Kőnig-Trade-Balmazújvárosi KK – Veszprém 28:39 (vége) | PLER-Budapest – Csurgó 28:33 (vége)
PLER-Budapest
28:33 (12:17)
Csurgói KK
szerda 11.12.2013, 18:00 • Pestszentimrei Sportkastély • Magyar kupa

A mérkőzésnek a vége 33-28-ra nyert a Csurgó és bejutott a Magyar Kupa legjobb nyolc csapata között. Egész meccsen vezetett a vendég csapat és hiába zárkózott a PLER nem tudtak elég közel kerülni a Csurgóhoz, így megérdemelten a jobb csapat jutott tovább. (19:26:10)

60
    Mérkőzés vége. (28:33)

60
    TÓTH PATRIK lőtt a felső kapufa segítségével egy gólt. (28:33) (28:33)

60
    Kránitzot találta fejbe egy erős labda, de már rendben van a kapus. (27:33) (27:33)

59
    Eladott csurgói labda majd VANCSICS JÁNOS lőtt lerohanásból gólt. (27:33) (27:33)

59
    Tóth Patrik lőtt a falról egy kapufát, a hazaiak belül védekezést reklamálnak, de a síp néma marad. (26:33) (26:33)

58
    Leimeter Csabát lökik meg a levegőben, így szabaddobás. (26:33) (26:33)

58
    Mikita Jakub talált a kapuba, de előtte már Mousavi zárt szabálytanul, így érvénytelen a találat. (26:33) (26:33)

57
    56:22-nél kikérte utolsó idejét a hazai PLER-Budapest! (26:33) (26:33)

57
    Gazdag Tibor hetesét fogta Kránitz. (26:33) (26:33)

56
    Grebenár Gábor harcolt ki a vendégeknek egy büntetőt. (26:33) (26:33)

56
    Leimeter középre tartó lövését fogta Balogh. (26:33) (26:33)

55
    ORSZÁGH ÁDÁM lőtt gólt beállóból Szabó alatt, majd Kránitz jött vissza a hazai kapuba. (26:33) (26:33)

54
    LEIMETER CSABA válaszolt gyorsan egy góllal. (26:32) (26:32)

54
    PUKHOUSKI pörgette be a labdát Szabó alatt a kapuba. (25:32) (25:32)

53
    MIKITA JAKUB találta el a felső kapufát. (25:31) (25:31)

52
    PORDÁN BÁLINT lőtt gólt átlövésből, majd VANCSICS JÁNOS lőtt gólt szélről. (25:31) (25:31)

52
    Pukhouski lövését fogta a saroknál Szabó, de marad a labda a vendégeknél. (24:30) (24:30)

51
    50:47-nél kikéri újabb idejét a Csurgó! (24:30) (24:30)

51
    Sok eladott labda, de AUTH MÁRTON talált a kapuba egy letámadás végén. (24:30) (24:30)

50
    Balogh Tibornak lőtte be büntetőt Tóth Patrik. (23:30) (23:30)

50
    Mousavi fordult be beállóban, de szabálytalanok vele, így hét méteres. (22:30) (22:30)

49
    48:49-nél úgy érzi Hutvágner István, hogy most vagy soha van esély még a mérkőzésen a fordításra, így 11 perccel a vége előtt kikérte az idejét. (22:30) (22:30)

49
    PUKHOUSKI lőtt be egy lerohanást Szabó alatt a kapuba. (22:30) (22:30)

49
    Marczinkó ejtése a felső kapufán csattant. (22:29) (22:29)

49
    Pordán ziccerét fogta középről Szabó. (22:29) (22:29)

48
    Mindkét oldalon egy-egy kihagyott helyzet, majd AUTH MÁRTON kapott a szélen egy labdát és talált Pallag mellett a hosszú sarokba. (22:29) (22:29)

47
    Kránitz védett egyet, de a kipattanó a Csurgóé és ORSZÁGH ÁDÁM talált a kapuba. (21:29) (21:29)

47
    MIKTA JAKUB talált a kapuba egy gyors akció végén. (21:28) (21:28)

46
    Újabb eladott labda és a lerohanás végén GREBENÁR GÁBOR lőtte be a ziccert. (20:28) (20:28)

46
    Egy kiharcolt hetest lőtt be a kapuba OLÁH GÁBOR. (20:27) (20:27)

45
    Marczinkó repült be, de a bírók nem láttak szabálytalanságot, így támadhat a Csurgó. (20:26) (20:26)

45
    Kránitz és a kapufa védett egy lövést. (20:26) (20:26)

45
    A Csurgó eladta a labdát egy rossz passzal, így támadhatott a PLER, de a szélen Vancsics János rálépett a vonalra, így elvették a labdát. (20:26) (20:26)

