Fehérvár AV19 – EC Klagenfurt AC 2:3 (hosszabbítás vége)
hosszabbítás vége
Fehérvár AV19
2:3 (1:0, 1:2, 0:0)
EC Klagenfurt AC
vasárnap 15.12.2013, 17:50 • Városligeti műjégpálya, Budapest (Winter Classic) • EBEL

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:50 – kor kezdődik.

Elérkezett az ezüst hétvégén megrendezendő Winter Classic – Karácsonyi Hoki Buli utolsó napja, melynek főmérkőzése a SAPA Fehérvár AV19 és az EC Klagenfurt AC mérkőzés lesz az Erste Bank Liga küzdelmeiben.
    A hely különleges, hiszen a mérkőzés a városligeti jégpályánál ideiglenesen felállított jégen lesz megrendezve valószínűleg 4000 néző előtt. A hely és a körülmények is különleges, mert lehet akár csapadék is vagy akár egy erősebb szél amivel a csapatoknak meg kell küzdeniük.
    A pénteki napon a Fehérvár a listavezető Red Bull Salzburgot verte meg csodálatosan szép játékkal 6-3 arányban. Kérdés, hogy ezen a mérkőzésen sérülést szenvedő Colton Yellow Horn és Bálizs Bence kapus tudja e vállalni a játékot. Ha esetleg nem tudnának jégre lépni az érzékeny veszteség a "hazaiaknak", mert mindkét játékos meghatározó a csapatban. A tabellán jelenleg a Fehérvár kilencedik 30 ponttal, még a Klagenfurt nyolcadik szintén 30 ponttal, tehát még ezért is presztízs csata lesz a jégen.
    Tartsanak velünk-e hoki ünnep utolsó záró napján!

SAPA Fehérvár AV19: Hetényi Z. (Rajna) – Pozsgai, Jackman, Benk, Sarauer, Banham – Sertich, Hetényi P., Mihály, Naglich, Magosi – Szirányi, Tokaji, Kovács Cs., Sikorcin, Nemes – Kiss, Tóth G., Orbán.

EC Klagenfurt AC: Swette (Weinhandl) – Furey, Reichel, Geier, Schuller, Koczera – Siklenka, Iberer, Pirmann, Harand, Fretter – Schumnig, Pöck, Lammers, Koch, Lundmark – Isopp, Viveiros, Ban, Schellander, Steiner.

Játékvezetők: Erd Ulrich, Shane Warschaw – Smeibidlo Martin, Soós Dániel.

Jönnek ki a főszereplők a jégre, hamarosan kezdődik a találkozó.

00:01

0:01
    A hazaiak hozták el a korongot.

0:55
    Lammers lövése jön ki Hetényi Z.-ről, de a bíró már közbesípolt.

1:04
    Siklenka lőtt a kapu mellé egy szép átadás után.

1:48
    Sikorcin indult meg a kapu felé, de végül szerelték.

2:15
    Schellander-t állítják meg lesen.

2:58
    Magosi és Orbán küzd a félpályánál, végül megszerzik a vendégek a korongot.

3:34
    Hetényi Z. fogja meg a korongot egy jobb oldali lövés után.

3:30
    Magosi blokkolt egy lövést, majd megindult a kapu felé, Siklenka nem túl szabályosan szerelte végül.

3:48
    Tilos felszabadítás, buli a hazai harmadban.

4:01
    Tokaji áll ki 2 percre botfogásért.

4:37
    Magosi szerzett ismét korongot, elindult a kapu felé, majd Koch akasztja, büntető.

4:37
    A Volán gólt szerzett!
    MAGOSI BÁLINT indul meg a büntetővel a kapu felé, majd Swette lábai között a hálóba lő. Gól emberhátrányból.

5:26
    Kint van a korong, buli a vendég harmadban.

6:01
    Kiegészült a hazai csapat.

7:05
    Banham lőtt kapura középről, majd a kipattanó után ismételhetett, de Swette mindkétszer védeni tudott.

7:26
    Banham kapott lesen egy korongot.

8:01
    Szirányi ütőjéről pattan ki a korong a pályáról, buli a Fehérvár harmadából.

Technikai szünet. Másfél percig áll a játék, amíg az osztrák TV-sek reklámoznak.

8:14
    Hetényi Z. véd bravúrral, kontrázhat a Fehérvár.

9:45
    Jól tartja a vendégek harmadában a korongot a Fehérvár.

10:00
    Furey lövi ki a korongot a pályáról, de nincs érte kiállítás a mai meccsen az alacsony a palánk miatt.

