Valencia – Kubany 1:1 (vége) | FC St. Gallen 1879 – Swansea City 1:0 (vége) | Din. Zagreb – Ludogorets 1:2 (vége)
PSV Eindhoven – Odessa 0:1 (vége) | Salzburg – Esbjerg FB 3:0 (vége) | Standard Liège – Elfsborg 1:3 (vége)
Zulte Waregem – FC Rubin Kazany 0:2 (vége) | Maribor – Wigan Athletic 2:1 (vége) | ACF Fiorentina – FC Dnipro Dnipropetrovsk 2:1 (vége)
CS Pandurii – FC Paços de Ferreira 0:0 (vége) | Eintracht Frankfurt – APOEL 2:0 (vége) | Maccabi Tel Aviv F.C. – Girondins Bordeaux 1:0 (vége)
Dynamo Kijev – Rapid 3:1 (vége) | Thun – KRC Genk 0:1 (vége) | SC Freiburg – Sevilla 0:2 (vége)
Estoril – Liberec 1:2 (vége) | Real Betis – Rijeka 0:0 (vége) | Vitória Guimares SC – Olympique Lyon 1:2 (vége)
Apollon Limassol – Legia 0:2 (vége) | S. S. Lazio – Trabzonspor 0:0 (vége) | Sheriff – Tromsö 2:0 (vége)
Tottenham Hotspur – FK Anzsi Mahacskala 4:1 (vége) | PAOK – AZ Alkmaar 2:2 (vége) | Maccabi Haifa – Shakhter Karagandy 2:1 (vége)
Dynamo Kijev
3:1 (2:1)
SK Rapid Wien
csütörtök 12.12.2013, 21:05 • Olimpiai stadion, Kijev • Európa liga

A Dinamo ezzel a győzelemmel másodikként ment tovább a csoportból a Rapid búcsúzott.

Az osztrákok góllal kezdték a mérkőzést, de az ukránok jó játékkal fordítottak, és az első félidő végén hiába alakítottak ki helyzeteket, azokat kihagyták.

A második játékrészben is a Kijev akarata érvényesült, a Rapidban nem volt átütő erő, a hazaiak meg is toldották egy góllal az előnyüket, a továbbjutásuk megérdemelt. (22:58:10)

90+2
    Schaub szöglete veszélytelen

90+2
    Starklt szerelik szögletre a bal oldalon

90
    2 perc a ráadás

90
    Veloso lő 20 méterről ballal, Novota csak kiütni tudja a labdát, de Bezus elügyetlenkedi az adódó lehetőséget

87
    Dudu kap ragyogó labdát a balösszekötő helyén, de jobbal a bal sarok mellé helyez éles szögből

85
    Burgstaller szép támadás végén 14 méterről lő fölé

84
    A Rapid birtokolja most többet a labdát, a Kijev nem nagyon erőlteti a támadásokat, de az osztrákok támadásaiban kevés a veszély.

83
    Ukrán csere: lemegy Belhanda, bejön Bezus.

82
    Egy kifejelt labdát Starkl lő fölé 20 méterről

81
    A szögletet Boydnak ívelik a rövid sarokra, felszabadítanak előle, Schaub ível újra be, ezt a kapus húzza le.

77
    Dudu labdája találja üresen Belhandát a 16-os előterében, a lövése sem rossz, szögletre ment Novota

76
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Yarmolenko (Dynamo Kijev) a labda elrúgásáért

75
    Yarmolenko veszi át szép mozdulattal a labdát a jobb szélen, egy csellel becsapja a védőjét, de kivezeti a labdát

74
    Dudu egy előreívelést vesz át a 16-os vonalánál, kezezést lát a sípmester, de nem volt igaza a lassítás alapján

73
    Eldőlt a továbbjutás, ezt már kijelenthetjük, itt már három gólt nem tud szerezni a Rapid.

72
    Csere a hazaiaknál: lemegy Lens, a helyén Dudu.

70
    A Dinamo gólt szerzett!
    MIGUEL VELOSO a 20 méteres szabadrúgást ballal csavarja el a sorfal fölött, Novota nem védheti a bal sarokba vágódó labdát! 3:1

70
    Yarmolenkót tartják fenn a kaputól 20 méterre, szabadrúgás jön jó helyről

68
    Kettős csere a Rapidnál, Boskovic helyett Behrendt, Hofmann helyett Schaub játszik tovább.

67
    Hofmann szöglete veszélytelen, majd újra ő ad be, Sovkovskij öklözi el a támadók elől

66
    25 perce maradt a Rapidnak, hogy két gólt lőjön és közben ne kapjon egyet sem, egyik sem könnyű feladat.

