Olympiakosz Pireusz - ZF Eger 11:6 (vége)

vasárnap 01.12.2013, 11:30 • Eger, Bitskey Aladár uszoda • Vízilabda BL

1. Firenze: 6 pont.
    2. Olympiakos: 6 pont
    3. ZF-Eger: 3 pont
    4. Izmailovo: 3 pont

A tornát a végig domináló, de utolsó tét nélküli mérkőzésre kiengedő Olasz NGM Firenze nyerte, a második helyen még továbbjutóként a Bujka Barbarával felálló Olympiakos Pireusz végzett. Kettejük között az egymás elleni eredmény döntött. A ZF-Eger hazai pályán gyengén teljesített, így csak a harmadik helyet foglalta el. A csoport sereghajtója az orosz Izmailovo, aki végig pariban volt mind a görög, mind a magyar csapattal, de végül alulmaradt, így ők is tét nélkül ugrottak vízbe az olasz együttes ellen. (12:57:20)

Vége a találkozónak. Megérdemelten nyert az Olympiakos. Egyedül a harmadik játékrészben voltunk egyenrangúak a görögökkel, ez viszont nem lehet elég egy győzelemhez. A negyedik negyedben már reményt vesztve játszó Czigányt és Somhegyit is elvesztő egriek csak a mérkőzés végét várták.

8
    Antal löketét középről közelről védte nagy bravúrral Diamantopoulou.

7
    Plevrotou bejátszás után centerből eredményes. A gólpasszt Knox adta

7
    Clayton szerzett labdát, majd az indítása Pócsinak elhal. Újra a görögök jöhetnek.

7
    Veréb is begyűjti a maga első kiállítását.

6
    Avramidou-t is kiküldik, Pengő viszont a kapusba lövi.

6
    Vályi F. kiállítása után Knox lőtt a blokk segítségével kapu fölé.

5
    Pattintott lövéssel Clayton megszerzi mai első gólját középről.

5
    Bujka jobb oldalról ejtette át Ganglt.

4
    Somhegyit végleg kiküldik.

4
    Lélektelen a magyar játék, Knoxot állították ki, majd Somhegyi lőtt kapu mellé.

3
    Gangl csípett el egy bejátszást.

3
    Antal újabb emberelőnyt puskázott el. Kapu mellé lőtte a helyzetét. Tetzalidou-t állították ki, neki ez a második.

2
    Somhegyit állították ki, majd Knox nagyon távolról lőtte meg a maga harmadik gólját középről. Ez is nagyon szép találat volt.

2
    E. Plevritou löketét Gangl védte, sarokdobás következik.

1
    Claytonnak se megy ma, Avramidou blokkjába lőtt bele.

1
    E. Plevritou lőtt óriási gólt, jobb szélről pókhálózta ki a jobb felsőt. GYönyörű gól volt!

1
    Clayton és Avramidou úsznak az utolsó labdáért a tornán! Az utóbbi hozza el.

Vége a harmadik negyednek is. A védekezés már rendben működik, de a támadás továbbra is nagyon gyenge. Ráadásul Czigány kiállása sem segít ebben, aki két gólt is lőtt ma már. Egy óriási hajrára lenne szükség itt a fordításhoz.

8
    Pócsi löketét védte Diamantopoulou.

8
    Vasilakopoulou találta el a felső lécet jobb oldalról. Magyar támadás következhet.

7
    Pócsi nem tudta megszelidíteni Vályi F. bejátszását, így eladott labda lesz belőle.

7
    Lejárt a görögök támadóideje, ott hagyják a játékszert.

8
    Pócsi elől E. Plevritou szedte el a labdát.

6
    Folytatódik a játék, magyar támadással.

6
    Czigány fájlalj a kezét, a bal karján szakadt el egy szalag. Ma már biztosan nem játszik.

6
    Időt kér a magyar csapat.

6
    Előbb Somhegyit, majd Zajáczot is kiállították, így középről Knox könnyedén szerzett gólt

5
    Diamantopoulou védett ki egy elég gyenge ejtést.

5
    Knox bal szélről próbált ejteni, de a felső léc mentett most.

4
    Antal lőtt épp hogy kapu mellé középről.

4
    Bujka ellen kontra! Ez a játék jó lehet, csak gólt, gólokat is lőni kellene.

4
    Antaltól veszik el a játékvezetők a labdát.

3
    Gangl védett nagy bravúrral!

3
    Vályi F. a jobb oldalról némi lóbálás után talál be. Diamantopoulou ugyan bele tudott érni, de védeni nem sikerült neki.

2
    Bujka elől Antal szedi el. Eddig a védelmek dominálnak a második félidőben.

2
    Most Knox szedi el Zajácztól a labdát.

2
    E. Plevritou ejtését jobb oldalról Gangl szedte ki a hosszúból.

1
    Avramidou szerzett labdát.

1
    Ismét Clayton hozta el ráúszásnál a játékszert.

Bujkát ugyan semlegesíteni tudjuk, de ez annak a kárára megy, hogy a görögök többi játékosa könnyedén jut lövő helyzethez, amiket rendre gólra is váltják.
    Három gólos hátrány még fel hozható, viszont a támadó játéknak is ötletesebbnek kell lenni ehhez.
    Az eddigi játék nem lesz elég a továbbjutáshoz és a főtáblára kerüléshez.

