedobást látott ismét szabálytalannak a játékvezető.

17
    Nagy M. indította volna a társát, de Bogunovic szépen csúszott bele az átadásba.

16
    Nagy E. futott volna el a bal szélen, Bogunovic lerántotta. Sárga.

14
    Egy bal oldali szabadrúgást Nagy E. csúsztatott tovább, érkezett Vég, aki 6 méterről a kapuba lőtt, de már lesről, így a játékvezető érvénytelenítette a gólt.

13
    Grbic ezúttal a sorfalba lőtte a labdát.

12
    Kovács kezezett a 16-os előtt, jó szögből, 22 méteről jöhet szabadrúgással a ZTE.

11
    Újabb hazai szabadrúgás, ezúttal a félpályáról.

10
    A pontrúgást Grbic tekerte jóval a kapu fölé.

9
    Pavicevic-et tartják fel a 16-os sarkánál, szabadrúgás befelé.

8
    Preklet beadás helyett kicselezte magát az alapvonalon túlra.

7
    Simonfalvi csúszott oda Fenyvesinek rossz ütemben, sárga lap.

6
    Grbic beadását fejelte ki Fenyvesi.

4
    Hosszú, rossz indítás után Jahic jöhet kirúgással.

3
    Varga indította Papot, de Preklet az utolsó pillanatban szerelni tudta a 16-oson belül.

2
    Preklet várt sokáig egy bedobással, majd a játékvezető elvette a labdát.

1
    A vendégek kezdték a találkozót.

1

Jönnek a játékosok, hamarosan kezdünk!

A játékosok már bementek az öltözőbe, a mérkőzés várhatóan azonban 10 perc késéssel fog kezdődni.

ZTE FC: Jahic – Preklet, Kovács G., Bogunovic, Nagy Z. – Sluka, Grbic, Holdampf – Simonfalvi, Pavicevic, Hajdú.

Kozármisleny: Helesfay – Kiss, Fellai, Kovács T., Fenyvesi, Szabó, Nagy E., Varga, Vég, Nagy M., Pap.

Játékvezetők: Pintér Cs. – Horváth Z., Makkosné Petz B.

A Ness Hungary NB II. tavaszról előhozott 16. fordulójában a ZTE a Kozármislenyt fogadja. A hazaiak a bajnokságban a 8. helyen állnak, míg a vendégek az utolsó pozíciót foglalják el.

Eddig három alkalommal találkozott egymással a két klub. A tavalyi bajnokságban Zalaegerszegen Kocsárdi találatával 1:0-ra nyert a ZTE, míg a kozármislenyi mérkőzésen Zsdrál illetve Pavicevic góljaival 1:1-es döntetlen született. Legutóbb az őszi nyitófordulóban, szintén Kozármislenyben végeztek 0:0-ra egymással a csapatok.

Az elmúlt fordulóban a ZTE hazai pályán 4:2-re nyert a Szigetszentmiklós ellen, míg a mislenyiek 3:1-re kaptak ki Nyíregyházán.

A zalaiknál Kulcsár Kornél, míg a vendégeknél Vattai Balázs biztosan nem léphet pályára a mai találkozón, miután a múlt hétvégén megkapták az ötödik sárga lapot.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:00 - kor kezdődik.