66
    Belhanda lő futtából 25 méterről, jócskán mellé

65
    Ismét egy védők mögé ívelt labda a Kijevtől, Novota gyűjti be ezt is.

63
    Yarmolenko elé emelnek egy labdát, a kapujából kilépő Novota szerzi meg előle a labdát

61
    Yarmolenko szerez labdát a saját térfelén, a védők vonaláig viszi, Lens, majd Vukojevic kapja, szerelnek a védők

60
    Petsos lő 20 méterről, jócskán fölé/mellé

59
    Burgstaller akar visszaszerezni egy labdát a Kijev 16-osánál, szabálytalankodik Velosóval

58
    Folytatódik a játék

57
    Ápolni is kell a védőt, áll a játék

56
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Boyd (SK Rapid Wien) Chaceridit tapossa meg a felezővonalnál

55

54
    Ismét Ideye veszélyeztet, az ötösön kap labdát balról, de mentenek előle, szöglet jön

53
    Ideye csinál három cselt a bal szélen, de a beadás pillanatában elcsúszik

52
    Egy előreívelést mentenek a hazai védők Boyd elől oldalra

51
    Burgastaller indul be a védők között, az alapvonalnál csinál egy cselt, de szerelik

50
    Yarmolenko adna be jobbról, kivágják a védők középről

49
    Yarmolenkót rántja le Boskovic a felezővonalnál, nem kap sárgát, pedig megérdemelte volna

47
    Belhanda kerül helyzetbe védelmi hiba után, elviszi Novota mellett is a labdát, visszateszi lövésre az érkező Yarmolenko elé, aki kapásból, 5 méterről vágja a jobb kapufa mellé!

46

46
    Csere a szünetben a Rapidnál: Sabitzer nem jön ki a második félidőre, Starkl a helyén.

A Rapid kezdett góllal, de a fölénybe kerülő Dinamo jó pár helyzetéből kettőt kihasználva fordított, de a félidő végén ziccereket hagyott ki a Rapid, ha ügyesebbek ezeknél, akár újra vezethetnének.

Nem rossz a mérkőzés, reméljük a második félidőben sem csalódunk. Két gólt kellene lőnie most a Rapidnak a továbbjutáshoz.

45+1
    Burgstaller csinál két cselt a 16-os oldalvonalánál, befelé indulna, de a harmadik csel már nem jön be.

45+1
    Trimmel adna be jobbról, Dragovic ment szögletre

45
    1 perc a ráadás

44
    Burgstaller indul a jobbösszekötő helyén, 14 méterről lő, becsúszva ment Makarenko

44
    Az utóbbi percekben a Rapid birtokolja a labdát, veszélyesebben is játszanak valamivel.

42
    Brown indul a jobb szélen, szerelik az oldalvonal mellett

41
    Hofmann lő ismét, most 11 méterről középről, Sovkovskij véd bravúrral!

39
    Ideye indul meg Sonnleitner mellett, megforgatja a 16-oson belül, majd nagy helyzetben, 10 méterről lő a bal sarok mellé!

38
    Sabitzer lő balról 22 méterről takarásból, a szitáló labda megzavarja Sovkovskijt, üggyel-bajjal, de fogja a labdát

37
    Gusev lép ki a jobb szélen, az alapvonalról ad középre, kivágják a védők

36
    A Rapid szöglete is veszélytelen

35
    Hofmann kerül nagy helyzetbe a jobbösszekötő helyén, szabadon lőhet 12 méterről, az ukrán kapus lábbal hárít bravúrral!

35

34
    A baloldali szabadrúgás elsuhan az érkező Brown előtt, valaki még beleért a védők közül, így szöglet jön

34
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Trimmel (SK Rapid Wien), Lenst rántja le a bal szélen

33
    Belhanda veszi át jól a labdát a leshatáron, nem tud középre adni a nagy helyzetben lévő Yarmolenkónak

29
    Már kettő gólt kellene szerezniük az osztrákoknak ha szeretnének továbbjutni.

28
    Ideye forgatja mag a balösszekötő helyén a védőjét, majd az alapvonalról ad középre, az érkező OLEG GUSEV az ötösről kapásból vágja a labdát a kapu közepén a léc alá! 2:1