10:14
    Naglich-et állítják ki gáncsolásért.

10:29
    Ismét Magosi szerzett korongot, majd jobbról lőtt, Swette azonban lábbal védett.

11:13
    Hetényi tenyerel rá a korongra egy kék vonalról megeresztett lövés után.

11:21
    Pöck lőtte el a kék vonalról, takarásból, Hetényi Z. ismét védeni tud.

12:14
    Kiegészült a Volán.

12:50
    Naglich esik el a kék vonalnál, de jelzi a játékvezető, hogy nincs kiállítás, mehet tovább.

13:32
    Sertich ment előre, majd a bal oldalról kapura lőtt, de Swette jól zárta a szöget.

14:22
    Letámadnak a vendégek a Volán harmadán belül, de nem tudnak korongot szerezni.

14:37
    Kovács Cs. távoli lövése után Swette tenyerel rá a korongra.

15:14
    Pozsgai lökte Koczera-t a palánkra, szép szerelés.

15:25
    Pirmann áll ki 2 percre, miután Kiss D.-t akasztotta.

15:44
    Banham lövését fogta Swette.

16:16
    Banham lőtte be a korongot a sűrűbe, amit Naglich húzott kapura, de Swette ismét a helyén volt.

16:54
    Sikorcin távoli lövését blokkolták a klagenfurtiak.

17:25
    Kiegészült a Klagenfurt.

18:30
    Ismét Hetényi Z. véd nagyot.

18:49
    Egy kék vonalról megeresztett klagenfurti lövés zúg el a kapu mellett.

19:47
    Siklenka emeli be a korongot a hazai harmadba, de Nemes a helyén van és felszabadít.

20:00

Az első harmadban jól játszottak a csapatok és inkább a küzdelem dominált. Végül Magosi egy jó korongszerzés után büntetőt harcolt ki, amit be is lőtt, így a szünetben 1:0-ra vezet a SAPA Fehérvár AV19.

A Klagenfurt 12-szer, míg a Fehérvár 11-szer lőtt kapura az első harmad során.

20:01

20:01
    Ismét a Klagenfurt hozza el a korongot.

20:41
    Naglich szerzett szépen korongot, majd megindult a kapu felé, azonban túlhúzta Swette-n, így oda lett a helyzet.

21:34
    Sarauer lőtt be egy korongot a vendégek harmadába, azonban kivágták a pályáról.

21:38
    Elhozta a Fehérvár a korongot a buli után, de végül a vendégek felszabadítottak.

22:04
    Sikorcin húzta kapura a korongot, de nem találta el azt.

22:23
    Tilos felszabadítás, buli a vendégek harmadában.

22:38
    Megszerezte a Fehérvár a bulit, majd ismét tilosra ütötték a klagenfurtiak.

22:43
    A buli után Swette tenyerel rá a korongra. Egyelőre nem tudja kihozni a saját harmadából a vendégcsapat.

22:55
    Naglich passzolta hátra a kék vonalra a korongot, Kiss D. lőtte kapura, amibe MIHÁLY ÁRPÁD még bele tudott érni, így az Swette lábai között a hálóba vágódott.
    Gólpassz: Kiss Dániel, Adam Naglich.

23:53
    Sikorcin lőtte tilosra a korongot.

24:15
    Ismét tilos felszabadítás, a fehérvári harmadban a buli.

25:03
    Siklenka elvétette a korongot, de nem csorgott ki a harmadból, végül Kovács Cs. szabadított fel.

25:45
    Pozsgai vágja ki a korongot a hazai harmadból.

25:59
    A Klagenfurt gólt szerzett!
    Egy korongszerzés után Harand adta hátra MARKUS PIRMANN-nak a korongot, aki közelről kapura lőtt, a lövés pedig Hetényi Z. lábai alatt a hálóba csorgott.
    Gólpassz: Patrick Harand, Colton Fretter.

26:46
    Egy távoli lövés Benkről pattan rosszul, de végül elkerüli a kaput.

27:32
    Buli a vendégek harmadában.

28:05
    Jól tartották a klagenfurtiak a korongot a hazai harmadban, végül a hazaiak fel tudtak szabadítani.

28:35
    Hetényi Z. védett nagyot egy közeli lövés után.

29:07
    Kovács Cs. indult meg a bal oldalon, majd elcsúszott, de mehet tovább, nem történt szabálytalanság.

29:22
    Hetényi Z. tenyerel rá a korongra, egyből letámadják, így nem tudja kitenni. Buli a hazaiak harmadában.

