8:6

(2:2, 1:1, 2:1, 3:2)

péntek 06.12.2013, 18:15 • Újszegedi Sportuszoda, Szeged • E.ON Férfi OB I

Köszönjük a figyelmüket! (19:29:47)

A Szeged az elmúlt három bajnoki mérkőzését elveszítette a táblázat jelenlegi első három helyezettje ellen. Így érthető, hogy roppant fontos volt megnyerni ezt a mai meccset a nyakukban lihegő Vasas ellen. Ez végül sikerült, még ha nem kissé nyögvenyelős játékkal is. Sokáig döntetlenszagú volt a parti, de a második félidőben folyamatosan tartani tudta a hazai csapat az egy-kétgólos előnyét, s végül hozta a kötelezőt a Vasas ellen.

32
    Véget ért a mérkőzés.

32
    Fazekas lövése száll a bal sarok mellé.

32
    Földi László időt is kér, 33,7 másodperc van még a meccsből.

32
    Molnár Tamás passza rossz Kunac felé, a Vasasé a labda.

31
    Csapó újabb rossz bejátszását most Szívós szelidíti meg.

31
    Tóth Márton is kipontozódott, de Csapó keresztlabdáját Juhász szerzi meg, jöhetnek a szegediek, de Kiss Csaba távoli lövése mellé száll.

30
    A fór végén Szívós passzát TÓTH Márton lövi középről a bal sarokba: 8:6.

30
    Kiállítás a Vasasnál, Katonás kipontozódott, a Szeged pedig időt kér.

29
    Brguljan passzát Manhercz Krisztián balról lövi a felső kapufára, a Szegedé a labda.

29
    Molnár Tamást lövés közben szerelik, jöhet a Vasas.

28
    Decker kipontozódott, STEINMETZ pedig a bal sarokba lövi Katonás passzát: 7:6.

28
    Sedlmayer kiállítása után Hegedűs játszik centerbe remekül balról, ahonnan DECKER pattint a kapuba: 7:5.

27
    Kunac kiállítása után Sedlmayer lövése pattan a blokkról fölé.

27
    SZÍVÓS lő fórból a jobb sarokba Manhercz Ádám kiállítása után: 6:5.

26
    Takács távoli lövését blokkolja a hazai védelem.

26
    Takács kiállítása után Szívós lövése kijön a kapufáról, Molnár ismétlését pedig védi a kapus.

25
    A reklamáló vendégmester, Földi László kap sárga lapos figyelmeztetést.

25
    Páros hazai kiállítás, Nagy Viktort is kiküldik, így BRGULJAN könnyedén lő a bal szélről a rövid sarokba: 5:5.

25
    Brguljan balról leadott lövése nem talál kaput, de marad a labda a vendégeknél.

25
    Azonnal kontrát fújnak a hazaiak ellen, támad a Vasas.

25
    Megkezdődött a negyedik negyed, a ráúszásnál a Szeged, Jansik hozta el a labdát.

24
    Véget ért a harmadik negyed.

24
    Kunac távoli kísérlete már nem ér célt.

24
    Szívós kiállítása után Katonás lövését védi Nagy Viktor.

24
    Hőna kipontozódása után Kunac fórban eladja a labdát.

23
    Kunac lövése száll fölé Barabás kezéről, sarokdobás.

23
    Katonás büntetőjét Nagy Viktor a felső kapufára üti!

23
    Steinmetz harcol ki ötméterest.

22
    Juhász remek bejátszását MOLNÁR Tamás húzza centerből a jobb sarokba: 5:4.

22
    Áll a játék percek óta, Szívós és Steinmetz magyaráznak a zsűriasztalnál.

22
    Zajlik a történtek megvitatása, a tévés szakkommentátorok bevonásával...

22
    Brguljan kiállítása után két labda van a vízben, áll a játék.

22
    Kontra Brguljan ellen, aki eldobja a labdát.

22
    Hazai kiállítás Deckernél, időt is kér azonnal a Vasas mestere, 2 perc 53 másodperc van még a negyedből.

21
    Hőna kiállítása után centerben kontrát fújnak Decker ellen.

21
    Brguljan bejátszása hosszú centerbe Steinmetz felé, Nagy Viktor gyűjti be, majd időt kér a hazai tréner.

20
    A megúszás végén Szívós vadássza le Csapó jobbról befelé szánt passzát, majd kontrát fújnak a hazaiak ellen.

20
    Kontra Seman ellen is, jöhet a Vasas.

20
    Kontra centerben Takács ellen, támadhat a Szeged.

19
    Szívós passza után Semant szerelik a vendégvédők.

19
    Szívós lövését a bal szélről blokkolja a vendégvédelem, de a túloldalon Steinmetz passzát Angyal a felső kapufára ejti.

18
    Hosszú bejátszás jobbról centerbe Steinmetz felé, levadásszák a hazai védők.

18
    Remek bejátszás középre KUNAC felé, aki a bal sarokba is vágja a labdát: 4:4.

18
    Brguljan távoli lövését védi Nagy Viktor.

17
    Rossz bejátszás centerbe Seman felé, támadhatnak a vendégek.

17
    Brguljan passzát CSAPÓ lövi távolról szépen a jobb alsó sarokba: 3:4.

17
    Megkezdődött a harmadik negyed, a ráúszásnál a Vasas, Sedlmayer hozta el a labdát.

Kiélezett, kemény, de eddig nem túl színvonalas mérkőzést vív egymással a bajnokság negyedik és ötödik helyezett csapata. A szegediek támadásai egyelőre mintha nem álltak volna össze, rengeteg a hiba, miközben a Vasas higgadtan, a támadóidőket szinte mindig a legvégéig játszva igyekszik borsot törni a hazaiak orra alá. Eddig nagyjából sikerrel, a második félidőben ezen a meccsen még bármi megtörténhet.

