Budapešť – HSC Csíkszereda 2:6 (vége) | Nové Zámky – Ferencváros Bp. ESMTK 4:3 (vége) | DVTK Jegesmedvék – Corona Brasov Wolves 2:1 (2:0 szétlövés után)
HC MIKRON Nové Zámky
4:3 (0:0, 4:1, 0:2)
Ferencváros Bp. ESMTK
hétfő 09.12.2013, 18:00MOL Liga

Végül drámai végjátékot láthatott a hazai közönség. Laza kezdés után a harmadik harmadban, és eléggé szellős védelmek mellett, több hazai ziccer kimaradt, majd Kiss Gábor lövésével feljött a Fradi, és izgalmassá tette a végjátékot. Az Érsekújvár továbbra is veretlen hazai pályán a rendes játékidőben, és marad az első helyen. A Ferencváros nem tudott elmozdulni a hatodik helyről, de még bőven van lehetőség a javításra.

Kapura lövésék: 35:34. (20:12:42)

60:00

59:30
    Kivágják a hazaiak a korongot. Tilos felszabadítás.

58:17
    Lehozza Budai kapust a Fradi.

58:13
    A gól után Dobos Tamás kér időt.

58:13
    A Ferencváros gólt szerzett!
    Meghozta gyümölcsét a nagy Fradi nyomás. VASZJUNYIN ARTYOM, Mestyán kemény lövésébe nyúl bele, és felhozza a Ferencvárost egy gólra. Gólpasszok: Mestyán István, Kiss Gábor

56:30
    Nagy Fradi nyomás ezekben a percekben.

55:56
    Próbál nyomást gyakorolni a Fradi a hazai kapura, az utolsó percekben.

54:55
    Lehet, hogy még izgalmas lesz a vége, és a Ferencvárost feldobja a gól.

54:04
    Időt kér Lubina mester a hazai csapatnak.

53:21
    KISS GÁBOR pontos és keményen eltalált lövésé megy be Chovan mellett. Gólpassz: Pál Zoltán.

53:01
    Korýtko tör be a kapu elé, keresi a társat, de az nem érkezik.

52:15
    Hardi szépen passzol a kapu mögül Hurtaj botjára, aki szabadon Budai előtt várta a pakkot, de kimarad a ziccer.

51:22
    Frolík cselezget, cselezget, majd egy pontatlan passzal fejezi be az akciót.

50:20
    Újabb bedobás, azután, hogy a korong a hazai kispadra repül.

49:50
    Kézzel tovább passzolt korong, bedobás a középső harmadban.

48:40
    Nagy kavarodás Budai kapuja előtt, de végül megoldja a Fradi hálóőre. Buli következik.

47:50
    Ružička lövését jó helyről, Tőkési blokkolja.

46:30
    A Fradi is szóhoz jut, Vasjunyin szóló, Chovan bravúr.

45:44
    Hazai fölény a záró harmad elején, több ziccer is kimaradt.

44:50
    Zajac szépen ugratja ki Štefankát, aki előtt már csak Budai volt. Budai a lábvédőjével védett.

43:50
    Pavešec lövése is mellé megy, majd kirepül a korong a harmadból.

43:25
    Uram egyedül korcsolyázott Budai kapujára, de alaposan mellé lőtte a ziccert.

43:10
    Ružička kap megint egyet, nehezen ál fel a jégről.

42:40
    Mestyán szép lövését a kék vonaltól, védi Chovan és szakítja meg a játékot. Buli a bal körben.

41:58
    Hurtaj huzogat a Fradi harmadában, de veszélytelen, szerelik, indulnak a vendégek.

41:38
    Laza iramban kezdődik az utolsó felvonás, sok pontatlan megoldás mindkét oldalon.

40:45
    Az első veszélytelen lövést a záró harmadban a hazai csapat ereszti el.

40:01

A második harmadban többet, és veszélyesebben támadott a hazai csapat, és ez megmutatkozott az eredményen is. Az első gólnélküli harmad után, öt gólt láthatott a közönség a 27 perctől a harmad végéig. A záró harmad körülbelül 19:38-kor kezdődik.

40:00

39:10
    Az harmad utolsó percében járunk, Uramnál a korong.

38:02
    Az Érsekújvár gólt szerzett!
    Egyedül korcsolyázott DUBEC MAREK Budai kapusra, és egy szép csellel becsapta a Fradi hálóőrét. Gólpasszok: Uhnák Martin, Sucharda Andrej.

36:52
    HURTAJ ĽUBOMÍR másodszor már nem hibázott, Pavešic lövése után az üresbe küldte vissza a korongot. Gólpassz: Pavešic Pavol.

35:46
    Hurtaj került nagy helyzetbe, de Budai a helyén volt. Nagy hazai lehetőség maradt ki.

