Budapešť – HSC Csíkszereda 2:6 (vége) | Nové Zámky – Ferencváros Bp. ESMTK 4:3 (vége) | DVTK Jegesmedvék – Corona Brasov Wolves 2:1 (2:0 szétlövés után)
szétlövés vége (2:0)
DVTK Jegesmedvék Miškovec
2:1 (0:1, 1:0, 0:0)
Corona Brasov Wolves
hétfő 09.12.2013, 18:30 • Miskolci Jégcsarnok • MOL Liga

Vége tehát a mérkőzésnek, Hajós és Durco is higgadt és magabiztos volt, akárcsak Duschek Dávid, aki védéseivel megnyerte csapatának a szétlövést, így a Miskolc otthon tart két pontot és zárkózik a szűk élmezőnyre. Köszönöm a figyelmet, további szép estét kívánok! (20:58:10)

Kevin Wehrs jön, de nem tud túljárni Duschek Dávid eszén! Megnyeri a szétlövést a Miskolc!

Hajós érkezik és Polc lábai közt bevágja!

Antal Zsombor nem volt magabiztos, megcsúszott kicsit, Duschek védett!

Antal Zsombor jöhet.

Durco jobbra elhúzza és belövi higgadtan!

Durco lesz az első lövő!

Szétlövés kezdete.

Lepereg az utolsó pár másodperc is, nincs döntés, következhet a szétlövés. A hosszabbítás érdekes képet mutatott, a rendes játékidő végének hazai dominanciája után a vendégek új erőre kaptak, de egyik fél sem tudta eldönteni a mérkőzést, így jöhet a szétlövés!

65:00
    A hosszabbítás befejeződött.

64:05
    Saluga tüzel balról kiszorítva, Duschek kezéről felpörög, de másodjára megfogja.

63:48
    Hegyi érkezik nagy sebességgel egy lecsorgó korongra, majd egy tolás után óriási bombával kínálja Polcot, aki hatalmasat véd.

63:05
    Mastaleriu tüzelne Saluga passzából, Durco blokkol nagyot.

62:35
    Ezúttal Wehrs nyomul előre, a korongot elveszíti, de Duschek kénytelen megfogni, így megint a kapuja előtt folytatódik a játék.

62:17
    Megint Antal próbált lőni, de Popovics odapiszkált az utolsó pillanatban, így elmaradt a lövés, ellenben Antal kezét eltalálták, így megáll a játék.

62:00
    Antal lő jobbról mellé.

61:30
    Hietamaki ezúttal mellé bombáz. A Brassó úgy tűnik mozgósította rejtett erőtartalékait, mert a ráadást jóval aktívabban kezdték.

60:45
    Hietamaki tüzel öt méterről, az igen erős löketet Duschek üti mellé reflexmozdulattal.

60:10
    A saját lábáról felpörgő korongot Duschek egy ugrással kapja le látványosan.

60:01
    A hosszabbítás elkezdődött.

A két csapat legutóbbi miskolci meccsén szintén hosszabbítás döntött (a Miskolc javára), szintén egy gól nélküli harmadik harmad után, igaz akkor az előző két játékrész gólgazdagabb volt, 3-3-as végeredménnyel. Közös pont, hogy akkor is a hazaiak kerültek hátrányba, viszont akkor 0-3-ról álltak fel.

Vége a rendes játékidőnek, az utolsó harmad a hazaiak irányításával telt el, a vendégek ereje elfogyott, a nagyobb közelmúltbéli meccsterhelés megtette a hatását, igaz védekezésben nem lehetett panasz a Brassóra, hiszen megúszták kapott gól nélkül ezt a harmadot is. Következik a hirtelen halál, ahol viszont bármi előfordulhat, hamarosan folytatás!

60:00
    Befejeződött a 3. harmad.

59:59
    Polc is lejött, de a bulit nem tudja elhozni a Brassó, így nincs már helyzet.

59:58
    Még egy utolsó buli a Miskolc kapuja előtt, Greg Lindqvist időt is kér, hátha még egy utolsó váratlan húzással maga javára fordíthatja a meccset.

59:50
    Szerette volna, de hiába, fennakadt a védőkön.

59:30
    Az utolsó akció jöhet, ha a Miskolc még szeretné erőltetni.

58:55
    Rafaj lő gyakorlatilag reménytelen helyzetből. Mellé.

