PICK – ETO-SZESE 35:25 (vége) | Mezőkövesdi KC – Cegléd 25:27 (vége)
35:25 (20:11)
ETO-SZESE
szombat 07.12.2013, 18:00 • Városi Sportcsarnok, Szeged • Férfi kézilabda NB1

Köszönjük a figyelmüket! (19:28:30)

Fölényes győzelmet aratott idei hazai búcsúján a Pick a győriek ellen. A különbség nagyjából a szünetre már kialakult, a második félidő sok szempontból örömjáték volt a hazaiaknak, akik éltek is ezzel a lehetőséggel. A győriek derekasan küzdöttek, de nem volt ma esélyük szorosabb eredmény elérésére.

60
    Mérkőzés vége. (35:25)

60
    GEBHARDT a jobb sarokba lövi a büntetőt. (35:25) (35:25)

60
    A túloldalon Tóth Emil harcol ki hetest. (35:24) (35:24)

60
    LARHOLM magabiztosan értékesíti a büntetőt. (35:24) (35:24)

59
    Larholm bejátszása után Hegedűs kap hetest. (34:24) (34:24)

59
    A büntetőt GEBHARDT lövi a jobb alsó sarokba. (34:24) (34:24)

58
    Terenyi harcol ki hetest a jobb szélen. (34:23) (34:23)

58
    Larholm bejátszását HEGEDŰS lövi be fordulásból, beállóból a bal sarokba. (34:23) (34:23)

57
    Gubó bejátszását TERENYI lövi be, ezúttal beállóból. (33:23) (33:23)

57
    Larholm passzát ANCSIN lövi a jobb felső sarokba, védhetetlen löket volt. (33:22) (33:22)

56
    GUBÓ balátlövőből lő nagy gólt a hosszú sarokba. (32:22) (32:22)

55
    Larholm passzát VRANJES lövi a bal alsó sarokba beállóból. (32:21) (32:21)

54
    Ancsin passzát Sullc lövi a bal sarok mellé, de a túloldalon Szabó lövését védi Tatai. (31:21) (31:21)

54
    Szabó átlövését védi Tatai, jöhet a Pick. (31:21) (31:21)

53
    ANCSIN jobbátlövőből talál a bal sarokba. (31:21) (31:21)

53
    Hazai időkérés. (30:21) (30:21)

53
    A lerohanás végén KALMÁR eredményes ziccerből. (30:21) (30:21)

53
    Ancsin labdáját Gidai, majd Kekezovic is elrontja mindkét szélről, az első kapufa volt jobbról, a másodikat Lorger védi balról. (30:20) (30:20)

52
    Simon eladott labdája után Larholm ziccerét bravúrral védi Lorger. (30:20) (30:20)

52
    Ancsin passzát KEKEZOVIC lövi a hosszú alsó sarokba a bal szélről. (30:20) (30:20)

51
    A Vranjessel szemben szabálytalan Szabó megy ki két percre. (29:20) (29:20)

51
    Mota büntetőjét védi Tatai, de a kipattanót SIMON kissé balról a hosszúba vágja. (29:20) (29:20)

50
    Larholm bejátszása rossz Vranjesnek, a túloldalon pedig Rosta harcol ki hetest. (29:19) (29:19)

50
    SZABÓ András középről, talpról lő szépen a jobb sarokba. (29:19) (29:19)

49
    Sulc passzát ANCSIN lövi jobbátlövőből a hosszú alsó sarokba. (29:18) (29:18)

48
    Sulc ziccerét védi Lorger, majd Vranjes lép vonalra, azonban a győriek is elkapkodják a támadásukat. (28:18) (28:18)

47
    Simon lövését blokkolja a hazai védelem, de Ancsin passza rossz jobbra, jöhetnek a vendégek, Simon lövését azonban védi Tatai. (28:18) (28:18)