16
    Véget ért a második negyed.

16
    Hegedűs bejátszása rossz centerbe Decker felé, oda a hazai lehetőség.

16
    Időt kér a hazai mester is, 17,3 másodperc van a negyedből.

16
    Brguljan lövését kiszedi Nagy Viktor a bal felső sarokból.

16
    A megúszás végén SZÍVÓS lő középről a hálóba: 3:3.

15
    Fazekas lövését blokkolják, támadhat a hazai csapat.

15
    1 perc 27 másodperc van még a negyedből.

15
    Juhászt kiállítják, a Vasas azonnal időt is kér.

15
    Szívós lövését blokkolja a vendégvédelem, támad a Vasas.

15
    Hőna távoli lövését fogja Nagy Viktor.

14
    Katonás kiállítása után Juhász lő jobbról az oldalhálóba.

13
    Büntető a vendégeknek, amit KATONÁS lő a jobb sarokba: 2:3.

13
    Tóth Márton kiállítása után Csapó lövését blokkolják a védők.

13
    Áll a játék, vérzik ugyanis Takács Bálint orra.

13
    Kunac lövése középről fölé száll.

12
    Takács Bálintot szerelik a szegedi védők.

12
    Tóth Márton lövése pattan a vízről fölé.

11
    Brguljan lövését blokkolja Seman, támad a Szeged.

11
    Juhász ejtését könnyen fogja Barabás.

10
    Decker kiállítása után Sedlmayer lő balról a hosszú sarok mellé.

9
    Szívós bejátszása után Semant szerelik centerben.

9
    Katonás passzát Csapó lövi fölé.

9
    Elkezdődött a második negyed, a ráúszásnál a Vasas, Sedlmayer hozta el a labdát.

8
    Véget ért az első negyed.

8
    Csapó eladja a labdát, Angyal nem figyel, oda a vendégek lehetősége.

8
    30,5 másodperc van még az első negyedből.

8
    JUHÁSZ ejt gyönyörűen a bal szélről a hosszú sarokba: 2:2.

8
    Manhercz Ádám lövését védi Nagy Viktor.

7
    Sántát szerelik centerben a fővárosi védők.

7
    Kontrát fújnak a Vasas ellen, támadnak a hazaiak.

7
    Juhász lövése elszáll a jobb felső sarok mellett.

6
    Lövés nélkül járt le a Vasas támadóideje.

6
    Angyal kiállítása után Jansik a jobb kapufát találja el.

5
    Hőna passzát BRGULJAN vágja a kapu közepén a léc alá: 1:2.

5
    Hőna kiállítása után Kunac adja el a labdát, a Vasas időt kér.

4
    HŐNA a bal szélről talál a hosszú alsó sarokba: 1:1.

4
    Kontrát fújnak a szegediek ellen, jöhetnek a vendégek.

4
    Brguljan lövését védi Nagy Viktor.

3
    Rossz bejátszás balról centerbe, támad a Vasas.

3
    Brguljan lövése száll középről fölé.

2
    Szívós lövését blokkolják, Semanét pedig védi Barabás.

2
    Kontra centerben Hőna ellen, jöhet a Szeged.

1
    Szívós passzát Tóth Márton előbb a blokkba lövi, de az akció végén SZÍVÓS a kapu közepébe talál: 1:0.

1
    A mérkőzés elkezdődött, az első ráúszásnál a Szeged, Tóth Márton hozta el a labdát.

A Vasas összeállítása: 1 Barabás Botond, 2 Drasko Brguljan, 3 Csapó Miklós, 4 Katonás Gergely, 5 Fazekas Tibor, 6 Angyal Dániel, 7 Sedlmayer Tamás, 8 Manhercz Ádám, 9 Hőna Dávid, 10 Manhercz Krisztián, 11 Takács Bálint, 12 Várnai Kristóf, 13 Steinmetz Ádám, 14 Bendes Viktor. Edző: Földi László

A Szeged összeállítása: 1 Nagy Viktor, 2 Decker Ádám, 3 Jansik Szilárd, 4 Sánta Dániel, 5 Vincze Márk, 6 Kiss Csaba, 7 Hegedűs Gábor, 8 Szívós Márton, 9 Molnár Tamás, 10 Juhász Zsolt, 11 Aljosa Kunac, 12 Tóth Márton, 13 Lukas Seman, 14 Molnár Dávid. Edző: Vincze Balázs

A Szeged jelenleg 7 győzelemmel, 1 döntetlennel és 3 vereséggel a bajnoki táblázat negyedik helyén áll, 14 ponttal lemaradva a százszázalékos listavezető Egertől, öttel az egy meccsel kevesebbet játszott Szolnoktól, illetve hárommal a harmadik helyen álló Honvédtól. A Vasas pillanatnyilag éppen a szegediek mögött állva ötödik, hátránya mostani vendéglátója mögött két pont. Egy esetleges vendégsikerrel tehát előzhetnének a fővárosiak, így mindenképpen kiélezett, nagy meccsre van kilátás.

A férfi vízilabda OB I 12. fordulójában péntek este a legutóbbi három bajnokiját (Szolnok, Eger, Honvéd) elveszítő, de közben Magyar Kupát nyerő szegedi gárda a Vasas csapatát fogadja. Vincze Balázs mester szerint együttese védekezése esett vissza a legutóbbi bajnokikon, ennek javításával céljuk a Vasas ellen presztízsük visszaállítása, azaz a mindenképpen esélyesebb Szeged célja egyértelműen a győzelem.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 18:15 - kor kezdődik.