Borussia Dortmund – Hertha BSC 1:2 (vége) | Braunschweiger TSV Eintracht 1895 – 1899 Hoffenheim 1:0 (vége) | SC Freiburg – Hannover 96 2:1 (vége)
Hamburger SV – 1. FSV Mainz 05 2:3 (vége) | Werder Bremen – Bayer Leverkusen 1:0 (vége) | Norimberk – FC Schalke 04 0:0 (vége)
Borussia Dortmund
1:2 (1:2)
Hertha BSC
szombat 21.12.2013, 15:30 • Signal Iduna Park, Dortmund • Bundesliga

Újabb vereséget szenved hazai pályán a Borussia Dortmund, egyszerűen nem találták a rést a berliniek védelmén. Az első félidei védelmi hibákat a Hertha használta ki jobban, igaz a vendégek nem sokszor lépték át a félpályát a második játékrészben, de olajozott védekezésüknek köszönhetően három ponttal távozhatnak a Signal Iduna Parkból! A győzelemben nagy szerepet játszott a meccs elején még hibázó, 18 éves Gersbeck! A végeredmény tehát: Borussia Dortmund – Hertha BSC 1:2! Köszönjük a figyelmet! (17:30:31)

90+8
    Hofmann szögletét kifejeli Schulz!

90+7
    A berlini szurkolók tajtékzanak, emiatt áll a játék még egy percig!

90+6
    Sokratis esik össze ismét, egy szögletet azért még kiharcol. Weidenfeller is feljön, az utolsó lehetőség a mérkőzésen!

90+6
    Sokratis esik össze Kobiashvili szorításában a tizenhatoson belül, ezért nem jár tizenegyes.

90+5
    Gersbeck szedi fel az újabb dortmundi beadást Lewandowski elől.

90+4
    Kobiashvili hatástalanítja az újabb beadást, majd Mkhitaryan felívelt labdája nem jó a társaknak, Gersbeck szedi össze.

90+4
    Újabb felívelt labda, Hosogai vágja ki.

90+3
    Kétségbeesetten támad a Borussia, Allagui taktikusan lent marad a hazai tizenhatosnál. A játékvezető megállítja a játékot, a dortmundiak nagy felháborodására.

90+2
    Mkhitaryan beadását Schieber csúsztatná tovább Lewandowskinak, Gersbecknél köt ki a labda.

90+1
    Egy labdavesztés után Sahin lép oda Wagnernek feleslegesen, sárga lap a jutalma.

90+1
    Négy perc lesz a ráadás!

90
    Utolsó csere a mérkőzésen: Cigerci helyén Janker.

90
    Piszczek fejel vissza egy újabb beadást, Großkreutz pedig 9 méterről fejel a kapu fölé!

89
    Újabb beadás érkezik a Hertha tizenhatosára, Piszczek fejeli vissza magasan a hosszú oldalról, Gersbeck húzza le szépen.

89
    Reus íveli fel a szabadrúgást, kifejelik a védők.

88
    Schulz buktatja Piszczeket a vendég térfélen, szabadrúgás!

88
    Schulz és Cigerci hozzák ki jól a labdát ismét, előbbi beadását Sokratis vágja ki Wagner elől.

86
    Lewandowski késik le a labdáról, Lustenbergernek lépett oda a támadó. Szabadrúgás kifelé.

86
    Schulz hozza ki remekül a labdát, majd Allagui beadása után Wagner esik össze magától a tizenhatoson belül.

85
    Az újabb dortmundi beadást Gersbeck húzza le szépen.

84
    Reus lövi el éles szögből a labdát a tizenhatos sarkáról, Lustenberger lép bele az átlövésbe!

84
    Reus beadását ismét sikerül kivágniuk a védőknek.

83
    Weidenfellert leszámítva minden játékos a Hertha térfelén.

82
    Reus íveli fel a tizenhatosra a szabadrúgást, Lewandowski nem fejel bele jól, jócskán elkerüli a kaput a labda. Kirúgás!

81
    Lewansowski viszi el Hosogai mellett a labdát, a japán becsúszik neki. Sárga lap, és jó helyről jön a szabadrúgás a kaputól 35 méterre!

80
    Reusnak pörgeti fel a labdát Lewandowski, a hazaiak 11-esét lesen állítja meg az asszisztens.

79
    Továbbra is támad a Dortmund, de nem sikerül áttörniük a berlini védőfalat.

78
    Ramos marad lent a földön, cserét kér a kolumbiai. Wagner váltja az első vendég gólt szerzőjét.

77
    Az utolsó hazai csere a mérkőzésen: Kehl helyén Schieber folytatja.

76
    Újabb Dortmund támadás végén Hofmann készíti le lövésre a labdát Piszczeknek, a félidőben beállt lengyel védő pedig jobbról, 19 méterre a kaputól fölé durrantja!

