Tunézia – Magyarország_dup 24:26 (vége)
Tunézia
24:26 (15:15)
Magyarország_dup
hétfő 09.12.2013, 14:45 • Szerbia, Újvidék (Novi Sad), Spens Aréna • Világbajnokság

Váratlanul nehéz mérkőzés kerekedett ma ebből az összecsapásból.
    A mérkőzés legjobbja a tunéziai Dhaouadi lett, nem érdemtelenül.
    Szerencsére végül a két pontot begyűjtöttük, de nem igazán tudtuk pihentetni a kulcsjátékosainkat, Tomori is gyakorlatilag csak néhány perc pihenőt kapott a meccsen.
    A küzdőszellemmel nem volt gond, de védekezésben a piros mezesek középső embereit nem sikerült fognunk.
    Abszolút dicséret illeti meg a tunéziai válogatottat, szemet gyönyörködtető gólokat szereztek átlövésből, nekünk pedig nem igazán sikerült ma semmi.
    Az utolsó pár percben azért kialakítottunk egy két gólos különbséget, ami végül ki is tartott a lefújásig.
    A következő meccsen Ausztrália ellen egészen biztosan nem lesz nehéz dolgunk, de a Románia és Németország elleni összecsapásokig rengeteget kell javítanunk a játékunkon.
    Tény azonban, hogy egyelőre két meccs után 4 pontunk van és ez a legfontosabb.
    Holnap is közvetítjük 19 óra 15 perctől az ausztrálok elleni mérkőzést, tartsanak akkor is velünk, illetve kollégámmal!
    Köszönöm figyelmüket!
    ---- (16:19:00)

60
    Mérkőzés vége. (24:26)

60
    CHEBBAH mutatta meg, hogy 5 másodperc is elég felérni és gólt szerezni, így végül 24-26 a végeredmény. Győzött Magyarország, de ez nagyon szenvedős volt. (24:26) (24:26)

60
    A slusszpoén TOMORIÉ, talpról bebombázta középről. (23:26) (23:26)

60
    Technikai hiba, megszerezzük a labdát, fél perc hátra, ez már megvan! (23:25) (23:25)

60
    Szucsánszki két perces kiállítást kap, megtámasztotta ellenfelét, majd elesett és a színészkedésért kapta a büntetést. (23:25) (23:25)

60
    TOMORI gyönyörű gólt szerzett egy befutás után balról a kapus feje fölött. (23:25) (23:25)

59
    Megúsztak egy lépéshibát a piros mezesek. Passzív jelzés közben, majd lépéshiba most már befújva. (23:24) (23:24)

58
    Tomori lő kapufát, az ismétlést Szucsánszki mellé lövi egy védő szorításában. (23:24) (23:24)

58
    Elghaoui találja el Tomori nyakát és arcát védekezés közben, két percre kiáll. 2:35 van a végéig. (23:24) (23:24)

58
    KILANI a bal szélről besodródott, Kiss feje fölött bebombázta. (23:24) (23:24)

57
    Tomori magára vont két védőt, majd balra végigjátszottuk a figurát, VÉRTEN pedig szép szögből még szebb gólt lőtt a bal szélről! Kettő ide végre! (22:24) (22:24)

56
    Kiss Éva a kapuban újra. Passzívot mutatnak a bírók közben. Chebbah lövését pedig Kiss elvetődve védte, támadhatunk. (22:23) (22:23)

55
    TOMORI befutásból szerez gólt, nem tudták megfogni, pedig próbálták közben lerántani is. (22:23) (22:23)

54
    ELGHAOUI lefordult Tomoriról, középről bevetődve szerzett látványos gólt. (22:22) (22:22)

53
    Labdaszerzés, majd gyors indítás, VÉRTEN pedig középen ziccerben a kapus lába alatt bepattintja nagyon szépen! (21:22) (21:22)

52
    TRISCSUK rázta meg magát, keresztbe futott, majd jobb kettőből szép átlövésgólt szerzett. (21:21) (21:21)

52
    TOUMI ismét eredményes egy szép átlövéssel középről, úgy tűnik, ma ez a gyengénk! Vezetnek a piros mezesek. (21:20) (21:20)