27
    Makarenko bal oldali beadását fejelik ki a védők az ötösről

25
    Burgstaller kényszerítőzne Boyddal a 16-os vonalánál, pontatlan a visszapassz

24
    Ezzel a góllal már a Dinamo a továbbjutó!

22
    Vukojevic jobb oldali beadását vesz át mellel a védője mellett JEREMIAN LENS, így kerül ziccerbe, és 8 méterről lő a dermedten álló Novota kapujába! 1:1

21
    Vukojevic tenné be a védők közé a labdát, pontatlan

20
    Belhanda emel a védők mögé, Lens tenné vissza lövésre Ideyének a labdát, kihozzák a védők

19
    Yarmolenko távoli próbálkozása kerüli el a kaput, kirúgással jönnek az osztrákok

18
    A Dinamo birtokolja a labdát szinte folyamatosan, de a zárt védelemmel egyelőre nem bírnak.

16
    Veloso ível a kapu elé, Ideye lesen

15
    Yarmolenko ad középre jobbról, Vukojevic lő fölé nagy helyzetben 10 méterről!

15
    Ideye ível középre balról, Novota húzza le az ötösön a labdát

14
    Burgstaller megy el remek csellel a jobb szélen, lövésre ad középre, az érkező Boyd a 16-os vonalánál nem találja el a labdát!

13
    Trimmel szereli Ideyét becsúszva a bal szélen

12
    Lesen állítják meg a bal szélen a Kijev támadását

11
    Burgstaller ártalmatlan próbálkozását fogja Sovkovskij.

10
    Ezzel a góllal pillanatnyilag a Rapid a továbbjutó a második helyen.

8
    Lens ad be balról estében, Novota fogja a labdát a rövid saroknál vetődve

6
    A Rapid gólt szerzett!
    Sabitzer indítja Burgstallert a jobbösszekötő helyén, az alapvonal közeléből ad be, az érkező TERRENCE BOYD 5 méterről továbbít a jobb sarokba! 0:1

5
    Veloso lőhetne 20 méterről, nem vállalja el, vissszaadja a labdát a középpályára

4
    Boyd indulna egy indításra a balösszekötő helyén, előnyösebb helyzetben a védők, még ő szabálytalan végül

3
    Brown cselezget a bal szélen, majd visszaad a középpályásoknak

2
    Yarmolenko ível középre balról, Ideye felel 7 méterről, Novota véd a kapu közepén

1

Az Európa Liga G csoportjában a Genk mögött álló két csapat küzd meg az egy kiadó továbbjutást érő helyezésért Kijevben.

A hazaiak állnak jobban, nekik egy döntetlen már elegendő a második helyhez, az osztrákoknak győzniük kell ehhez, hiszen egy ponttal kevesebbet gyűjtöttek.

A Rapid eddig csak az utolsó helyezett Thun csapatát tudta legyőzni, , három döntetlenjük között találjuk a Kijev elleni hazai 2:2-t, de a Thun ellen idegenben kikaptak.

A Dinamo éppen a Thunt tudta oda-vissza legyőzni, a Genktől mindkétszer kikapott. Így igazából csak a hazai pálya szól a kijeviek mellett, a bajnokságban mutatott formájuk nagyjából megegyezik.

Korábban egy párharcot vívtak a Bajnokok Ligája selejtezőben, 17 évvel ezelőtt a Rapid kettős győzelemmel ment tovább, de az már régen volt, ettől függetlenül, a Kijev esélyesebb a továbbjutásra.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 21:05 - kor kezdődik.

Gólok: 22. Lens, 28. Gusev, 70. Veloso – 6. Boyd

Lapok:   76. Yarmolenko (DKY) – 34. Trimmel (RWI), 56. Boyd (RWI)

Dynamo Kijev: Sovkovskij – Dragovic, Makarenko, Chaceridi – Veloso, Vukojevic, Jarmolenko, Gusev, Belhanda (83' Bezus) – Lens (72' Dudu), Brown.

Cserék: Koval – Vida, Trémoulinas, Bezus, Haruna, Curikov, Dudu.

SK Rapid Wien: Novota – Schrammel, Sonnleitner, Dibon, Petsos – Hofmann (68' Shaub), Boskovic (68' Behrendt), Boyd – Sabitzer (46' Starkl), Trimmel, Burgstaller.

Cserék: Radlinger – Behrendt, Schaub, Pavelic, Wydra, Grozurek, Starkl.

Játékvezetők: Kuipers – van Roekel, Zeinstra – Boonman (hollandok)