Újpest FC – Puskás Akadémia FC 3:3 (vége) | KTE-Phoenix Mecano – Kaposvári Rákóczi FC 2:1 (vége) | Pécsi MFC – Paks 1:1 (vége)
MTK Budapest FC – Diósgyőri VTK 2:2 (vége) | Lombard Pápa FC – Budapest Honvéd FC 1:0 (vége)
MTK Budapest FC
2:2 (0:0)
Diósgyőri VTK
szombat 07.12.2013, 18:00 • Hidegkuti Nándor Stadion • OTP Bank Liga

Közepes első félidő után igazán kitettek magékért a második játékrészben a csapatok. A hazaiak kezdték jobban a második félidőt egymásután kétszer is bevették Rajic kapuját. A Diósgyőrt a két bekapott gól igazán felspanolta, a kapujához szegezte az MTK-t. A vendégek nyomása nem maradt eredménytelenül, ők is kétszer mattolták a hazaiak védelmét. Az őszi 2:2-es döntetlen után, ezúttal a Hidegkuti Nándor Stadionban is 2:2-es eredményt értek el a csapatok.
    Köszönöm megtisztelő figyelmüket! (19:56:23)

90+3
    A mérkőzés utolsó mozzanatában a hazaiak ívelhettek be egy szabadrúgást jobbról, a beívelt labdát kifejelték a védők.

90+2
    Van izgalom a végén is! Baki ment el a jobb oldalon, passzával Besét találta meg, aki 18 méterről szúrta rá. Rajic magabiztosan védte a löketet.

90+1
    Mélységi labda Eppel felé, a támadó nem érhette el. Rajic jött a kapujából és szedte össze a játékszert.

90
    Három perc lesz a ráadás.

89
    Támad a Diósgyőr, kontrából megindultak a hazaiak, Bese passza már rossz.

88
    Góhér is besárgult szöveg miatt.

88
    Vági kapott sárga lapot reklamálásért.

87
    A vendégjátékosok egy elmaradt szabadrúgást kértek számon a játékvezetőn, reklamálásért ketten is besárgultak.

86
    Az MTK térfelén folyik a játék, mind a két csapat nagyon feszült.

84
    Kanta higgadt cselei után az ívelés már Rajic kezében.

83
    Baki tartotta meg ügyesen most a labdát, hosszú ívelését már a kapujából kifutó Rajic lehúzta.

82
    Góllá érett tehát a Diósgyőr nyomása, a hazaiak teljesen beszorultak itt a végén.

81
    A DVTK gólt szerzett!
    NIKHÁZI MÁRK húzta meg a jobb oldalon, éles szögből hat méterről vágta be. Ebben a találatban talán Hegedüs is benne volt.

80
    A vendégek rúghattak be jobbról egy szabadrúgást, a labdát középen kifejelték a védők.

79
    Hajdú jött be Vass helyett.

79
    Kanta hozta egy jó passzal játékba Besét, aki 20 méterről szúrta rá. Próbálkozása nagyon fölé ment.

78
    Gohér felé ment egy indítás, Baki rutinosan kikísérte a labdát.

77
    Nagyon nyom a Diósgyőr, meleg lesz itt a vége a hazaiaknak.

76
    Batioja jött be a lecserélt Futács helyett.

75
    Abdouraman helyett Gosztonyi a pályán.

74
    Az MTK ívelhetett be egy sarokrúgást, a vendégek kifejelték a labdát.

72
    Néhány húzásból teremtett gólhelyzetet az MTK. Vass húzta meg a jobb oldalon, majd lövésével a hosszút vette célba. próbálkozás alig ment mellé.

71
    A vendégek beívelt sarokrúgása nem jelentett veszélyt, az MTK építkezhet.

70
    Bacsa ugrott ki egy mélységi labdával, Bakival futott nagy versenyt, végül a hazaiak védője gyönyörű becsúszással mentett szögletre.