57:30
    De Bruyn bombáz kapásból négy méterről, Polc újabb nagy védéssel segít csapatán. Az emberelőny legnagyobb, egyben utolsó helyzete volt.

56:45
    Áll a játék, a leesett fejvédőt Hietamaki üti el a botjával, amiért a játékvezető felveteti vele, majd ráparancsol, hogy adja oda Popovics kezébe, amit a finn játékos, mindenki derültségére egy kézfogás keretében meg is tesz.

56:45
    Popovics ütközik Pysarenkóval és elveszti fejvédőjét.

55:46
    Mastaleriu Zsolt kiállításával megnyílhat az esély a miskolci csapat előtt a döntő gól megszerzésére. Gáncsolás volt a védő vétsége.

55:30
    Ritó nyomul be a támadó harmadba ígéretesen, de Fliszár már ott volt, les.

54:35
    Hajós veszti el a korongot, Saluga lódul meg, majd lő négy méterről, Duschek szépen kapja le.

53:40
    Durco szólózik keresztül a pályán, mindenkit állva hagy, majd jobbról ló, nagyot véd Polc, a kipattanóra Dubek ugrik, de nem tudja bekotorni.

51:45
    Pysarenko véti el a korongot, amiből Ritó indul meg, de lövését Polc – nem könnyen – védi.

51:07
    Wehrs lopta megint a távolságot Duschek felé, majd lőtt balról, három méterről, Duschek védett.

50:05
    Kezdődik az utolsó tíz perc, a Miskolc irányítja a játékot, de a Brassó jól védekezik, így nincsenek nagy helyzetek.

48:40
    Antal kap nagy passzt Wehrs-től, de picit hosszú, így Boyle könnyedén keresztez és elviszi a pakkot. Lövés jó ideje nincs, mezőnyben birkóznak a csapatok, a játék folyamatos.

45:32
    Tóth megy el óriási sebességgel Hietamaki mellett, de egy az egyben alulmaradt Polccal szemben. Utána Hajós, majd Popovics érkezik a helyszínre némi verekedés reményében, ám csalódniuk kellett.

45:15
    Antal robog el De Bruyn mellett, majd kicsit kiszorítva tüzel, Duscheknek nem okoz gondot.

44:30
    Hegyi lő váratlanul megfordulva öt méterről, Polc meglepődik, de véd.

43:15
    Wehrs egy remek csel után lő jobbról, Duschek testébe.

42:40
    Ritó lő előbb balról, majd a kipattanóval a kaput megkerülve jobbról is, de Polc odaért és védett.

40:40
    Virág a másik oldalon veszélyeztet, de lövés helyett passzolt, rosszul.

40:20
    Popovicsé az első lövés, Polc véd lábbal.

40:01

Véget ér a második játékrész, körülbelül az első harmad fordítottját láthattuk, a Miskolc átvette a kezdeményezést és megérdemelten egyenlített Dubek góljával. A harmadik harmadra így minden szempontból egálban jöhetnek majd ki a csapatok, tizenöt perc múlva folytatjuk!

40:00

38:55
    Virág lő messziről, Duschek véd, Antal ráront és Ládával akad össze. Újabb vita alakul ki, de nem tart sokáig.

38:35
    Kiegészülnek a csapatok.

38:04
    Már Polc rongyol ki a kapuból, a sarokban kapja fel a korongot Fliszár elől.

37:55
    Már Duscheknél a korong, négy a négy ellen lüktető a játék, helyzet itt, helyzet ott.

37:40
    De Bruyn robbant ki saját harmadából, majd tálalt Dubek elé, aki már éles szögből tüzelt, a röviden Polc fogta.

37:20
    Wehrs lövi be a pakkot messziről a kapu elé, Gliga próbált belekotorni sikertelenül.

36:33
    Rögtön egy újabb kiállítás, Virág ül le két percre, miután bottal akasztotta Rafajt, akit viszont szintén leküldenek sportszerűtlen magatartásért, alighanem azon okból, hogy rájátszott Virág akasztására.

36:20
    Láda lő a harmad határáról, Polc nagyot véd, Saluga pedig visszatér.

35:29
    Popovics is megkínálja Polcot, aki újfent a helyén van.

35:14
    De Bruyn passza után Boyle bombáz, Polc véd.

