Nové Zámky – HSC Csíkszereda 4:3 (1:0 szétlövés után) | Ferencváros Bp. ESMTK – Corona Brasov Wolves 2:4 (vége)
Ferencváros Bp. ESMTK
2:4 (0:2, 1:0, 1:2)
Corona Brasov Wolves
péntek 06.12.2013, 19:00 • Pesterzsébeti Jégcsarnok, Budapest • MOL Liga

Váratlanul nyert a sokkal taktikusabban játszó brassói csapat a Fradi ellen ezen az estén, egy viszonylag gyengébb színvonalú meccsen!
    Köszönjük kedves olvasóink megtisztelő figyelmét! (21:01:04)

60:00

59:10
    A Brassó gólt szerzett!
    Gólszerző VIRÁG CSANÁD. Üres kapus góllal dől el a jelek szerint a meccs a Brassó javára! Martin Saluga passzolt VIRÁG CSANÁD-nak, aki becsúsztatta a korongot az üresen árválkodó kapuba! 2-4.

58:35
    Budai lekorcsolyázott, 6 az 5 ellen támad a Fradi!

58:17
    Időkérés a Fradinál!

58:17
    Polc védte Mestyán korongját!

58:00
    2 perc a rendes játékidőből.

56:33
    Gólszerző SALUGA. Assziszt: Virág Csanád. Újra vezet a Brassó! MARTIN SALUGA értékesített egy helyzetet egy gyors vendégakció végén! Virág Csanádtól kapta a korongot! 2-3

56:04
    Borbás a kapu előtt, óriási helyzetben a kapust találta el.

53:49
    Lindquist lőtt középről, nagy erővel – Polc védett!

53:02
    Megint Budai volt munkában a túloldalon, szépen védett!

52:34
    Győri nagy lövését spárgázta ki Polc.

52:01
    Egy kósza korong majdnem megtréfálta Polcot.

51:14
    Most a brassói harmadban a buli.

50:46
    János Imre lövését is védte Budai Krisztián a mamuttal.

49:58
    Saluga közeli korongját hárította a Fradi kapusa.

49:11
    Wehrs bombáját spárgázta ki Budai.

48:42
    A Ferencváros gólt szerzett!
    Gólszerző TŐKÉSI. Egyenlített a Fradi! Vaszjunyin korongja kijött Polc kapusról, valaki még beleért és TŐKÉSI LAJOS majdnem a kék vonalról bevágta a korongot a hálóba!

48:05
    Polcnak kellett védenie egyet.

47:30
    Szinte nincs is játékmegszakítás, de viszonylag kevés a helyzet a kapuk előtt.

46:57
    Kiss Gábor szólózott egyet, majd kapu fölé lőtt!

45:01
    Ojanen vívott nagy harcot a brassói védőkkel, de nem járt sikerrel.

43:35
    Berta lövése a kapu fölé vágódott.

42:09
    Gliga lövése kerülte el a Fradi kapuját.

41:08
    Tőkési korongja ment el a brassói kapu mellett.

40:01

A második harmadban egy, emberelőnyös ferencvárosi gól született, így faragott hátrányán a Fradi, de a Brassó még mindig vezet!
    Vajon mit hoz a harmadik játékrész?
    Megtudhatják, ha velünk maradnak a szünet után is!

38:24
    Most a vendégek ütik ki tilosra a korongot.

37:35
    Ölander indítása volt pontatlan.

36:36
    Ferencvárosi tilos.

36:10
    Feil csúsztatta mellé a korongot nagy helyzetben.

35:56
    Lesen akadt el a brassói akció.

35:19
    Tőkési lövése elakadt egy vendégkorcsolyában.

35:07
    Tilosra ütik a korongot a brassóiak.

34:28
    Péter Róbert remek centerezését Petres lőtte kapura, Budai bravúrral védett.

33:01
    Lindquist bombáját hárította Patrik Polc.

32:40
    Kiss Gábor szép szólója maradt ki.