44
    Mikita Jakub is kapott egy két percet. (20:26) (20:26)

44
    MIKITA JAKUB átlövésből talált a kapuba. (20:26) (20:26)

43
    Grebenár kapott két percet, mert Mousavit rántotta le. (19:26) (19:26)

43
    Bakos lőtt mellé, majd a következő akcióból SZÖLLŐSI talált a kapuba. (19:26) (19:26)

42
    PUKHOUSKI emelte át Kránitzot. (19:25) (19:25)

42
    VANCSICS JÁNOS lövőcsel nélkül talált Pallag kapujába. (19:24) (19:24)

42
    Németh Tamás harcolt ki büntetőt. (18:24) (18:24)

41
    Passzívnál lőtt PUKHOUSKI és talált a kezek alatt a kapuba. (18:24) (18:24)

40
    OLÁH GÁBOR lőtte be a büntetőt. (18:23) (18:23)

40
    Nagy Bence faultolja szabálytalanul Szöllősit, hét méteres és két perc. (18:22) (18:22)

40
    Gazdag ütközött két hazai játékossal, de tudja folytatni. (18:22) (18:22)

39
    SZÖLLŐSI talált a kapuba beállóból Szabó alatt. (18:22) (18:22)

39
    Zárkózik a hazai csapat, így Imre Vilmos kikérte második időkérését 38:31-nél. (18:21) (18:21)

39
    Még emberelőnyben VANCSICS JÁNOS talált jobb szélről a kapuba. (18:21) (18:21)

39
    Grebenár lövését blokkolták. (17:21) (17:21)

38
    20 másodperc a kiállításból. (17:21) (17:21)

38
    MIKITA JAKUB is megékezett a második félidőre, hatalmas átlövésgólt akasztott Pallag kapujába. (17:21) (17:21)

37
    BORSOS TAMÁS lőtt átlövésgól emberhátrányból. (16:21) (16:21)

37
    Gazdag Tibor kapott újabb két percet, mivel Nagy Bencét megütötte lövésnél. (16:20) (16:20)

37
    NAGY BENCE estében talált a kapuba. (16:20) (16:20)

36
    NÉMETH TAMÁS lőtt gólt egy hosszú támadás végén beállóból. (15:20) (15:20)

35
    PUKHOUSKI egy gyors támadás végén szerzett újabb vendég találatot. (14:20) (14:20)

35
    Leimeter lőtt zúgó kapufát. (14:19) (14:19)

35
    BORSOS lőtt gólt átlövésből. (14:19) (14:19)

34
    NÉMETH TAMÁS kapott remek indítást Szabó Tamástól, bevitte középre és Pallag alatt a kapuba lőtt. (14:18) (14:18)

34
    NAGY BENCE lőtte ki elhajolva a kapu hosszú oldalát. (13:18) (13:18)

33
    Nagy Bence lőtt fölé, majd Vancsics szedett le egy hosszú indítást a levegőből. (12:18) (12:18)

32
    A második félidő első gólját GREBENÁR GÁBOR lőtte a hazaiak kapujába. (12:18) (12:18)

31
    Szabó fogta Szöllősi ziccerét, majd Mikta Jakub védekezett remekül. (12:17) (12:17)

31
    Mikita Jakub lövését védi bravúrral Pallag, majd a kipattanót is Mikita Jakub lövi rá, de ez is elakad Pallagban. (12:17) (12:17)

31
    Elkezdődött a második félidő. (12:17)

A hazaiak kezdik ezt a játékrészt.

A csapatok már készen állnak a második félidőre, így lassan kezdődik a második játékrész.

A mérkőzés elején sok gyors indítással jelentős előnyt harcolt ki a vendég Csurgó, de a félidő második részére magához tértek a hazaiak és próbálják csökkenteni a különbséget, ez félidőben 5 gól.

30
    Befejeződött az 1. félidő. (12:17)

30
    Még dudaszó előtt 2 másodperccel Szabó Tamás fogott meg egy lapos lövést bravúrral. (12:17) (12:17)

30
    VARGA LÁSZLÓ góljával 5 gólra csökkent a különbség. (12:17) (12:17)

30
    Passzív miatt veszik el a labdát a vendégektől. (11:17) (11:17)

29
    Nagy Máté ment be szélről, de lövése a kapufán csattant, de a labdát a Csurgó szerezte meg. (11:17) (11:17)

29
    28:47-nél Imre Vilmos is magához hívta csapatát! (11:17) (11:17)

29
    Lelét fogják meg, még 53 másodperc Gazdag kiállításából. (11:17) (11:17)

28
    MIKITA JAKUB emelkedett a magasba megint, így Pallagnak esélye sem volt védeni a bombát. (11:17) (11:17)

28
    Gazdag Tibor addig reklamált egy meg nem adott hét méterest, ezt a bírók megunták és kiküldték két percre. (10:17) (10:17)

