Grundfos Tatabánya KC
23:28 (12:13)
OTP Bank - PICK Szeged
szerda 11.12.2013, 18:00 • Földi Imre Sportcsarnok • Férfi kézilabda NB1

A második félidő utolsó harmadára elfáradt a hazai csapat és nem tudta a lépést tartani a vendégekkel. A Szeged megérdemelt győzelmet aratott, azonban a Tatabányát dicséret illeti azért, hogy szorossá tudták tenni a mérkőzést. Köszönjük figyelmüket! (19:35:01)

60
    Mérkőzés vége. (23:28)

60
    Larholm kihagyja a hétméterest, a felső kapufát találja el. (23:28) (23:28)

60
    Törő lerántja Parrondót, 7-es jár érte. (23:28) (23:28)

59
    Blazevict is kiállítja a játékvezető egy lerántás miatt. (23:28) (23:28)

58
    PARRONDÓ középről lő szép gólt. (23:28) (23:28)

58
    Vranjes kap 2 percet lökés miatt. (23:27) (23:27)

58
    JUHÁSZ szépít jobb kettőből. (23:27) (23:27)

58
    MINDIEGA ismét átlövésből lő gólt, most a bal sarokba. (22:27) (22:27)

56
    MINDEGIA egy középről megeresztett átlövés gólt szerez a kapu jobb szélére célozva. (22:26) (22:26)

56
    KRIVOKAPIC jobb átlövésből eredményes. (22:25) (22:25)

55
    LARHOLM beverekedte magát középre, ahonnan könnyedén lő Paul jobb lába mellett a kapuba. (21:25) (21:25)

55
    HARSÁNYI jobb szélről teker egy labdát a kapuba. (21:24) (21:24)

54
    BALOGH beállóból eredményes, a kapu jobb sarkába talál be. (20:24) (20:24)

53
    KISS ÁDÁM jobb kettőből, átlövésből eredményes, Tatai mellet a kapu bal oldalába megy a labda. (20:23) (20:23)

52
    Parrondó lerántásért kap 2 percet. (19:23) (19:23)

52
    JUHÁSZ jobb kettőből lövi el labdát, Tatai lába között becsorog. (19:23) (19:23)

51
    BLAZEVIC egy gyors kontrából lő a felső léc alá. (18:23) (18:23)

51
    ZUBAI középen kap labdát Larholmtól, amit beállóból értékesít. (18:22) (18:22)

50
    Mazák szövegelés miatt kiállítva. (18:21) (18:21)

50
    LARHOLM megereszt egy lövést jobb kettőből, Paul lábát érintve megy a labda a hálóba. (18:21) (18:21)

49
    LARHOLM Paul lába között lő gólt hétméteresből. (18:20) (18:20)

48
    HARSÁNYI értékesít egy büntetőt, Tatai bal oldala mellé lő a kapuba. (18:19) (18:19)

47
    BALOGH lő középről Paul lába között a kapuba. (17:19) (17:19)

46
    PARRONDÓ középről lő Paul jobb lába mellé a kapuba. (17:18) (17:18)

46
    Nagy is kap 2 percet szövegelés miatt. (17:17) (17:17)

44
    Pásztor kap 2 percet lerántás miatt. (17:17) (17:17)

44
    NAGY SZABOLCS újra betalál középről. (17:17) (17:17)

44
    Majd MINDIEGA lő szép gólt jobbról. (16:17) (16:17)

44
    NAGY SZABOLCS egyenlít középről. (16:16) (16:16)

42
    Időt kér Debre Viktor a hazaiaknak. (15:16) (15:16)

42
    Balogh második kapufáját dobja. (15:16) (15:16)

40
    LARHOLM középről, átlövésből lő a bal felső sarokba. (15:16) (15:16)

40
    DÉNES jobb kettőből lő átlövés gólt. (15:15) (15:15)

39
    Sulc lövését blokkolja a hazai fal. (14:15) (14:15)

38
    Sokat hibáznak a csapatok. (14:15) (14:15)

35
    KRIVOKAPIC ugyan ezt teszi a túloldalon, csak a kapu jobb alsó sarkában landol a labda Tatai mellett. (14:15) (14:15)

35
    SULC középről, átlövésből lő a kapu bal felső sarkába. (13:15) (13:15)

33
    Kiss kap két percet lerántásért. (13:14) (13:14)

33
    MAZÁK egy jó labdát kap középen Harsányitól, amit beállóból értékesít. (13:14) (13:14)

32
    BALOGH beverekedte magát középre, onnan dobot gólt. (12:14) (12:14)

31
    Mindegia dob egy kapufát. Jön a Tatabánya. (12:13) (12:13)

31
    Elkezdődött a második félidő. (12:13)

A gyenge kezdést követően a hazai csapat magára talált, és a félidő közepére sikerült egalizálniuk. Ettől kezdve a Szeged nem tudott meglépni. Szoros mérkőzést láthat a lelkes hazai közönség, a második félidőben bármi megtörténhet. A vendégek legeredményesebb játékosát, Ilyést az öltözőbe küldte a játékvezető, ez nagy érvágás leget a Szegednek.