69
    Bese jött be a lecserélt Horváth helyett.

68
    Hegedüs húzott le szépen a levegőben egy jobbról érkezett beadást.

67
    Bacsa kapott labdát a bal oldalon, 10 méterről, éles szögből a rövidet vette célba. Hegedüs magabiztosan védett.

66
    Egy kontrából gyorsan megindult az MTK, Eppel viszont elpasszolta magát. Pedig a jobb oldalon Vass teljesen tisztán volt.

65
    Nyom a Diósgyőr, kétségbeesetten védekeznek a hazaiak.

64
    Balról bepasszolt labdát Nikházi 18 méterről szúrta rá. labdájával csak az ellenfél játékosát lőtte ki.

63
    A vendégek most fokozzák a tempót, a kék-fehérek kontrákra építenek.

62
    A Diósgyőr ívelhetett be egy szabadrúgást a hazaiak kapujához, középen Vukmir kapott egyet. Ápolás után visszatért a pályára.

61
    Sok az adok-kapok a pályán, akadályozva ezzel a folyamatos játékot.

60
    A Diósgyőr tartja most a labdát a hazaiak tizenhatosa előtt, majd bedobás után ismét a vendégek támadhatnak.

59
    Vass húzta meg a jobb oldalon, beadását az ötösről kifejelték a védők.

57
    Kicsit lenyugodtak a kedélyek, az MTK továbbra is aktívabb.

55
    BACSA PATRIK azonnal szépít. Bal oldalról kapott egy jó labdát, majd lekezelte, tolt rajta néhányat és 16 méterről laposan kilőtte a hosszút. Ezzel a találattal teljesen nyílt a mérkőzés.

54
    Több minden történt a második félidő első perceiben mint az első 45 perc alatt.

53
    Az MTK gólt szerzett!
    HORVÁTH ZSOLT növeli a hazaiak előnyét. A kék-fehérek beívelt labdája ide-oda pattogott a tizenhatoson belül, majd nyolc méterről Poór kilőtte a bal alsót.

52
    Poór kapott sárga lapot belépőért.

51
    Veszélyes területről végezhet el szabadrúgást a Diósgyőr. Gohér szúrta kapura 18 méterről a szabadot, Hegedüs öklözéssel védett.

50
    KANTA JÓZSEF találatával megszerezte a vezetést az MTK. Kanta a Diósgyőr tizenhatosán belül cselezgetett, nyolc méterről szúrta kapura, labdája a blokkról megpattant és Rajic feje fölött a kapuba hullt.

49
    Szabálytalanság után a hazaiak jöhetnek kifelé szabaddal.

48
    Horváth húzta meg veszélyesen a bal oldalon, centerezését követően a labda elment keresztbe. Mind Vass, mind Eppel lemaradt róla.

47
    A vendégek járatják a labdát az MTK tizenhatosa előtt, végül Kostic elveszíti a játékszert a bal oldalon.

46
    A vendég Diósgyőr kezdte a második félidőt.

46

Hideg, hófúvásos időben játszott mérkőzésen a félidőben gól nélküli döntetlen az eredmény. Az MTK a játékrész alatt aktívabb volt, lehetősége is több adódott a gólszerzésre, ezek azonban egyelőre kimaradtak. A félidő utolsó percében Horváth lövésénél Rajic hatalmasat védett.
    Maradjanak velünk a folytatásban is.

45
    A félidő legnagyobb helyzete maradt ki! Eppel cselezgetett a vendégek tizenhatosa előtt, majd lövése a blokkról Horváthoz került, aki hét méterről szúrta rá. Rajic elképesztő bravúrral lábbal védett.

