Nové Zámky – Dab.Docler 3:4 (1:2 szétlövés után) | Budapešť – Ferencváros Bp. ESMTK 3:4 (vége)
szétlövés vége (1:2)
HC MIKRON Nové Zámky
3:4 (2:1, 0:1, 1:1 - 0:0)
Dab.Docler
vasárnap 22.12.2013, 18:00MOL Liga

Egy kiváló, jó színvonalú mérkőzésen megszerezte idénybeli első győzelmét az Acélbikák csapata az Érsekújvár ellen, és két fontos ponttal utazik haza. Továbbra is az érsekújváriak vezetik a tabellát, de már csak egy pont a különbség a két csapat között.

A hivatalos nezőszám: 2128!

Kapura lövések: 37:26. (20:42:39)

A Dab.Docler csapata nyerte a szétlövést.
    PETERDI IMRE a fölső sarokba lövi a döntő találatot.

Weissmann a kapusba lövi.

Ladányi Balázs belövi.

Podstavek mellé lövi.

Somogyi Chovan lábvédőjébe lövi.

A hazai Frolík indul elsőnek és fonákkal belövi.

Szétlövés kezdete.

Nem tudta kihasználni a kínálkozó lehetőségeket a hosszabbításban a DAB, így a büntetők döntetnek a meccs győzteséről.

65:00
    A hosszabbítás befejeződött.

64:20
    Galanisz passzolt ziccerbe Ladányi botjára, de a döntő pillanatban átugorta a botját a korong.

64:01
    A hosszabbítás utolsó perce kezdődött.

63:10
    Kiegészült a hazai csapat.

62:30
    Kemény Lindgren lövés a kékről, Zajac kivágja a korongot a harmadból.

62:01
    Most Baron vágja ki a korongot, jól vedekezik a hazai csapat.

61:46
    A kapust zavarták, ál a játék, ismét buli Chovan előtt.

61:22
    A buli után kivágják a hazaiak a korongot.

61:09
    Időt kért a DAB.

61:09
    A hazai Pavešic kap 2 percet testreütésért.

60:30
    Hurtaj pontatlan indítása Weissmann felé, tilos felszabadítás, buli Chovan előtt.

60:01
    A hosszabbítás elkezdődött.

Nem született döntés a harmadik játékrészben sem, így a hosszabbításban, vagy a büntetőkkel dől el a találkozó.

60:00
    Befejeződött a 3. harmad.

59:11
    Óvatos játék, tartják a vendégek a korongot.

58:47
    A hazai Sucharda lesen.

58:06
    Elkezdődött a harmad utolsó két percet, úgy néz ki, hogy a hosszabbítás dönt majd.

57:30
    A másik oldalon Uram indult meg, és a kapu mögé durrantott.

57:00
    Peterdi küldte ziccerbe Azarit, aki Chovan mellébe lőtte a pakkot.

56:25
    Mindkét csapat harcol, és a odafigyel a kék vonalára.

55:35
    Zajac próbálta kiugratni Weissmannt, de hosszú volt a passz, így tilos felszabadítás a vége.

54:32
    Pontatlan Baron indítás, Azari botjára kerül, aki kilövi a korongot a nézőtérre.

53:50
    Chovan tenyerel a korongra Pavuk előtt.

53:20
    Kiegészült a DAB.

52:35
    Előnyben játszik a hazai csapat, de eddig eredménytelenül.

52:00
    Pavešic pontatlan lövésével folytatódik a játék.

51:18
    Ál a játék a sok kiállítás végett.

51:18
    A hazai Šiška kap 5+20 percet durva játékért.

51:18
    Hüffner Tamás kap 2 percet terdhasznalátért, 5+20 percet durva játékért.

50:45
    Kézzel továbbított korong, buli a középső harmadban.

50:09
    Lubina mester időt kér, megbeszélést tart a hazai gárda.

49:30
    Ládányi szépen csapta be Suchardát, de végül nem került helyzetbe. Ígéretes támadás volt.

48:40
    Pontatlan vendég indítás végén, tilos felszabadítás.

47:13
    A Dunaújváros gólt szerzett!
    AZARI ZSOLT kapott egy pontos passzt Galanisztól a körök közé, és egyből a kapuba bombázot.Gólpasszok: Galanisz Nikandrosz, Peterdi Imre.

46:05
    Štefanka Ondrej óriási ziccerben a kapu mellé lövi a korongot.

45:30

44:35
    Sucharda lövése megpattan és suhan el a kapu mellett.

44:00
    Kívágják a vendégek a korongot.

43:25
    Ladányit küldik ki két percre testreütésért.

42:25
    Hruby lövése a kék vonaltól suhan el a kapu mellett.

41:30
    A gól után folytatódik a hazai nyomás Kalnins kapuja előtt.