51
    Görbicz átlövését is fogta Abdallah, a vezetésért támad Tunézia 9,5 perccel a vége előtt. (20:20) (20:20)

51
    Most fél percig itt az emberelőny, ki kellene használni. (20:20) (20:20)

50
    CHEBBAH felugrás után középről átlövésből kiegyenlít. (20:20) (20:20)

50
    5-5 mezőnyjátékos a pályán jelenleg, támad Tunézia. (19:20) (19:20)

49
    Szucsánszki is kihagyta a hetest, Ben Slama bal lábbal kirúgta az alapvonalon! (19:20) (19:20)

49
    Vérten harcolt ki hetest és két percet.
    Sfar ül le a padra. (19:20) (19:20)

49
    Tomorit küldik ki, hátulról lökte a beállóst. (19:20) (19:20)

48
    ELGHAOUI beállóból pattintja be a bal felsőbe Herr lába alatt, és még kiállítás is lesz. (19:20) (19:20)

48
    Zavarót védekezik Tunézia, Szamoránsky kapott szép bejátszást, de a kapusba lőtte. (18:20) (18:20)

47
    Kontrafault, azonnal megszerezzük a labdát szerencsére! (18:20) (18:20)

47
    Afrikai támadással folytatódhat az összecsapás. (18:20) (18:20)

47
    A tunéziai kapitány kért időt. Szűk negyed órával a vége előtt még teljesen nyílt a mérkőzés, vérszemet kaphatnak a piros mezesek. (18:20) (18:20)

46
    Vértent faultolták a bal szélről való lövése közben, de ismét semmi. Úgy tűnt, védője belül állt pedig. (18:20) (18:20)

46
    Triscsuk ziccerét védi Abdallah, de ők is eladják azonnal. (18:20) (18:20)

46
    Ismét eladtuk a labdát, de Görbicz lehalássza a hosszú indítást! Nagyon fontos labdaszerzés! (18:20) (18:20)

45
    Toumi hetesét nem adták meg, mert a lövésnél a bal lába jócskán beljebb csúszott már. Ritka hiba! (18:20) (18:20)

44
    Tomori az előző faultért (lerántotta ellenfelét) kapott sárgát. (18:20) (18:20)

44
    Chebbah harcolt ki hétméterest a beálló poszton ezúttal. (18:20) (18:20)

44
    Vérten akadályozott meg egy gyors lerohanást egy magyar labdavesztés után, de marad Tunéziánál. (18:20) (18:20)

43
    Daoula vonalra lépett a jobb szélen, hiába talált pedig be szépen Herr fölött átemelve. Marad a kettő ide. (18:20) (18:20)

42
    VÉRTEN megiramodott Tomori indítása után, ziccerben középről átemelte a kapus felett! (18:20) (18:20)

42
    Nagyon passzív a pirosak támadása, közel egy percig támadhattak. (18:19) (18:19)

41
    Szamoránskyhoz pattant a labda beállóban, de sajnos a vonalon állt, így ismét Tunézia támadhat. (18:19) (18:19)

41
    ELGHAOUI kiállítva két percre, Görbiczet nyaknál fogva rántotta le. Hétméteres végül nincsen, csak szabaddobás. (18:19) (18:19)

41
    Herr remekül védett egy átlövést, majd gyors támadás, hetes, két perc a túloldalon. (18:19) (18:19)

40
    Tomorit megtámasztották lövés közben, de ismét elmarad a szabaddobás, Tunézia jön. Sok érdekes ítélet a játékvezetésben. (18:19) (18:19)

40
    Megtorlatlan maradt egy Bognár-Bódi elleni fault, majd a túloldalon lépéshiba, újra mi jövünk. (18:19) (18:19)

39
    Belül futott át Elghaoui a hatoson. Kontra. (18:19) (18:19)

39
    Bulath lő mellé, támadnak a tunéziaiak. (18:19) (18:19)

38
    TOUMI bal kettőből nagy átlövésgólt szerez a felső léc alá. (18:19) (18:19)

38
    Adballah védte Tomori bal felsőbe tartó lövését. (17:19) (17:19)

37
    CHEBBAH talált rést a védelmen, test melletti átlövést eresztett meg sikerrel. (17:19) (17:19)

37
    TOMORI 10 méterről középről a kapu jobb oldalába zúdít egy gyönyörű átlövést! (16:19) (16:19)

36
    Görbicz lövését ismét fogta a kapus, az oldalvonalon pattant ki a labda, marad nálunk. (16:18) (16:18)

36
    Tomori betörés nyomán hetest harcolt ki, újra büntetőt lőhetünk. A plusz háromra van nagy esélyünk! (16:18) (16:18)

