Valencia – Kubany 1:1 (vége) | FC St. Gallen 1879 – Swansea City 1:0 (vége) | Din. Zagreb – Ludogorets 1:2 (vége)
PSV Eindhoven – Odessa 0:1 (vége) | Salzburg – Esbjerg FB 3:0 (vége) | Standard Liège – Elfsborg 1:3 (vége)
Zulte Waregem – FC Rubin Kazany 0:2 (vége) | Maribor – Wigan Athletic 2:1 (vége) | ACF Fiorentina – FC Dnipro Dnipropetrovsk 2:1 (vége)
CS Pandurii – FC Paços de Ferreira 0:0 (vége) | Eintracht Frankfurt – APOEL 2:0 (vége) | Maccabi Tel Aviv F.C. – Girondins Bordeaux 1:0 (vége)
Dynamo Kijev – Rapid 3:1 (vége) | Thun – KRC Genk 0:1 (vége) | SC Freiburg – Sevilla 0:2 (vége)
Estoril – Liberec 1:2 (vége) | Real Betis – Rijeka 0:0 (vége) | Vitória Guimares SC – Olympique Lyon 1:2 (vége)
Apollon Limassol – Legia 0:2 (vége) | S. S. Lazio – Trabzonspor 0:0 (vége) | Sheriff – Tromsö 2:0 (vége)
Tottenham Hotspur – FK Anzsi Mahacskala 4:1 (vége) | PAOK – AZ Alkmaar 2:2 (vége) | Maccabi Haifa – Shakhter Karagandy 2:1 (vége)
GNK Dinamo Zagreb
1:2 (1:1)
PFK Ludogorets Razgrad
csütörtök 12.12.2013, 19:00 • Maksimir Stadion, Zagreb • Európa liga

Remek mérkőzésen nyert a Ludorgorets a Dinamo Zagreb otthonában. A bolgárok már az első félidőben vezetést szereztek, amit a horvát csapat még ki tudott egyenlíteni. A második félidőben hiába támadott rengeteget a Dinamo, a második bekapott gól után elment a kedvük, nem tudtak már egyenlíteni.
    A Ludogorets csoportelsőként lépett tovább, a Dinamo pedig negyedikként fejezte be a küzdelmeket és kiesett az Európa Ligából. (20:55:52)

90+2
    Szöglt a vendégeknek, de Espinho beadását lehúzza a levegőből Sandomierski.

90+1
    Espinho 16 méterről ismét remekül lőtt kapura ,de bravúrral védett Sandomierski.

90
    Csere a PFK Ludogorets Razgradnél: lemegy Abalo, bejön Stojanov.

90
    Kettő perc lesz a hosszabbítás.

89
    Beciraj adott be balról, de Lima 12 méterről mellé fejelte a labdát.

88
    Csere a PFK Ludogorets Razgradnél: lemegy Bezjak, bejön Juninho Quixada.

87
    Beciraj is megpróbálkozik egy lövéssel, de 22 méterről mellé kanyarodik a labda .

86
    Fernnades bal oldali beadását Terziev kirúgja az érkező Cop elől.

85
    Bezjak lökte el most Calusicot, szabadrúgás a Dinamonak a félpályától.

84
    A Ludogorets bátran játszik, a vezető gól óta még mindig támadnak.

83
    Beciraj lökte el Aleksandrovot, szabadrúgás a vendégeknek a térfelük közepéről.

82
    Espinho 25 méteres lövése megpattant Calusicon, de így is védett Sandomierski.

81
    Talán a friss emberek dobnak még gy kicsit a Dinamo játékán!

80
    Csere a GNK Dinamo Zagrebnél: lemegy Soudani, bejön Beciraj.

79
    Csere a PFK Ludogorets Razgradnél: lemegy Marcelinho, bejön Espinho.

78
    Abalo volt lesen a vendégektől, a Dinamoé a labda.

77
    Halilovic szöglete nem lett jó, a kapu mögött landolt.

76
    Szöglethez jut a Dinamo, Choco mentett Cop elől a jobb szélen .

75
    Zaltinski nagyon kényelmesen lát neki az újabb szögletnek, de a belőtt labdát Sandomierski lehúzta a levegőből.

74
    Szöglet a vendégeknek, Zaltinski beadását kifejeli Ademi, jöhet a ismétlés.

73
    Abalo ismét a bal szélről adott be, de Aleksandrov 10 méteres lövését bravúrral ütötte ki Sandomierski.

72
    Csere a GNK Dinamo Zagrebnél: lemegy Pamic, bejön Halilovic.

71
    Hiába támadott a második félidőben annyit a Dinamo, a Ludogorets az első helyzetét belőtt ebben a játékrészben.

70
    A Ludogorets gólt szerzett!
    Abalo bal oldalról középre tette a labdát , ROMAN BEZJAK adott egy kötény Simunicnak és 10 méterről a jobb alsó sarokba lőtt!

