Southampton FC – Tottenham Hotspur 2:3 (vége) | Swansea City – Everton FC 1:2 (vége)
Swansea City
1:2 (0:0)
Everton FC
vasárnap 22.12.2013, 17:00 • Liberty Stadium, Swansea • Barclays Premier League

Szerencsére valóban a második félidőre tartogatták a mérkőzés jobbik felét a csapatok, három gólt is láttunk és azokon kívül is még nagy lehetőségek adódtak mindkét csapat előtt.
    Az Everton remekül felépítette támadásait, jóval több gólhelyzete is adódott, megérdemelten vitte haza a liverpooli együttes ezt a három pontot két bombagóllal.
    A Swansea sem érdemelt vereséget, ám az Everton többet tett a győzelemért főleg a második félidőben.
    A kék mezes csapat ezzel a bajnokságban is igen jó helyzetbe került, ideiglenesen a 4. helyre ugrottak előre.
    A végeredmény tehát:
    Swansea – Everton 1-2.
    Köszönöm figyelmüket!
    ---- (18:52:45)

90+4
    Lukaku talált középről a hálóba, de lesen kapta, a sárgát megúszta, pedig jóval sípszó után lőtte a lesgólt.

90+3
    Barry veszti el a középpályán, majd Oviedo visszaszerzi, telik az idő, úgy tűnik most már nyerni tud az Everton.

90+3
    Utolsó perc a hosszabbításból is.

90+2
    A szöglet veszélytelen, majd Chico próbálkozik beadással, Alvaro előtt elpattog, kirúgás.

90+1
    Shelvey beadását kifejelik, majd az ismétlést is, utána pedig Lamah középről 18 méterről nagy lövést ereszt meg, Howard bravúrral hárít!

90+1
    3 perc a ráadás.

90
    A Swansea együttese megtesz mindent az egyenlítésért, a jobb szélen vezetnek támadást, majd Pablo harcol ki szabadrúgást ugyanott Barkley ellenében.

89
    Osman visszakapta a labdát a szöglet után, majd 8 méterre az alapvonaltól jobbról cselesen emelni próbált, de végül a felső léc mögött a háló tetején landolt!

89
    Everton szöglet a jobb oldalról. Ez tökéletes nekik, telik az idő.

88
    Ezzel az Everton feljöhetne holnapig ideiglenesen a tabella 4. helyére.

88
    Brusztol most a hazai csapat, próbálnak letámadni, akár szabálytalanság árán is.

87
    Pablo jobb oldali lövését Howard óriási bravúrral hárítja a rövid oldalon, de szabadrúgás kifelé utána már les miatt.

86
    de Guzman helyett Poznelo érkezik az utolsó 5 percre a hazaiaknál, ezzel kihasználták mindhárom cseréjüket.

86
    Ez volt Barkley első gólja 9 gól nélküli találkozót követően.

85
    Vajon ismét tud válaszolni egyből a Swansea? Máris támadnak és szögletet harcolnak ki a jobb oldalon.

84
    Az Everton gólt szerzett!

Óriási szabadrúgásgól! BARKLEY jobb lábbal elcsavarta a sorfal fölött, a labda felső lécről vágódott a kapuba, ez védhetetlen volt! Lehet, hogy ez három pontot jelent az Evertonnak!

Gólok: 70. Oviedo (öngól) – 66. Coleman, 84. Barkley

Lapok:   83. Davies (SWN)

Swansea City: Tremmel – Davies, Williams, Chico, Tiendalli – Pablo Hernandez, Canas, de Guzman, Shelvey, Routledge – Bony
    Cserék: Zabret – Jordi Amat, Taylor, Britton, Lamah, Poznelo, Alvaro Vazquez

Everton FC: Howard – Coleman, Jagielka, Distin, Oviedo – McCarthy, Barry – Mirallas, Barkley, Pienaar – Lukaku
    Cserék: Robles – Heitinga, Naismith, Osman, Stones, Vellios, Alcaraz

Játékvezetők: Mason – Bennett, Eaton

Nézőszám: 20695