75
    Reus törne kapura, Kobiashvili szabadít fel előle.

74
    Durm passza pontatlan Mkhitaryan felé, kirúgással jöhet a Hertha.

73
    A második félidőre teljesen átvette az irányítást a Borussia, a vendégeknél egyedül Ramos marad elöl.

72
    Hofmann passzát fülelik le jó ütemben a vendég védők Reus elől.

71
    Piszczeket zavarja Schulz, de labdát nem tud szerezni a berlini játékos.

70
    Allagui szabadít fel Sahin elől.

69
    Cserél a Hertha is: a jól játszó Skjelbred helyén Niemeyer.

69
    Szép támadás végén kivágják Kehl bal oldali beadását, Ramos mehetne a kontrával, de szerelik.

67
    Lewandowski fordulna le Kobiashviliről a középpályán, a grúz visszarántja. Sárga lap!

67
    A szöglet nem veszélyes.

66
    Hofmannhoz kerül a labda, jobbról befelé húzza, majd 17-ről elvállalja, a jobb felsőbe tartó lövését Gersbeck hatalmas bravúrral tolja szögletre!

66
    Allaguit indítanák a jobb szélen, Durm a gyorsabb, megelőzi a második vendég gól szerzőjét.

65
    Piszczek beadását Schulz blokkolja.

64
    Reus tör be a tizenhatosra a labdával nagy sebességgel, Lustenberger szereli becsúszva, remek ütemben!

63
    Cigercit állítja meg lesen az asszisztens a bal szélen.

63
    Schulz beadási kísérletét Großkreutz hatástalanítja.

62
    Érik Lewandowskinak a sárga, Kobiashvilit tette odébb testtel.

62
    Lewandowski veszi át kézzel a labdát.

61
    Kobiashvili szerez labdát szépen a Hertha tizenhatosa előtt.

60
    Ismét eladja a labdát a Dortmund, Skjelbred menne a labdával, de Reus lerántja a kezdőkörnél.

59
    Sahin beadása túl magas a támadóknak, kirúgással jöhet Gersbeck.

58
    Lewandowski kap szabadrúgást a vendég kaputól 40 méterre!

57
    Allagui túlságosan is ragaszkodik a labdához, ezúttal is elveszíti.

56
    Újabb Dortmund csere: Blaszczykowski jön le, Hofmann váltja a lengyelt.

55
    Jól érkezik a szöglet utáni beadás, Sokratis 10 méterről ráfejeli, a kapu előtt megpattanó labda végül a jobb felső sarok fölé száll.

55
    Mkhitaryan beadása szögletre vágódik a védőkről.

54
    Allagui nagy kedvvel játszik, egy labdaszerzés után hosszan tolja meg a labdát, Großkreutz szereli.

53
    Allagui egy remek csel után sokáig halogatja a beadást, Reus szerelte szabályosan a tizenhatoson belül.

52
    Allaguit buktatja Kehl a félpálya vonalánál.

51
    Piszczek jobb oldali beadását Lewandowski nem tudja kapura fejelni Lustenberger szorításában, Blaszczykowski pedig nem éri el a labdát. Kirúgással jöhet a Hertha!

50
    Kehlnek csúszik oda Cigerci nyújtott lábbal, sárga lapért.

49
    Kehl szerzett labdát a vendégek térfelén, de Mkhitaryan nem tudja tovább tenni a társaknak.

48
    Skjelbred beadását Großkreutz vágja ki.

47
    Sarr cseréje után Großkreutz húzódik be középső védőnek.

46
    A szünetben Sarr jött le a Dortmundnál, a helyén Piszczek.

46
    A Hertha kezdte a második játékrészt.

46

Három védelmi hiba, három gól az első félidő mérlege. A debütáló Gersbeck hibáját Reus váltotta gólra a hetedik minutumban, erre Ramos válaszolt Durm labdavesztése után, majd a félidő utolsó perceiben Sarr hibázott hátul, Allagui pedig gólra váltotta a lehetőséget. Remek első félidőt láthattunk, a hibákat leszámítva kiegyenlített a találkozó, bár a Dortmund többet támadott, addig a vendégek a labdabirtoklás tekintetében jobbak. Vajon fel tud állni a Borussia a második félidőben, vagy elszenvedik sorozatban harmadik vereségüket is hazai pályán?