29:23
    Sikorcin-t állítják ki 2+2 percre magas bottal való ütésért. Frettel volt a szenvedő fél.

30:07
    Lammers tette vissza THOMAS KOCH-nak a korongot, aki 5 méterről, senkitől se zavartatva Hetényi Z. kapujába lőtt. Ezzel az egyik két perc letelt.
    Gólpassz: John Lammers, Jamie Lundmark.

31:01
    Schuller lőtt távolról, Hetényi Z. bravúrral fogja a korongot.

31:34
    Naglich vágja ki a harmadból a korongot.

31:56
    Siklenka lőtt a kék vonalról, Hetényi Z.-ről elsőre kijön a korong, de másodikra rá tud tenyerelni.

32:01
    Schumnig lőtt ismét kapura a kékről, Hetényi Z. fogta.

32:07

33:03
    Banham kap egy jó indítást, azonban lesen.

33:17
    Egy palánkra lökés után durva játékért Szirányit állítja ki a játékvezető.

33:37
    Jackman tud felszabadítani.

34:02
    Iberer veszíti el az ütőjét, de nem tud indulni a Fehérvár.

34:33
    Schuller lövése akad el Kiss D.-ben.

35:01
    Tokaji lő a pálya közepéről kapura, Swette megfogja.

35:17
    Kiegészültek a hazaiak.

35:37
    Pirmann lőtt jobbról, a harmad közepéről kapura, Hetényi Z. azonban magabiztosan fogta a rövidre tartó korongot.

36:36
    Lammers jobb oldalról megeresztett lövését védte Hetényi Z. mellel.

36:42

36:48
    Magosi lövését fogta Swette, ismét buli.

36:59
    A kék vonalról lőtt a Klagenfurt, Hetényi Z. ezt is fogta.

37:30
    Egy hátraadott korongot Schuller lőtt a kapu mellé.

38:45
    Furey lőtte vissza a korongot, Hetényi Z. azonban rávetődött a palánkról visszapattanóra.

39:24
    Sarauer mellett csúszik el a korong a pálya közepén, így nem tud megindulni a Fehérvár.

39:57
    Naglich lőtt kapura a bal oldalról, Swette kesztyűjéből kijött a korong, azonban Banham nem tudott a hálóba lőni.

40:00

A második harmad elején Mihály egy Kiss D. lövésbe beleérve meg tudta szerezni a második gólt a hazaiaknak, azonban Pirmann egy korongszerzés után szépíteni tudott. Ezután is támadásban maradt a Klagenfurt és miután Fretter vérzett, Sikorcin-nak kellett 2+2 percre kiállnia. Ebből az első 2 percet ki tudták használni a vendégek, ezzel egyenlítettek és 2:2-ről folytatódhat a 3. harmadban a játék.

Eddig 27:18 a kapura lövés aránya a Klagenfurtnak, ebből sikerült mind a két csapatnak 2-2 gólt szereznie.

40:01

40:01
    A SAPA Fehérvár hozta el a korongot a harmad elején.

40:48
    Naglich és Magosi tartja meg jól a korongot a sarokban.

41:05
    Egy belőtt korong után Swette védett, Benk ismételhetett, de ez is kijött.

41:50
    Furey kapott egy jó korongot, Hetényi Z. azonban kiszúrva menteni tudott.

42:32
    Siklenka lőtte ki a korongot a vendégek harmadából.

43:31
    A fehérvári harmad sarkában küzdenek a csapatok a korongért.

43:54
    Naglich ment el a jobb szélen, a középre adásába azonban Iberer még bele tudott szúrni.

44:31
    Iberer a második ütőjét törte szét, de nem sikerül helyzetet kialakítani belőle.

45:01
    Tokaji veszítette el az ütőjét, megindulhatott a Klagenfurt, de Szirányi végül hazatette Hetényi Z.-nek a korongot.

45:06
    Siklenka lövését védte Hetényi Z.

45:43
    Magosi és Mihály tartotta meg jól a korongot, azonban Iberer fel tudott szabadítani.

46:21
    Harand-ot állítja meg a játékvezető lesen.

46:47
    Pirmann indította volna Harand-ot, de nem jó a korong, kihozhatják a hazaiak.

47:42
    Egy kapu elé betett korongot vág ki Siklenka.

Ismét TV-s szünet, áll a játék.

48:12
    Folytatódik a találkozó.

48:32
    Hetényi P. ment előre, de nem tudta megzavarni Reichel-t.

49:21
    Sikorcin adott el egy korongot, de nem tudtak megindulni a klagenfurtiak.

