Valencia – Kubany 1:1 (vége) | FC St. Gallen 1879 – Swansea City 1:0 (vége) | Din. Zagreb – Ludogorets 1:2 (vége)
PSV Eindhoven – Odessa 0:1 (vége) | Salzburg – Esbjerg FB 3:0 (vége) | Standard Liège – Elfsborg 1:3 (vége)
Zulte Waregem – FC Rubin Kazany 0:2 (vége) | Maribor – Wigan Athletic 2:1 (vége) | ACF Fiorentina – FC Dnipro Dnipropetrovsk 2:1 (vége)
CS Pandurii – FC Paços de Ferreira 0:0 (vége) | Eintracht Frankfurt – APOEL 2:0 (vége) | Maccabi Tel Aviv F.C. – Girondins Bordeaux 1:0 (vége)
Dynamo Kijev – Rapid 3:1 (vége) | Thun – KRC Genk 0:1 (vége) | SC Freiburg – Sevilla 0:2 (vége)
Estoril – Liberec 1:2 (vége) | Real Betis – Rijeka 0:0 (vége) | Vitória Guimares SC – Olympique Lyon 1:2 (vége)
Apollon Limassol – Legia 0:2 (vége) | S. S. Lazio – Trabzonspor 0:0 (vége) | Sheriff – Tromsö 2:0 (vége)
Tottenham Hotspur – FK Anzsi Mahacskala 4:1 (vége) | PAOK – AZ Alkmaar 2:2 (vége) | Maccabi Haifa – Shakhter Karagandy 2:1 (vége)
Standard Liège
1:3 (1:1)
IF Elfsborg
csütörtök 12.12.2013, 19:00 • Stade Maurice Dufrasne, Liège • Európa liga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik.

A két csapat szempontjából már tét nélküli mérkőzést rendeznek az Európa Liga C csoportjának utolsó 6. fordulójában.
    Az első mérkőzésen 1:1-es döntetlen született.

1
    Standard Liège kezdőrúgásával elkezdödött a mérkőzés.

1
    Szélen vezetett támadás után Bulot szabálytalankodik a védővel szemben, miután elhagyta a labdát.

2
    Ciman lő 19 méterre az Elfsborg kapujától, de a labda fölé száll.

4
    A labda a belga együttesnél.
    Iandoli-t csak szabálytalanul tudják megállítani.

4
    A szabadrúgás veszélytelennek bizonyult.

5
    Ciman tekeri be a labdát de Mbombo fejese is elkerüli a kaput.

7
    de Camargo egy az egyben mehet a kapussal de egy védő pont annyira löki meg oldalról, hogy ne tudja irányítani a labdát így fölé száll.

8
    de Camargo kerül ismét helyzetbe de a jobbról beadott labdát nem tudja maga elé tenni így a védők tisztázni tudnak.

9
    Mbombo tör be a bal szélről, de lövése jócskán fölé száll.

10
    Elfsborg játékosok két passz után rendszerint elveszítik a labdát.

11
    Mbombo forgatja meg a védőt de nem sikerül a beadása, az ellenfélhez kerül.

12
    Beckmann mehet egy az egyben a kapusra de az asszisztens jogosan lest int.

14
    A labda továbbra is többet van a belga együttesnél.

15
    Mbombo rohamozik a bal szélen, de beadása egy védőt talál meg.

17
    Bulot tekeri be a szélről a labdát, de a kapus lehúzza a fejelni készülő Mbombo elől.

18
    Marquet beadását a kapus csak ütni tudja azt is középre, de nem volt ott hazai játékos így Holmen hozhatja ki a labdát.

20
    Szöglethez jutnak a hazaiak.

21
    A kis szögletet beadás követi amit a védők röviden fejelnek ki és az érkező Cisse bő 19 méterről kapura lőhet.
    Lövése azonban méterekkel a kapu melletti reklámtáblán csattan.

22
    Mbombo cselezi be magát a 16-oson belülre de lövését egy védő blokkolni tudja.

23
    Szép labdakihozatal után már támad is az Elfsborg. Azonban Beckmann passzába egy védő lép bele.

23
    Szöglet a hazaiaknak.
    Ha szöglet akkor elvégzik kicsiben.
    Azonban a beadás nem sikerül.

25
    Mbombo cselezi be magát a büntetőterületen belülre.
    Beadását de Camargo azonban fölé fejeli.

27
    A vendégek tartják a labdát. Bedobás a szögletzászló mellől.

27
    Beckmann csele azonban nem sikerül a védők kivágják a labdát.

28
    Claesson távoli lövését a kapus szögletre tolja.

29
    A beadás azonban nem sikerül a védők szerzik meg a labdát.

31
    Mbombo távoli bombáját a kapus nem tudja védeni.
    1:0 a hazaiaknak.

32
    Mbombo az első gólját szerezte a sorozatban.

33
    Iandoli beadását Lans röviden rúgja ki, így a labda pont Mbombo elé kerül aki azonban méterekkel a kapu fölé bombáz.

34
    Claesson beadásába Hedlund botlik bele majd lő kapura. Lövése azonban egy védőről szögletre pattan.

35
    A szögletet a védők szerzik meg.

36
    Bulot beadását Marquet fejeli közelről kapura de a kapus magabiztosan fogja meg a labdát.

37
    Az első védeni valója volt ez Stuhrnak.
    A gólról nem tehetett.

38
    Klarström adná be a labdát de egy védő blokkol, így szöglethez jutnak a vendégek.

39
    A szögletet követően a kaputól 25 méterre lévő Beckmannhoz kerül a labda aki egyből kapura küldi de mellé száll a lövése.