46
    SULC talál balátlövőből a rövid sarokba. (28:18) (28:18)

46
    A lerohanás végén SIMON cunderből eredményes. (27:18) (27:18)

46
    A becserélt Sulc ér lábbal a labdába. (27:17) (27:17)

45
    Lépáshiba Szabónál, a Pické a labda. (27:17) (27:17)

45
    Kekezovic ziccerét a bal szélről védi Lorger, majd Ilyés ellen fújnak, támad a Győr. (27:17) (27:17)

44
    A lerohanás végén SZABÓ András talál be középről. (27:17) (27:17)

44
    Szabálytalan zárás Vranjesnél, jöhet a Győr. (27:16) (27:16)

43
    Kifújt a labda, cserélni kell a meggyötört játékszert. (27:16) (27:16)

43
    Balogh átlövését blokkolják, de a túloldalon Terenyi cunderét védi Tatai. (27:16) (27:16)

42
    Rivnyák lép vonalra beállóban, a hazaiaké a labda. (27:16) (27:16)

41
    Vadkerti kínai figura után lő balról, de Lorger véd. (27:16) (27:16)

41
    Lépéshiba Halásznál, jöhet a Pick. (27:16) (27:16)

40
    Zubai átadását LARHOLM lövi középről a kapu közepébe. (27:16) (27:16)

40
    Simon passzát TERENYI lövi a hosszúba a jobb szélről. (26:16) (26:16)

39
    Balogh Zsolt átlövését védi Lorger, jöhet a Győr. (26:15) (26:15)

38
    MOTA a bal sarokba ejti a hétméterest. (26:15) (26:15)

38
    Halász tör be balról, s harcol ki büntetőt. (26:14) (26:14)

38
    A hazai tábor elszámolhatott már tízig is, teljes a boldogság. (26:14) (26:14)

38
    Vendég időkérés. (26:14) (26:14)

38
    Szabó rossz bejátszása után lerohanás, ILYÉS pedig középről, átlövésből talál be a bal alsó sarokba. (26:14) (26:14)

37
    Balogh Zsolt bejátszását ZUBAI lövi be beállóból. (25:14) (25:14)

37
    Gál ziccerét a bal szélről védi Tatai. (24:14) (24:14)

36
    Larholm átadását ILYÉS balátlövőből lövi a bal sarokba. (24:14) (24:14)

35
    SZABÓ András talál jobbátlövőből a hosszú alsóba. (23:14) (23:14)

35
    Ilyés átlövése kapufa, a kipattanót VADKERTI lövi a bal sarokba. (23:13) (23:13)

34
    Szabálytalan zárás a győrieknél, támadhatnak a hazaiak. (22:13) (22:13)

33
    A gyors akció végén LARHOLM talál balátlövőből a jobb sarokba. (22:13) (22:13)

33
    Halász ellépi, támad a Pick. (21:13) (21:13)

33
    Balogh bejátszását ZUBAI lövi beállóból a bal alsó sarokba. (21:13) (21:13)

32
    HALÁSZ tör be balról, s lő a jobb sarokba. (20:13) (20:13)

32
    Vadkerti ejt a bal szélről, Lorger véd. (20:12) (20:12)

31
    A lerohanás végén SZABÓ András eredményes. (20:12) (20:12)

31
    Terenyi lövését védi Tatai, de Ilyés eladja a labdát. (20:11) (20:11)

31
    Tatai állt a szünetben a hazai kapuba. (20:11) (20:11)

31
    Elkezdődött a második félidő. (20:11)

A SZESE kezdi majd a második játékrészt.

Magabiztos előnyt épített ki az első félidő végére az esélyes Pick Szeged. Remekül kezdték a meccset a hazaiak, aztán a győri időkérés után látványosan feljavult a vendégcsapat, megközelítették a kékeket. A Szeged azonban a félidő második felében újra rákapcsolt, s remek támadójátékkal már az első 30 perc végére 20 szerzett gólig jutott. A szegediek mindent megtesznek tehát azért, hogy ünnepi hangulatban búcsúzhassanak erre az esztendőre saját közönségüktől.