31:28
    Virág Csanád korongja csak a palánkot találta el.

30:00
    A meccs felénél egyelőre egygólos a brassói vezetés, a Fradi harcol az egyenlítésért.

28:58
    Berta bombája maradt ki!

27:35
    Elmozdult a Fradi kapuja!

25:15
    Gólszerző LINDQIUST. Harmadik emberelőnyét már kihasználta a Fradi, ANDREAS LINDQUIST lőtte be Mikael Potila és Jere Ölander átadásából a korongot Polc kapujába! 1-2.

24:47
    Kiss Gábort ütötték el nagy helyzetben, újabb 2 perc a brassóiaknál, Molnár Zsolt ül ki bottal akasztásért.

23:52
    Péter Róbert közeli korongját védte Budai.

23:22
    Ez a fradi fór is kimaradt, a Brassó kiegészült.

21:22
    Az egykoron a fradiban játszó Juhamatti Hietamaki megy ki 2 percre, gáncsolásért!

20:01

A szünetben a zsűriasztalnál dolgozó egyik munkatárs elmondta, hogy a Ferencváros vélt góljánál az egyik játékvezető úgy ítélte meg, hogy a korong nem jutott át a gólvonalon! Ez a hivatalos indoklás!

Az utóbbi hetekben – főleg hazai jégen – remekül teljesítő FTC-ESMTK egyelőre nem bír a szervezetten hokizó brassói együttessel. A Fradi lőtt ugyan egy gólt, de az a találat szabálytalan körülmények között esett, így érvénytelen volt!
    A Brassó egyelőre kétgólos előnyben van, de a második harmad elején még a Fradi lesz 19 másodpercig emberelőnyben!
    Érdekes lesz a folytatás, tartsanak velünk a szünet után is!

20:00

19:00
    Utolsó perc az első harmadban.

18:33
    Gliga megugrott emberhátrányban, de nem jutott el a Fradi kapujáig.

18:18
    Kiállítás a brassóiaknál, Virág Csanád kap 2 percet.

17:58
    Pál szöktette magát nagyon hosszan.

16:04
    Gólszerző ANTAL ZS.. Már kettővel mennek a vendégek! ANTAL ZSOMBOR csípett el egy rossz hazai átadást és egy lövőcselt követően bevágta a korongot Budai kapujába! 0-2.

15:10
    Pál került a jégre egy összecsapás után, de nincs kiállítás.

14:30
    Most beszorul a Fradi!

14:11
    Piszarenko lövése zúgott el a Fradi kapuja mellett.

12:56
    Dumitru nagy bombáját kellett védenie Budainak.

12:14
    Gólt lőtt ugyan a Ferencváros, Potila korongja kijött Polcról és valaki bepofozta a kapuba, de a jelek szerint szabálytalanul mert a bírók nem adták meg a találatot!

12:05
    Piszarenko lövése ment kapu mellé.

10:37
    Borbás nagy lövését védte Polc.

10:00
    Eltelt az első harmad fele, a Fradit láthatóan hidegzuhanyként érte a bekapott gól!

8:09
    Gólszerző VIRÁG CS.. Gyors brassói ellenakció végén VIRÁG CSANÁD közelről talált be Budai kapujának jobb alsó sarkába! 0-1

7:48
    Megint Polc védett egyet.

7:10
    Kiss Gábor egy szép szóló végén Polcba lőtte a korongot.

6:35
    Kimaradt a Fradi fór, a Brassó kiegészült.

6:11
    Vaszjunyin korongját védte Polc.

5:30
    Kiütik a korongot a brassóiak.

4:35
    Kiállítás a Brassóból, Virág Csanád kapott 2 percet botfogásért!

4:25
    Molnár Zsolt bombája ment kapu mellé.

4:00
    Most a zöldek ütik tilosra a korongot.

2:50
    Szép Fradi akció végén Sijka közeli korongját hárította Polc!

1:32
    Péter Zsolt távoli lövését védte Budai Krisztián.