34:21
    Martin Saluga ül le két percre gáncsolásért.

33:50
    Saluga lódul meg a bal szélen majd lő, egykori csapattársa lábbal véd nagyot.

33:20
    Wehrs előrelendül, cselez, majd lő, Duschek megint véd.

32:35
    Petres és Antal okoznak zavart Duschek kapuja előtt, kisebb csetepaté alakul ki, aztán helyreáll a rend.

32:20
    Megjött a közönség hangja is a feljavuló Jegesmedvék láttán.

31:25
    Rafaj lő keresztbe jobbról, Miskolczi érkezik a hosszún, de Polc is odaért, így nincs gól a szép akció végén.

30:05
    Wehr került tisztán lövőhelyzetbe, azaz csak kerülhetett volna, ha meg tudja szelidíteni a korongot, ez azonban nem sikerült.

29:50
    Virág indul meg a kapu felé, őt feltartják a korong viszont Duschek kezébe csúszik.

29:20
    Wehrs ereszt el egy löketet jobbról, Duschek üti is reflexmozdulattal.

28:45
    Ezúttal Rafaj teszteli Polcot, határozottan feltámadtak a hazaiak a második játékrészre.

27:58
    A Miskolc gólt szerzett!
    Egyenlít a Miskolc! Óriási kavarodás alakul ki a Brassó kapuja előtt, Miskolczi próbálkozik először közelről, ekkor még Polc véd, de a kipattanóra VLADIMIR DUBEK csap le, aki fél méterről az eldőlő Polc mellett a kapu közepébe pofozza a pakkot! 1-1!

26:10
    Popovics lő jobbról, Polc véd takarásban.

25:35
    Dubek lódul meg nagy lendülettel a bal szélen, Rafaj várta az átadást a másik oldalon, de Dubek csellel próbálkozott, ami Polc ellen nem jött be.

24:30
    Folyamatos játék van, pontos passzok viszont nem nagyon.

23:20
    Óriási tülekedés a sarokban, Hajós hozza el végül a pakkot, de passza nem találja meg a meglóduló Popovicsot.

22:25
    Tóth már lő is jobbról, Polc védett a rövid saroknál.

22:00
    Kiegészül mindkét csapat, Tóth és Péter is a jégen.

21:26
    Hietamaki lő messziről, Duschek védett, de a korong átcsúszott a kesztyűjén és a gólvonal felé vánszorgott, Hegyi érkezett és mentett az utolsó pillanatban.

21:01
    Hegyi lő nagyon messziről, a nem túl erős lövésbe azonban Rafaj próbál belepiszkálni, ezzel veszélyessé vált a helyzet, de Polc védeni tudott.

20:10
    Négy a négy ellen nyitnak a csapatok a két kiállítás miatt. Wehrs bombáz három méterről, Duschek hárít.

20:01

Tóth Adrián és Péter Zsolt kapott két-két percet még a harmad végén bemutatott kakaskodásokért, durva játék címén.

A balhé lecseng, a csapatok levonulnak, egy harmad után 1-0-ra vezet a Brassó csapata, méghozzá a játék képe alapján megérdemelten, hiszen jóval aktívabban játszottak, mint a vendéglátók. A fölény már öt perc után góllá érett Virág révén, ám később azért feljöttek a Jegesmedvék is, de egalizálni nem tudtak, így nekik kell feljavulniuk és újat mutatniuk, ha színesebbé akarják tenni a meccset.

20:00

19:55
    Hajós lő még messziről egy életerőset, ami a harmad utolsó eseménye – már ha nem számítjuk azt, hogy a dudaszó után Péter Zsolt és Popovics is kisebb "barátkozásba" kezd.

19:30
    Kezdenek már elszabadulni az indulatok, Zsók és Tóth találnak egymásra, de Mastaleriu és Popovics is hamar ott terem. A játékvezetők szép lassan helyreállítják a békét.

19:05
    Hietamaki helyzetben, közelről próbál egy kisebb csel után lőni, de Duschek eszén nem tudott túljárni.

18:30
    Virág lő, Duschek kimozdul, majd bizonytalankodik, hogy megfogja-e, végül csak elsodorja, de szerencséjére az odaérő védők felszabadítanak.

17:36
    Imecs ezúttal a korongot próbálja küldeni maga helyett a kapuba, de a pakk elől nem ugrik el Duschek Dávid.