40:13
    Az Érsekújvár gólt szerzett!
    Gyors góllal nyit a hazai csapat. FROLÍK MARTIN lövése megpattan egy vendég korcsolyán és Kalnins háta mögött köt ki a korong. Gólpassz: Šiška Michal

40:01

Jó iramú találkozón kiegyenlített második harmadot láthatott a hazai közönség. Peterdi révén kiegyenlített a DAB, majd kétszer is a kapuvas mentette meg Kalnins kapust a góltól. A döntés a záró harmadra marad. Hamarosan folytatjuk.

40:00

39:00
    Galanisz lövése suhan el a kapu mellett.

38:05
    Nagy DAB nyomás Chovan előtt a harmad utolsó két perc kezdetén.

37:41
    Peterdi kap jó helyzetben korongot, de nem jól sikerül a lövése, csúnyán mellé lövi a kapu mellé a pakkot.

36:48
    Pavešic mutat be egy szép bodicseket.

36:10
    Pavešic eltöri a korongot a kék vonalon, indulhatnak a vendégek.

35:30
    Galanisz visszatért, kiegészült a Dunaújváros.

34:40
    Nagyon gyenge újvári játék eddig az emberelőnyben.

34:10
    Kivágják az újvárosiak a korongot Chovan kapuja elé.

33:26
    Galanisz kap 2 percet gáncsolásért.

33:10
    Azari óriási ziccerben egyedül Chovan előtt, rosszul találja el a korongot. Chovannak nem kellett közbelépni.

32:35
    Sok a pontatlan megoldás ezekben a percekben, mindkét részről.

31:50
    Újabb hazai tilos felszabadítás rövid időn belül.

31:40
    Pavešic pontatlan indítása Uramnak hosszú volt. Tilos felszabadítás a vége.

31:00
    Nagy lövését védi Chovan, kiüti a sarokba a korongot.

30:20
    Kiegészült a Dunaújváros.

29:55
    Podstavek lövése ismét Kalnins kapuvasán köt ki, két nagy hazai helyzet maradt ki.

29:40
    Štefanka bombája égy védő játékos mögül, Kalnins kapuvasán csattan.

29:00
    Chovan kapuja mögött a korong, jól kezdi a DAB a védekézést.

28:12
    Szappanos kap 2 percet magas bottal való játékért.

27:35
    Egy ígéretes hazai támadást, les állítja meg.

27:20
    Baron pontatlan indítása után, hazai tilos felszabadítás.

27:15
    A buli után a hazaiak indulnak meg támadással.

26:50
    Újabb újvárosi támadás végén, elmozdult a hazai kapu.

25:56
    Ketten az egy ellen indultak meg Galanisz és PETERDI IMRE, aki Chovan lábvédője alatt belőtte az egyenlítő gólt. Gólpassz: Galanisz Nikandrosz.

25:15
    Štefanka küldte ziccerbe Podstavek Albínt, aki közelről Kalnins botjába ütötte a pakkot.

24:40
    Kiegészült a vendégcsapat, Jaborník újra játékban.

24:05
    Jól védekeznek az Acélbikák, nem tudnak helyzetbe kerülni az érsekújváriak.

23:10
    Gyorsan feláll a hazai csapat az előnyben, jól járatják a korongot.

22:37
    Kiállítás a Dab. Docler csapatából, 2 percet kap Jaborník bottal akasztásért.

21:55
    Hazaiak támadásban, de les helyzetre korcsolyáznak. Buli következik.

21:00
    Kiegészült a hazai csapat, letelt Král 5 perces büntetése.

20:30
    Szép kombináció a vendégcsapattól a harmad elején, végül egy pontatlan passz vett véget az akciónak.

20:01

Jobban kezdett a hazai csapat, elhúztak két góllal, majd fokozatosan jöttek fel a vendégek, végül sikerült gólra váltani Král 5 perces kiállítását egy remekbe szabott Lindgren lövéssel. Tizenöt perc szünet következik, és folytatjuk a második játékrésszel.

20:00

19:16
    Mégis sikerült gólt elérni az előnyben LINDGREN VICTOR révén, aki egy kemény lövéssel a körök közül még a vetődő Uramot is átlőtte. Chovan tehetetlen volt. Gólpasszok: Ladányi Balázs, Szappanos Dávid.

18:00
    Most Weissmann szabadít fel, újra indulhatnak az Acélbikák.

17:30
    Nem tud helyzetet kialakítani a vendégcsapat eddig az 5 perces előnyben.

16:55
    Sucharda lövése a kékvonaltól a kapu mellett suhant el.

16:25
    Jól védekezik az Érsekújvár, Hurtaj kivágja a korongot egész Kalnins elé.