45+2
    Sarr sárgul be, teljesen feleslegesen tarolja le Skjelbredet a középpályán. Nem labdára ment, jogos a sárga.

45
    A Hertha gólt szerzett!
    Sarr utolsó emberként szabályosan odaadja SAMI ALLAGUI-nak a labdát, a berliniek szélsője 14 méterre a kaputól egy lövőcsellel átveri Weidenfellert és Sarrt is, majd az üres kapuba gurít!

44
    Lövés helyett beadás, Sokratis felé érkezik, aki viszont nem találja el jól fejjel a labdát. Felszabadítanak a védők.

44
    Kobiashvili lépett oda Mkhitaryannak a hazai kaputól 28 méterre! Szabadrúgás jó helyről.

43
    Mkhitaryan gyönyörű csellel tartja meg a labdát a bal szélen, de Blaszczykowski sarkazása nem talál társat.

42
    Schulzot állítják meg a bal szélen a hazai védők.

41
    Lewandowski passza elakad Ndjengben, jöhet a labdával a Hertha.

40
    Großkreutz beadása után Kehl szabálytalan Kobiashvilivel szemben a vendég tizenhatoson belül.

39
    Allagui ismét alkot, három védő között ment el a tunéziai szélső, viszont kicsit hosszan tolja meg, pont annyival, hogy Weidenfeller fel tudja szedni előle.

39
    Allagui két védőt cselez ki a hazai tizenhatos előtt, Sarr mellett azonban már nem tud elmenni, bedobásra tisztáz a Dortmund védője.

38
    Lewandowski vesz át hosszan egy magas átadást, majd Kobiashvilivel szemben szabálytalan a berlini tizenhatos előtt.

37
    Blaszczykowskinál ér véget a hazai támadás.

37
    Ndjeng beadása nagyon veszélyesen érkezik középre, Allagui viszont kézzel ér labdához.

36
    Allagui is szabadrúgást kap a jobb szélen, a tizenhatos mellett Durm volt a vétkes.

35
    Schulzot kaszálja el Sahin a félpálya közelében, szabadrúgás a Berlinnek.

34
    Ramos tartja meg gyönyörűen a labdát, de Schulz végül nem tudja benn tartani azt, bedobással jöhet a Dortmund.

33
    Formálódó Borussia támadás végén Sahin vállalkozik lövésre a középről, a kaputól 26 méterre. Lapos kísérlete messze elkerüli a kaput.

32
    Ramos szerez labdát szemfülesen a hazai térfélen, továbbteszi sarokkal Skjelbrednek, a norvég pedig 20 méterről laposan lövi kapura. Középre tartó lövését magabiztosan fogja Weidenfeller.

31
    Mkhitaryan pörgeti tovább a labdát Kehlnek, magas lett a hazaiak csapatkapitányának, Gersbeck szedi össze.

30
    Kehllel szemben szabálytalan Hosogai a hazai térfél közepén.

30
    Eldurvult a játék ebben a percbe, több kemény belépő után Saar csúszott oda keményen Allaguinak. Szabadrúgás a félpályáról!

29
    Allagui veszi át rosszul a labdát egy bedobás után, kirúgással jöhet Weidenfeller.

28
    Újabb támadást vezetnek a berliniek, Allagui beadásába azonban belelép Reus.

27
    Großkreutz beadását kifejelik, majd Skjelbred kap szabadrúgást a Hertha térfelén.

26
    Lewandowski kapja meg a labdát a bal szélen, kapu felé cselez, majd a tizenhatos sarkáról ellövi a rövid felső fölé!

25
    Skjelbred beadása a jobb szélről az alapvonalon túl ér csak földet.

23
    Villámgyors kontra végén egyenlít a Hertha! Durm vette át rosszul a labdát a jobb szélen, Allagui csapott le rá, majd remekül tette be középre, ahol az érkező ADRIAN RAMOS 8 méterről megelőzi védőjét, majd Weidenfeller mellett a kapu bal alsó sarkába helyezi a játékszert!

22
    Tetszetős támadás a Berlintől, Skjelbred teszi ki a szélre remekül Allaguinak, akinek a jobb oldali beadása magas a támadóknak.

22
    Sarr átadása nem talál társat, Gersbecknél köt ki a labda.

21
    A szöglet után Blaszczykowski lő távolról, 24 méterre a kaputól, jócskán mellé száll a lövése.

20
    Durm teszi tovább szépen a labdát Mkhitaryannak a labdát, aki a tizenhatos sarkáról befelé cselez, majd az alapvonalról tenné középre, de Gersbeck útját állja a labdának. Szöglet!