30
    Befejeződött az 1. félidő. (12:13)

30
    BALOGH újra középről lő Paul mellett a hálóba a jobb szélre. (12:13) (12:13)

30
    KRIVOKAPIC bal átlövőből talál most be a kapuba. (12:12) (12:12)

29
    SULC eredményes az ellentámadás végén jobb kettőből. (11:12) (11:12)

29
    TÖRŐ egy gyors akció során indult meg a bal szélen, estében megeresztette a lövést, ami a kapu jobb szélében landolt. (11:11) (11:11)

28
    BALOGH eredményes középről. (10:11) (10:11)

27
    A vendég kispad nehezen viseli a történteket.... (10:10) (10:10)

27
    Ilyés viszont ezért a szabálytalanságért végleg ki lett állítva, visszakönyökölt Dénesnek... (10:10) (10:10)

27
    Dénes összekap Ilyéssel, amiért kap 2 percet. (10:10) (10:10)

26
    HARSÁNYI jobb szélről teker Mikler jobb oldala mellett a hálóba. (10:10) (10:10)

25
    MINDEGIA átlövés gólt szerez jobb kettőből. (9:10) (9:10)

25
    Blazevicet is kiállítják 2 percre. (9:9) (9:9)

24
    ILYÉS megereszt egy lövés balról, ami a védőket érintve becsorog a hálóba. (9:9) (9:9)

23
    KRIVOKAPIC a "helyéről", jobb kettőből szerez vezetést először a hazaiaknak! (9:8) (9:8)

23
    Zubai Kisst lerántja, két perc jár érte. (8:8) (8:8)

22
    DJUKIC egy átlövése csorog be a szegedi kezek között. (8:8) (8:8)

22
    ILYÉS egy nagy átlövés gólt dob a kapu bal felső sarkába. (7:8) (7:8)

20
    Mazák kap két percet, Zubait rántotta le. (7:7) (7:7)

18
    Paul védi Ilyés egy átlövését. (7:7) (7:7)

17
    DJUKIC egyenlít középről, átlövésből. (7:7) (7:7)

17
    ILYÉS eredményes átlövésből. (6:6) (6:6)

16
    Dénes és Zubai kap 2 perces kiállítást egy kakaskodás miatt. (6:6) (6:6)

16
    KISS ÁDÁM egy gyors akció végén a bal kettőből lövi ki a szegedi kapu jobb felső sarkát. (6:6) (6:6)

15
    A vendégek is időt kérnek, ami érthető is, hiszen a Tatabánya öt gólos hátrányból állt fel. (5:6) (5:6)

15
    DJUKIC lő egy átlövés gólt, a kapu jobb alsó sarkát megcélozva. (5:6) (5:6)

14
    KRIVOKAPIC bal kettőből eredményes, Mikler jobb lába mellett lő a hálóba. (4:6) (4:6)

13
    Harsányi is sárgát kap, védekezés során lökött. (3:6) (3:6)

12
    Zubai kap sárgát egy lökés miatt. (3:6) (3:6)

12
    KISS ÁDÁM újabb átlövés gólt dob! (3:6) (3:6)

12
    MINDEGIA jobb kettőből eredményes. (2:6) (2:6)

11
    KISS ÁDÁM is átlövésből, bal kettőből dob gólt. (2:5) (2:5)

10
    Kiss kap sárgát lerántásért. (1:5) (1:5)

9
    DJUKIC egy átlövés gólt dob, Mikler jobb lába mellet megy be a labda a hálóba. (1:5) (1:5)

8
    Mikler eddig minden hazai lövést hárított, válogatott formában véd! (0:5) (0:5)

7
    KEKEZOVITY jobb szélről teker a hálóba. (0:5) (0:5)

5
    A Tatabánya időt kér. (0:4) (0:4)

5
    Egy gyors letámadásból eredményes KEKEZOVITY. (0:4) (0:4)

4
    Krivokapic kap sárgát egy mezhúzás miatt. (0:3) (0:3)

4
    ZUBAI beállóból eredményes, Szente bal lába mellet csorog be a labda. (0:3) (0:3)

3
    MINDEGIA jobb kettőből lő a kapus mellett a hálóba. (0:2) (0:2)

3
    ILYÉS lő középről egy átlövés gólt. (0:1) (0:1)

1
    Az első támadás során Krivokapic mellé lő. Jön a Szeged. (0:0) (0:0)

A hazaiak kezdik a meccset. (0:0) (0:0)

1

A Szeged szürke-narancssárga, míg a Tatabánya fehér mezben fog játszani.

Zsúfolásig megtelt a tatabányai csarnok, telt ház fogadja ez együtteseket.

A hazai csapat kabalafigurája.

Melegítenek a csapatok.

Egy, a 9. fordulóból elmaradt mérkőzést pótol be a Tatabánya és a Szeged csapata.

Mindkét együttesnek a 16. mérkőzése lesz ez az alapszakasz küzdelmei során. A Tatabánya eddigi mérlege 10-3-2, mellyel 23 pontot gyűjtöttek és a 4. helyen állnak. A Szeged hibátlan, 15-0-0-ás mérlegével 30 pontot szerezve áll a bajnokság 2. helyén a Veszprém mögött (gyengébb gólkülönbséggel, azonban 1 meccsel kevesebbet játszva).

A két csapat legutóbb az előző bajnokságban találkozott egymással, ősszel (2012-ben) meglepetésre Tatabányán döntetlen született (30-30), de tavasszal már hozta hazai pályán a kötelezőt a Szeged (28-22).

Ennek a mérkőzésnek a pikantériája, hogy a Tatabánya színeiben feltehetően pályára lép a frissen igazolt, korábban Szegeden játszó (2005-2010), tízszeres magyar válogatott játékos Krivokapić Milorad.

forrás: delo.si

A mérkőzés egyértelmű esélyese a vendég együttes, a hazaiaknak cél a tisztes helytállás.