36
    Herr védett ismét szépen, a jobb szélről Daoula lövését lábbal védte. (16:18) (16:18)

35
    GÖRBICZ hetesét kirúgta Ben Slama, de a kipattanóból ismételhetett a magyar játékos, itt már nem hibázott, bebombázta! (16:18) (16:18)

Ápolás miatt áll a játék, egy piros mezes maradt lent. (16:17) (16:17)

35
    Rossz bejátszás, Herrhez pattan a labda, úgy néz ki, javult a védekezés. A túloldalon Szekeres harcolt ki hétméterest Görbicz passza után. (16:17) (16:17)

34
    Bulath és Vérten zavaróban védekezik, eddig ez hatásosnak tűnik. (16:17) (16:17)

34
    BOGNÁR-BÓDI lerohanást követően a jobb oldalról eredményes. (16:17) (16:17)

33
    Dhaouadi lövését fogta Herr, lerohanás jön. (16:16) (16:16)

33
    Bulath lövését védte Abdallah a túloldalon, majd az alapvonalon megy ki a játékszer. (16:16) (16:16)

32
    Herr védett szépen, a felkanyarodó jobb szélső, Daoula lőtt a rövidbe, de Herren nem fogott ki. (16:16) (16:16)

32
    BULATH átlövésgólja jobbról a jobb alsó sarokba. (16:16) (16:16)

31
    TOUMI ismét bevágja a hetest, vezet Tunézia! (16:15) (16:15)

31
    Vérten a vonalon állt, belülvédekezés miatt hetes. (15:15) (15:15)

31
    Még 28 másodpercig emberhátrányban vagyunk. (15:15) (15:15)

31
    Elkezdődött a második félidő. (15:15)

A piros mezes Tunézia kezdi a második játékrészt.

Az első félidőben a 13 tunéziai átlövésből 8 gól született.

Nem kis meglepetésre nem sikerült előnyt szereznünk az első játékrészt követően. Chebbah és Dhaouadi átlövései egyelőre fejtörést okoznak a magyaroknak és sem Kiss, sem Herr nem érzi egyelőre ezen két játékos lövéseit. A védelem nagyon lyukas és a lövőkre való kilépéseink is hiányoznak. A támadás rendben van, a védekezésen sokat kell javítanunk a második félidőre!
    Nálunk Kovacsicznak ment a legjobban egyelőre, a tunéziai válogatottnál Dhaouadi jeleskedik.
    Remélhetőleg a szünetben Hajdu János sikeresen összerakja a védekezést is és akkor megszerezzük a minél jobb helyen való továbbjutás szempontjából roppant fontos két pontot.
    Hamarosan folytatjuk, tartsanak velünk továbbra is!
    ----

30
    Befejeződött az 1. félidő. (15:15)

30
    Herr védte Dhaouadi lövését a bal szélről, ám KOUKI megszerzi a kipattanót és bevágja Herr Orsi feje fölött a léc alá. (15:15) (15:15)

30
    Magyar időkérés! Hajdu János hívja magához válogatottunkat az utolsó 25 másodpercre. (14:15) (14:15)

30
    SZUCSÁNSZKI és Görbicz játszott össze szépen és a kettős hátrány ellenére sikerült gólt szerezni betörésből jobb kettőből! (14:15) (14:15)