44
    Vukmir ment bátran előre, Eppel felé bejátszott labdáját már kivágták a védők.

43
    Eppel futott nagyot a labdáért a bal oldalon, már nem érhette el. Bedobással jöhet a Diósgyőr.

42
    Szabálytalanság után az MTK végezhet el szabadrúgást a kezdőkörből.

41
    A hazaiak sarokrúgása nem jelentett veszélyt, a Diósgyőr hozhatja a labdát.

40
    Fejes tört be a bal oldalon a vendégek tizenhatosára, lövését az utolsó pillanatban mentette szögletre a védő.

39
    Abdouraman sárgult be buktatásért.

38
    Bacsa tört be a hazaiak tizenhatosára, nem teljesen szabályosan választották el a labdától, a játékvezető sípja azonban néma maradt.

37
    Hegedüs rúgta mezőnybe a labdát, a Diósgyőr építkezhet.

36
    Vass próbálta meg 18 méterről bevenni a vendégek kapuját, lapos kísérletét Rajic magabiztosan védte.

35
    Futács szabálytalankodott elől, szabadrúgás kifelé az MTK javára.

34
    A középpályát most könnyedén játsszák át a csapatok. Az MTK járatja a labdát, a Diósgyőr kapujáig azonban nem jutnak el.

33
    Futács húzta meg a bal oldalon, éles szögből, nyolc méterre Hegedüs kapujától szúrta rá. Kellemetlen lapos lövését Hegedüs lábbal hárította.

32
    Valamelyest megélénkült a találkozó, minkét csapat felvállalja a nyílt támadójátékot.

31
    Láványos vendégtámadás után Vági küldte be középre a labdát, Hegedüs magabiztosan húzta le a levegőben.

30
    Baki húzta meg a jobb oldalon, pontos beadására középen Eppel érkezett, fejesét Rajic azonban védte. Ez már komoly lehetőség volt.

29
    Jól tartja most a labdát a kék-fehér együttes, keresik a lehetőséget a Diósgyőr védelmén.

28
    Kantát buktatták a középpályán, szabaddal jöhet az MTK.

27
    A hazaiak beívelt sarokrúgását könnyedén húzta le Rajic.

26
    Vass beadás a jobb oldalról, a védő szögletre mentett.

25
    Baki tört be lendületből a vendégek tizenhatosára, jó cselek után végül hosszan szöktette magát.

24
    A Diósgyőr sarokrúgása nem jelentett veszélyt, majd Futács tarolta le fejest. Szabadrúgás kifelé.

23
    Kostic kavargatott a bal oldalon, beadását röviden szabadították fel a hazaiak, Abdouraman 22 méterről szúrta rá. Lövése a blokkról szögletre ment ki.

22
    Vass veszít labdát a jobb oldalon, de nem sokáig van a vendégeknél a játékszer.

21
    Sok a hiba mindkét csapat játékában. Baki kapott jó labdát a jobb oldalon, lapos centerezése már nem volt valami veretes. Bedobással jöhet az MTK.