34:40
    Ketten az egy ellen indultak meg a Fradi játékosai. Vasjunyin szépen passzolt SIJKA DUSÁN elé aki Chovan lábai között betalált. Gólpassz: Vaszjunyin Artyom.

33:42
    Ružička fekszik a jégen egy kemény belemenés után. Kissé megszédülve megy le a jégről.

32:54
    Újabb gólt hozott a hazai nyomás. Ezúttal URAM MAREK szökött meg a baloldalon és keményen meglőtt lövéssel kettőre növelte a hazaik előnyét. Gólpasszok: Frolík Martin, Sucharda Andrej

31:50
    Ružička remekbe szabott lövését védi szépen Budai.

31:05
    Nagy hazai nyomás a vendégek harmadában, nem tudja kivágni a korongot a Fradi.

30:02
    Uram lövése a kapuvasról pattan kifelé.

28:05
    Fradi támadásban, de nem tudnak eljutni Chovan elé, jöhet a hazai csapat.

27:10
    ŠIŠKA MICHAL a kék vonalról védhetetlen lövést eresztett el, és szó szerint átlőtte Budai kapust. Gólpassz: Korýtko Patrik

26:45
    Chovan szép védései után, megindul a hazai csapat.

25:33
    Kiegészült a hazai csapat, újabb emberelőny maradt ki a mérkőzésen.

25:05
    Nagyon jól játszik a Fradi az előnyben, Chovan kapkodja a fejét jobbra balra, de tartja magát.

24:15
    Beköltözött a Fradi a hazai harmadba, de végül sikerült kivágni egy hazai védőnek a pakkot.

23:31
    A hazai Zajac kap 2 percet akadályozásért.

23:05
    Lesre korcsolyáznak a hazaiak.

22:40
    Kiegészült a Fradi, kimaradt a hazai előny.

22:15
    Pavešic nagy bombáját védi bravúrral Budai, buli következik.

21:50
    Nagy hazai nyomás az emberelőny alatt, több lövés is Budai kapuja mellett suhan el.

20:39
    Tőkési kap 2 percet testreütésért.

20:39
    Dubec nagy helyzetben, szabálytalanul állítják meg, kiállítás lesz a vendégeknél.

20:01

Érkeznek a játékosok, hamarosan kezdődik a középső játékrész.

Kiegyenlített harmadot láthatott a hazai közönség. Voltak ziccerek és szép lövések, de a hálóőrök jól védtek, így gólnélküli döntetlennel végződött a nyitó harmad. Maradjanak velünk hamarosan folytatjuk a mérkőzést.

20:00

19:11
    Elkezdődött a harmad utolsó perce.

18:41
    Kiegészült a Ferencváros, Mestyán újra játékban.

17:50
    Jól védekezik a Fradi eddig az emberhátrányban, a hazaiak nem tudnak helyzetig eljutni.

16:41
    Kiállítás a vendegektől, Mestyán kap 2 percet bottal akasztásért.

16:01
    Eddig kiváló a mérkőzés, jó a hangulat a csarnokban, csak a gól hiányzik.

15:10
    Gyorsabbak voltak a kék vonalon a hazaiak mint a korong, így lessel végződött az akció.

14:30
    Eddig sportszerű a találkozó, csak egy kiállított hazai oldalról.

13:50
    Az érsekújváriak beköltöznek a Fradi harmadában, kisebb hazai nyomás alakulóban.

13:10
    Kiegyenlített a játék eddig az első harmadban, támadó hokit játszanak a csapatok.

12:06
    Ružićka jobboldali veszélyes lövését ütötte ki a védőhálóra Budai.

11:40

11:05
    Uram ugratta ki Frolíkot, Budai jól korcsolyázott ki, és megsémisítette a ziccert.

10:30
    Dubec jobboldalról ereszt el egy kemény lövést, épphogy elment a kapuvas mellett.

09:10
    Pontatlan hazai kombináció végén, fordul a Fradi és támadást indítanak.

08:30
    Kivágja a Fradi a korongot, és felszabadít.

08:10
    Hazai csapat támadásban, kisebb nyomást gyakorolnak most a Fradi kapujára.

07:20
    Nem sikerült kihasználni az előnyt kiegészült az Érsekújvár.

07:10
    Feil nagy helyzetben az üres kapu mellé lövi a pakkot.

06:15
    Nagy Fradi nyomás a hazai kapura

06:05
    Gyorsan feláll a vendég csapat az előnyben, jól járatják a korongot, keresik a rést a vendégek védelmében.

05:15
    Kiállítás a hazai csapatból, 2 perc Uram bottal akasztásért.

04:51
    Ružička ütközött keményen a botja is eltört.

04:15
    Kissé pontatlan most a játék, javarészt a középső harmadban folyik a harc a korongért.

03:20
    A másik oldalon Šiška lövése suhan el a kapu mellett.

02:30
    Óriási Fradi helyzet maradt ki, Potila egy hazai hiba után, közelről Chovanba lőtte a ziccert.