49:56
    Szirányi ütközte le Pirmann-t, de a játékvezetők csak a korong kilövése miatt állították meg a játékot.

50:28
    Siklenka lövését fogta meg Hetényi Z.

A szabályok értelmében térfélcsere következik.

51:04
    Schuller lőtt a kék vonalról, Hetényi Z. azonban ezt is megfogta.

51:43
    Mihály adott középre, Furey fejvédőjéről pattant centikkel a kapu mellé a korong.

52:32

52:42
    Hetényi Z. korcsolyázott ki a kapujából, Pirmann támadta, de nincs kiállítás.

52:46
    Iberer lőtt a kékről, de elakadt a lábakban a lövés.

53:07
    Ismét Iberer lőtt távolról, de Hetényi Z. magabiztosan véd.

53:23
    Naglich adta vissza a rövidnél, Mihályt rálökik Swette-re, így nem fér a koronghoz. Végül a kapus tenyerel rá a játékszerre.

54:03
    Kovács Cs. lőtt a bal oldalról kapura, Swette fogja a korongot.

54:21
    A kapu alól hátraadott korongra Siklenka érkezett, de a lövés Hetényi Z.-ről kipattant, az ismétlés pedig elakadt a lábakban.

55:14
    Koch tette fekve középre, de nem volt érkező, így nem alakult ki helyzet.

55:23
    Banham találja telibe koronggal Lammers-t, áll a játék.

55:32
    Naglich adta középre, érkezett Magosi, de nem tudta kapura húzni a korongot.

56:45
    Tokaji tartja a korongot a kapu mögött, egyelőre nem tudja elhozni, de el sem veszíti.

57:16
    Kovács Cs. vágja ki a hazai harmadból.

57:56
    Sarauer adott középre, Benk érkezett, kihúzták a lábát, de ezért sem jár a játékvezetők szerint kiállítás.

58:37
    Eladott korong után Schuller tette volna középre, de Hetényi Z. ráfeküdt, mielőtt érkezhetett volna bárki is a vendégektől.

58:55
    Mihály passzolt Magosinak, aki középre tette a korongot, de végül Hetényi P. lövését Swette fogta.

59:05
    Veszélyesen pattant ki Hetényi Z.-ről a korong, de szerencsére megúszta a hazai csapat kapott gól nélkül.

59:24

60:00
    Befejeződött a 3. harmad.

A harmadik harmad elején jobban játszott a fehérvári csapat, azonban gólt nem tudott szerezni. A későbbiekben többször is beszorította az ellenfelét a Klagenfurt, de a túloldalon se született gól, így 2:2 az állás a 3. harmad után. 5 perc hosszabbítás következhet.

60:01
    A hosszabbítás elkezdődött.

60:01
    A vendégek hozzák el a korongot.

60:30
    Banham lövése után Swette tenyerel rá a korongra.

61:07
    Szirányi vetődik bele remekül egy átadásba.

61:57
    Geier kap a háta mögé egy átadást.

62:29
    Kovács Cs. próbálta meg kilőni a rövid felsőt, de nem találta el, kihozhatják a vendégek.

63:14
    JOHN LAMMERS ugrott ki a félpályánál, rávezette Hetényi Z.-re a korongot, majd a kapu jobb felső sarkába lőtt 4 méterről.
    Gólpassz: Michael Siklenka, Florian Iberer.

Hiába vezetett 2:0-ra is a hazai csapat, a Klagenfurt még a 2. harmadban egyenlíteni tudott. A harmadik játékrész nem hozott gólt, így hosszabbítás következhetett, aminek a 4. percében Lammers egy szép kiugrást követően egy az egyben vezethette Hetényi Z.-re a korongot, végül sikerült is a jobb felső sarokba lőnie, ezzel 3:2-re nyert a Klagenfurt, így 2 ponttal gazdagodott, míg a Fehérvárnak meg kellett elégednie az 1 egységgel. (20:21:03)

Gólok és gólpasszok: 5. Magosi (bünt.), 23. Mihály (Kiss D., Naglich) – 26. Pirmann (Harand, Fretter), 31. Koch (Lammers, Lundmark), 64. Lammers (Siklenka, Iberer)

Fehérvár AV19: Hetényi Z. (Rajna) – Pozsgai, Jackman, Benk, Sarauer, Banham – Sertich, Hetényi P., Mihály, Naglich, Magosi – Szirányi, Tokaji, Kovács Cs., Sikorcin, Nemes – Kiss D., Tóth G., Orbán.

Játékvezetők: Erd Ulrich, Shane Warschaw – Smeibidlo Martin, Soós Dániel