27
    OLÁH GÁBOR lőtte be a hetest (10:17) (10:17)

27
    Kaló Dávid rántotta le belül Pordán Bálintot, így sárga lap és hetes. (10:16) (10:16)

27
    Nagy Bence lövését védte Pallag. (10:16) (10:16)

26
    BORSOS TAMÁS talált a kapuba egy kijátszott akció végén. (10:16) (10:16)

25
    Szabó védése után NAGY BENCE indult meg és lőtt a kapuba. (10:15) (10:15)

25
    Mindkét oldalon egy-egy védés, így támad a PLER. (9:15) (9:15)

25
    PUKHOUSKI lőtt középről a kapu felső részébe egy gólt. (9:15) (9:15)

24
    LEIMETER CSABA ugrott magasra és a kapu jobb felső sarkába zúdította a labdát. (9:14) (9:14)

23
    Megint egy gyorsan befejezett támadás és LELE ÁKOS a kapuba is talált. (8:14) (8:14)

23
    Mikita Matej tette le Vancsicsnak szélre, de lövésé fogta Pallag. (8:13) (8:13)

22
    Szabó Tamás védett egy átlövést, így támadnak a hazaiak. (8:13) (8:13)

22
    VANCSICS JÁNOS állt a vonalhoz és bedobta. (8:13) (8:13)

21
    Aguirrezabalaga rántott le belül Mikita Matejt, így sárga lap és büntető. (7:13) (7:13)

21
    Leimetert lőtt mellé, de visszarántják, így szabaddobás a hazaiaknak. (7:13) (7:13)

20
    Most a védelem is összeállt, így támadhat újra a PLER-Budapest. (7:13) (7:13)

20
    LEIMETER CSABA góljával zárkózik a hazai csapat. (7:13) (7:13)

19
    Megint egy eladott hazai labda és a lerohanást GAZDAG TIBOR lőtte a kapuba. (6:13) (6:13)

19
    Lele tekert a kapus és a kapu mellé. (6:12) (6:12)

18
    Leimeter Csaba kapott sárga lapot Gazdag lerántásért. (6:12) (6:12)

18
    Pallag védett megint, így támadhat a Csurgó. (6:12) (6:12)

17
    PORDÁN BÁLINT egy lerohanás végén talált a kapuba. (6:12) (6:12)

17
    Herbert kapott sárga lapot a falban. (6:11) (6:11)

16
    LELE ÁKOS lövése megpattan a blokkon és a már elvetődő Szabó fölött a kapuba ment a labda. (6:11) (6:11)

16
    LEIMETER CSABA emelkedett a magasba és Pallag feje fölött a kapuba talált. (6:10) (6:10)

15
    Gyorsan eladott hazai labda és Szöllősi passzát még a védelem visszaérte előtt GAZDAG TIBOR lőtte a kapuba. (5:10) (5:10)

14
    Passzív jelzésnél kap remek labdát SZÖLLŐSI és lőtt gólt. (5:9) (5:9)

14
    Hosszú támadás végén MIKITA JAKUB lőtt gólt a kezek alatt a kapu közepébe. (5:8) (5:8)

13
    AGUIRREZABALAGA ment be beállóba és Szöllősi passzát lőtte a kapuba. (4:8) (4:8)

12
    Megint pontatlan a hazai befejezés, ezúttal a labda magasan ment kapu fölé. (4:7) (4:7)

12
    11:32 elteltével a hazai csapat kikérte első idejét! (4:7) (4:7)

12
    GAZDAG TIBOR ment be szélről Szabó még beleért, de a labda a kapu bal oldalában kötött ki. (4:7) (4:7)

12
    Mousavi küzdött meg a labdáért, de lövését Pallag fogta. (4:6) (4:6)

11
    Lele lövése akad el a blokkban, így támadnak a hazaiak. (4:6) (4:6)

11
    Szöllősit fogják meg a falban. (4:6) (4:6)

10
    Megint pontatlan a hazaiak befejezése, így a Csurgó támad a három gólos vezetésért. (4:6) (4:6)

10
    GREBENÁR talált be átlövésből Szabó kapujába. (4:6) (4:6)

9
    Marczinkó emelkedett a magasba, de lövését Pallag fogta. (4:5) (4:5)

9
    LELE ÁKOS lőtt gólt átlövésből. (4:5) (4:5)

8
    A PLER elvesztette a labdát és LELE ÁKOS gólt lőtt lerohanás végén. (4:4) (4:4)

8
    Marczinkó Máté kap sárga lapot a falban. (4:3) (4:3)

8
    Újabb gyors gól, melynek végén MOUSAVI talált a kapuba beállóból. (4:3) (4:3)