02:00
    Nagy harc folyik a korongért a hazaiak kapuja mögött.

01:40
    Zajac dobta be a korongot a harmadba, Budai inkább rátenyerelt a korongra.

01:11

00:32
    Az első támadást a hazai csapat vezette, buli Budai kapus előtt.

00:10
    A hazai csapatban Chovan a vendégeknél Budai kezdett a kapuban.

00:01

Egyenként mutatják be a hazai csapatott a Fradi játékosai már a kék vonalon álnak felsorakozva.

A játékosok már a kijáróban sorakoznak, hamarosan kezdődik a mérkőzés

Vége a bemelegítésnek, levonultak a csapatok az öltözőbe.

A csapatok már melegítenek, a közönség is lassan gyülekezik, a mai mérkőzésen körülbelül, a már Érsekújvárban megszokott 1500 néző várható.

HC Nové Zámky: Chovan (Krajčovič) – Baron, Kowalczyk, Fiala, Ružička, Štefanka O. – Sucharda, Šiška, Hurtaj, Frolík, Uram (C) – Pavešic, Zajac, Korýtko, Dubec (A), Uhnák – Král, Kubica, Hardi.

Vezetőedző. Ladislav Lubina.

Ferencváros-ESMTK: Budai (Meravy) – Ölander, Tőkési, Feil, Kiss (A), Berta (C) – Győri, Mestyán, Pál (A), Dancsfalvi, Potila – Lencsés, Lindquist, Ojanen, Vaszjunyin, Sijka – Wéber, Papp, Horváth, Borbás.

Vezetődező: Dobos Támás.

Játékvezetők: Juhász Gábor, Stano Peter – Moravec Martin, Soltész Áron.

Nincs megállás a bajnokságban, hétfőn a Fradi látogat Érsekújvárra, hogy megmérkőzön a tabella első helyezettjével. Újabb nehéz feladat előtt áll a komoly játékos hiányban szenvedő Érsekújvár. Lassan nincs mérkőzés, hogy valamelyik kulcsfontosságú játékosuk ne szenvedjen sérülést, így Ladislav Lubina mesternek meccsről meccsre fejtörést okoz összeállítani a csapatot a következő összecsapásra, és így lesz ez hétfőn is, a Fradi elleni találkozó előtt. Pénteken büntetőkkel nyert a Csíkszereda ellen az erősen tartalékos Érsekújvár, 4-3-ra.

Dobos Tamás csapata a tavalyi idényhez képest nagyon feljavult, mondhatjuk kellemes meglepetése a ligának. Igaz, legutóbb hazai pályán a Brassótól kikapott a Fradi 4-2-re, de az Érsekújvár ellen eddig mindig szoros, és izgalmas mérkőzéseket vívtak. Utoljára Pesterzsébeten csapott össze a két csapat, akkor a Ferencváros nyert 5-2-re úgy, hogy az utolsó harmadban négy találattal fordította meg a mérkőzést.

Az idei bajnoki szezon rendkívül kiegyenlített, és változó, néha meglepő eredményeket hoz, fordulóról fordulóra. Szinte már lassan – ha az újpestieket leszámítjuk, bár ők is gyakran nagyon kellemetlenek tudnak lenni – nincs igazi favoritja a mérkőzéseknek. Elég egy rosszabb mérkőzéssorozat, és az első helyről a hatodikra lehet visszaesni, de ez fordítva is igaz.

Jelenleg 45 begyűjtött ponttal a hatodik helyen tanyázik a Fradi. Az Érsekújvár a pénteki győztes találkozó után, négypontos előnnyel, 53 ponttal a tabella első helyét foglalja el. Küzdelmes jó meccsre van kilátás hétfő este a listavezetőnél Érsekújvárban, az újabb fontos bajnoki pontokért.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 28. Šiška (Korýtko), 33. Uram (Frolík, Sucharda), 37. Hurtaj (Pavešic), 39. Dubec (Uhnák, Sucharda) – 35. Sijka (Vaszjunyin), 54. Kiss (Pál), 59. Vaszjunyin (Mestyán, Kiss)

HC MIKRON Nové Zámky: Chovan (Krajčovič) – Baron, Kowalczyk, Fiala, Ružička, Štefanka O. – Sucharda, Šiška, Hurtaj, Frolík, Uram (C) – Pavešic, Zajac, Korýtko, Dubec (A), Uhnák – Král, Kubica, Hardi.

Ferencváros Bp. ESMTK: Budai (Meravy) – Ölander, Tőkési, Feil, Kiss (A), Berta (C) – Győri, Mestyán, Pál (A), Dancsfalvi, Potila – Lencsés, Lindquist, Ojanen, Vaszjunyin, Sijka – Wéber, Papp, Horváth, Borbás.

Játékvezetők: Juhász Gábor, Stano Peter – Moravec Martin, Soltész Áron