30
    TOUMI értékesíti a hetest, mi pedig kettős hátrányban kell, hogy folytassuk. (14:14) (14:14)

29
    Kovacsiczot is pihenni küldik a bírók, nem látszott kontaktus pedig az előbbi helyzetnél. (13:14) (13:14)

29
    Triscsuk adta el, majd a balszélső fölé dobta. Hetes mégis. (13:14) (13:14)

29
    Dhaouadi dobta ki az oldalvonalon, jöhetünk támadással. (13:14) (13:14)

29
    Szekeres rántotta le Dhaouadit, aki felugrani készült, kettő perces kiállítás! (13:14) (13:14)

28
    BULATH átlövésgólja átcsorog a gólvonalon, újra vezetünk. (13:14) (13:14)

27
    Chebbah lövését visszanyúlva fogta bravúrral Herr Orsolya. (13:13) (13:13)

26
    Passzívnál lőtt jobbátlövőből Görbicz felső kapufát, majd onnan fölé pattant a labda. (13:13) (13:13)

26
    DHAOUADI balátlövőből a hosszú oldalra pattintott átlövés. Újra egál, ráadásul emberhátrányunk van. (13:13) (13:13)

25
    Kovacsicz kap két percet két kezes lökésért. (12:13) (12:13)

25
    GÖRBICZ könnyedén első szándékból a jobb alsóba! (12:13) (12:13)

24
    Ismét Bulath harcol ki betörés közben belülvédekezésért hetest. (12:12) (12:12)

24
    CHEBBAH jobb kettőből óriási átlövésgólt zúdított a bal alsóba. Egyenlít Tunézia! (12:12) (12:12)

23
    Yahiaoui lépett vonalra, de a túloldalon Szamoránsky is csípte a hatost. (11:12) (11:12)

23
    Vincze Melinda sárga lapot kapott, Chebbahot lökte fel. (11:12) (11:12)

22
    Herr védte Toumi lövését, majd Vinczének túl hosszú Görbicz átadása. Támadnak a tunéziaiak. (11:12) (11:12)

21
    DHAOUADI ugyanúgy felkanyarodott mint az imént és ismét pattintott átlövésből eredményes a bal oldalról. (11:12) (11:12)