17:16
    Imecs és Popovics ütközik, előbbi elesik és Duschek mellett a kapuba kerül, ami el is mozdul a helyéről. A "gól" miatt megáll a játék, de aztán helyére kerül a kapu és mehet tovább a meccs.

16:41
    Hegyi lő messziről, Polc takarásban volt, de hárítani tudott.

15:50
    Zsók lő középről, Duschek nagyot védett lábbal.

15:00
    Dubek jobbról tüzel a rövidre, Polc kapja el bal kézzel.

13:45
    Hietamaki fordulásból lő, nem sikerült erősre, Duschek hárított.

13:04
    Faith passzol szépen Rafaj elé, aki jobbról bombázhatott, Polc nagyot védett.

12:15
    Gliga hagy ki nagy helyzetet, másfél méterről lőhetett, de Duschek odaért és védett.

10:30
    Ezúttal Tóth fordul meg Polc körül jobbról, majd lő egy méterről, a kapus véd.

9:20
    Imecs lő a harmad határáról, miután egy bő percig járatták Duschek kapuja előtt a korongot. A kapus védett, de a helyzet távolról sem biztató a hazaiak számára.

8:02
    Hazaiak teljes létszámban. Visszatér De Bruyn.

7:40
    Hajós kontrázik, ő is megkerüli a kaput, majd éles szögből lő, Polc első védését láthattuk.

6:50
    Álmosan kezdtek a Jegesmedvék, bekaptak egy gólt és most még egy emberhátrányt is ki kéne védekezniük.

6:35
    Máris nagy helyzet, Wehrs messziről, Hietamaki a kipattanót közelről próbálta a kapuba lőni Duschek mindkét esetben bravúrt mutatott be.

6:02
    Kiállítás a hazai oldalon, Curtis De Bruyn ül le nem megengedett testjátékért.

5:25
    Dubek kerüli meg megint a kaput balról, de kiszorított helyzetből visszatett passza nem talál csapattársat.

4:18
    A Brassó gólt szerzett!
    Vezetnek a vendégek! Az előző akcióhoz hasonló fut végig a pályán, Hietamaki ezúttal közelebbről, majdnem a kapu mellől teszi középre a pakkot és most VIRÁG CSANÁD érkezett, aki egy méterről, kapásból a bal felsőbe vágta a korongot! 0-1.

3:55
    Hietamaki passzol jobbról Pysarenko elé, aki veszélyes helyről lő, Duschek véd.

2:50
    Bálint lövi el jobbról a kapu előtt keresztbe a pakkot, nem tud beleérni senki.

1:10
    Dubek viszi fel a bal szélen a korongot, megkerüli a kaput, Hegyi elé tálal, aki távolról mellé lő.

0:30
    Pysarenko lő először, Duschek tolja ki a nem túl veszélyes löketet.

00:01

Immár mindkét csapat a jégen, hamarosan kezdődik az összecsapás.

Miskolc JJSE: Duschek (Gyenes) – Boyle, De Bruyn, Dubek, Rafaj, Faith – Láda, Hegyi, Hajós, Popovics, Tóth – Durco, Vojtkó, Ritó, Miskolczi, Fliszár – Roczanov, Orosz, Budai

Corona Brasov Wolves: Fülöp (Polc) – Wehrs, Pysarenko, Zsók, Péter, Gliga – Mastaleriu, Hietamaki, Molnár, Saluga, Virág – Oprea, János, Dumitru, Imecs, Bálint – Péter, Antal, Petres

Játékvezetők: Caprnka, Haszonits – Gangel, Somos.

Nincs megállás a MOL Ligában, folytatódik a küzdelem a rájátszásért egy újabb nagyon fontos mérkőzéssel, melyen a Brassó látogat a Jegesmedvék otthonába.

A vendégek a 4., a hazaiak az 5. helyen állnak a tabellán, tehát aligha kell hangsúlyozni a mérkőzés fontosságát, pláne, hogy a mezőny tovább tömörült, az első hat helyezett csapat nyolc ponton belül van.

A Miskolc számára biztató jel lehet, hogy kettőből kétszer megverte idén otthon a Brassót, utoljára októberben, hosszabbításban, ám legutolsó meccsüket az erdélyi csapat nyerte hazai pályán 4-2-re.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:30 - kor kezdődik.