8
    Pengőt állították ki az első félidő utolsó percében, de jól védekeztek most a ZF játékosai, így nem jutott lövéshez az Olympiacosz.

8
    Czigány középről nagyon távolról szerzett szép gólt. A kapu jobb oldalába csapódott a labda.

8
    Pengő szerez labdát Bujka elől.

7
    Bujka lőtt fölé középről, de beleértek, így sarokdobás jöhet.

7
    Most a vendégek kérnek időt. Egy perc után pedig támadhatnak.

7
    Zajácz jobbról érkező bejátszása pontatlan Somhegyinek. Sora szerezte meg.

7
    Sora lőtt távolról kapu mellé.

6
    Manolioudaki állították ki, de Clayton eladja a labdát egészen egyszerűen.

6
    Gangl szerzett labdát, Pengő védekezett jól Bujkán.

6
    Clayton puskázott el egy akciót. Újra a görögök támadnak.

5
    Clayton szerzett most labdát.

4
    Antal középről lőtte bele a sűrű blokkba.

4
    Kezd elúszni a meccs, Avramidou lőtt bal szélről kapásból, a gólpasszt adta, Knox.

4
    Clayton bal szélről ejtette ismét kapu felé. Se a védekezés, se a támadás nem megy.

3
    Egri időkérés után támadhat a magyar csapat.

3
    Manolioudaki középről akarta átemelni Ganglt, de két kézzel húzta le a magyar kapus.

3
    Czigány lőtte vele Avramidou kezébe, így jöhetnek a görögök.

2
    Tetzalidou lövi ki a jobb alsót.

2
    Pengő próbálta átejteni balról Diamantopoulou, de felé ment.

1
    Vályi F. kiállítását Avramidou váltja gólra. Visszaáll a kettős gólkülönbség.

1
    Somhegyi centerből lő gólt.

1
    E. Plevritou és Czigány úsznak most versenyt, a magyar lány hozza el.

Az első negyed tehát magyar szempontból a sok kihagyott emberelőnyről marad emlékezetes. Ez meg fogja magát bosszulni. Bujka semlegesítése aránylag megy eddig, bár már egy emberelőnyt kiharcolt és egyszer be is talált.

8
    Az utolsó másodpercekben Knox is begyűjtötte első kiállítását, de nem volt már idő kihasználni.

8
    Pengő kiállítás után centerből Manolioudaki eredményes.

8
    Czigány lőtt középről távolról nagyszerű gólt pattintva.

7
    Knox jobbról lőtte ki a hosszú alsó sarkot. Újra kettő közte.

7
    Manolioudaki jobb oldalról próbálkozott, de Gangl védte a kapu bal oldalából.

8
    Clayton lőtte bele balról Avramidou blokkjába.

6
    Czigány szerzett labdát.

6
    Lejárt a támadóidő, az Olympiacos jöhet.

5
    Gangl védett ki egy görög lövést.

5
    Másodszor se sikeresebbel a magyar lányok, ráadásul visszaúszásnál Zajáczot állítják ki.

4
    Czigáy lövését védte Diamantopoulou , sarokdobással jöhet az Eger.

4
    Avramidou lőtt bal oldalról, Gangl kiszedte a jobb alsóból.

3
    Zajácz lövi meg az első magyar gólt, Plevrotou második kiállítását kapta.

3
    Gangl csípett el egy indítást.

3
    Ilyen emberelőnyös helyzetkihasználással nem lehet nyerni, most Czigány lőtt mellé, Plevrotou-t állították ki.

3
    E. Plevritou ejtette át Gangl-t a jobb oldalról, már 2-0.

2
    Újabb hazai emberelőny maradt ki, Tetzalidou-t állították ki, aki most kihagyta a helyzetet az Clayton volt.

1
    Bujka centerből lőtt gólt a gólpasszt Tetzalidou adta.

1
    Bujkát állították, de az első emberelőnyt Pengő a kapusba lőtte középről.

1
    Az első ráúszást Clayton hozta el Avramidou elől.

Kezdők:

Olympiacos: Diamantopoulou – Tetzalidou, E. Plevritou, Manolioudaki, Avramidou, Bujka, Knox

ZF-Eger: Gangl – Zajácz, Antal, Czigány, Clayton, Somhegyi.

Az első mérkőzésen meglepetésre az orosz Izmailovo megverte a már továbbjutó Firenzét. Két eltérő félidőt láthatott a Bitskey uszoda, az elsőben egyértelműen az olaszok domináltak, viszont a másodikban a moszkvaiak leiskolázta a NGM-et. A végeredmény SKIF CSP Izmailovo MOSCOW-NGM FIRENZE Pallanuoto 9-6.

A csoport második összecsapásán a ZF lányok 9-8-ra verték szombaton az orosz Izmailovo-t, ezzel az Olympiakosz elleni összecsapás fog dönteni a csoport második továbbjutó helyéről. A Firenze mind minket, mind a görög riválisunkat megverték, azonban Bujka Barbara csapata mindössze egy góllal maradt alul, az olasz csapat ellen, míg az Eger héttel. Sokak szerint meccs kulcs, hogy a magyar center semlegesíteni tudja-e majd a hevesi csapat, ugyanis ha nem akkor nagy gondban lehetnek. Egy nagyon parázs és izgalmas mérkőzés várható ez nem vitás, tartsanak velünk.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 11:30 - kor kezdődik.