20
    Hátul passzolgatnak a vendégek, az MTK visszazár most saját térfelére.

19
    Gohér ívelte be jobbról a Diósgyőr szabadrúgását, labdáját kivágták a hazai védők.

18
    Fejes próbálta meg 22 méterről bevenni Rajic kapuját, kísérlete csúnyán fölé ment.

17
    Hosszú labda előre a vendégektől, Bacsa hiába futott nagyot már nem érte el a bal szélen.

16
    Az első negyedóra után helyzetet még nem láthattak a szurkolók, a küzdelem kiegyenlített a pályán.

15
    Vass futott nagyot a labdáért, védője előnyösebb helyzete lévén kikísérte a játékszert.

14
    A csípős hidegben is jó hangulatban a Diósgyőr szurkolói. A pályán közben kényelmesen csordogál a játék.

13
    A Diósgyőr szövögeti a támadását, veszélyes területre azonban nem tudja bejátszani.

12
    Jobb oldalon futott a hazaiak támadása, centerezés után Eppel elől kivágták a védők.

11
    Főleg a küzdelem dominál a pályán, bár ilyen talajon sok szép megoldás nem nagyon várható.

10
    Kezezés miatt az MTK jöhet szabaddal saját térfeléről.

9
    Gohér beívelt sarokrúgását kiszorított helyzetből Futács fejelte fölé.

8
    Mezőnyjáték egyelőre a pályán, némi hazai fölény mellett.

7
    Kanta ívelte be a vendégek kapujához a labdát, érintés nélkül elhagyta a játékteret.

6
    Abdouraman rántotta le a meglóduló Horváthot, a játékvezető egyelőre még nem vette elő a sárga lapját.

5
    Eppel felé egy mélységi labda, majd Vass felé az indítás már nem jó.

4
    A hazaiak kezdték aktívabban a mérkőzést. Vági csúnyán buktatta Horváthot, szabadrúgás után a kék.fehérek tartják a labdát.

3
    Nagyon nehéz ilyen talajon minőségi futballt játszani.

2
    Szabálytalanság után a hazaiak végezhettek el szabadrúgást a Diósgyőr térfeléről. Pölöskei beívelt labdáját kifejelték a védők.

1
    Az MTK kezdte a találkozót.

1

Szeles, hideg idő a Hidegkuti Nándor Stadionban.

Most vonultak ki a csapatok a pályára, rövidesen kezdődhet a mérkőzés.

MTK Budapest FC: Hegedüs – Baki, Vukmir, Kálnoki Kis, Fejes – Poór, Vass, Kanta, Pölöskei – Eppel, Csiki

Cserék: Groppioni – Frank, Batik, Kelemen, Horváth, Hajdú, Bese

Diósgyőri VTK: Rajic – Vági, Vadász, Kádár, Gohér – Nikházi, Kostic, Abdouraman, Barczi – Bacsa, Futács

Cserék: Gelei – Alves, Takács, Gosztonyi, Boros, Batioja, Eperjesi

Játékvezetők: Bognár – Kispál, Becséri.

A magyar élvonalbeli labdarúgó-bajnokság őszi zárófordulójában az MTK a Hidegkuti Nándor Stadionban fogadja a Diósgyőr csapatát. A két együttes a héten sikerrel vette a Magyar Kupa nyolcaddöntőjét, viszont a bajnokság utolsó öt fordulójában egyaránt nyeretlenek maradtak.
    Az ősz folyamán ez már a negyedik randevúja lesz a két gárdának, a bajnokság második fordulójának összecsapása után a Ligakupában is megmérkőztek oda-visszavágó alapon. Mérlegük egy döntetlen mellett 1-1 győzelem.
    A kék-fehérek egyelőre kieső helyen, utolsó előttiek a bajnoki tabellán, a Diósgyőr pontegyenlőséggel a képzeletbeli dobogó harmadik fokán várhatja a találkozót. Nyilván az MTK-nak a kieső helyről való elkerülés, a Diósgyőrnek pedig a harmadik pozíció megtartása a célja a téli pihenő előtt. És természetesen az se teljesen mindegy, hogy milyen hangulatban várják majd a csapatok a tavaszi folytatást.
    A mérkőzéshez mindenkinek jó szórakozást és szurkolást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Gólok: 50. Kanta, 53. Horváth – 55. Bacsa, 81. Nikházi

Lapok:   52. Poór (MTK) – 39. Abdouraman (DVTK), 88. Vági (DVTK), 88. Góhér (DVTK)

MTK Budapest FC: Hegedüs – Baki, Vukmir, Kálnoki Kis, Fejes – Poór, Vass (79. Hajdú), Kanta, Pölöskei – Eppel, Horváth (69. Bese)
    Cserék: Groppioni – Frank, Batik, Kelemen, Csiki, Hajdú, Bese

Diósgyőri VTK: Rajic – Vági, Vadász, Kádár, Gohér – Nikházi, Kostic, Abdouraman (75. Gosztonyi), Barczi – Bacsa, Futács (76. Batioja)

Játékvezetők: Bognár – Kispál, Becséri