7
    Gyors támadás melynek végén PUKHOUSKI talált a kapuba átlövésből. (3:3) (3:3)

7
    Lerohanás végén AUTH MÁRTON megszerezte harmadik gólját. (3:2) (3:2)

7
    Aguirrezabalaga ment be szélről, de Szabó védett. (2:2) (2:2)

6
    A büntetőt Pallag mellet AUTH MÁRTON lőtte a kapu jobb szélébe. (2:2) (2:2)

5
    Kijátszott akció végén Auth ment be szélről, de Borsos szabálytalankodott vele, így sárga lap és hét méteres. (1:2) (1:2)

5
    Bakos György lövését blokkolták, de lerohanás közben elvesztette a Csurgó a labdát. (1:2) (1:2)

4
    AGUIRREZABALAGA vitt végig egy letámadást és lőtt gólt, így már a vendégek vezetnek. (1:2) (1:2)

4
    SZÖLLŐSI SZABOLCS kapott labdát beállóban és nem is hibázott. (1:1) (1:1)

4
    Gyors támadást akadályozott meg a PLER, így szabaddobás a Csurgónak. (1:0) (1:0)

3
    Mikita Jakub emelkedett a magasba, de Palla kirúgta a labdát. (1:0) (1:0)

3
    Bakos lövését fogta Pallag, a másik oldalon pedig Szabó mutat be egy védésrt. (1:0) (1:0)

2
    Nagy a kapkodás az elején mindkét oldalt eladott labda, jelenleg a PLER támad. (1:0) (1:0)

1
    Egy szépen kijátszott támadás végén AUTH MÁRTON ment be szélről és szerezte meg a vezetést. (1:0) (1:0)

1
    Az első támadás végén Szöllősi Szabolcs lában lent volt, így kifelé szabaddobás. (0:0) (0:0)

1
    A Csurgó kezdte a mérkőzést. (0:0) (0:0)

1

A hazaiak kapujában Szabó Tamás kezd, még a vendégeknél Pallag Péter a kezdő kapus.

A vendég Csurgó tiszta feketében lép pályára, még a hazaiak szokásos zöld és oldalt fekete mezben lépnek pályára a mai napon.

A csapatok már befejezték a bemelegítést. Kezdődik a játékosok bemutatása, így lassan kezdődik a mérkőzés.

PLER-Budapest: Szabó T., Kránitz – Vancsics, Bakos, Németh T., Mousavi, Varga L., Rév, Tóth P., Leimeter, Nagy B., Kaló, Auth, Marczinkó, M. Jakub, M. Matej.
    Vezetőedző: Hutvágner István.

Csurgói KK: Balogh T., Wyszomirszki, Pallag – Herbert, Grebenár, Pukhouski, Gazdag, Borsos, Oláh, Pordán, Lele, Országh, Szöllősi, Golubovic, Nagy M., Aguirrezabalaga.
    Vezetőedző: Imre Vilmos.

Játékvezetők: Nagy Ferenc, Túróczy József.

A bemelegítést már megkezdte mindkét csapat. A kezdésig nagyjából 30 perc van.

A mai mérkőzésen három eredmény fordulhat elő, nézzük meg, hogy egyes végkimenetel alapján ki jut tovább:
    PLER győzelem: A PLER csapata jut tovább a legjobb nyolc mezőnyébe.
    Csurgói győzelem: A Csurgó jut tovább a legjobb nyolc közé.
    Döntetlen esetén: A vendég csapat, tehát a Csurgó jutna tovább a Magyar Kupában.

A férfi kézilabda Magyar Kupa elérkezett a 4. fordulóhoz, ahol a PLER-Budapest fogadja a Csurgó csapatát.
    A PLER az előző fordulóban nagy bravúrral Vácon nyer 25-22 arányban, így kiütve az esélyesebb hazai csapatot, még a Csurgó csak most csatlakozik az MK mezőnyéhőz. Érdekesség, hogy a mai meccsükön kívül még egyszer összecsap majd a két csapat szombaton a bajnokságban, szintén a PLER otthonában, így az együttesek együtt búcsúznak a 2013-as évtől.
    A bajnokságban a Csurgó jelenleg a Szeged és a Veszprém mögött a harmadik helyen szerepel, még a PLER borzalmas szezon kezdet után elmozdult az utolsó helyről és elkezdtek a tabellán felfelé mászni, jelenleg a Mezőkövesdet megelőzve a 12. a fővárosi csapat.
    A vendég csapat az esélyesebb, de bármi megtörténhet egy mérkőzésen és a PLER úgy tűnik a kupában jobban szerepel, mint a bajnokságban, így van esély nekik is a továbbjutásra.