15:45
    Kiállítás a hazai csapatból, Král bottal lökésért kapott 5+20 percet és végleg kiáll.

15:00
    Az Acélbikák ismét nyomást gyakorolnak Chovan kapujára, Polčík hibája után, majdnem ziccer alakult ki a hazai kapu előtt.

14:05
    A hazai csapat korcsolyázott leshelyzetre.

13:15
    Hurtaj lövését védi szépen a mamutjával Kalnins.

12:30
    Sportszerű a találkozó, eddig nem volt kiállítás egyik oldalról sem.

11:45
    Kisebb nyomást gyakorolnak most a DAB támadói Chovan kapujára.

10:25
    Ketten az egy ellen szöktek meg az újváriak és Hurtaj lövése a kapuvasról pattant ki.

09:05
    Szép újvárosi támadást alít meg Sucharda, és kilövi a korongot a harmadból.

08:34
    Egy kivágott korong a vendégek cserepadján köt ki, buli következik a középső harmadban.

07:45
    Uram kapott egyet az arcába, lekorcsolyázik a cserepadra.

06:33
    Egyedül vihette WEISSMANN ERIK a pakkot Kalnins kapujára, és egy szép lövéssel a kapuvas alá már kettőre növelte a hazai csapat előnyét. Gólpassz: Hurtaj Ľubomír, Frolík Martin.

05:50
    Podstavek indít támadást, Dubec lövése megpattan egy védőn.

04:45
    Nagy harc a korongért a DAB kapuja mögött, végül felszabadítanak a vendégek.

03:35
    Galanisz tiszta helyzetben Chovanba lövi a korongot.

03:05
    Hurtaj ereszt el a körök közül egy veszélyes lövést, a korong a védőhálóra pattan.

02:30
    A vendégek támadását les helyzet állítja meg.

01:36
    SUCHARDA ANDREJ közelről Kalnins kapus mellett talált a hálóba. Gólpasszok: Štefanka Ondrej, Uram Marek.

01:15
    Galanisz próbálkozott lövéssel.

00:45
    Az első támadást a hazai csapat vezette, Frolík passza Weissmann botjára pontatlan volt.

00:01

Vége a bemelegítésnek.

Érkeznek a csapatok, elkezdődött a bemelegítés.

HC Nové Zámky: Chovan (Krajčovič) – Šiška, Pavešic, Frolík, Weismann, Hurtaj – Sucharda, Baron, Štefanka O., Uram (A), Polčík – Zajac, Král, Podstavek, Dubec (A), Štefanka M. (C) – Hardi, Kubica, Uhnák.

Dab.Docler: Kalnins (Kiss T.) – Lindgren, Hüffner, Somogyi, Ladányi (A), Szappanos – Huba, Nagy, Peterdi, Galanisz (C), Azari – Erdélyi, Jabornik, Pavuk, Gröschl (A), Papp – Hruby, Sabados, Hegyi, Kiss Á., Léránt.

Játékvezetők: Čaprnka, Druga – Juhász, Berger.

Idénybeli ötödik egymáselleni mérkőzésüket játsszák advent utolsó vasárnapján a HC Nové Zámky, és a Dab. Docler gárdája. Az eddig lejátszott négy mérkőzés után, meglepetésre mindig az érsekújváriak vonulhattak le győztesen az öltözőbe.

A forduló rangadója egyben az érsekújváriak utolsó találkozója lesz 2013-ban hazai pályán. Mindkét csapat pénteken Budapesten játszott, és egyaránt gólzáporos mérkőzések után, három begyűjtött ponttal utazhattak haza. Az újváriak a Megyeri úton nyertek az Újpest ellen, míg az újvárosiak Pesterzsébetről a Fraditól raboltak pontokat.

Az Acélbikák legutóbbi négy meccsüket megnyerték, és jó formában játszanak. Nehéz és kulcsfontosságú találkozó vár az ünnepek előtt a két gárdára. Hazai győzelem esetén elugorhatnak az újváriak öt pontra a nagy riválistól, ha az Acélbikák nyernek rendes játékidőben, átveszik a vezetést a bajnokságban.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 2. Sucharda (Štefanka O., Uram), 7. Weissmann (Hurtaj, Frolík), 41. Frolík (Šiška) – 20. Lindgren (Ladányi, Szapannos), 26. Peterdi (Galanisz), 48. Azari (Galanisz, Peterdi), utolsó bünt. Peterdi

HC MIKRON Nové Zámky: Chovan (Krajčovič) – Šiška, Pavešic, Frolík, Weismann, Hurtaj – Sucharda, Baron, Štefanka O., Uram (A), Polčík – Zajac, Král, Podstavek, Dubec (A), Štefanka M. (C) – Hardi, Kubica, Uhnák.

Nézőszám: 2128.