69
    Próbálkozik a Dinamo, de még kicsit pontosabbnak kellene lenniük.

68
    Ademi lőtte el a szabadot, de méterekkel fölé szállt a labda.

67
    Zlatinski buktatta Copot 25 méterre a kaputól, szabadrúgás a Dinamonak.

66
    Ademi közben lökte Cvorovicot, ezért szabadrúgás a vendégeknek kifelé.

65
    Pamic adja be a hazaiak szögletét, de kifejeli az öt és felesről Terziev, felszabadul a vendégkapu.

64
    Soudani a szokásos jobb oldali beadással jelentkezik, de kifejeli Moti.

63
    A második félidőben sokkal jobb a Dinamo, talán meglesz a csoportban az első győzelmük.

62
    Fernandes lőtte el a labdát 20 méterről, de jócskán mellé ment.

61
    Brozovic volt lesen, a vendégeké a labda.

60
    Most beszorul a térfelére a Ludogorets, a Dinmao mindent belead a támadásokba.

59
    Pamic cselezgetett a tizenhatos előtt, végül szerelte Moti és előrevágta a labdát.

58
    Brozovic középre adása hosszú lett, kirúgással jöhet a Ludogorets.

57
    Brozovic tekerte a kapu felé a labdát 16 méterről, de kicsivel mellé ment.

56
    A kaput eltaláló lövésésekben 4-2-re vezet a Ludogorets.

55
    Marcelinho 20 méteres lövését Sandomierski fogta könnyedén.

54
    Pamic ismét a jobb szögletzászlótól, de ezt most a mezőny felé fejelik ki a vendégek.

53
    Pamic adja be ismét a hazaiak szögletét, de Caicara kifejelte , ismét jöhet egy sarokrúgás.

52
    Moti mentett Pinto elől a jobb szélen. Szöglet a hazaiaknak.

51
    Cop felé egy indítás, de Cvorovic jól lépett ki és elrúgta a labdát a tizenhatosnál.

50
    Kényelmesen passzolgat a Ludogorets, ők elégedettek a döntetlennel is.

49
    Zaltinski lőtt kapura a tizenhatos jobb sarkától, de e a próbálkozás is sikertelen lett.

48
    Zaltinski jobb oldali sarokrúgását Pinto fejelte ki a rövid saroktól.

47
    Lima rúgta ki Aleksandrov jobb oldali beadását, szöglettel jöhetnek a vendégek.

46
    A Dinamo Zagreb kezdte a második félidőt.

46

Jól kezdte a mérkőzést a Dinamo Zagreb, próbáltak minél többet támadni. A Ludogorets nyugodtan focizott, majd Abalo gólja után átvette az irányítást. A Dinamo a legjobbkor egyenlített egy szöglet után, így még izgalmas lehet a második félidő!

45+2
    A Dinamo tartja a labdát, már őrzik a döntetlent.

45+1
    Brozovic lökte el Djakovot, szabadrúgás a vendégeknek a tizenhatosuk elől.

45
    Kettő perc lesz a hosszabbítás az első félidőben.

44
    A Dinamo Zagreb gólt szerzett!
    Pamic jobb oldali szögletét Fernades fejelte vissza a hosszú saroktól, majd DUJE COP 3 méterről a kapuba csúsztatta a labdát!

43
    Simunic remekül tört be a tizenhatosra jobbról, de Terziev szögletre mentett előle.

42
    Bezjak próbálkozott egy lövéssel 20 méterről, ám elakadt a labda Karicban, majd a védő felszabadított.

41
    Bezjak buktatta Ademit a kezdőkörben, de megúszta a sárga lapot.

40
    Jót fog tenni a csapatoknak a félidő, talán a hazaiak összeszedik magukat.

39
    A labdabirtoklás eddig 50-50 %, lehetőségei is voltak mindkét együttesnek, de csak a Ludogorets tudta kihasználni.