1:00
    Egyébként tiszta zöldben a Fradi, sárga kékben a Brassó.

0:10
    Egy brassói tilossal kezdődik a meccs!

00:01

A meccs rögtön kezdődik, tartsanak velünk!

Ferencváros-ESMTK: Budai – Győri, Ölander, Dancsfalvi, Berta, Feil – Mestyán, Tőkési, Pál Z., Fodor Cs., Potila – Lencsés, Lindquist, Ojanen, Vaszjunyin, Sijka – Papp Cs., Wéber, Horváth D., Borbás, Kiss G. Edző: Dobos Tamás

Corona Brasov Wolves: Polc – Wehrs, Piszarenko, Zsók, Péter Zs., Gliga – Mastaleriu, Hietamaki, Molnár Zs., Saluga, Virág Cs. – Oprea, János, Imecs, Dumitru, Bálint Zs. – Péter R., Antal Zs., Petres. Edző: Kjell Greg Lindquist.

Játékvezetők: Kincses, Mayer (Abonyi, Kis-Király).

Azonnal kezdődik a Fradi-Brassó MOL liga márkőzés itt a Pestszenterzsébeti jégcsarnokban! Az FTC-ESMTK-nál a Dobos-Nygren edzőpáros gyakorlatilag legjobb csapatát küldheti jégre, míg a Brassónál Lindqiust mesternek olyan sok a hiányzója, hogy csupán három hátvédpárt tud kiállítani a 4 támadósor mellett!

Tovább folytatódik a ferencvárosi jégkorongozók erdélyi együttesek elleni mérkőzéssorozata a MOL ligában! Abban a küzdelemsorozatban, amelyben 6 csapat vív ádáz küzdelmet a rájátszásba jutásért! Elérkeztünk a bajnokságnak ahhoz a periódusához, ahol már gyakorlatilag minden pontnak jelentősége van! A péntek esti meccs két résztvevője közül a Fradi 45 ponttal jelenleg a negyedik-, míg a Brassó 3 egységgel lemaradva a hatodik helyen áll! Hétfőn, Csíkszeredában egy sok indulatot felkorbácsoló mérkőzésen kapott ki a Dobos-Nygren edzőpáros csapata a HSC-től 6-3-ra, a Kjell Greg Lindqvist irányította brassóiak pedig nagy csatában szenvedtek egygólos vereséget hazai jégen a Dunaújvárostól!
    Múlt vasárnap Brassóban a Fradi nyert 7-4-re, így mivel a dél-erdélyiek sok pontot hullajtottak el mostanában, bravúrra lenne szükségük Pestszenterzsébeten! Ez persze nem lesz könnyű, hiszen a Fradi albérlete – saját csarnokuk egyelőre nincs a zöld fehéreknek – az utóbbi időben valóságos kis oroszlánbarlang lett! Újabb hazai siker esetén az FTC-ESMTK tehát lerázhatná magáról egyik riválisát, a Brassó viszont egy esetleges sikerrel pontszámban beérhetné a Fradit!
    Nagy meccs lesz tehát az biztos és ennek valamennyi pillanatát élvezhetik kedves olvasóink, élő, online, helyszíni, szöveges közvetítésünk segítségével!
    Jó meccset, jó szórakozást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik.

Juhász Attila

Gólok és gólpasszok: 26. Lindquist (Potila, Ölander), 49. Tőkési (Vaszjunyin, Borbás) – 9. Virág Cs., 17. Antal Zs. (Petres, Péter R.), 57. Saluga (Virág Cs.), 60. Virág Cs. (Saluga)

Ferencváros Bp. ESMTK: Budai – Győri, Ölander, Dancsfalvi, Berta, Feil – Mestyán, Tőkési, Pál Z., Fodor Cs., Potila – Lencsés, Lindquist, Ojanen, Vaszjunyin, Sijka – Papp Cs., Wéber, Horváth D., Borbás, Kiss G. Edző: Dobos Tamás

Játékvezetők: Kincses, Mayer (Abonyi, Kis-Király)