30
    Befejeződött az 1. félidő. (20:11)

30
    Halász rossz bejátszása után VRANJES lohol végig a vendégtérfélen, s középről bombáz a hálóba. (20:11) (20:11)

30
    Parrondo átadását Sulc lövi fölé. (19:11) (19:11)

30
    Az időkérés alatt mazsorettek szórakoztatják a nagyérdeműt, 56 másodperc van még a félidőből. (19:11) (19:11)

30
    Hazai időkérés. (19:11) (19:11)

29
    Gebhardt lép a vonalra a jobb szélen, jöhet a Pick. (19:11) (19:11)

28
    SULC balátlövőből talál a jobb sarokba. (19:11) (19:11)

28
    Németh átlövését védi Mikler, jöhet a Pick. (18:11) (18:11)

27
    LARHOLM büntetőjét védi a kapus, de a kipattanót már nem hibázza el. (18:11) (18:11)

27
    Az ellentámadásból Vranjes harcol ki büntetőt. (17:11) (17:11)

27
    Mota közbelövését védi Mikler. (17:11) (17:11)

26
    Gál blokkolt átlövése után Parrondo ziccerét védi Somogyi. (17:11) (17:11)

25
    Ancsin átadását SULC lövi bal kettőből a hosszú alsóba. (17:11) (17:11)

25
    Mota bejátszását Tóth Emil nem tudja átvenni, a Pické a labda, Sulc harcol ki szabaddobást. (16:11) (16:11)

24
    Sulc átadását VADKERTI lövi bal szélről a rövid sarokba. (16:11) (16:11)

24
    A túloldalon MOTA lő középről a kapu közepébe. (15:11) (15:11)

23
    Mindegia passzát ANCSIN lővi jobbról a hosszú sarokba. (15:10) (15:10)

23
    MOTA a bal alsóba vágja a büntetőt. (14:10) (14:10)

23
    Németh passzából Rosta harcol ki hetest. (14:9) (14:9)

22
    A Rostát meglökő Vranjes megy ki két percre. (14:9) (14:9)

22
    Mindegia passzát SULC lövi felugrásból a jobb sarokba. (14:9) (14:9)

21
    NÉMETH Gábor középről, átlövésből lő a jobb sarokba. (13:9) (13:9)

21
    Balogh ziccerét védi bravúrral Somogyi. (13:8) (13:8)

20
    Gebhardt ejtése a jobb szélről kapufa, jöhet a Szeged. (13:8) (13:8)

20
    Vranjes szabálytalan beállóban, majd Ancsint küldik ki két percre. (13:8) (13:8)

20
    Az akció végén Ancsin kapott még sárga lapot. (13:8) (13:8)

20
    HALÁSZ tör be szépen balról, s a kapu közepébe lő. (13:8) (13:8)

19
    Sulc passzát ANCSIN váltja gólra jobb kettőből. (13:7) (13:7)

19
    Halász átlövését remekül blokkolja a hazai védelem. (12:7) (12:7)

18
    LARHOLM a bal felső sarokba lövi a büntetőt. (12:7) (12:7)

18
    Zubai harcol ki büntetőt Ancsin passza után. (11:7) (11:7)

17
    Eladott szegedi labda után lerohanás, GEBHARDT talál be ziccerből. (11:7) (11:7)

17
    Gebhardt lő a jobb szélről, Mikler véd. (11:6) (11:6)

16
    Somogyi a vendégek kapujában. (11:6) (11:6)

16
    MINDEGIA tör be középen, s a bal sarokba talál. (11:6) (11:6)

15
    GEBHARDT tör be jobbról középre, s a bal alsó sarokba lő. (10:6) (10:6)

14
    ILYÉS tör be jobbról, s a kapu közepébe lő. (10:5) (10:5)

14
    Lépés Gubónál, támad a Pick. (9:5) (9:5)

13
    Ilyés remek bejátszását ZUBAI lövi be beállóból. (9:5) (9:5)

13
    Balogh átlövése felső kapufa, a lerohanás végén újra GEBHARDT lő ziccergólt. (8:5) (8:5)

12
    Ilyés rossz passza után Lorger indítását GEBHARDT lövi be ziccerből. (8:4) (8:4)

11
    MOTA talál be középen betörésből. (8:3) (8:3)

11
    Az ellenakcióból ILYÉS középről talál be átlövésből. (8:2) (8:2)

11
    Rosta passzát Németh lövi a bal sarok mellé. (7:2) (7:2)

10
    LARHOLM magabiztosan lövi a büntetőt a bal sarokba. (7:2) (7:2)

10