40
    Nilssont hagyják üresen a védők aki két csel után kapura tüzel, de a kapus már nem tud beleérni.
    Egyenlít tehát a vendég csapat 5 perccel az első félidő vége előtt.

42
    Beckmann lőhet 16 méterről de Thuram magabiztosan fekszik a labdára.

43
    Beckmann kerül ismét lövőhelyzetbe de egy blokk után a labda elhagyja a játékteret. Jöhet egy újabb szöglet.

43
    A szöglet mindenki feje fölött elszáll a hazaiak szerzik meg a labdát.

44
    A bekapott gól után új erőre kapott szert a vendég csapat és sorban alakítja ki helyzeteit.

45
    A játékvezető nem hosszabbít és 45 perc játék után 1:1-es állásnál lefújja az első félidőt.

30 percen keresztül az történt a pályán amit a hazaiak szerettek volna. A gólt megelőzően még a kaput sem sikerült nekik eltalálni, de a legjobbkor eltalálták olyannyira, hogy vezetéshez is jutottak.
    A bekapott gól az Elfsborgnak jött jobbkor akik a újult erővel indították újra a játékot a középkezdést követően és sorban alakítottak ki szebbnél szebb támadást.
    10 perccel a bekapott gól után egy védelmi hibát kihasználva egyenlítettek és a maradék 5 percben is a svéd csapatnak volt több helyzete.

46

46
    Elfsborg kezdi a második délidőt.

46
    Csere egyik oldalon sem volt.

46
    Nilsson szerzi meg csapatának a vezetést.
    Egy 16oson belüli kavarodás után hozzá került a labda és lövésre szánta el magát.
    Döntése jónak bizonyult. 2:1 az Elfsborgnak.

47
    Nilsson is az első gólját szerezte a sorozatban, de ő egyből duplázni tudott.

48
    Óriási bravúr Thuramtól aki nem féltve saját testi épségét Beckmann lábáról üti ki a labdát szögletre.

49
    A szöglet veszélytelen. A védőkhöz kerül a labda.

51
    Beckmann lő egyből kapura 5 méterről egy beadást követően.
    A kapus tehetetlen, immáron 2-vel vezetnek a vendégek.

52
    Beckmann is az első gólját szerezte ebben a sorozatban.

53
    Cserélnek a hazaiak.
    Ciman megy le és Arslanagic folytatja a helyén.

54
    Buyens lövése a kapu mellé száll.

55
    Cisse elől ment óriásit Lans.

57
    Beckmann csúszott oda rossz ütemben Buyens lábára.
    Meg is kapja a jogos sárga lapját.

58
    A beadást a védők szerzik meg akik azonban elveszítik a labdát.

59
    de Camargo lövését a kapus csak lábbal tudja hárítani de pechére pont az üresen érkező Bulot elé pattan a labda, akinek lövése azonban jócskán lecsúszik.

61
    A gólszerző Beckmann hagyja el a pályát.
    Helyén Bangura folytatja

63
    Csere a hazaiaknál is.
    Biton váltja Marquetet.

64
    Larsson sprintel a jobb szélen de beadása a kapushoz kerül.

66
    Standard Liège csapata vezeti a belga bajnokságot, még aktuális ellenfele a 6.helyen zárta a svéd bajnokságot. (Itt tavaszi-őszi lebonyolítási rendszer van)

67
    Nilsson távoli lövése a kapu fölé száll.

68
    Mbombo beadását Stuhr húzza le.

70
    20 perc van hátra a rendes játékidőből és a vendég csapat birtokolja többet a labdát.

72
    A csereként pályára lépő Biton forgatja meg védőjét, majd lövésre szánja el magát, a labda azonban a kapufáról elhagyja a játékteret.

Csere a vendégeknél is.
    A duplázó Nilsson hagyja el a pályát és Lundkvist folytatja a helyén.

77
    Bangura lövésébe az utolsó pillanatban vetődik bele egy védő.

78
    de Camargo lövését a kapus bravúrral hárítja.
    Szöglet.

79
    A szögletet követően Cisse lő kapura, lövése megpattan Iandoli lábán így a kapus magabiztosan fogja meg a labdát.

80
    10 perc van hátra a rendes játékidőből.

82
    A mai mérkőzést 10000 néző követte.

84
    Claesson kap sárga lapot gáncsolásért.

85
    A csoport másik mérkőzésén a Salzburg magabiztos 3:0-ra vezet.

86
    Biton lövése megy a kapu mellé.

87
    3 perccel a vége előtt eldőlni látszik a mérkőzés és abban az esetben, ha ez így marad az Elfsborg csapata végez a csoport 3. helyén.

88
    A hazaiak nem tudnak ellenfelük kapuja közelébe jutni.

89
    3 perc lesz a hosszabbítás.

90+1
    A sárga lapos Claesson hagyja el a pályát.
    Mobaeck folytatja a helyén.

90+2
    1 perc van hátra a beígért hosszabbításból és ha az asszisztens nem mutat lest meglehetett volna a vendégek 4. találata.
    Hedlund volt lesen.

90+3
    Rohden lő kapura de a kapus megfogja a labdát.

90+3
    Még a kapus kezében volt a labda a játékvezető lefújta a találkozót.

A második félidőben mutatott játékának köszönhetően megérdemelt vendég siker született.
    A belga csapatnak az első félidő 30.percében elfogyott az ereje és talán ennek is köszönhetik a mai vereséget. (20:50:53)