38
    Caicara találta el Soudani bokáját, szabadrúgás a hazaiaknak, a félpálya közeléből.

37
    Marcelinho adta középre a labdát a szabadrúgásból, de lehúzta a levegőből Sandomierski.

36
    Simunic rántotta le a tizenhatos bal sarkánál Aleksandrovot, szabadrúgás a vendégeknek.

35
    Pamic lökte el Zlatinskit, szabadrúgása vendégeknek a félpályától.

34
    Belehúzhatna a Dinamo Zagreb, nem ártana egyenlíteniük a félideig. Persze ha ma nyerni szeretnének.

33
    Marcelinho 24 méteres lövése a kpau mellé kanyarodik.

32
    A gól óta nagyon visszaesett a Dinamo játéka, a Ludogorets támad folyamatosan.

31
    Gyors vendégakció végén Bezjak 10 méterről mellé fejeli Djakov jobb oldali beadását.

30
    Szöglet már a másik oldalon, Pamic adja be a labdát. Brozovic ugrik a legmagasabbra, de mellé fejeli a labdát.

29
    Szöglet a vendégeknek, Aleksandrov beadását kifejeli Simunic az öt és felesről.

28
    Aleksandrov jobbról, a tizenhatos sarkától kapura lőtt, de kiütötte a labdát Sandomierski.

26
    Csődöt mondott a hazaiak lestaktikája a gólnál, Pinto ragadt be.

25
    Marcelinho remekül ugratta ki DANI ABALOT, aki 14 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot Sandomierski mellett.

24
    Pinto már a saját kapujánál. Aleksandrov jobb oldali beadását nézte el a hazai védő, de Abalolövése 10 méterről mellé ment.

23
    Pinto jobb oldali beadása túl mély lett, kirúgás a vendégeknek.

22
    Nagy lehetőség volt ez a Dinamonak, Terzievet dícsérhetik a vendégek a mentésért.

21
    A hazaiak szögletét Pamic adta be , de Simunic fejesét kivágta a gólvonalról Terziev!

20
    Soudani viharzott el a jobb szélen, de végül szögletre rúgta előle a labdát Terziev.

19
    Zlatinski laposan adja középre a sarokrúgást, majd az Abalotol visszakapott labdát középre emeli, de kifejeli Simunic a kapu elől.

18
    Marcelinho elől mentett az öt és felesen belül Karic, szöglet a vendégeknek.

17
    Ademi kapott sárga lapot Abalo lökéséért.

16
    Soudani indult meg a jobb szélen, de a beadása már csak Cvorovic kapusnak lett jó.

15
    Igyekszik a Dinamo, ők ma nyerni szeretnének. Több helyzetük volt eddig, a Ludogoretsk nem siet előre.

14
    Pamic szögletét lehúzza a levegőből Cvorovic.

13
    Szöglethez jutnak a hazaiak, Choco mentett Cop elől.

12
    Kényelmesen játszik a Ludogorets, nekik már ez a döntetlen is jó.

11
    Bezjak 18 méteres lövése középre ment, könnyen megfogta Sandomierski.

9
    Marcelinho elől tisztáz a bal szélen Simunic, bedobás a vendégeknek a szögletzászló közeléből.

8
    Soudani lőtte el a labdát 20 méterről, de nagyon a kapu mellé kanyarodott.

7
    Abalot szerelte keményen Karic a tizenhatoson belül, a vendégek csatárja nagyot esett, de nem történt szabálytalanság.

6
    Laposan középre gurítja a szabadrúgást Ademi, de Moti fedezte a labdát Cop elől. kirúgás a vendégeknek.

5
    Djakov kap sárga lapot Brozovic lerántásáért.

4
    Brozovicot rántotta le Djakov, szabadrúgás a hazaiaknak, jó 30 méterről.

3
    Hosszas készülődés után Abalo adta be a szabadrúgást, de kifejelte a kapu elől Karic.

2
    Simunic lökte el Bezjakot, szabadrúgás a Ludogoretsnek 25 méterről.

1
    Pamic indulna a jobb szélen, de hosszan tolta meg a labdát, bedobás a vendégeknek a félpálya közeléből.

1
    A Ludogorets Razgrad kezdte a mérkőzést.

1

GNK Dinamo Zagreb: Sandomierski – Pinto, Simunic, Karic, Lima – Ademi, Soudani, Brozovic, Pamic, Fernandes – Cop

PFK Ludogorets Razgrad: Cvorovic – Choco, Moti, Terziev, Caicara – Dyakov, Zlatinski, Abalo, Marcelinho, Aleksandrov – Bezjak.

Tisztelt Szurkolók!
    Folytatódik a Európa Liga csoportköre, immár az utolsó fordulónál járunk. Ma este Zágrábba látogatunk, ahol a Dinamo Zagreb a Ludogorets Razgrad csapatát látja vendégül. A Ludogorets már továbbjutott a csoportból, hiszen hat pont előnyük van a második helyezett PSV Eindhoven előtt. A Dinamo a negyedik a csoportban, eddig az öt forduló alatt csupán egy pontot tudtak összeszedni, még az előttük levő Odessának is hét van.
    A horvát gárda ma igazán felszabadultan játszhat, a hazai közönségtől minden bizonnyal szépen szeretnének búcsúzni. A Ludogorets is nyugodtan készülhet az összecsapásra, mindössze a csoportbeli veretlensége forog ma veszélybe.
    Reméljük mindkét oldalon a támadófocit favorizálják ma este és gólokban gazdag mérkőzést játszik a két gárda!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik.