DVTK Jegesmedvék – Ferencváros Bp. ESMTK 7:2 (vége) | Corona Brasov Wolves – Nové Zámky 4:2 (vége)
Corona Brasov Wolves
4:2 (0:0, 2:0, 2:2)
HC MIKRON Nové Zámky
vasárnap 29.12.2013, 18:30 • Patinoarul „Olimpic” Brasov • MOL Liga

Két gólos hátrányból még felállt az Érsekújvár, de a brassóiak nem törtek meg, és két perc alatt eldöntötték a három bajnoki pont sorsát, amivel a kék-sárga együttes még közelebb zárkózik az élmezőnyhöz! (20:42:49)

60:00

58:59
    Weissmann (Érsekújvár) ül le két percre bottal akasztásért!

58:49
    A Brassó gólt szerzett!
    GÓÓÓL! MARTIN SALUGA eldönti a meccset, nem lesz hosszabbítás!
    Asziszt nélküli találat! 4:2!

58:38
    Üres a vendégek kapuja!

58:01
    A mérkőzés utolsó két perce kezdődik meg.

56:46
    GÓÓÓL! Ami nem ment előnyből, az sikerül azonos létszámnál! MARTIN SALUGA jár túl a vendégek kapusának az eszén!
    Gólpassz: Johan Ceder és Evgenii Pysarenko. 3:2!

54:26
    Hazai időkérés.

56:16
    Kiegészülnek az érsekújváriak, újra öt az öt ellen a csapatok a jégen.

54:16
    Uhnák (Érsekújvár) kap 2+2 percet magas bottal való játék miatt!

48:20
    Kiegészülnek a vendégek, marad a 2:2.

47:02
    Az Érsekújvár gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Emberhátrányos, büntetőből szerzett találattal egyenlítenek a vendégek ALBIN PODSTAVEK révén!
    Asziszt nélküli találat! 2:2!

47:02
    Büntetőhöz jutnak a felvidékiek, Wehrs akasztott bottal!

46:20
    Uram (Érsekújvár) ül le két percre gáncsolásért!

45:35
    Kiegészülnek a hazaiak, egyelőre nincs egyenlítés.

43:35
    Gliga (Brassó) megy ki két percre gáncsolásért, esély az egyenlítésre!

41:05
    GÓÓÓL! Szépítenek a felvidékiek! Hurtaj passzát ERIK WEISSMANN váltja gólra!
    Gólpassz: Lubomir Hurtaj. 2:1!

40:01

A második harmad elején két gyors hazai gól, ami eddig elbillenti a mérleg nyelvét. Statisztika az első 40 percről:

Kiállítás: 4 illetve 4 perc
    Emberelőny: 2/0 ; 2/0.

40:00

39:01
    A második harmad utolsó perce kezdődik meg.

38:48
    Kiegészülnek a felvidékiek, marad a két gólos hazai vezetés.

36:48
    Sucharda (Érsekújvár) ül le két percre gáncsolásért!

26:20
    GÓÓÓL! Rögtön növeli előnyét az erdélyi csapat! Ezúttal PÉTER RÓBERT jegyzi a találatot!
    Gólpassz: Antal Zsombor. 2:0!

24:09
    GÓÓÓL! Vezetnek a hazaiak! JUHAMATTI HIETAMAKI váltja gólra a brassóiak lehetőségét!
    Gólpassz: Molnár Zsolt és Virág Csanád. 1:0!

20:01

Gól nélküli döntetlen 20 percnyi játékot követően. Nézzük meg a statisztikát:

Kiállítás: 4 illetve 2 perc
    Emberelőny: 1/0 ; 2/0

20:00

19:01
    Az első harmad utolsó perce kezdődik meg.

18:35
    Ez az előny is kihasználatlanul marad, kiegészülnek a felvidékiek.

16:35
    Ondrej Stefanka (Érsekújvár) is pihen két percet könyökhasználatért. Először emberelőnyben a hazai együttes!

13:28
    A második előnyét sem tudja kihasználni a vendég együttes, továbbra is gól nélkül az összecsapás.

11:28
    Zsók Levente (Brassó) ül le két percre magas bottal való játék miatt!

08:20
    Kiegészülnek a hazaiak, marad a 0:0.

07:30
    Sikerül felszabadítaniuk a hazaiaknak.

06:20
    Emberelőnyben az érsekújváriak! Nagy Csaba (Brassó) áll ki két percre akadályozásért!

06:16
    Buli a vendégek kapuja előtt, de nem sikerül helyzetet kialakítani belőle.

04:40
    Eddig jobbára az erdélyiek támadnak, egyelőre nagyobb helyzet nélkül.

02:51
    Nagy Csaba lő a kék vonalról, de ez nem okoz gondot a vendégek kapusának.

00:19
    A hazaiak sárga-kékben, míg a vendégek fehér felsőben és fekete alsóban lépnek ma jégre.

00:01

Corona Brasov Wolves: Polc (Fülöp) – Wehrs, Nagy Csaba, Antal, Péter Róbert, Petres – Heitamäki, Mastaleriu, Molnár, Gliga, Virág – Pysarenko, János, Ceder, Zsók, Saluga – Márton, Oprea, Imecs, Bálint

HC Nové Zámky: Chovan (Krajcovic) – Sucharda, Baron, Hurtaj, Frolik, Weissmann – Zajac, Siska, Podstavek, Stefanka M., Uram – Kubica, Král, Ruzicka, Stefanka O., Dubec – Hardi, Korytko, Uhnák

Játékvezetők: Csomortani Zsolt, Valentin Lascar – Mihai Trandafir, Keresztes Levente.

A tabellán elfoglalt helyezés és az előjelek inkább a felvidéki csapat mellett szólnak, egy azonban majdnem biztosra vehető: küzdelmes, gól gazdag összecsapásra számíthatunk!

Vasárnap este a brassóiak egy esetleges győzelemmel zárkózhatnának az éllovashoz, nem utolsó sorban pedig tartanák a lépést a közvetlen riválisokkal szemben.
    Az idén lejátszott eddigi négy egymás elleni bajnoki azonban nem feltétlenül az erdélyiek győzelmét vetíti előre nekünk.

Érsekújvár – Brassó 3:2
    Brassó – Érsekújvár 9:5
    Brassó – Érsekújvár 1:5
    Érsekújvár – Brassó 5:0

A két ünnep között is folytatódik az öldöklő küzdelem a MOL Ligában, ahol idén hat csapat pályázik reális eséllyel a rájátszást jelentő 1-4. hely valamelyikére.
    Az Érsekújvár (60 pont) és a címvédő Dab.Docler (59) egy kicsit meglépett a többiektől, ám ezt követően nagyon sűrű a mezőny: Miskolc (53), Brassó (52), Csíkszereda (52), FTC (51).

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:30 - kor kezdődik.

Nagy Zalán

Gólok és gólpasszok: 25. Hietamaki (Molnár Zsolt, Virág Csanád), 27. Péter Róbert (Antal), 57. Saluga (Ceder, Pysarenko), 59. Saluga – 42. Weissmann (Hurtaj), 48. Podstavek (bünt.)

HC MIKRON Nové Zámky: Chovan (Krajcovic) – Sucharda, Baron, Hurtaj, Frolik, Weissmann – Zajac, Siska, Podstavek, Stefanka M., Uram – Kubica, Král, Ruzicka, Stefanka O., Dubec – Hardi, Korytko, Uhnák