    Győri lépéshiba után Zubai harcol ki beállóban hétméterest. (6:2) (6:2)

9
    Zubaira fújnak szabadot, támadhat a Győr. (6:2) (6:2)

9
    GEBHARDT szép egyéni akció végén lövi ki jobb kettőből a bal felsőt. (6:2) (6:2)

9
    Vendég időkérés. (6:1) (6:1)

8
    A lerohanás végén a balról betörő MINDEGIA eredményes. (6:1) (6:1)

8
    Rossz bejátszás Rosta felé. (5:1) (5:1)

8
    A lerohanás végén PARRONDO talál be jobbról. (5:1) (5:1)

7
    Halász lövése pattan fölé Mikler segítségével. (4:1) (4:1)

7
    Mindegia átadását BALOGH lövi jobb kettőből a hosszú sarokba. (4:1) (4:1)

6
    Mota kap sárga lapot. (3:1) (3:1)

6
    Rosta passzát NÉMETH Gábor lövi be jobboldali betörés után. (3:1) (3:1)

6
    Ilyés is sárga lapot kap. (3:0) (3:0)

5
    Garza Hernandez kap sárga lapot. (3:0) (3:0)

4
    Mindegia passzát ZUBAI lövi be beállóból. (3:0) (3:0)

4
    Elrontott győri akció után Blazevic a felső kapufát találja telibe, de a győriek is ellépik az akciójukat. (2:0) (2:0)

3
    Belemenés Motánál, a lerohanás végén BALOGH Zsolt talál be középről. (2:0) (2:0)

2
    Halász lövését védi Mikler, de Ilyés átlövését is sáncolja a vendégvédelem. (1:0) (1:0)

2
    Gebhardt eladott labdája után a lerohanás végén ZUBAI eredményes beállóból. (1:0) (1:0)

1
    Balogh lövése száll fölé. (0:0) (0:0)

1

A hazaiak kezdik majd a mérkőzést.

Megkezdődött a plüssök összegyűjtése, de a kezdés mindenképpen csúszni fog néhány perccel még.

És ebben a pillanatban repül a játéktérre a rengeteg plüssfigura.

A Mikulás jelenleg a szegedi kabalafigura segítségével szaloncukorral ajándékozza meg a játékosokat és a gyerkőcöket.

Az összes hazai játékos egy-két szegedi kisgyermek kíséretében érkezett meg a bemutatáshoz.

A szegediek tiszta kékben, a győriek tiszta fekete szerelésben játszanak majd.

Megkezdődött a csapatok bemutatása.

Pick Szeged: 12 Tatai, 16 Mikler – 5 Mindegia, 6 Kekezovic, 7 Vadkerti, 9 Hegedűs, 10 Larholm, 11 Gidai, 17 Zubai, 18 Ilyés, 19 Balogh, 21 Blazevic, 29 Sulc, 51 Parrondo, 77 Vranjes, 90 Ancsin. Edző: Juan Carlos Pastor

ETO-SZESE: 1 Lorger, 16 Somogyi – 2 Szabó András, 5 Németh Gábor, 8 Gubó, 9 Terenyi, 10 Mota, 14 Kalmár, 15 Rivnyák, 18 Garza Hernandez, 19 Halász, 24 Gál, 25 Gebhardt, 33 Simon, 45 Rosta, 99 Tóth Emil. Edző: Magi Serra.

Játékvezetők: Felhő Ferenc, Öcsi Tamás.

Az év utolsó hazai Pick-meccse jótékonysági derbi lesz 100 forintos belépővel, miközben a hazaiak plüssállatokat és mesekönyveket várnak a szurkolóktól, melyek így Mikulás után, Karácsony előtt gyermekkezekben landolhatnak majd végül.

A férfi kézilabda-bajnokság 15. fordulójában a százszázalékos, EHF-kupa csoportkörébe bejutott Pick Szeged fogadja szombat kora este a SZESE Győr csapatát. A Pick 28 pontjával jelenleg csak azért második a táblázaton, mert az eléjük került veszprémiek egy meccsel többet játszottak, míg a győriek 10 ponttal a táblázat hetedik helyén állnak. A meccs esélyese egyértelműen a hazai gárda, meglátjuk, a SZESE mennyire tudja majd megnehezíteni a dolgukat.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Attila Varsányi

OTP Bank - PICK Szeged: 12 Tatai, 16 Mikler – 5 Mindegia, 6 Kekezovic, 7 Vadkerti, 9 Hegedűs, 10 Larholm, 11 Gidai, 17 Zubai, 18 Ilyés, 19 Balogh, 21 Blazevic, 29 Sulc, 51 Parrondo, 77 Vranjes, 90 Ancsin. Edző: Juan Carlos Pastor

Játékvezetők: Felhő Ferenc, Öcsi Tamás