Budapešť – HSC Csíkszereda 2:6 (vége) | Nové Zámky – Ferencváros Bp. ESMTK 4:3 (vége) | DVTK Jegesmedvék – Corona Brasov Wolves 2:1 (2:0 szétlövés után)
HC MIKRON Nové Zámky
4:3 (0:0, 4:1, 0:2)
Ferencváros Bp. ESMTK
hétfő 09.12.2013, 18:00MOL Liga

Végül drámai végjátékot láthatott a hazai közönség. Laza kezdés után a harmadik harmadban, és eléggé szellős védelmek mellett, több hazai ziccer kimaradt, majd Kiss Gábor lövésével feljött a Fradi, és izgalmassá tette a végjátékot. Az Érsekújvár továbbra is veretlen hazai pályán a rendes játékidőben, és marad az első helyen. A Ferencváros nem tudott elmozdulni a hatodik helyről, de még bőven van lehetőség a javításra.

Kapura lövésék: 35:34. (20:12:42)

60:00

59:30
    Kivágják a hazaiak a korongot. Tilos felszabadítás.

58:17
    Lehozza Budai kapust a Fradi.

58:13
    A gól után Dobos Tamás kér időt.

58:13
    A Ferencváros gólt szerzett!
    Meghozta gyümölcsét a nagy Fradi nyomás. VASZJUNYIN ARTYOM, Mestyán kemény lövésébe nyúl bele, és felhozza a Ferencvárost egy gólra. Gólpasszok: Mestyán István, Kiss Gábor

56:30
    Nagy Fradi nyomás ezekben a percekben.

55:56
    Próbál nyomást gyakorolni a Fradi a hazai kapura, az utolsó percekben.

54:55
    Lehet, hogy még izgalmas lesz a vége, és a Ferencvárost feldobja a gól.

54:04
    Időt kér Lubina mester a hazai csapatnak.

53:21
    KISS GÁBOR pontos és keményen eltalált lövésé megy be Chovan mellett. Gólpassz: Pál Zoltán.

53:01
    Korýtko tör be a kapu elé, keresi a társat, de az nem érkezik.

52:15
    Hardi szépen passzol a kapu mögül Hurtaj botjára, aki szabadon Budai előtt várta a pakkot, de kimarad a ziccer.

51:22
    Frolík cselezget, cselezget, majd egy pontatlan passzal fejezi be az akciót.

50:20
    Újabb bedobás, azután, hogy a korong a hazai kispadra repül.

49:50
    Kézzel tovább passzolt korong, bedobás a középső harmadban.

48:40
    Nagy kavarodás Budai kapuja előtt, de végül megoldja a Fradi hálóőre. Buli következik.

47:50
    Ružička lövését jó helyről, Tőkési blokkolja.

46:30
    A Fradi is szóhoz jut, Vasjunyin szóló, Chovan bravúr.

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 28. Šiška (Korýtko), 33. Uram (Frolík, Sucharda), 37. Hurtaj (Pavešic), 39. Dubec (Uhnák, Sucharda) – 35. Sijka (Vaszjunyin), 54. Kiss (Pál), 59. Vaszjunyin (Mestyán, Kiss)

HC MIKRON Nové Zámky: Chovan (Krajčovič) – Baron, Kowalczyk, Fiala, Ružička, Štefanka O. – Sucharda, Šiška, Hurtaj, Frolík, Uram (C) – Pavešic, Zajac, Korýtko, Dubec (A), Uhnák – Král, Kubica, Hardi.

Vezetőedző. Ladislav Lubina.

Ferencváros Bp. ESMTK: Budai (Meravy) – Ölander, Tőkési, Feil, Kiss (A), Berta (C) – Győri, Mestyán, Pál (A), Dancsfalvi, Potila – Lencsés, Lindquist, Ojanen, Vaszjunyin, Sijka – Wéber, Papp, Horváth, Borbás.

Vezetődező: Dobos Támás.

Játékvezetők: Juhász Gábor, Stano Peter – Moravec Martin, Soltész Áron