19
    Ndjeng fejeli ki Kehl beadását.

18
    Támad a Borussia, beszorul kapuja elé a Hertha.

17
    Reus beadása érkezik egy szabadrúgást követően, az előremerészkedő Sokratis 14 méteres fejesét szépen fogja Gersbeck!

17
    Lewandowski elől kell bedobásra mentenie Schulznak a jobb szélen.

16
    Gersbeck jön ki jól a kapujából, és szed fel egy átadást Reus elől.

14
    Ndjeng átadása túl magas Cigercinek, bedobással jöhet a Dortmund.

13
    Ndjeng szabálytalan a vendég támadás végén.

12
    Helyzet a másik oldalon is! Ramos vihette egy az egyben Weidenfellerre a labdát, 14 méterről azonban nem tudja ellőni a kapus mellett, a hazaiak portása nagy bravúrral véd!

12
    Egy felívelt labda érkezik a vendég védelem mögé, Lustenberger elnézi, de Lewandowski lövését 15 méterről védi a kiérkező Gersbeck!

10
    Cigerci beadását kifejelik a védők, majd ugyancsak ő próbálkozik egy távoli lövéssel, jócskán célt téveszt.

9
    A szögletet kifejelik, Großkreutz pedig 20 méterről elvállalja középről. Nem volt rossz lövés, de elkerüli a kapu jobb felső sarkát.

8
    Mkhitaryan beadása veszélyesen érkezik középre, Ndjeng tisztáz szögletre.

7
    A Dortmund gólt szerzett!
    Egy pontatlannak tűnő átadás érkezik Kehltől, a fiatal Gersbeck viszont borzalmasan jön ki a kapujából, MARCO REUS pedig balról, a tizenhatos oldalvonaláról, az üres kapuba gurít a berlini hálóőr mellett.

6
    Hátul tartja a játékszert a Hertha.

5
    Allagui veszít labdát, majd Blaszczykowski átlövési kísérletét Hosogai blokkolja.

4
    Hátul járatják a berliniek a labdát, majd egy felívelt labda érkezik Ramos felé. Sokratis tisztáz előle fejjel.

3
    Mkhitaryan kap szabadrúgást, Reus íveli fel a tizenhatosra, a vendég védők pedig felszabadítanak.

3
    Schulz tisztáz Lewandowski elől Blaszczykowski passza után.

2
    Lewandowski szabálytalan Kobiashvilivel szemben a Hertha térfelén.

1
    Sokratisnak kellett bedobásra tisztáznia Ramos elől.

1
    A hazaiak kezdték a találkozót.

1

Borussia Dortmund: Weidenfeller – Großkreutz, Sarr, Sokratis, Durm – Sahin, Kehl – Blaszczykowski, Mkhitaryan, Reus – Lewandowski

Vezetőedző: Jürgen Klopp

Cserék: Langerak (K), Kirch, Piszczek, Friedrich, Hofmann, Aubameyang, Schieber

Hertha BSC: Gersbeck – Pekarik, Lustenberger, Schulz, Kobiashvili – Hosogai, Allagui, Ndjeng, Cigerci, Skjelbred – Ramos

Vezetőedző: Jos Luhukay

Cserék: Sprint (K), Janker, Ronny, Mukhtar, Niemeyer, Kluge, Wagner

Játékvezetők: P. Gagelmann – M. Anklam, T. Gorniak – G. Kleve.

A Bundesligaban borzalmas formában lévő Borussia Dortmund a fővárosiakat fogadja. Jürgen Klopp tanítványai rég nem látott mélyrepülésben vannak, néhány forduló alatt 12 pontra gyarapodott lemaradásuk az éllovas Bayern München-től, és csak jobb gólkülönbségüknek köszönhetik a harmadik helyet, ugyanis már a Mönchengladbach is utolérte őket. A legutóbbi öt fordulóban három vereséget szenvedtek el a dortmundiak, ráadásul hazai pályán páholta el őket a München (0:3) és a Leverkusen (0:1) is. Az előző fordulóban csak 2:2-es döntetlenre voltak képesek a Hoffenheim ellenében, ezúttal jóval keményebb ellenfél következik a Hertha Berlin személyében. Az a Hertha, amely jelenleg a hetedik helyen áll a tabellán két ponttal lemaradva az Európa Ligát érő hatodik helytől. Legutóbb Berlinben verték 3:2 arányban a Werdert, azt megelőzően pedig Braunschweigből hozták el a három pontot a fővárosiak. Izgalmas összecsapásra számíthatunk, a hazaiak számára egy újabb fiaskó már elviselhetetlen lenne a Signal Iduna Parkban.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:30 - kor kezdődik.