21
    Chebbah lépéshibája, majd a túloldalon elkapkodtuk, Tomori passza hosszú Kovacsicznak. (10:12) (10:12)

20
    Szerencsére KOVACSICZ gyönyörűen kilőtte a hosszú alsót a jobb szélről ismét. (10:12) (10:12)

20
    DHAOUADI ismét eredményes, bal kettőben lyukas volt a védekezésünk, betörés után lőtt. (10:11) (10:11)

19
    TOMORI talált lyukat a védekezésen, középen betört és bebombázta! (9:11) (9:11)

19
    A beállót kellett ápolni egy kis ideig, Szamoránsky hozhatja játékba a labdát közben. (9:10) (9:10)

19
    Chebbah pattintott átadását belökte ELGHAOUI két kézzel, bravúros gól! (9:10) (9:10)

18
    GÖRBICZ második szándékból a kapu bal oldalának közepébe lőtt. (8:10) (8:10)

18
    Bulath betört, a hatoson belül álltak elé, hétméteres következik. (8:9) (8:9)

17
    DHAOUADI lőtt felkanyarodás után átlövésgólt balról. (8:9) (8:9)

16
    GÖRBICZ 10 méterről, talpról bevágta a védők hóna alatt. (7:9) (7:9)

16
    CHEBBAH újra emberhátrányból talál be balátlövőből. Egyelőre a védekezésünk nem állt össze. (7:8) (7:8)

16
    GÖRBICZ válaszolt a túloldalon még rendezetlen védelem ellen. (6:8) (6:8)

15
    ELGHAOUI lőtt átlövőből emberhátrányos gólt. (6:7) (6:7)

15
    VINCZE a bal szélről szép átadás után a rövidbe talált. (5:7) (5:7)

14
    Tomori betört jobb kettőben, de Abdallah védte, de oldalt ment ki, marad nálunk. (5:6) (5:6)

14
    Tomori kap egy kis pihenőt, de végül marad a pályán, ismerjük, nagy harcos! (5:6) (5:6)

14
    Toumi kap kettő perces kiállítást, Tomori ziccerben betört, ellenfele azonban gyomron térdelte. (5:6) (5:6)

13
    Cifra elől elhalászták a bejátszást, de a lerohanás végén Yahiaoui mellé pattintja a bal szélről. (5:6) (5:6)

13
    TOUMI értékesíti a hetest. (5:6) (5:6)

13
    Belülvédekezés miatt hetes Tunézia javára. (4:5) (4:5)

12
    KOVACSICZ besodródott jobb kettőbe és Görbicz asszisztja után szépen dobta a rövidbe a labdát. (4:5) (4:5)

12
    Cifra ápolása miatt áll a játék, lerántották, de nincs nagy gond. (4:5) (4:5)

12
    Kiss Éva fogta Elghaoui lövését, de be is lépett közben. Támadunk a plusz kettőért. (4:5) (4:5)

11
    Daouadi lövése a blokkról kipattan. Sarokdobás. (4:5) (4:5)

11
    GÖRBICZ felugrás közben test mellől lő nagyon szép gólt középről! (4:5) (4:5)

10
    Kiss szép védése, de ismét nem tudunk gyorsan indulni, mert szépen visszazár az afrikai együttes. (4:4) (4:4)

10
    KOVACSICZ a jobb szélről most jobb szögből lőhetett, szépen átemelte a kapust, egál! (4:4) (4:4)

9
    JAOUADI átlövésével már Tunézia vezet. (4:3) (4:3)

9
    Kovacsicz belépett a jobb szélen ziccerben, így gólját nem adták meg a koreai bírók. (3:3) (3:3)

8
    Labdaeladás a túloldalon, támadhatunk ismét. (3:3) (3:3)

8
    Egyelőre nehezen indul be a gépezet. Tomori lövését védte a kapus, a kipattanónál már bent állt Cifra. (3:3) (3:3)

7
    CHEBBAHra nem léptünk ki, a jobb alsó sarokba zúdította a labdát, újra egyenlítés. (3:3) (3:3)

7
    SZUCSÁNSZKI átlövésből újra megszerzi a vezetést. (2:3) (2:3)

6
    TOUMI beállóból eredményes. (2:2) (2:2)

6
    TOMORI szép átlövésgólja a bal kapufáról pattant, ezúttal befelé a kapuba. Újra vezet Magyarország! (1:2) (1:2)

5
    Dhaouadi kapott sárga lapot, Cifrát rántotta le. (1:1) (1:1)

5
    ELGHAOUI egyenlít bejátszás után beállóból ziccerből. (1:1) (1:1)

4
    Adballah védte Szucsánszki ziccerét egy testcsel után. (0:1) (0:1)

4
    Chebbah lövését hatástalanította Kiss. (0:1) (0:1)

4
    KOVACSICZ a jobb szélről a kapu bal oldalába lőtt sikerrel. (0:1) (0:1)

3
    Blokkolt lövés Toumitól, ismét Kiss Éva védett könnyedén. (0:0) (0:0)

3
    Kiss Éva védi bravúrral Toumi lövését beállóból, marad a tunéziai válogatottnál. (0:0) (0:0)

2
    Tomori talpról eresztett el egy átlövést balról, a kapufáról az oldalhálóba pattant. Marad a 0-0. (0:0) (0:0)

2
    Görbiczczel szemben szabálytalankodott védője. (0:0) (0:0)

2
    Toumi labdaeladása, Tomori csípte meg az átadást középen. (0:0) (0:0)

1
    Görbicz lövését fogja Abdallah a jobb oldalról. (0:0) (0:0)

1

A magyarok kezdik az első félidőt, Kiss Éva kezd a magyar kapuban.

Remekül kezdte a világbajnokságot női kézilabda csapatunk, Csehországot sikerült 8 góllal megvernünk helyenként biztató játékkal és a második félidőben a jó támadáshoz már időnként jó védekezés is párosult. Tunézia 10 góllal alulmaradt a nyitómeccsén Románia ellenében.
    A mérkőzés esélyesei egyértelműen mi vagyunk, de nem szabad lebecsülnünk ellenfelünket, az afrikai kézilabda az elmúlt 10 évben nagyon sokat fejlődött.
    Egyelőre nincs a szűk keretben a gyógyulófélben levő Zácsik Szandra, de szerencsére Görbicz Anitára már az első meccsen is számíthatott Hajdu János, Anita a meccs legjobbja címet is elnyerte.
    Remélhetőleg újabb magyar győzelmet könyvelhetünk el, tartsanak velünk hétfőn 14 óra 45 perctől!